Jezioro Łabędzie: Arsenal 2-2 Swansea

Jezioro Łabędzie: Arsenal 2-2 Swansea 25.03.2014, 21:38, Sebastian Czarnecki 3685 komentarzy

Arsenal miał odegrać się za porażkę z Chelsea, a tymczasem w ogóle nie wyciągnął wniosków z błędów popełnionych w środę i dalej grał bez żadnego pomysłu, a nawet można się pokusić o takie stwierdzenie, że bez rozumu. Po fatalnej pierwszej połowie, w dokładnie takim samym stylu weszli w drugą odsłonę meczu i pozytywne światło na ten koszmar rzuciły dwie bramki w odstępie dwóch minut, które wyprowadziły londyńczyków na prowadzenie. Kanonierzy jednak popełniali błąd za błędem, a to się zemściło w doliczonym czasie gry, kiedy Flamini strzelił samobója. Miała być sielanka, a zostało Jezioro Łabędzie, zakończone prawdziwą tragedią. Podopieczni Arsene'a Wengera nie tylko nie podnieśli się po tej bolesnej porażce w derbach, ale także w ponurych nastrojach przystąpią do meczu z Manchesterem City, który czeka już za kilka dni.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Flamini, Arteta - Chamberlain (57. Podolski), Rosicky (79 Kallstrom), Cazorla - Giroud (88. Sanogo)

Swansea: Vorm - Rangel, Williams, Chico, Taylor - Shelvey (79. Hernandez), Britton - De Guzman, Michu (63. Dyer), Routledge - Bony

Początek spotkania zdecydowanie należał do Arsenalu. Kanonierzy najprawdopodobniej chcieli odkuć się za sobotnią kapitulację z Chelsea i przystąpili do zmasowanego ataku. Już w 4. minucie Alex Oxlade-Chamberlain, największy przegrany derbów, mógł pokusić się o gola, ale Vorm bardzo dobrze sparował to uderzenie.

Tempo ataków Arsenalu nie malało. Londyńczycy grali bardzo wysoko, linia obronna wręcz wychodziła na połowę rywala i można było tylko obserwować, kiedy gospodarze się potkną i narażą na kontrę.

Nie trzeba było długo czekać, bo kontratak poszedł już w 10. minucie. Neil Taylor dośrodkował z lewego skrzydła na głowę Wilfrieda Bony'ego, a ten przeskoczył fatalnie kryjącego Vermaelena i umieścił piłkę w bramce Szczęsnego. Polski bramkarz nawet się nie ruszył.

Arsenal nie przestał jednak atakować i cały czas kontrolował tempo meczu. Co z tego jednak, skoro kontrolował, ale nie potrafił w ogóle tego wykorzystać.

W 18. minucie dobrą akcję przeprowadził Tomas Rosicky, ale jego podanie do Girouda zostało sprytnie przecięte przez dobrze ustawioną defensywę rywali. Reprezentant Czech po raz kolejny najbardziej angażował się w poczynania londyńczyków i jako jedyny starał się szarpnąć grę do przodu.

W 24. minucie poszła kolejna kontra Łabędzi, która mogła podwyższyć ich prowadzenie. Podopieczni Garry'ego Monka jednak za późno pomyśleli, co chcą zrobić w tej sytuacji i kiedy przyszło co do czego, było już za późno. Z akcji ostatecznie nie wywiązało się nic groźnego, ale defensywa Arsenalu po raz kolejny została ośmieszona, a boczni obrońcy znowu nie wrócili na czas pod swoją bramkę.

Kanonierzy dalej atakowali i cały czas byli narażeni na kontry. Mimo to, ani na chwilę nie odeszli od obranego na ten mecz stylu gry i nie wyciągając wniosków z popełnionych błędów, próbowali zaskoczyć rywali tym, co nie zaskakiwało ich w żaden sposób.

W 36. minucie Alex Oxlade-Chamberlain znalazł się w polu karnym Swansea i oddał strzał w boczną siatkę. Akcja, choć niegroźna, w rzeczywistości była najgroźniejszą, jaką Arsenal wypracował sobie od 4. minuty, kiedy to również uderzał angielski pomocnik.

W 44. minucie swoich sił spróbował jeszcze Santiago Cazorla, ale Hiszpana zatrzymała z kolei nie boczna siatka, a holenderski golkiper, który nie miał żadnego problemu z tym niegroźnym uderzeniem.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Łabędzie idealnie wykorzystały nadarzające się błędy Arsenalu i zeszły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Kanonierzy po powrocie na boisko dalej grali w taki sposób, jak przed przerwą. Niemoc londyńczyków niech najlepiej skomentuje akcja w 51. minucie, kiedy to Kieran Gibbs dośrodkowywał z lewego skrzydła w pole karne Swansea, lecz w szesnastce nie było ani jednego zawodnika drużyny gospodarzy.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Za Aleksa Chamberlaina lub Kierana Gibbsa wszedł Lukas Podolski.

