Jednostronne widowisko, Sturm Graz 0-3 Arsenal!

Jednostronne widowisko, Sturm Graz 0-3 Arsenal! 21.07.2010, 21:11, IceMan 223 komentarzy

Punktualnie o 19:00 rozpoczął się drugi mecz towarzyski Arsenalu podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Dzisiejszym sparingpartnerem Kanonierów był austriacki Sturm Graz.

Pierwszą groźną sytuację The Gunners stworzyli w 9. minucie. Do ładnego prostopadłego podania Samira Nasriego nie zdołał jednak dojść Andriej Arszawin, a futbolówkę pewnie złapał bramkarz gospodarzy.

Zaledwie 6 minut później podopieczni Wengera strzelili gola "z niczego". Do bezpańskiej piłki doszedł Nasri, następnie oddał atomowy strzał po ziemi z granicy pola karnego i nie pozostawił golkiperowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później mogło być już 0-2, jednak uderzenie głową Chamakha zostało wybite z linii bramkowej przez obrońców Sturmu.

Po tych emocjonujących chwilach nadszedł czas nieco zachowawczej gry obu zespołów. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji, a nawet przeprowadzić składnej akcji. Ten impas przełamał w 33. minucie czwarty zespół poprzedniego sezonu Bundesligi. W sytuacji sam na sam z Łukaszem Fabiańskim znalazł się napastnik występującej dzisiaj w białych koszulkach drużyny, jednak Polak świetnie interweniował i zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Na 3 minuty przed przerwą prowadzenie Kanonierów podwyższył Nasri. Po podyktowanym dla Arsenalu rzucie wolnym Francuz ustawił futbolówkę na 20. metrze i uderzył niemal dokładnie w okienko bramki przeciwnika.

Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili przy wyniku 0-2. Mimo dobrego wyniku gra The Gunners nie zachwycała. Zbyt dużo było w niej niedokładności i strat.

Druga połowa na dobre się jeszcze nie zaczęła, a było już 0-3. Po ładnej akcji całego zespołu i dokładnym dograniu Jay'a Emmanuela-Thomasa do siatki trafił Henri Lansbury

Chwilę później atomowy strzał z dystansu oddał Jack Wilshere, lecz austriacki bramkarz zdołał wyłapać uderzenie młodego Anglika. Z minuty na minutę przewaga Kanonierów rosła, a zawodnicy Sturma, którzy w pierwszych 45 minutach próbowali jeszcze coś zdziałać pod polem karnym londyńczyków, nie potrafili wydostać się z własnej połowy.

W 72. minucie zza pola karnego uderzał Tomas Rosicky, jednak piła posłana przez Czecha zmierzała wprost w środek bramki i nie mogła zaskoczyć golkipera gospodarzy. Kilkadziesiąt sekund później bliski szczęścia był Laurent Koscielny, ale jego strzał głową o centymetry minął poprzeczkę.

Ostatnia faza meczu była już dla The Gunners zabawą, a mijanie kolejnych przeciwników i wymienianie dziesiątek efektownych podań z pierwszej piłki nie sprawiało im żadnej trudności. W ostatniej minucie meczu świetną solową akcję zakończoną genialnym prostopadłym podaniem do Theo Walcotta przeprowadził Emmanuel-Thomas, jednak wychowanek Southampton nie potrafił skierować piłki do bramki z dość ostrego kąta.

Kanonierzy odnieśli dziś w pełni zasłużone zwycięstwo ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem aniżeli Barnet. W pierwszej, nieco chaotycznej i "rwanej", połowie najlepszy na boisku był bez wątpienia Samir Nasri, a z dobrej strony pokazał się również Jack Wilshere. Niekwestionowaną gwiazdą drugiej części gry był Jay Emmanuel-Thomas, który imponował nie tylko posturą fizyczną rodem z rzymskiego koloseum i siłą fizyczną tura, ale również bajeczną techniką, niesamowitą łatwością mijania rywali i dobrym przeglądem pola.

SK Sturm Graz 0-3 Arsenal

Samir Nasri - 15' [0-1]

Samir Nasri - 42' [0-2]

Henri Lansbury - 56 [0-3]

Arsenal: Fabianski (46' Szczęsny), Nordtveit, Vermaelen (46' Koscielny), Djourou, Traore (46' Gibbs), Nasri (46' Rosicky), Wilshere (60' Traore), Frimpong, Walcott, Arshavin (46' Lansbury), Chamakh (46' Jay Emmanuel-Thomas).

