Kanonada na The Emirates! Arsenal gromi WHU aż 5-1!

Kanonada na The Emirates! Arsenal gromi WHU aż 5-1! 23.01.2013, 21:38, Łukasz Szabłowski 3884 komentarzy

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, Arsenal z furią zaatakował po przerwie. W nieco ponad dziesięć minut zdobył cztery bramki i odprawił gości z Upton Park z kwitkiem. Poza bardzo dobrym wynikiem zwrócić należy uwagę na masę świetnych zagrań, ciekawych piłek i kombinacyjnych akcji, a także na dyspozycję Podolskiego, Girouda i chyba wracającego do dobrej formy, Santiago Cazorlę. Końcowy wynik: 5-1.

Na początek składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen (58. Koscielny), Gibbs, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski (70. Santos), Giroud (73. Oxlade-Chamberlain).

West Ham: Jaaskelainen, Demel, O'Brien, Reid (62. Diarra), Tomkins, Noble, Taylor, Nolan, Collison (62. Potts), Vaz Te (70. Damie), C.Cole.

Kanonierzy zaczęli dość obiecująco, już w pierwszej minucie odnotowaliśmy pierwsze, bardzo słabe, dośrodkowanie w pole karne, a trzy minuty później mieliśmy powtórkę tego zagrania, ponownie bez skutku.

W dziewiątej minucie zakotłowało się w polu karnym West Hamu, podczas gdy po dość przypadkowym odbiciu piłki, ta trafiła pod nogi Walcotta, który pozbył się jej na rzecz aktywnego w ofensywie Sagny, jednak Francuz zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

Piłkarze Arsenalu bardzo dobrze weszli w to spotkanie, od początku atakowali z dużą wyobraźnią, starając się koronkowo rozwiązać każdą akcję. W 12. minucie kolejny raz zagrali przepięknie, wymienili około dziesięciu podań, w tym kilka z pierwszej piłki, a całą kombinację niecelnym strzałem zza pola karnego zakończył Cazorla.

W 14. minucie Jack Wilshere popisał się świetnym prostopadłym podaniem, zagrał idealnie do Theo Walcotta, jednak obrońca gości zdążył zablokować uderzenie 23-letniego Anglika.

Po naporze Arsenalu, do głosu doszły Młoty. Gdy w 18. minucie piłkarze Sama Allardyce’a wykonywali rzut rożny, nikt nie spodziewał się bramki, szczególnie że Kanonierzy zdołali wybić piłkę, jednak na tyle niechlujnie, że dopadł do niej Collison i bez namysłu oddał celny strzał na bramkę. Wojciech Szczęsny był bez szans. 0-1.

Zaledwie cztery minuty później mieliśmy już remis! Zaczęło się od Sagny, który zagrał piłkę do Wilshere’a, ten szybko oddał ją do Podolskiego, który z ponad 25 metrów przymierzył tuż przy słupku bramki West Hamu! To siódme trafienie Niemca w Premier League!

Przez następne minuty obraz gry nie uległ zmianie: Arsenal atakował, starał się ładnie rozgrywać piłkę, z kolei West Ham skupiał się głównie na obronie i stałych fragmentach gry. Co dziwne, kolejną ciekawą akcję Arsenal stworzył nie po koronkowej, składnej wymianie piłki, a samotnym rajdzie Theo Walcotta, który wrzucił piłkę w pole karne i mało brakowało, by nie padł gol samobójczy.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy znowu z rozmachem zaatakowali podopieczni Arsene’a Wengera. Lewym skrzydłem popędził Kieran Gibbs, ładnie zagrał prostopadle do Podolskiego, ten przekazał ją do Oliviera Girouda, który już w polu karnym odnalazł szarżującego Gibbsa. Anglik ładnie z pierwszej piłki dograł do Niemca, jednak nie zdołał on sięgnąć piłki i umieścić jej w siatce.

W 41. minucie przed świetną szansą stanął Carlton Cole, który dość przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym. Stanął oko w oko ze Szczęsnym, zdołał go przelobować, jednak na posterunku stanęli Vermaelen do spółki z Ramseyem, którzy wspólnie zdołali wybić futbolówkę z linii bramkowej.

Na sam koniec Santi Cazorla stanął przed szansą uderzenia piłki z linii pola karnego po tym jak Theo Walcott został sfaulowany. Stałe fragmenty gry to podobno mocna strona Hiszpana, jednak tym razem bramkarz Młotów nie musiał się zbytnio wysilać by popisać się skuteczną interwencją.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie do pierwszej: Arsenal wyszedł bojowo nastawiony i w pierwszej minucie po przerwie mógł umieścić piłkę w siatce, jednak piłka przeszła tuż obok słupka West Hamu. Gospodarze atakowali z pasją i to musiało przynieść efekt.

