Jezioro Łabędzie: Arsenal 2-2 Swansea

Jezioro Łabędzie: Arsenal 2-2 Swansea 25.03.2014, 21:38, Sebastian Czarnecki 3685 komentarzy

Arsenal miał odegrać się za porażkę z Chelsea, a tymczasem w ogóle nie wyciągnął wniosków z błędów popełnionych w środę i dalej grał bez żadnego pomysłu, a nawet można się pokusić o takie stwierdzenie, że bez rozumu. Po fatalnej pierwszej połowie, w dokładnie takim samym stylu weszli w drugą odsłonę meczu i pozytywne światło na ten koszmar rzuciły dwie bramki w odstępie dwóch minut, które wyprowadziły londyńczyków na prowadzenie. Kanonierzy jednak popełniali błąd za błędem, a to się zemściło w doliczonym czasie gry, kiedy Flamini strzelił samobója. Miała być sielanka, a zostało Jezioro Łabędzie, zakończone prawdziwą tragedią. Podopieczni Arsene'a Wengera nie tylko nie podnieśli się po tej bolesnej porażce w derbach, ale także w ponurych nastrojach przystąpią do meczu z Manchesterem City, który czeka już za kilka dni.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Chamberlain (57. Podolski), Rosicky (79 Kallstrom), Cazorla - Giroud (88. Sanogo)

Swansea: Vorm - Rangel, Williams, Chico, Taylor - Shelvey (79. Hernandez), Britton - De Guzman, Michu (63. Dyer), Routledge - Bony

Początek spotkania zdecydowanie należał do Arsenalu. Kanonierzy najprawdopodobniej chcieli odkuć się za sobotnią kapitulację z Chelsea i przystąpili do zmasowanego ataku. Już w 4. minucie Alex Oxlade-Chamberlain, największy przegrany derbów, mógł pokusić się o gola, ale Vorm bardzo dobrze sparował to uderzenie.

Tempo ataków Arsenalu nie malało. Londyńczycy grali bardzo wysoko, linia obronna wręcz wychodziła na połowę rywala i można było tylko obserwować, kiedy gospodarze się potkną i narażą na kontrę.

Nie trzeba było długo czekać, bo kontratak poszedł już w 10. minucie. Neil Taylor dośrodkował z lewego skrzydła na głowę Wilfrieda Bony'ego, a ten przeskoczył fatalnie kryjącego Vermaelena i umieścił piłkę w bramce Szczęsnego. Polski bramkarz nawet się nie ruszył.

Arsenal nie przestał jednak atakować i cały czas kontrolował tempo meczu. Co z tego jednak, skoro kontrolował, ale nie potrafił w ogóle tego wykorzystać.

W 18. minucie dobrą akcję przeprowadził Tomas Rosicky, ale jego podanie do Girouda zostało sprytnie przecięte przez dobrze ustawioną defensywę rywali. Reprezentant Czech po raz kolejny najbardziej angażował się w poczynania londyńczyków i jako jedyny starał się szarpnąć grę do przodu.

W 24. minucie poszła kolejna kontra Łabędzi, która mogła podwyższyć ich prowadzenie. Podopieczni Garry'ego Monka jednak za późno pomyśleli, co chcą zrobić w tej sytuacji i kiedy przyszło co do czego, było już za późno. Z akcji ostatecznie nie wywiązało się nic groźnego, ale defensywa Arsenalu po raz kolejny została ośmieszona, a boczni obrońcy znowu nie wrócili na czas pod swoją bramkę.

Kanonierzy dalej atakowali i cały czas byli narażeni na kontry. Mimo to, ani na chwilę nie odeszli od obranego na ten mecz stylu gry i nie wyciągając wniosków z popełnionych błędów, próbowali zaskoczyć rywali tym, co nie zaskakiwało ich w żaden sposób.

W 36. minucie Alex Oxlade-Chamberlain znalazł się w polu karnym Swansea i oddał strzał w boczną siatkę. Akcja, choć niegroźna, w rzeczywistości była najgroźniejszą, jaką Arsenal wypracował sobie od 4. minuty, kiedy to również uderzał angielski pomocnik.

W 44. minucie swoich sił spróbował jeszcze Santiago Cazorla, ale Hiszpana zatrzymała z kolei nie boczna siatka, a holenderski golkiper, który nie miał żadnego problemu z tym niegroźnym uderzeniem.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Łabędzie idealnie wykorzystały nadarzające się błędy Arsenalu i zeszły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy po powrocie na boisko dalej grali w taki sposób, jak przed przerwą. Niemoc londyńczyków niech najlepiej skomentuje akcja w 51. minucie, kiedy to Kieran Gibbs dośrodkowywał z lewego skrzydła w pole karne Swansea, lecz w szesnastce nie było ani jednego zawodnika drużyny gospodarzy.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Za Aleksa Chamberlaina lub Kierana Gibbsa wszedł Lukas Podolski.

Cztery minuty później Swansea przeprowadziło groźną akcją, która mogła zakończyć się bramką na 2-0. Dobre dośrodkowanie na głowę otrzymał Michu, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką bramki pilnowanej przez Szczęsnego.

