Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2!

Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2! 29.07.2016, 11:20, bojowy schabowy 1596 komentarzy

W piątkową noc, Arsenal pokonał zespół gwiazd MLS 2-1. Widzowie, którzy wytrzymali do tak późnej godziny i oglądali mecz w telewizji lub przez internet byli świadkami ciekawej oprawy całego widowiska. Już przed meczem mogliśmy zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz petard. Amerykanom trzeba oddać jedno, wiedzą jak stworzyć wydarzenie sportowe tak, by odbyło się w spektakularny sposób. Po serii pokazów mogliśmy spodziewać się, że będzie tylko lepiej i mecz przebiegnie w równie wybuchowym stylu co jego rozpoczęcie. Niestety, tak nie było. O ile pierwsza połowa była obiecująca, tak w drugiej odsłonie spotkania część widzów z pewnością zasnęła z pilotem w ręku.

Drużyna Arsenalu na pierwszą połowę: Cech – Debuchy, Holding, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Campbell – Walcott

To był typowy mecz Kanonierów. Od początku spotkania o swojej słabej dyspozycji dał znać Theo Walcott, który już w trzeciej minucie zmarnował dogodną sytuację. Pocieszające mogą być słowa Wengera, który tuż przed meczem udzielił krótkiego wywiadu. Powiedział m.in. o świadomości braków w drużynie i chęci sprowadzenia napastnika.

Już w ósmej minucie spotkania obrona Arsenalu popełniła pierwszy karygodny błąd. Gibbs zostawił Dos Santosa na skrzydle, który pobiegł na bramkę. Bielik nie zdążył do niego dobiec i Meksykanin wyszedł na czystą pozycję strzelecką. Zespół uratował Petr Cech, który popisał się genialną interwencją.

Karny dla Kanonierów! Campbell otrzymał długie podanie z głębi pola, podbił piłkę nad bramkarzem i miał przed sobą tylko bramkę. Jednak wbiegł w niego obrońca czym sprokurował karnego. Kostarykanin podchodził do jedenastki jak Simone Zaza na Euro 2016, jednak zawodnik Arsenalu trafił do siatki. 1-0 dla Arsenalu!

Podopieczni Wengera kilkukrotnie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Większość z nich kończyła się na naszym napastniku. Walcott był bardzo rozkojarzony, wyglądał na zawodnika, któremu brakuje pewności siebie. Jeśli dostawał piłkę to ją trafił lub oddawał strzały, którym brakowało siły oraz celności. Anglik, aby powrócić do dyspozycji sprzed kontuzji potrzebuje ogromnego wsparcia kibiców, którzy powoli zaczynają tracić do niego cierpliwość.

W 22. minucie spotkania Coquelin brutalnie sfaulował Acostę. Francuzowi uciekła piłka i usiłował ją przejąć wślizgiem, jednak trafił w nogę przeciwnika. Bardzo niebezpieczne i niepotrzebne wejście. Sędzia mógł wyrzucić go z boiska, ale w ogóle nie zauważył tam faulu.

Gra Oxlade-Chamberlaina w przedsezonowych spotkaniach wygląda bardzo obiecująco, Anglik zaczął się głęboko wracać, by dostać piłkę od kolegów z drużyny. Skrzydłowy stwarza również zagrożenie, w 23. minucie oddał groźny strzał z dystansu. Jego dryblingi dają rezultaty w postaci stworzonych sytuacji, których niestety w meczu z gwiazdami MLS nie miał kto wykorzystać.

Przypomniał o sobie również Elneny, który kilka minut po Oxie potężnie strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Bramkarz z wielkim trudem zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę, świetny strzał i jeszcze lepsza interwencja.

Mniej więcej w 30. minucie spotkania sędzia przerwał na moment spotkanie, by dać zawodnikom czas na uzupełnienie płynów. Warto wspomnieć o tym, że zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach. Temperatura powietrza wynosiła blisko 30 stopni Celsjusza, jego wilgotność oscylowała w granicach 50%.

W 40. minucie kibice Arsenalu przeżyli chwile grozy, Coquelin po starciu z Drogbą padł na ziemię i trzymał się za kolano. Po opatrzeniu Francuz zdołał dokończyć pierwszą połowę.