Nie trzeba było długo czekać na udokumentowanie dobrej gry. Już w 48 minucie Arsenal po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Theo Walcott wykonywał rzut rożny, zagrał na bliższy słupek, gdzie czyhał Olivier Giroud. Francuz pięknie się ustawił i wpakował piłkę do siatki. 2-1!

5 minut później było już 3-1! Kanonierzy po kolejnej pięknej akcji mogli cieszyć się ze strzelenia gola. Najpierw na skraju pola karnego piłkę przejął Podolski, odegrał do Girouda, ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę Niemcowi, który wystawił piłkę Cazorli. Hiszpan chyba dawno nie strzelił tak łatwej bramki.

NIESAMOWITE! Piłkarze West Hamu nie zdążyli otrząsnąć się po kolejnym ciosie, a na ich głowy spadł kolejny! Świetną piłkę na lewym skrzydle otrzymał Lukas Podolski, popędził z nią kilka metrów i zagrał płasko na piąty metr, gdzie formalności dopełnił Theo Walcott! 4-1!

Kolejna bramka dla Arsenalu! W 57. minucie wspaniałym prostopadłym zagraniem popisał się Jack Wilshere, piłka trafiła wprost pod nogi niezwykle aktywnego Podolskiego. Niemiec przyjął futbolówkę i momentalnie zagrał po ziemi do Oliviera Girouda, który podwyższył wynik na 5-1!

Później gra się uspokoiła, Arsenal nie forsował tempa, próbował grać rozważnie i spokojnie, z kolei coraz groźniej atakowali piłkarze z Upton Park, którzy często bili stałe fragmenty gry w okolicy pola karnego Kanonierów

W 68. minucie po przechwycie przed szansą znowu stanęli gospodarze, wyszli z szybką kontrą siłą trzech piłkarzy, jednak Theo Walcott zagrał bardzo egoistycznie przez co nie zdołali wykorzystać dobrze zapowiadającej się akcji.

Od 82. minuty goście musieli grać w dziesiątkę po tym jak kontuzji doznał Potts. W wyniku tego zdarzenia mieliśmy do czynienia z niezwykle długą przerwą w grze.

Ostatnie minuty nie przypominały już w ogóle tego, co mieliśmy okazję zobaczyć na początku obu połów spotkania. Zarówno Arsenal jak i West Ham najchętniej zeszłyby do szatni i nie przedłużały tego widowiska. Sędzia przedłużył mecz aż o 12 minut, co tylko szkodziło ogólnej ocenie tego pojedynku. Bo im dłużej trwał, tym bardziej zacierało się to dobre wrażenie z wcześniejszych minut.

Do końca meczu nic się nie zmieniło i zakończył się wynikiem 5-1.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 23:33

Niee, nie chce opowiadac ;p to sa moje fajne prywatne historie ;p ale to dlatego z nia utrzymuje kontakt

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 23:32

Hahahah :D jeżeli chcesz too opowiadaj :D

Juz trzeci news jest a my nadal na tym siedzimy ;D

Dobra, ja spadam bo jutro musze jakość w miare wczesnie wstać bo rodzina na moje urodziny przyjeżdza ^^

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 23:26

Sandruus_afc, nie tyle poruszyło, co zabrzmiało jak pytanie po którym chcesz wyciągnąć jakieś wnioski ;-)

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 23:25

Hahaha :D Noo po prosty chciałam wiedzieć :D wybacz jeżeli jakoś Cie to poruszyło.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 23:23

Sandruus_afc, a co w tym ciekawego? ;p

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 23:22

Z czystej ciekawosci ;p

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 23:21

Sandruus_afc, nasz kontakt często się urywa, ale się utrzymuje w jakiś sposób, skąd to pytanie? ;p

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 23:20

dokładnie tak ;)

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 23:19

Sandruus_afc, z tą dziewczyną która skradła mi kawał mnie? ;p

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 23:18

Sory ze zapytam, utrzymujesz z nią nadal kontakt?

Aj, cos patrze ze Ty strasznie duzo wiesz hahah :D

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 23:15

Sandruus_afc, znam kilka "przyjaciolek" ktore spaly z tym samym chlopakiem :-) tyle ze jedna o tym wiedziała, druga nie ;p