W 73. minucie londyńczycy w końcu doprowadzają do wyrównania! Na lewym skrzydle ponownie znalazł się Kieran Gibbs, zwany przez niektórych Chamberlainem, i dośrodkował w pole karne, gdzie czekał świetnie ustawiony Podolski. Reprezentant Niemiec z najbliższej odległości pokonał Vorma!

Łabędzie ledwo zdążyło się otrząsnąć po straconej bramce, a już było 2-1 dla Arsenalu! Lukas Podolski ze strzelca zmienił się w asystenta i podał do Oliviera Girouda, który również bez większych problemów pokonał Vorma!

Pięć minut później na boisku zameldował się Kim Kallstrom, dla którego był to debiut w barwach Arsenalu.

Kiedy już wydawało się, że wszystko będzie dobrze, Arsenal w 90. minucie sam wbił gwóźdź do swojej trumny. Potrójny rykoszet na linii Mertesacker -> Szczęsny -> Flamini zakończył się samobójem tego ostatniego po w zasadzie niegroźnej akcji Swansea. 2-2 na Emirates Stadium.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował na własnym boisku ze Swansea.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 14:45

Flanagan jest świetny, pamiętam jak za Dalglisha deiutował przeciwko Manchesterowi i zagrał świetne zaowdy

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 14:44

nadal nie kumam jak Inter mógł póścic Countiho za 10 mln, jeszcze za Beniteza dostawał szanse, ale potem było coraz gorzej

Qarol komentarzy: 1450228.03.2014, 14:44

Po Flanagana kolejka taka długa ; D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.03.2014, 14:43

Philippe Coutinho, Jordan Henderson, Glen Johnson and Jon Flanagan will also be invited by the Merseyside club to hold talks on improved contracts

czerwoniaki boja sie rozkupienia po sezonie.

LoveTheGunners komentarzy: 914028.03.2014, 14:42

Quarol

już wbijam.

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 14:40

@Qarol, nie mam bana , bo mam wykupione konto premium, 20 zeta na miesiąc i piszę co chcę

Qarol komentarzy: 1450228.03.2014, 14:38

Lyon 3:1 ; )

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 14:37

uuuua ale meczyk w niedziele, Zieloni jadą na LYon, ile typujecie ?

KuNA89 komentarzy: 61428.03.2014, 14:37

@Qarol
przecież kiedyś pisałem, że on jest w czepku urodzony... Co tam w czepku... W koronie! Do tego to specjalista od pieczarek na skalę światową a takich na tej stronie potrzebujemy ;) jest nietykalny niczym wiatr (pomijając, że to powietrze wprawione w ruch dotykające nas cały czas).

Ale wiecie o co mi chodzi :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.03.2014, 14:37

Gdy nie ma kawy nie ma zabawy kawa kawa kawa musi być! ; D

Qarol komentarzy: 1450228.03.2014, 14:36

@LoveTheGunners

O, dobry pomysł. Można pograć, wbijaj na Ori.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.03.2014, 14:33

ballo na te 80 meczow w City, strzelil 30 bram, ale az 9 to byly karne.

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 14:29

albo petarda z dystansu, przereklamowany murzyn strasznie, gdyby nie piłka to by w wiosce w Ghanie mył się własnymi szczynami

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.03.2014, 14:27

chcialem zobaczyc gola ballo z florentina i znow jak nie karny to wolny.

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 14:24

Do i tak zaraz mu się jakiś uraz odnowi ;/

mrsomebody komentarzy: 602128.03.2014, 14:20

Silva doubtful

Dreamcast komentarzy: 104228.03.2014, 14:18

Aguero nie zagra z nami - mała pociecha ale zawsze coś

A swoją drogą czemu jeszcze nikt nie pisze, że Diaby wraca do treningów? :)

Kanonierro komentarzy: 150328.03.2014, 14:15

ehhh ... Yaya Toure miał podpisać kontrakt z Arsenalem :// przydałby się dziś.

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 14:14

Marzag
Bo geje to zaraza

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.03.2014, 14:09

Oficjalnie- Guus Hiddink selekcjonerem reprezentacji Holandii po Mundialu, zastapi Van Gaala.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.03.2014, 14:08

dead space za darmo ;p

origin.com/pl-pl/store/on-the-house-ANW.html

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.03.2014, 14:06

Belzebub666, geje z ewolucją nie mają nic wspólnego...

Szogun
Najlepszy jest niewolnik Garissona, świetny serial, zawsze jaka puenta i poruszany problem, który akurat jest na topie

Frankly komentarzy: 76428.03.2014, 13:53

szogun
coś w tym jest, w koncu kto rano wstaje temu pan Bóg daje ;]

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 13:52

Geje to zakała ewolucji, nie przyczyniaja się do przyrostu polpulacji, gdyby Adam był pedałem to by nie postał świat ludzki

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 328.03.2014, 13:52

Najbardziej znamienny w South Parku gej to Wielki Gej Al a me Garrison to zwykły czubek ;)

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 13:51

Garrison chciał dostac tylko odszkodowanie, a co do pedofilli w kościele to nie wiem jak można jeszcze wierzyc w jakiegoś tam Boga, skoro goście tak zwani "łącznicy" pomiędzy światami, walą dzieci w kakao, ohyda, co chwile słychac o kolejnym spedalonym księdzu, tak to jest jak się baby nie ma

Czeczenia komentarzy: 1249828.03.2014, 13:51