Kanonierzy bezradni, Soton 1-1 Arsenal

Kanonierzy bezradni, Soton 1-1 Arsenal 10.12.2017, 13:51, Łukasz Wandzel 1541 komentarzy

Gdzie się podziała kreatywność zawodników Arsenalu? Okazuje się, że wystarczy zamurować własne pole karne, aby sprawić The Gunners niemałe problemy. Bezradna ekipa z Londynu rozgrywa wtedy piłkę z lewej strony na prawą i z prawej na lewą, nie zyskując nic, a tracąc jedynie kolejne cenne minuty. Tak można opisać zdecydowaną większość gry gości w dzisiejszym spotkaniu. Oprócz niemocy w ofensywie należy jeszcze dodać, że londyńczykom zdarzyło się stracić gola na własne życzenie przeciwko zespołowi, który najchętniej zabetonowałby własną bramkę. Ot, kolejne żenujące popołudnie w wykonaniu klasowej ekipy Arsene'a Wengera.

Składu obu drużyn:

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker (64' Welbeck), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (69' Wilshere), Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (72' Giroud).

Southampton: Forster - Stephens, van Dijk, Yoshida, Bertrand - Hojbjerg, Romeu, Tadić - Ward-Prowse, Redmond (74' Boufal) - Austin (86' Gabbiadini).

Zanim formacja defensywna Kanonierów się obudziła i otrząsnęła było już 1-0 dla Southamptonu. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ponieważ Arsenalowi zajęło trochę czasu, aby powrócić na właściwe tory, kiedy to przejął inicjatywę i starał się o wyrównującego gola. Najwyraźniej brak Shkodrana Mustafiego i wystawienie Pera Mertesackera było koniecznie, ale rzadziej występujący Niemiec wręcz podarował rywalom gola. Tadić i Austin skrzętnie wykorzystali ten prezent, co jeszcze bardziej nakręciło ekipę gospodarzy w pierwszych minutach.

Po około kwadransie Arsenal przypomniał sobie, że to on powinien dominować w posiadaniu piłki i zagrażać bramce rywala, nie przeciwnik. Jednak tu zaczął się nieprzyjemny widok, który nie opuszczał kibiców praktycznie do końca spotkania - poczucie, że Kanonierzy są kompletnie bezradni. Szyk blokujący drogę do bramki gospodarzy był bardzo zwarty i londyńczykom nie udawało się stworzyć klarownych sytuacji. W pierwszej połowie największe szanse na gola drużyna Arsene'a Wengera miała chyba po groźnym kontrataku, kiedy trójka piłkarzy biegła w stronę bramki Forstera, ale wszystko rozbiło się o niezbyt udane przyjęcie Lacazette'a. Drugą okazją był silny strzał Aarona Ramseya, który bramkarz Soton sparował. Arsenal miał ten sam kłopot, co zawsze - skuteczność.

Druga połowa mogła być jeszcze bardziej bolesna do oglądania. Święci nie zaatakowali tak, jak na początku spotkania, ale jakie miało to przełożenie na obraz meczu? Taki, że The Gunners jeszcze bardziej razili w oczy swoją nieporadnością. Czy to była 50. minuta, czy 70. minuta, czy nawet doliczony czas gry - oni robili to samo. Rozgrywali futbolówkę z prawej na lewą, z lewej na prawą... I tak w kółko.

Po prostu za jednym razem się udało. Konkretnie w 88. minucie, kiedy to Alexis Sanchez dośrodkował w pole karne. Tam był już przygotowany zawodnik idealny do tego typu spotkań, czyli Olivier Giroud. Francuz jednym strzałem głową sprawił, że jego drużyna wywiozła z St. Mary's Stadium jakikolwiek dorobek punktowy.