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 23:14

Sandruus_afc, tylko ta dziewczyna z ktora bylem dlugo mi sie wprost przyznawala, do tego ze sie z kims widziala i zrobila wiecej niz powinna, ale dzieki mnie sie troche zmienila na lepsze, ale tylko troche, pozniej naprawde zalowala tego co robila, jednak robila to dalej, ale gdy byla pod moja calkowita kontrola na co sie godzila bo wiedziala ze sama siebie nie potrafi przypilnowac po jakims czasie stala sie bardzo nieszczesliwa, ja to widzialem, wiec z nia zerwalem. Wiem tyle ze wobec mnie juz jest uczciwa, ale dalej nie moge jej zaufac, to byla dziewczyna ktora skradla mi kawal zycia i mnie ;p. Inne dziewczyny mimo tego ze moi kumple widzieli jak sie z kims np calowaly, to poki im wprost nie powiedzialem ze wiem o tym co sie stalo to udawaly ze nic sie nie stalo i wszystko gra ;p Byc moze odrzucilem od siebie kilka fajnych dziewczyn glupimi decyzjami, ale wiem ze poki co nie mam najszczesliwszej passy ;p

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 23:10

przyjaciółka przyjaciółki chłopaka tez nie. A jeśli to nie była by po prostu przyjaciółka ;D

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 23:05

Sandruus_afc, moi kumple mieli podobne przygody jak ja ;p a w pewnym wieku dziewczyna wrecz powinna sie interesowac zarobkami swojego faceta ;p jesli mialaby z nim mieszkac to nie moze przeciez placic za wszystko tak zeby mu bylo wygodnie ;p mnie to nie przeszkadza bo w koncu trzeba zadbac o siebie, tyle ze faceci maja cos takiego jak wrodzony honor, jesli zdradza to zapewne powiedza o tym dziewczynie, i ja rzuca. Dziewczyny czegoś takiego chyba nie mają ;p

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:59

Ojej o.O
dziwnie to ujęłam ale mam nadzieje ze masz troche inteligencji i to zrozumiesz :D

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:58

To ze Ci sie niestety takie trafiły to, no coz moge powiedzieć, przykro.
Ale większość dziewczyn nie jest taka jak wiekszość mężczyzn ze jak on widz duze cycki to od razu musi zaliczyć, a u dziewczyn np coś materialnego lub idealna figura ;)

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 22:54

Sandruus_afc, mysle ze to kwestia tego jak sie dziewczyna poczuje w moim towarzystwie, nie wiem czy wszystkie, ale wiem ze wiele. Ale to sa mlode dziewczyny i moze z wiekiem sie to zmienia(mam nadzieje)

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:50

tak jestem ;)

marzag

Czyli ze wszystki dziewczyny takie są?
Myślisz ze każda pójdzie z pierwszym lepszym tak o, dla urozmaicenia życia w łóżku?

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:46

ja też spadam :) fajnie się gadało :) dobranoc Sandro, Wilku ,Janku oraz Marzag:D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.01.2013, 22:45

czy Wam sie nie pomylila inteligencja z erudycja;) zreszta warto posiadac i jedno i drugie...

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 22:45

Wilkszary, dobranoc ;)

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:45

nie zapominaj że są tutaj faceci :))

janek_4, tak, masz racje inteligencja to nie wyksztalcenie, ale inteligencja nie daje zadnej gwarancji dobrobytu

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:44

janek ma racje ;d mylicie pojecia , zdrada czy społeczne problemy to wina nie intelignecji ale madrosci zyciowych.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 125.01.2013, 22:43

Sandruus_afc, wolalbym wiedziec, bo wtedy po prostu moge zakonczyc znajomosc. I pewnie ze by zrobila, znam inteligentne dziewczyny ktore zdradzaly swoich chlopakow w przeszlosci, robily to umyslnie, znajac konsekwencje i wiedzac ze nie powinny, inteligentne tez nie zwazaly na to ze maja chlopaka i czasem same pisza do swoich bylych ze tesknia i chcialyby sie spotkac(po czym na spotkaniu sie nie konczy) nieinteligentne tez to robia. Ogolem w sumie nie jestem w stanie zaufac dziewczyna bo albo to ja potworzylem takie potwory, albo mam pecha do dziewczyn ;p nie spotkalem jeszcze takiej ktorej moglbym zaufac ;p

Kanonier8 komentarzy: 198325.01.2013, 22:41

Wiesz to zalezy tez od tego jak Ty pokierujesz swoim zyciem i wazna jest rowniez sytuacja materialna. Nawet jesli jestes inteligentny a jestes z rodziny ktora wiaze koniec z koncem ledwo ledwo to i tak masz skiepszczone zycie do konca

janek_4 komentarzy: 123525.01.2013, 22:41

Marzag, kompletnie mylisz pojęcia. Inteligencja to nie to samo co wykształcenie! Masz bardzo dużo racji jeśli chodzi o wykształconych ludzi z maturami i po studiach, którzy nie mają pracy. Jednak oni są po prostu wykształceni. Nie trzeba być inteligentnym, by zdać maturę. Inteligencja jest ważna w życiu - inteligentnym ludziom jest łatwiej, nawet jeśli nie maja matury.

Sandruus_afc komentarzy: 76825.01.2013, 22:39