Jezioro Łabędzie: Arsenal 2-2 Swansea

Jezioro Łabędzie: Arsenal 2-2 Swansea 25.03.2014, 21:38, Sebastian Czarnecki 3685 komentarzy

Arsenal miał odegrać się za porażkę z Chelsea, a tymczasem w ogóle nie wyciągnął wniosków z błędów popełnionych w środę i dalej grał bez żadnego pomysłu, a nawet można się pokusić o takie stwierdzenie, że bez rozumu. Po fatalnej pierwszej połowie, w dokładnie takim samym stylu weszli w drugą odsłonę meczu i pozytywne światło na ten koszmar rzuciły dwie bramki w odstępie dwóch minut, które wyprowadziły londyńczyków na prowadzenie. Kanonierzy jednak popełniali błąd za błędem, a to się zemściło w doliczonym czasie gry, kiedy Flamini strzelił samobója. Miała być sielanka, a zostało Jezioro Łabędzie, zakończone prawdziwą tragedią. Podopieczni Arsene'a Wengera nie tylko nie podnieśli się po tej bolesnej porażce w derbach, ale także w ponurych nastrojach przystąpią do meczu z Manchesterem City, który czeka już za kilka dni.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Chamberlain (57. Podolski), Rosicky (79 Kallstrom), Cazorla - Giroud (88. Sanogo)

Swansea: Vorm - Rangel, Williams, Chico, Taylor - Shelvey (79. Hernandez), Britton - De Guzman, Michu (63. Dyer), Routledge - Bony

Początek spotkania zdecydowanie należał do Arsenalu. Kanonierzy najprawdopodobniej chcieli odkuć się za sobotnią kapitulację z Chelsea i przystąpili do zmasowanego ataku. Już w 4. minucie Alex Oxlade-Chamberlain, największy przegrany derbów, mógł pokusić się o gola, ale Vorm bardzo dobrze sparował to uderzenie.

Tempo ataków Arsenalu nie malało. Londyńczycy grali bardzo wysoko, linia obronna wręcz wychodziła na połowę rywala i można było tylko obserwować, kiedy gospodarze się potkną i narażą na kontrę.

Nie trzeba było długo czekać, bo kontratak poszedł już w 10. minucie. Neil Taylor dośrodkował z lewego skrzydła na głowę Wilfrieda Bony'ego, a ten przeskoczył fatalnie kryjącego Vermaelena i umieścił piłkę w bramce Szczęsnego. Polski bramkarz nawet się nie ruszył.

Arsenal nie przestał jednak atakować i cały czas kontrolował tempo meczu. Co z tego jednak, skoro kontrolował, ale nie potrafił w ogóle tego wykorzystać.

W 18. minucie dobrą akcję przeprowadził Tomas Rosicky, ale jego podanie do Girouda zostało sprytnie przecięte przez dobrze ustawioną defensywę rywali. Reprezentant Czech po raz kolejny najbardziej angażował się w poczynania londyńczyków i jako jedyny starał się szarpnąć grę do przodu.

W 24. minucie poszła kolejna kontra Łabędzi, która mogła podwyższyć ich prowadzenie. Podopieczni Garry'ego Monka jednak za późno pomyśleli, co chcą zrobić w tej sytuacji i kiedy przyszło co do czego, było już za późno. Z akcji ostatecznie nie wywiązało się nic groźnego, ale defensywa Arsenalu po raz kolejny została ośmieszona, a boczni obrońcy znowu nie wrócili na czas pod swoją bramkę.

Kanonierzy dalej atakowali i cały czas byli narażeni na kontry. Mimo to, ani na chwilę nie odeszli od obranego na ten mecz stylu gry i nie wyciągając wniosków z popełnionych błędów, próbowali zaskoczyć rywali tym, co nie zaskakiwało ich w żaden sposób.

W 36. minucie Alex Oxlade-Chamberlain znalazł się w polu karnym Swansea i oddał strzał w boczną siatkę. Akcja, choć niegroźna, w rzeczywistości była najgroźniejszą, jaką Arsenal wypracował sobie od 4. minuty, kiedy to również uderzał angielski pomocnik.

W 44. minucie swoich sił spróbował jeszcze Santiago Cazorla, ale Hiszpana zatrzymała z kolei nie boczna siatka, a holenderski golkiper, który nie miał żadnego problemu z tym niegroźnym uderzeniem.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Łabędzie idealnie wykorzystały nadarzające się błędy Arsenalu i zeszły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy po powrocie na boisko dalej grali w taki sposób, jak przed przerwą. Niemoc londyńczyków niech najlepiej skomentuje akcja w 51. minucie, kiedy to Kieran Gibbs dośrodkowywał z lewego skrzydła w pole karne Swansea, lecz w szesnastce nie było ani jednego zawodnika drużyny gospodarzy.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Za Aleksa Chamberlaina lub Kierana Gibbsa wszedł Lukas Podolski.