Cztery minuty później Swansea przeprowadziło groźną akcją, która mogła zakończyć się bramką na 2-0. Dobre dośrodkowanie na głowę otrzymał Michu, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką bramki pilnowanej przez Szczęsnego.

W 73. minucie londyńczycy w końcu doprowadzają do wyrównania! Na lewym skrzydle ponownie znalazł się Kieran Gibbs, zwany przez niektórych Chamberlainem, i dośrodkował w pole karne, gdzie czekał świetnie ustawiony Podolski. Reprezentant Niemiec z najbliższej odległości pokonał Vorma!

Łabędzie ledwo zdążyło się otrząsnąć po straconej bramce, a już było 2-1 dla Arsenalu! Lukas Podolski ze strzelca zmienił się w asystenta i podał do Oliviera Girouda, który również bez większych problemów pokonał Vorma!

Pięć minut później na boisku zameldował się Kim Kallstrom, dla którego był to debiut w barwach Arsenalu.

Kiedy już wydawało się, że wszystko będzie dobrze, Arsenal w 90. minucie sam wbił gwóźdź do swojej trumny. Potrójny rykoszet na linii Mertesacker -> Szczęsny -> Flamini zakończył się samobójem tego ostatniego po w zasadzie niegroźnej akcji Swansea. 2-2 na Emirates Stadium.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował na własnym boisku ze Swansea.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.03.2014, 21:23

oo widzę, że fifa 12 za darmo. dobił się ktoś na stronkę?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.03.2014, 21:17

Szkoda, że Cibulkowa odpadła, było na co popatrzeć. Ale widać poziom techniczny między nią, a Na Li.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.03.2014, 21:13

Schalke tak marnie zaczęło sezon, a jeszcze wice-liderem skończą sezon.

Sathiss komentarzy: 195128.03.2014, 21:11

@David, jest po prostu ładna. Dużo czasu spędzam na takich stronach jak 9gag, więc bardziej uznaję ją jako meme niż jako podstęp Putina ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.03.2014, 20:56

Normalne jajca z tym kodem do fify 12 tam wejść graniczy z cudem..

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.03.2014, 20:52

kupował ktoś te random cd key steam? opłaca się w ogóle czy przy 5 zakupionych kluczach trafię na darmowe typu enclave x5?

David92 komentarzy: 640028.03.2014, 20:50

Sathiss - widze, ze i Tobie ta ruska piczka uderzla do glowy :D Putin wiedzial co robi.

Sathiss komentarzy: 195128.03.2014, 20:36

@Me3mber, jak Ozil był w formie to nawet Giroud strzelał ;p Wydaję mi się, że zaczął słabiej grać po kontuzji Ramseya. No i też fakt, że nigdy nie miał aż tak napiętego terminarza go usprawiedliwia. Miejmy nadzieję, że cały przyszły sezon zagra na wysokim poziomie.

TomekGunner komentarzy: 8028.03.2014, 20:23

Bony pokazal ostatnio drewniakowi jak sie gra...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.03.2014, 20:20

youtube.com/watch?v=_Jypok-7IgU

To jest ten poziom!

A tak poważnie, ma dopiero 25 lat. Jeszcze z 2, 3 lata może się rozwijać, szczególnie jak przejdzie do lepszego klubu. Oprócz częstych powrotów do obrony może zaoferować wszystko to co Giroud. I o wiele więcej.

Na tle dobrych rywali sobie radzi. 2 gole przeciwko City. Z czego jeden zupełnie indywidualny.

Qarol komentarzy: 1450228.03.2014, 20:13

Bony byłby niezły, ale gościa na ławkę to mamy. Potrzeba kozaka do podstawy, Bony to JESZCZE nie ten poziom (ale warto się zainteresować na przyszłość, ma potencjał).

Nie twierdzę, że Giroud jest lepszy. Po prostu Francuz na ławkę się nada, a Bony do podstawy na razie za cienki.

mrsomebody komentarzy: 602128.03.2014, 20:12

Ja to bym brał Benteke.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.03.2014, 20:11

@Niuchacz

Nie, bo jesteś jeszcze dzieckiem. Wszystko da się wyprostować. Na początek polecam szkolnego psychologa.

Moja lista napastników do Arsenalu :
1. Bony
2. Bony
3. Bony

Najsilniejszy człowiek świata, świetna skuteczność, bardzo dobra gra z klepki. No i potrafi zrobić elastico!

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11728.03.2014, 20:04

Wołałbym jednego Benteke niż Balotellego i Chicharito razem...

@thide

Pochwal się, jakim niewdzięcznikiem jesteś. Jak prosiłeś o powołanie, to Cię wrzuciłem na boisko.

@Niuchacz

Zacznij się leczyć. Dla Ciebie jeszcze nie jest za późno :)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.03.2014, 19:57

Przepraszam fejku Shineva. ;'C

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.03.2014, 19:56

#szinef #taki #zbanowany

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.03.2014, 19:48

haxball.com/?roomid=~2492c0f197b1ddfdcc40ca898a44c8c173528cc993dec9ed09ec7b68ed890c296

@cesk, nosteam działa i sa serwery, ale warto kupić oryginał. teraz ściągnąłem i jak zjem to sobie pogram.