Mecze Towarzyskie autor: IceMan źrodło: Własne
Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.07.2010, 23:34

Właśnie przeczytałem na just arsenal o mało optymistycznej wersji:

1. Sol Campbell podpisuje z nami kontrakt i jest on naszym podstawowym obrońcą i oczywiście Wenger nikogo nie kupuje. Mam nadzieję, że to są tylko plotki.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.07.2010, 23:30

No ciekawe z tym Fabregasem. Ja nadal uważam, że już na trening do nas nie wróci. Przecież gość ewidentnie nie chce u nas już grać. My powinniśmy szybki kupić kogoś w jego miejsce i tyle

Szef komentarzy: 1303521.07.2010, 23:30

fajnie ze Nasri strzela bo w poprzednim sezonie skutecznoscia nie blyszczal

Arsenal1994 komentarzy: 749721.07.2010, 23:30

czyli co Laurent dalej nie miał szansy do popisu?

piter1908 komentarzy: 510421.07.2010, 23:28

Dobrze ze w sparingach nie strzelają i Koscielni i Chamakh :D zostawiają sobie wszystkie ASY na ligę :D
Opiszcie jak grali poszczególni gracze ...
Pewnie Polacy znowu nie mieli co robić ?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.07.2010, 23:28

Mnie cholernie ciekawi Laurent, na prawdę, bo co do Chamakha to znam tego gracza bardzo dobrze, ale Kościelny to dla mnie totalnie niewyjaśniona zagadka. Chcę już go oglądać w lidze.

PATRICKOZ komentarzy: 2721.07.2010, 23:28

No Nasri ogolnie prowadzil gre w pierwszej polowie

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.07.2010, 23:28

Brawo Lech . Spokojnie z brawami. To jest kompromitacja działaczy lecha. Z transferami się spóźnili. Tak właśnie Polska drużyna walczy o mistrza...

A tak na marginesie Zieliński to mógłby się normalnie ubrać bo nawet przy gruzinie wyglądał na buraka

Kondzior12 komentarzy: 490021.07.2010, 23:27

Szkoda , że nie mogłem obejrzeć , ale cieszy zwycięstwo. Widać , że Nasri dobrze zagrał w tym meczu dwie bramki :D

Arsenal1994 komentarzy: 749721.07.2010, 23:20

A jeszcze co do naszego meczu, którego niestety nie widziałem.
Jak ogólnie zagraliśmy? Kto najlepiej wymiatał, po tym spotkaniu można coś dobrego i coś więcej powiedzieć o koscielnym i Chamakhu?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56721.07.2010, 23:19

Arsenal_1886 > tja, zwłaszcza, że nikt tak dobrze nie zna zamiarów angielskiego klubu jak hiszpańska prasa. A Rosell niewątpliwie spotka się w Londynie z Wengerem przebywającym w Austrii :P

RomanAbramov komentarzy: 80321.07.2010, 23:18

Nasri wyrasta na lidera

andrzej31794 komentarzy: 93821.07.2010, 23:18

SWiltord
bravo to dla Kotorowskiego za karne, a rerszta meczu szkoda gadać

Arsenal1994 komentarzy: 749721.07.2010, 23:17

Ze Sparta radocha Lechitów się skończy...
W tym meczu był piękny tylko stadion, nic więcej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.07.2010, 23:15

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=32885
Barca dalej nie odpuszcza i chyba pozyska
Ceska ( pfuu ) :(

SWiltord komentarzy: 23621.07.2010, 23:13

bravo Lech, najlepszy klub jak i kibice w Polsce.

klakier komentarzy: 29121.07.2010, 23:11

Krzysiu 4ever!!! KOLEJORZ!!!!

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 221.07.2010, 23:09

Powiem tylko tyle wstyd dla Polski, że musimy oglądać takie męczarne co sezon. !!!!