Cztery minuty później Swansea przeprowadziło groźną akcją, która mogła zakończyć się bramką na 2-0. Dobre dośrodkowanie na głowę otrzymał Michu, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką bramki pilnowanej przez Szczęsnego.

W 73. minucie londyńczycy w końcu doprowadzają do wyrównania! Na lewym skrzydle ponownie znalazł się Kieran Gibbs, zwany przez niektórych Chamberlainem, i dośrodkował w pole karne, gdzie czekał świetnie ustawiony Podolski. Reprezentant Niemiec z najbliższej odległości pokonał Vorma!

Łabędzie ledwo zdążyło się otrząsnąć po straconej bramce, a już było 2-1 dla Arsenalu! Lukas Podolski ze strzelca zmienił się w asystenta i podał do Oliviera Girouda, który również bez większych problemów pokonał Vorma!

Pięć minut później na boisku zameldował się Kim Kallstrom, dla którego był to debiut w barwach Arsenalu.

Kiedy już wydawało się, że wszystko będzie dobrze, Arsenal w 90. minucie sam wbił gwóźdź do swojej trumny. Potrójny rykoszet na linii Mertesacker -> Szczęsny -> Flamini zakończył się samobójem tego ostatniego po w zasadzie niegroźnej akcji Swansea. 2-2 na Emirates Stadium.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował na własnym boisku ze Swansea.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonierro komentarzy: 150328.03.2014, 17:25

mam pytanie. Czy jutro może zagrać Kompany ? czy pauzuje za czerwo ?

Hans_Zimmer komentarzy: 594628.03.2014, 17:24

TakKrzysiu ahh... myślałem, że to Ty nią jesteś :/

KuNA89 komentarzy: 61428.03.2014, 17:24

Dobrze, że teraz większość piszę o piłce a nie 20 postów pod rząd o zawieszeniu Belzebuba666... Wyczuwam hipokryzję... Bo tutaj narzekali wielce wszyscy Panowie na spam... Ale w porządku. Są równi i równiejsi ;) No nic... Tak to właśnie wygląda...

Świeczka dla poległego komrata [*].
Belzebub666 będzie Nam Ciebie brakowało! Jako jeden z nielicznych wnosiłeś tutaj humor i dystans na tę stronę :( Adios Kompadre!!!!

Pytanie odnośnie City... Kiedy wraca Aguero? Będzie jeszcze w tym sezonie?

Flisu komentarzy: 160228.03.2014, 17:24

Co wejdę na k.com to rozmowa o gejach. Już chyba drugi dzień. Ta strona schodzi na psy.

Qarol komentarzy: 1450228.03.2014, 17:22

Nie chodzi o same poglądy (sam jestem zdecydowanie przeciwko homo), ale o sposób ich wyrażania w debilny sposób. I za to dostał bana, a nie za to co sobie tam myśli i czego jest zwolennikiem.

TakKrzysiu komentarzy: 893828.03.2014, 17:21

mic_now
you win

mic_now komentarzy: 218928.03.2014, 17:20

Ale pusty łeb może mieć takie poglądy ,że to zwykle z ich powodów jest nazywany pustym łbem:)

TlicTlac komentarzy: 601928.03.2014, 17:18

@ fabik

Nawet pusty łeb może mieć poglądy;

poza tym każdy każdego odbiera inaczej - dla jednego ktoś jest pustym łbem, dla innego wzorem; ile ludzi, tyle opinii,

dla mnie gość lekko przesadził ze spamowaniem, ale żeby od razu go banować ;)?

TakKrzysiu komentarzy: 893828.03.2014, 17:18

Hans_Zimmer
A jaki ma tutaj nick? Diablica?

Nie chce nic sugerować ale dzisiaj w promocji powinien pójść cały pakiet.

Hans_Zimmer komentarzy: 594628.03.2014, 17:15

Ale Wam mama belzebuba zrobi jazde ojjj...

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.03.2014, 17:11

Niektórzy tu nie rozróżniają "poglądów" od pustego łba

praptak komentarzy: 882128.03.2014, 17:10

mic_now
Jak widać studiował książki typu: "z gejem na ty" bo wie że z nimi trzeba twardo. Jeden zły ruch i gej może to uznać za zaloty. Nie wiem nie wnikam ale on wydawał sie mieć to na myśli.

Insekt komentarzy: 148728.03.2014, 17:09

No ale zawieszac kogos za swoje zdanie to troche dziwne :) Lewaki tą stronką rzadza?

mic_now komentarzy: 218928.03.2014, 17:05

Jak dla mnie to on nie tolerował niczego. Wszystko było złe dla niego i przereklamowane. Albo pisał te głupoty celowo żeby trollować albo kompletny pajac z niego ,który myśli ,że jest jakimś buntownikiem czy coś.

pajdek13 komentarzy: 150728.03.2014, 17:05

ja też belzebuba lubiłem ;)

Kanonierro komentarzy: 150328.03.2014, 17:04

xoxoox :D Belzebub zawieszony :D :D

praptak komentarzy: 882128.03.2014, 16:59

A ja tam go lubiłem Przynajmniej miał wyrobione zdanie o gejach. Wyraźnie ich nie toleruje w swoim społeczeństwie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.03.2014, 16:56

Belzebug zawieszony hahahaha ;D Klasa. ; )

A co do tego klucza to chyba już wyszły (do fify12)

mic_now komentarzy: 218928.03.2014, 16:52

Widok napisu "zawieszony" przy nicku Belzebub666 - bezcenne.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.03.2014, 16:52

co jak co ale Belzebub jak wymyślił temat to wszyscy sie wciagali w niego .

