Jednostronne widowisko, Sturm Graz 0-3 Arsenal!

Jednostronne widowisko, Sturm Graz 0-3 Arsenal! 21.07.2010, 21:11, IceMan 223 komentarzy

Punktualnie o 19:00 rozpoczął się drugi mecz towarzyski Arsenalu podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Dzisiejszym sparingpartnerem Kanonierów był austriacki Sturm Graz.

Pierwszą groźną sytuację The Gunners stworzyli w 9. minucie. Do ładnego prostopadłego podania Samira Nasriego nie zdołał jednak dojść Andriej Arszawin, a futbolówkę pewnie złapał bramkarz gospodarzy.

Zaledwie 6 minut później podopieczni Wengera strzelili gola "z niczego". Do bezpańskiej piłki doszedł Nasri, następnie oddał atomowy strzał po ziemi z granicy pola karnego i nie pozostawił golkiperowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później mogło być już 0-2, jednak uderzenie głową Chamakha zostało wybite z linii bramkowej przez obrońców Sturmu.

Po tych emocjonujących chwilach nadszedł czas nieco zachowawczej gry obu zespołów. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji, a nawet przeprowadzić składnej akcji. Ten impas przełamał w 33. minucie czwarty zespół poprzedniego sezonu Bundesligi. W sytuacji sam na sam z Łukaszem Fabiańskim znalazł się napastnik występującej dzisiaj w białych koszulkach drużyny, jednak Polak świetnie interweniował i zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Na 3 minuty przed przerwą prowadzenie Kanonierów podwyższył Nasri. Po podyktowanym dla Arsenalu rzucie wolnym Francuz ustawił futbolówkę na 20. metrze i uderzył niemal dokładnie w okienko bramki przeciwnika.

Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili przy wyniku 0-2. Mimo dobrego wyniku gra The Gunners nie zachwycała. Zbyt dużo było w niej niedokładności i strat.

Druga połowa na dobre się jeszcze nie zaczęła, a było już 0-3. Po ładnej akcji całego zespołu i dokładnym dograniu Jay'a Emmanuela-Thomasa do siatki trafił Henri Lansbury

Chwilę później atomowy strzał z dystansu oddał Jack Wilshere, lecz austriacki bramkarz zdołał wyłapać uderzenie młodego Anglika. Z minuty na minutę przewaga Kanonierów rosła, a zawodnicy Sturma, którzy w pierwszych 45 minutach próbowali jeszcze coś zdziałać pod polem karnym londyńczyków, nie potrafili wydostać się z własnej połowy.

W 72. minucie zza pola karnego uderzał Tomas Rosicky, jednak piła posłana przez Czecha zmierzała wprost w środek bramki i nie mogła zaskoczyć golkipera gospodarzy. Kilkadziesiąt sekund później bliski szczęścia był Laurent Koscielny, ale jego strzał głową o centymetry minął poprzeczkę.

Ostatnia faza meczu była już dla The Gunners zabawą, a mijanie kolejnych przeciwników i wymienianie dziesiątek efektownych podań z pierwszej piłki nie sprawiało im żadnej trudności. W ostatniej minucie meczu świetną solową akcję zakończoną genialnym prostopadłym podaniem do Theo Walcotta przeprowadził Emmanuel-Thomas, jednak wychowanek Southampton nie potrafił skierować piłki do bramki z dość ostrego kąta.

Kanonierzy odnieśli dziś w pełni zasłużone zwycięstwo ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem aniżeli Barnet. W pierwszej, nieco chaotycznej i "rwanej", połowie najlepszy na boisku był bez wątpienia Samir Nasri, a z dobrej strony pokazał się również Jack Wilshere. Niekwestionowaną gwiazdą drugiej części gry był Jay Emmanuel-Thomas, który imponował nie tylko posturą fizyczną rodem z rzymskiego koloseum i siłą fizyczną tura, ale również bajeczną techniką, niesamowitą łatwością mijania rywali i dobrym przeglądem pola.

SK Sturm Graz 0-3 Arsenal

Samir Nasri - 15' [0-1]

Samir Nasri - 42' [0-2]

Henri Lansbury - 56 [0-3]

Arsenal: Fabianski (46' Szczęsny), Nordtveit, Vermaelen (46' Koscielny), Djourou, Traore (46' Gibbs), Nasri (46' Rosicky), Wilshere (60' Traore), Frimpong, Walcott, Arshavin (46' Lansbury), Chamakh (46' Jay Emmanuel-Thomas).

Mecze Towarzyskie autor: IceMan źrodło: Własne
poprzednia12345 następna
SaGnA komentarzy: 98521.07.2010, 21:33

AntonioThe > może Wilshere poprosił o zmianę albo Wenger nie chciał by ten dostał czerwoną ( miał już żółtą ) . Jak dla mnie dobrze zagrał również Frimpong. Podobała mi się gra Kościelnego, ale po Chamakhu spodziewałem się trochę więcej.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12621.07.2010, 21:33

Stochu, do godzin z arsenal.com dodajemy 1, bo inna strefa.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.07.2010, 21:31

Witam, nie miałem okazji oglądać meczu, bo dopiero co wróciłem do domu. Ciekawi mnie postawa naszych nowych nabytków - jak spisali się Chamakh i Kościelny? Proszę o w miarę szczegółowy opis.

@Stochu
Miał być o 19.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 521.07.2010, 21:30

Może mi ktoś powiedzieć po co Wenger zmienia Traore a chwilę potem wprowadza go z powrotem na boisko.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.07.2010, 21:29

Stochu komentarzy: 78621.07.2010, 21:29

Mecz mial chyba być o 18:00, bo na arsenal.com pisało ze o 18. No nic, Nasri piekny mecz jak i cała druzyna, juz z niecierpliwoscią czekam na rozpoczecie sezonu. Oby tak dalej.:)

Kristoff komentarzy: 2821.07.2010, 21:28

Coś mi się widzi, że Boss przymierza Nasriego do pozycji Fabsa... czy tylko mi się tak wydaje?

Gunner48 komentarzy: 792921.07.2010, 21:27

nie widziałem meczu...grał ktos z kanonierów bardo słabo? ;)

exitpl komentarzy: 595 newsów: 121.07.2010, 21:25

Simon

Jakie były stroje , bo nie widziałem ?

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72421.07.2010, 21:22

Jay Emmanuel-Thomas zagrał wspaniały mecz, ja go nawet widzę w kadrze bo naprawdę warto.

kasiacesc komentarzy: 187821.07.2010, 21:22

Nasza młodzież wymiata ;) Świetny mecz z naszej strony. Nie pozwolilismy rywalom na zbyt duzo, kontrolowalismy mecz od pozatku do końca.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.07.2010, 21:19

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Nasri wyrasta powoli na nowego lidera linii pomocy pod nieobecność Fabregasa. Wilshere rozegrał kolejne spotkanie na swoim wysokim poziomie, ten chłopak ewidentnie prosi się o pozostanie w klubie, a nie wypożyczenie. No i jak dla mnie wielka niespodzianka, czyli Jay Thomas. Chłopak nie ma ustalonej pozycji ale z takimi warunkami fizycznymi i techniką może stać takim Drogbą 2.0, Wenger powinien dawać mu więcej szans bo ma niebywały talent.

simon90 komentarzy: 79521.07.2010, 21:16

Niech mi ktoś powie że te stroje bramkarzy nie będą cały sezon obowiązywać...

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148921.07.2010, 21:14

Świetna postawa Arsenalu. Możemy być dumni.

mirand14 komentarzy: 66121.07.2010, 21:13