Kanonierzy bezradni, Soton 1-1 Arsenal

Kanonierzy bezradni, Soton 1-1 Arsenal 10.12.2017, 13:51, Łukasz Wandzel 1541 komentarzy

Gdzie się podziała kreatywność zawodników Arsenalu? Okazuje się, że wystarczy zamurować własne pole karne, aby sprawić The Gunners niemałe problemy. Bezradna ekipa z Londynu rozgrywa wtedy piłkę z lewej strony na prawą i z prawej na lewą, nie zyskując nic, a tracąc jedynie kolejne cenne minuty. Tak można opisać zdecydowaną większość gry gości w dzisiejszym spotkaniu. Oprócz niemocy w ofensywie należy jeszcze dodać, że londyńczykom zdarzyło się stracić gola na własne życzenie przeciwko zespołowi, który najchętniej zabetonowałby własną bramkę. Ot, kolejne żenujące popołudnie w wykonaniu klasowej ekipy Arsene'a Wengera.

Składu obu drużyn:

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker (64' Welbeck), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (69' Wilshere), Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (72' Giroud).

Southampton: Forster - Stephens, van Dijk, Yoshida, Bertrand - Hojbjerg, Romeu, Tadić - Ward-Prowse, Redmond (74' Boufal) - Austin (86' Gabbiadini).

Zanim formacja defensywna Kanonierów się obudziła i otrząsnęła było już 1-0 dla Southamptonu. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ponieważ Arsenalowi zajęło trochę czasu, aby powrócić na właściwe tory, kiedy to przejął inicjatywę i starał się o wyrównującego gola. Najwyraźniej brak Shkodrana Mustafiego i wystawienie Pera Mertesackera było koniecznie, ale rzadziej występujący Niemiec wręcz podarował rywalom gola. Tadić i Austin skrzętnie wykorzystali ten prezent, co jeszcze bardziej nakręciło ekipę gospodarzy w pierwszych minutach.

Po około kwadransie Arsenal przypomniał sobie, że to on powinien dominować w posiadaniu piłki i zagrażać bramce rywala, nie przeciwnik. Jednak tu zaczął się nieprzyjemny widok, który nie opuszczał kibiców praktycznie do końca spotkania - poczucie, że Kanonierzy są kompletnie bezradni. Szyk blokujący drogę do bramki gospodarzy był bardzo zwarty i londyńczykom nie udawało się stworzyć klarownych sytuacji. W pierwszej połowie największe szanse na gola drużyna Arsene'a Wengera miała chyba po groźnym kontrataku, kiedy trójka piłkarzy biegła w stronę bramki Forstera, ale wszystko rozbiło się o niezbyt udane przyjęcie Lacazette'a. Drugą okazją był silny strzał Aarona Ramseya, który bramkarz Soton sparował. Arsenal miał ten sam kłopot, co zawsze - skuteczność.

Druga połowa mogła być jeszcze bardziej bolesna do oglądania. Święci nie zaatakowali tak, jak na początku spotkania, ale jakie miało to przełożenie na obraz meczu? Taki, że The Gunners jeszcze bardziej razili w oczy swoją nieporadnością. Czy to była 50. minuta, czy 70. minuta, czy nawet doliczony czas gry - oni robili to samo. Rozgrywali futbolówkę z prawej na lewą, z lewej na prawą... I tak w kółko.

Po prostu za jednym razem się udało. Konkretnie w 88. minucie, kiedy to Alexis Sanchez dośrodkował w pole karne. Tam był już przygotowany zawodnik idealny do tego typu spotkań, czyli Olivier Giroud. Francuz jednym strzałem głową sprawił, że jego drużyna wywiozła z St. Mary's Stadium jakikolwiek dorobek punktowy.

Ten gol nie wpłynął motywująco na gości, którzy nie bardzo mieli pomysł jak objąć prowadzenie. Tak jakby nie było strzelonej bramki, w grze Arsenalu nic się nie zmieniło. Wcześniej nie mieli na to większego wpływu także zmiennicy, oprócz Girouda. Wilshere zmienił Xhakę i na pewno dał jakość w ofensywię, której Szwajcar nie jest w stanie zaoferować. Granit często bał się posłać ryzykownego podania i nie decydował się także na próby z dystansu. O ile zazwyczaj one nie porażają swoją celnością, to akurat w takim meczu, gdzie bramka jest zamurowana, przydałby się ktoś, kto uderzy sprzed szesnastego metra. Z kolei Danny Welbeck zmienił Pera Mertesackera i przez większość swojego pobytu na boisku był niewidoczny.