Ten gol nie wpłynął motywująco na gości, którzy nie bardzo mieli pomysł jak objąć prowadzenie. Tak jakby nie było strzelonej bramki, w grze Arsenalu nic się nie zmieniło. Wcześniej nie mieli na to większego wpływu także zmiennicy, oprócz Girouda. Wilshere zmienił Xhakę i na pewno dał jakość w ofensywię, której Szwajcar nie jest w stanie zaoferować. Granit często bał się posłać ryzykownego podania i nie decydował się także na próby z dystansu. O ile zazwyczaj one nie porażają swoją celnością, to akurat w takim meczu, gdzie bramka jest zamurowana, przydałby się ktoś, kto uderzy sprzed szesnastego metra. Z kolei Danny Welbeck zmienił Pera Mertesackera i przez większość swojego pobytu na boisku był niewidoczny.

Trójka Özil-Lacazette-Alexis została tak naprawdę wyłączona z gry. Mesut często znajdował się przy piłce, ale nawet on nie potrafił znaleźć swoimi podaniami tak dobrze pokrytych partnerów. To sprawiało, że Sanchez często podchodził do podania, ale nic z tego nie wynikało. Alexandre grał jak typowa dziewiątka i trudno mu było cokolwiek zrobić, gdy non stop bywał osaczony przez rywali. Southampton zastosował świetną taktykę na Arsenal, który nie potrafił znaleźć sposobu na Forstera przez wiele minut. Remis wydaje się zdobyty szczęśliwie, ale po takim pokazie, jaki dali londyńczycy w dzisiejszym meczu, należałoby wyciągnąć wnioski i znaleźć sposób na otworzenie worka z bramkami w przyszłych starciach.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Southamptonem!

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2017, 18:03

@Gunner012
A nagle patrzysz na Pera, i masz jak on, wyebane.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2017, 18:02

@seyos

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.12.2017, 18:02

Pół godziny meczu, United gra u siebie i ma 20% posiadania piłki?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 210.12.2017, 17:59

Ederson i obrońcy City to chyba nie mają nerwów.

seyos komentarzy: 24910.12.2017, 17:59

@Kanonier204: masz coś polskiego?

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 110.12.2017, 17:56

Gabriel Jesus to będzie wielki piłkarz. Jestem jego prawdziwym fanem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2017, 17:55

@AceVenturaLFC
Z obroną mam problem, i nie wiem kogo tam dać. A kasy mało :D

kamilo_oo komentarzy: 2356710.12.2017, 17:54

Następny za nurkowanie się bierze

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 110.12.2017, 17:54

City zajebiście gra w piłeczke, a United tylko dzida. Smutne.

Artu komentarzy: 190510.12.2017, 17:48

17 minut gry za nami, narazie City lepiej wyglada

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2017, 17:48

Walą jak my w Forstera.

Dawid04111 komentarzy: 13298 newsów: 1410.12.2017, 17:47

@enrique: biorąc pod uwagę historię spotkań na tym stadionie to rzekłbym: Pozytywnie.

@NIKEy:

Nie. Niech celebruje, nie pierwszy raz ratuje nam tyłek, a niektórzy mają pretensje

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 610.12.2017, 17:38

Taką dobrą passę w typerze miałem, a w tej kolejce 30 punktów.
Do tego przez nieuwagę mam Lacazette'a na kapitanie zamiast Salaha i pewnie stracę przez to dobre 10 punktów.

DexteR_000 komentarzy: 764310.12.2017, 17:36

@pumeks: No wedlug mnie w takich topowych ligach to do smieci, ciekawe jak w ekstraklasie.

NIKEy komentarzy: 80710.12.2017, 17:33

Czy Wy też macie jakieś wąty do Giroud, że celebrował zdobycie bramki??

kamilo_oo komentarzy: 2356710.12.2017, 17:32

Jak przez 30 minut będzie padaka, to przełączam na Leszka

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190910.12.2017, 17:32

Dzisiaj wszyscy jesteśmy obywatelami.