LoveTheGunners komentarzy: 914028.03.2014, 19:42

haxball.com/?roomid=~20289f226441d53ef12ef53980209055e3c694c80162a92b9fcddc100dc09ca60

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.03.2014, 19:40

GRA ktoś w CS: GO?

Kanonierro komentarzy: 150328.03.2014, 19:40

Według mnie Ozil nie jest nie trafionym w jakiś sposób transferem. Brakuje mi go teraz :'( ale jak chłopak chce to potrafi. Oczywiście wkurzające jest to że nie jest tak bardzo jak rok temu Santi ,ale jest tam gdzie powinien być. Jednym zwodem minąć zawodnika

Costa, Benzema - nierealni;
Dzeko - ? obecnie nierealny, łączony z nami wcześniej, jak na City, to mieli 4 napastników - Tevez, Balo, Dzeko, Aguero;
teraz 3 + te kontuzje Aguero, myślę, że City nie będzie chciało go sprzedać;

Mandzukic - naprawdę? też bym go chciał, ale jak na razie 1/2 sezony Lewandowski jeszcze będzie musiał powalczyć o skład

Balo - napisałem we wcz. poście,
Martinez - lepszy? - oglądając nawet kompilacje(które przekłamują, przykład - Żiru) nie byłem zachwycony, większość bramek główką w portugalskiej lidze;

Remy - cóż, ja stawiałbym ich na równi, bo Remy mi przypomina stylem Henry'ego(aczkolwiek za często znika w meczu);

Rossi - bardzo podatny na kontuzje - ma wspomagać Diabiego w szpitalu?

Immobile - jednym słowem - świeżak - na pewno oglądałeś mnóstwo meczy Torino i wiesz jak gra :)
Chicharito - naprawdę? - już Vela jest lepszy niż Hernandez

UMF14 komentarzy: 5428.03.2014, 19:38

Może Ross McCormack byłby tym człowiekiem, który był wziął odpowiedzialność strzelania bramek, powinien być niedrogi.

youtube.com/watch?v=3ananVDP6jk

Pamiętacie ten filmik? Łącznie ze mną jarało się nim poł k.com. Miejmy nadzieję, że zasilony top strikerem pokaże PEŁNIE swoich możliwości w następnym sezonie.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 328.03.2014, 19:25

Immobile bdb piłkarz i chciałby go u Nas.

ATID komentarzy: 115028.03.2014, 19:24

Remy i Chicharito lepsi od Benteke? Kłóciłbym się, Martinez to też IMO podobny poziom.

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 128.03.2014, 19:24

Mieli być lepsi od Benteke ;>

ArseneAl komentarzy: 2341728.03.2014, 19:21

Ja wymienię na szybkości 10 w miarę realnych:
Costa, Benzema, Dzeko, Mandzukic, Balotelli Martinez, Remy, Rossi (teraz kontuzja), Immobile, Chicharito.

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 128.03.2014, 19:19

Też jestem ciekaw tych 20 realnych nazwisk, lepszych od Benteke.

TlicTlac komentarzy: 601928.03.2014, 19:15

@ Rivaldo
Rivaldo proszę Cię wymień 20 lepszych i realnych do ściągnięcia napastników od Benteke;

Costa - lepsza pozycja w lidze, lepsza pozycja w LM - nie ma szans;
Benzema - jedyny doświadczony nominalny napastnik Realu - sprzedadzą go?
Balotelli - za drogi i nie chce raczej tak szybko zmieniać otoczenia znów na PL

@ ArseneAl

Nietrudno, ale czy są oni realni do ściągnięcia?

gunners007 komentarzy: 954328.03.2014, 18:59

Prawda jest taka, że z tych najlepszych, topowych napastników w lecie dostępny będzie tylko Diego Costa, który i tak najprawdopodobniej wyląduje na Stamford Bridge.
Jackson Martinez jest za stary, aby inwestować w niego 40 mln, Balotelli strzela efektowne bramki, ale w bardzo małych ilościach. Gdyby odjąć karne to w tym sezonie miałby raptem kilka bramek - na nim nie możemy opierać swojego ataku.
Benzema mnie nie przekonuje, zbyt dużo setek marnuje, a jego zdobycze bramkowe z taką pomocą w Realu to nic specjalnego.
Napastnik w lecie będzie misją ciężką do wykonania przez to, że Wenger przespał kilka możliwych celów na atak w poprzednich okienkach.

ArseneAl komentarzy: 2341728.03.2014, 18:46

Nie trudno być lepszym napastnikiem od Benteke.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 128.03.2014, 18:44

Rivaldo
Wymiem ich

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.03.2014, 18:41

Zobaczymy Wenger jeszcze nic nie podpisał,a jesteśmy na granicy euforii (3 miejsce i FA)albo tragedii(poza top4 np.) i Wenger to dobrze wie,po co on czeka do końca okienka? coś tutaj bedzie miało wpływ na jego dalsza decyzje,tylko co?