Trójka Özil-Lacazette-Alexis została tak naprawdę wyłączona z gry. Mesut często znajdował się przy piłce, ale nawet on nie potrafił znaleźć swoimi podaniami tak dobrze pokrytych partnerów. To sprawiało, że Sanchez często podchodził do podania, ale nic z tego nie wynikało. Alexandre grał jak typowa dziewiątka i trudno mu było cokolwiek zrobić, gdy non stop bywał osaczony przez rywali. Southampton zastosował świetną taktykę na Arsenal, który nie potrafił znaleźć sposobu na Forstera przez wiele minut. Remis wydaje się zdobyty szczęśliwie, ale po takim pokazie, jaki dali londyńczycy w dzisiejszym meczu, należałoby wyciągnąć wnioski i znaleźć sposób na otworzenie worka z bramkami w przyszłych starciach.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Southamptonem!

@AceVenturaLFC:

OK. W twarz to chyba Ospina dostał ale nie pamiętam meczu.

DontCry komentarzy: 760810.12.2017, 19:28

City ma 11 punktów przewagi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.12.2017, 19:28

Ktos tu pisal o fergie time? W tych 4 minutach doliczonych , City moglo strzelic 2-3 gole.

pumeks komentarzy: 2080810.12.2017, 19:27

14 ? Man City have won their last 14 league games in a row ? the most by a team in a single English top-flight season.

Alonso komentarzy: 1282410.12.2017, 19:27

Słaby ten West Brom Mourinho, mam nadzieje że spadną z ligi

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.12.2017, 19:27

@Slaviola:
Ja wolę, kiedy wygrywa miliardowa drużyna grająca ofensywnie niz autobus za miliard.

PtoOk komentarzy: 220010.12.2017, 19:27

united gra tak samo jak Arsenal z Watfordem. Przegrywamy 2:1 i Watford wiecej sytuacji ma od nas xD

Womanizer komentarzy: 992810.12.2017, 19:26

Przegrana morda Mourinho to miód na moje serce.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 610.12.2017, 19:26

Czyli City już pobiło nasz rekord w liczbie zwycięstw pod rząd w jednym sezonie.
Jak wygrają za tydzień, to pobiją też bez podziału na sezony. A Swansea raczej bym nie podejrzewał o zatrzymanie Obywateli.

Slaviola komentarzy: 1237710.12.2017, 19:25

Muły są slabiutke, jednak wkurza mnie jak wygrywają pieniądze :/. Potem wszyscy będą pisać jaki to Guardiola nie jest super trenerem, ehhh rzygać się chce :/.

pumeks komentarzy: 2080810.12.2017, 19:25

Też strzelał prosto w bramkarza (w meczu z mu)

Szebson komentarzy: 351010.12.2017, 19:24

Wlasnie dlatego Silva nie gra.

DexteR_000 komentarzy: 764210.12.2017, 19:24

@Kanonier204: Kiedyś Fergie time, teraz Arsenal time

Gerwciu komentarzy: 372210.12.2017, 19:23

Wenger niech się uczy od Pepa jak utrzymać się przy piłce, gdy się wygrywa, ale to też trzeba wygyrywać

Womanizer komentarzy: 992810.12.2017, 19:21

Takiego obrazu meczu sie chyba każdy spodziewał.

United to drewniaki ale jadą na charakterze i błędach rywali.

DexteR_000 komentarzy: 764210.12.2017, 19:21

@Papaciok: Z ogorami którymi z którymi męczyło się strasznie City

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 510.12.2017, 19:20

"Pokazał pazur" marnując stuprocentową sytuację. Ośmieszył się tak samo jak Ty teraz broniąc go.

Szebson komentarzy: 351010.12.2017, 19:20

Widze, ze bydlo z debilpage zniknelo. Oby na dlugo.

karmel567 komentarzy: 346610.12.2017, 19:18

Lukaku wyglada dziś jak mały chlopiec pośród mezczyzn.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.12.2017, 19:18

Jedno podanie dobre i lukaku pokazuje pazur. Morata pewnie nie trafiłby w pilke noga lub strzelil gola k... jak to Qarol pisze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2017, 19:17