Właśnie też się zastanawiam nad gwizdaniem. Jak w europie jest. Ale szczerze nie mogę sobie przypomnieć

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.07.2010, 23:07

Lol, znalazłem streama na iraqgoals i oglądałem te karne. Fajny ten nasz kraj, miliard dziesięciolatków gwizdało, jak ci drudzy strzelali. Fajowo.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9821.07.2010, 23:06

Lech Poznań - Mistrz Polski w kategorii "Futbolowy Horror"

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.07.2010, 23:00

@fabregas47
Ale my nie potrzebujemy dobrego bramkarza. Potrzebujemy jednego z najlepszych na świecie, jak nasi rywale w walce o tytuł.

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 221.07.2010, 22:52

howareyou---->Może coś w tym jest ale poprostu moim zdaniem jak Fabian bedzie gral regularnie to bedzie dobry......

Spurs - Gomes/Cudicini czy cholera wie kto

Nie uważacie, że coś w tym jest, że mając dwóch stoperów, którzy są w absolutnej światowej czołówce, przegraliśmy ligę przez wielką ilość straconych niesamowicie głupich bramek?

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 221.07.2010, 22:44

smod3r--->Nie,nie chodzi tylko o te 2 mecze poprostu sądze że jak Fabian będzie występował regularnie to będzie z niego bramkarz którego potrzebowaliśmy

smod3r komentarzy: 108621.07.2010, 22:39

fabregas47 jeśli opierasz się na tych dwóch meczach towarzyskich to jesteś w błędzie , PL jest wymagającą ligą pamiętaj o tym ;]

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 221.07.2010, 22:26

Coraz bardziej przekonuje się że nie potrzebujemy bramkarza.Fabiański słabo bronił ponieważ nic nie występował a może jak zacznie to będzie z niego Bramkarz typu Dudek przed laty:)

Chamakh nie za ciekawie jak narazie..
No ale mam nadzieje ze to tylko jak narazie klimatyzacja w nowym klubie..
Bardzo dobry mecz Frimponga, duzo odbiorów..

Joker_224 komentarzy: 520721.07.2010, 22:12

Dajcie skróta ;p
A tak w ogóle to na jakiej pozycji grał Nasri?

ivexo123 komentarzy: 176621.07.2010, 22:07

troche martwi mnie potstawa Chamakha... drugi mecz i drugi raz nic. Zobaczmy jak bedzie dalej.

Gunner4Life komentarzy: 19121.07.2010, 22:04

Mecz dobry w wykonaniu Arsenalu, brawo oczywiście dla Samira. Ostatnią bramkę muszę zobaczyć, bo nie oglądałem całego meczu.

ps. rozbroiły mnie koszulki bramkarskie Kanonierów.

SamirRosicky komentarzy: 285321.07.2010, 21:56

goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/07/21/2035612/arsenal-have-decided-not-to-sign-samir-handanovic-from

-.-'

Sorki, zapomniałem o http ;/

mitmichael komentarzy: 4924321.07.2010, 21:56

Kolejna wygrana sparingowa przed sezonem cieszy. Nasri znowu pokazał klase. Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku.

SamirRosicky komentarzy: 285321.07.2010, 21:54

Niby goal.com, które informowało, że J.Cole jest nasz, ale zawsze jest nadzieja ;)

czesiek_4 komentarzy: 111221.07.2010, 21:53

Bez jaj graliśmy w rózowoczarnych strojach ??:/

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.07.2010, 21:46

@IceMan
Nie masz wrażenia, że Kościelny jest strasznie chudy? Musiałby nabrać masy. Tego meczu nie mogłem oglądać, ale patrząc na niego, wydaje mi się, że w starciu z takim Drogbą zostałby zdmuchnięty jak świeczka.

Smutno mi z powodu słabej gry Chamaka, ale to tylko sparing. Marouane to dobry, bardzo dobry piłkarz i na pewno będzie z siebie dawał wszystko w najważniejszych meczach w barwach Kanonierów.

Cieszą mnie gole Nasriego, to mój ulubiony piłkarz w kadrze zaraz po Robinie. Samir będzie wielki, nieraz to powtarzałem i powtarzam po raz kolejny.

Arsenal87 komentarzy: 6821.07.2010, 21:45

Świetnie, kolejne zwycięstwo tylko trzeba zwrocic uwage na przeciwnika ze nie byl wymagajacy.Brawo Nasri.. udowodnij w tym sezonie ze bylo błedem nie powołanie Ciebie do do kadry Francji na Mundial.. Ja czekam na Lige i chcem zobaczyc Chamakha jak se radzi.. :)

simon90 komentarzy: 79521.07.2010, 21:37