Trochę dziwi mnie, że nie gra Aguero. Ja bym wolał jego w pierwszym, ewentualnie Jesus jako joker, ale zobaczymy, może Pep ma rację

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492510.12.2017, 17:30

Nie mam, a co?

pumeks komentarzy: 2080810.12.2017, 17:29

@DexteR_000:

serio pytam, bo przecież na kolejne mecze dostają nowe komplety

DexteR_000 komentarzy: 764310.12.2017, 17:29

Nie chce mi sie ogladac 3 mecz z kolei w ktorym bedzie autobus.
Chcial bym sie rozczarowac i liczyc na ladna gre, ale jak nie to zostanie mi ogladanie filmu dokumentalnego o Guźcachxd

PIORUN85 komentarzy: 10410.12.2017, 17:21

tragedia Boże kiedy ten wenger odejdzie ewidentnie brak pomysły na grę tak samo jak z united walenie głową w mur tragedia

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492510.12.2017, 17:21

A wiecie może kto ma rekord strat odkąd prowadzone są takie statystyki? Jakaś topka z Premier League?

Nie bardzo nawet wiem jak szukać, a to ciekawe.

DontCry komentarzy: 760810.12.2017, 17:20

@Adrian12543: To akurat tylko twitter -> @afcstuff

Mihex komentarzy: 2360410.12.2017, 17:19

Zawiedziony jestem postawą LFC. Ja tu im zwycięstwo dałem w typerze, a ci taki numer mi wywinęli...

Womanizer komentarzy: 994010.12.2017, 17:18

To dopiero pierwszy taki poważniejszy wał na waszą niekorzyść w tym sezonie? Jeśli tak to to i tak sie ciesz. Nas już wydymali w 4 meczach na spalone/karne.

Ranczomen komentarzy: 1236310.12.2017, 17:18

Człowiek raz będzie kibicował Mourinho, a ten pewnie da ciała :P

grzegorz1211 komentarzy: 1031210.12.2017, 17:17

Niedziela w Anglii pod dyktando autobusów, teraz będziemy oglądać najdroższy z autobusów

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 210.12.2017, 17:17

Ja tam się nie znam, ale mecze z nimi zawsze mi się dobrze kojarzą :D

Mam nadzieje, że wrócimy do 4-3-3...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2017, 17:17

Albo tu będzie 0-0, albo City wciśnie gola na 1-0.

Nie sądzę, żeby było więcej bramek.

DexteR_000 komentarzy: 764310.12.2017, 17:14

@pumeks: Wypiora w perwollu i pyk na nastepna domowke.

PtoOk komentarzy: 220010.12.2017, 17:14

@dami494: masakra jest ten Henderson. Wolny w ogole nie zwrotny i robi koleczka jak Ramsey

DontCry komentarzy: 760810.12.2017, 17:13

Alexis Sanchez lost possession 32 vs. Southampton today, just two short of the record for an Arsenal player this season - also Alexis vs. Man United with possession lost 34 times. #afc

Gupi Ramsey.

Trequartista komentarzy: 536610.12.2017, 17:12

No Ramsey może i faktycznie ma niezły sezon, ale nie asyst i goli się oczekuje od pomocnika w Arsenalu. Pomocnik tutaj powinien wychodzić po piłkę, grać na jeden kontakt, podawać do przodu, utrzymywać piłkę pod presją, a nie zostawiać dziurę w rozegraniu. Pamiętacie naszą grę z Rosickym albo Arshavinem? Gra wyglądała bardziej składnie, chociaż nie było przed nimi Alexisa i Ozila, tylko Chamakh i Walcott.

hubert260893 komentarzy: 32910.12.2017, 17:12

trafil ktos z top 20 liverpool i arsenal?

DexteR_000 komentarzy: 764310.12.2017, 17:12

@AceVenturaLFC: Btw. czemu po straconym meczu(bo tak go mozna nazwac) nie siedzisz na lfc.pl ?:D nie wyganiam tylko pytam z ciekawosci.

btw. chyba przez chwilke strona padla xd

pumeks komentarzy: 2080810.12.2017, 17:11

Nie wiecie co się dzieje z koszulkami meczowymi zawodników po zakończonym meczu?
Pomijam te rzucone w trybuny (o ile gracze nie maja zakazu rzucania koszulek w trybuny)