@Belzebub
to ma wymiary kilka cm x kilka cm :P a służy jako ozdoba.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.03.2014, 16:48

Qarol, ma się te wty... ekhm

TakKrzysiu komentarzy: 893828.03.2014, 16:47

Marzag
Meliska i naprzód. Każdy sam dokonuje wyboru, nikt nie musi podporządkowywać sie czyjemukolwiek złemu humorowi ;p opanowanie to kwestia dojrzałości.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 128.03.2014, 16:43

Nie kłóćcie się bo się z warna ban zrobi, a po co to komu? Jak ktoś jest zdenerwowany to proponuję wyłączyć k.com aż do ochłonięcia, ewentualnie dokończyć rozmowę prywatnie.

Merk19 komentarzy: 63028.03.2014, 16:43

Wie ktoś może gdzie w Polsce można kupić takie mini rękawice bokserskie z herbem Arsenalu (zawieszka na lusterko w aucie) ? Bo szukałem ale nigdzie nie widzę, tylko na eBayu ale to niezbyt się opłaca. Chodzi mi o coś takiego:

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.03.2014, 16:43

Nie rozumiem w tym przypadku rozdrabniania się na jakieś pojedyncze ostrzeżenia, powinno od razu polecieć x5 i elo

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 328.03.2014, 16:40

Jak ktos spamuje komentarzami to nie ma czasem bana?
Bo kolega chyba pomylil gazete "przyjaciolka" z serwisem o pilce.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 128.03.2014, 16:40

Belzebub666, nie jesteś ofiarą systemu, jesteś ofiarą własnej polemiki.

Alonso komentarzy: 1282428.03.2014, 16:39

fajne ostrzeżenie, bardzo trafne :P

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 16:37

KuNA
też dostałeś ostrzeżenie, czy tylko ja jestem ofiarą systemu ?

TakKrzysiu komentarzy: 893828.03.2014, 16:35

Marzag@
tutaj z tą litością jest bardzo oszczędnie. "Kazik" o tym śpiewał.
^^

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 128.03.2014, 16:33

Belzebub666, na zawsze, chyba że się ktoś nad Tobą zlituje ;p

arsenallord, dla mnie top 3 to mus, bez tego znów transfery 31 sierpnia będą.

Belzebub, bana nie dostałeś, a ostrzeżenie za poziom komentarzy, to co miałeś w zainteresowaniach to tylko dodatek zapewne ;p

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 16:32

Marzag,na ile lece ? Nie wiecie po ile chodzą konta z kanonierki na allegro ?

TakKrzysiu komentarzy: 893828.03.2014, 16:31

Belzebub666@
Myśle że (zapewne sie myle) poprostu uważają Twój humor za zbyt grubiański i nieapetyczny. Skądinąd nie mam pojęcia dlaczego mogliby tak pomyśleć, jednak mam takie podejrzenia.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11728.03.2014, 16:30

Przydałoby się zająć 3. miejsce w lidze, bo jeżeli Arsenal wygra FA Cup to zagra o Community Shield w sierpniu. Tak, żeby nie grać eliminacji LM. Ale to będzie niesamowicie trudne, każdy z zespołów, który znajdują się przed nami jest w dużo lepszej formie niż Arsenal.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 128.03.2014, 16:30

Belzebub666, 5 i lecisz ;p

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 16:29

mam 4 ostrzeżenia, dużo to ? Jaki jest próg ?

KuNA, szybkośc wyprowadzania kontr jest na poziomie Realu

Belzebub666 komentarzy: 280128.03.2014, 16:28

Padłem ofiarą braku tolerancji ze strony moderatorów : - bardzo niski poziom komentarzy, podobnie jak "zainteresowania" na stronie: "Raz w dupe to nie pedał" , nie wiem jak można dostac bana za zainteresowania ?

KuNA89 komentarzy: 61428.03.2014, 16:27

@Belzebub666
Live ma mocny atak ale City od nich nie odstaje. Wiem, że Aguero jest w szpitalu ale i tak są cholernie groźni. Live mnie nie przekonuje pod tym względem, że jeżeli znajdziesz receptę na wykluczenia Suareza i Sturridge'a to oni w obronie już tacy mocni nie są. Myślę, że pod tym względem i Chelsea i City ich przewyższa. Ale jak Live napyka 20 minut im po 4 bramy jak z nami :D to wtedy Live na mistrza świata :D

schade komentarzy: 386228.03.2014, 16:23

Jutro 0-2 0-3 dla City stawiam.