Wydawało się, że Kanonierzy utrzymają skromne prowadzenie i zejdą do szatni prowadząc. Niestety tak się nie stało. Bielik wymienił kilka podań z Wilsherem, po czym posłał piłkę prosto pod nogi przeciwnika. Piłka dotarła do niepokrytego Drogby, który oddał strzał na bramkę. Za pierwszym razem interweniował Cech. Dobitkę byłego napastnika Chelsea odbił Holding, za trzecim podejściem były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wbił piłkę do siatki. Tradycji stało się zadość, Drogba po raz kolejny trafił do bramki Arsenalu. 1-1!

Na drugą połowę Arsene Wenger postawił na taką jedenastkę: Cech – Bellerin, Holding, Chambers, Monreal – Xhaka, Elneny – Ox, Iwobi, Campbell – Walcott

Wreszcie moment, na który każdy fan Arsenalu czekał. Debiut Granita Xhaki!

Tuż po gwizdku drużyna gwiazd MLS miała szansę wyjść na prowadzenie. Giovinco minął Chambersa i zdołał oddać strzał na bramkę, jednak Cech był dobrze ustawiony.

Przez dwadzieścia minut mecz wyglądał bardzo monotonnie. Arsenal próbował atakować skrzydłami, głównie prawą stroną, gdzie biegał Chamberlain. Skrzydłowi posyłali dośrodkowania, do których nikt nie zdołał dotrzeć. Nie były to złe zagrania, jednak Walcott nie jest postury Girouda i nie był w stanie wywalczyć dogodnej pozycji do oddania strzału.

Zmiany, w 66. Minucie na boisko weszli: Akpom, Willock, Jeff Reine-Adelaide, Zelalem, Martinez. Plac gry opuścili: Cech, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Walcott

Już po chwili swój pierwszy strzał oddał Xhaka, potężne uderzenie z trzydziestu metrów. Bramkarz z trudem odbił piłkę. Reprezentant Szwajcarii początkowo grał bardzo zachowawczo, nie chciał popełnić błędu. Z minuty na minutę rozgrywał coraz odważniej i próbował podawać prostopadle.

Występ Granita Xhaki!

Po wejściu młodych Kanonierów mogliśmy zobaczyć ciekawe kombinacje podań. Akpom, Willock oraz Reine-Adelaide świetnie się rozumieją na boisku. Najbardziej obiecująco wygląda najmłodszy z trójki – Chris Willock. Anglik posiada niesamowitą technikę oraz motorykę. Potrafi wyjść obronną ręką z sytuacji, gdy naciska na niego kilku rywali.

W końcówce spotkania Chambers znowu przyprawił kibiców Arsenalu o zawał. Tym razem nie upilnował Larina, który pobiegł w stronę bramki i wystawił piłkę Dempseyowi. Były gracz Fulham posłał piłkę centymetry nad poprzeczką.

Xhaka przejął obowiązki Walcotta w zakresie wykonywania stałych fragmentów gry i od razu zobaczyliśmy rezultat. Dobre dośrodkowanie Szwajcara z rzutu rożnego. Piłka spadła wprost na głowę Holdinga, Anglik pomylił się nieznacznie.

Po tym spotkaniu należy pochwalić Holdinga, wyglądał w spotkaniu naprawdę pewnie. Kilka razy widać było momenty zawahania, jednak to było jego pierwsze spotkania z armatką na piersi. Młody obrońca może być dla Arsenalu bardzo pomocny.

Tuż przed końcem spotkania piłkę do siatki posyła Chuba Akpom, 2-1 dla Arsenalu! Kanonierzy wymienili kilka podań na lewej stronie boiska, Monreal wyszedł na świetną pozycję i posłał silne podanie wzdłuż linii bramkowej. Akpomowi nie pozostało nic innego, tylko dołożyć nogę. Świetna akcja podopiecznych Wengera!

Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali grę i nie dali przeciwnikowi zagrozić bramce Martineza.

imprecsis

Czemu tak bardzo chcesz Icardiego skoro niedawno pisałeś, że właściwie nie widziałeś go na żywo w akcji? Pytam z ciekawości skąd taka nagła zmiana

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2016, 22:28

facebook.com/AgentEdwardOfficial/?fref=ts
Patrząc na wcześniejsze posty gościa - wiarygodność na poziomie Ornsteina.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.07.2016, 22:24

Arsene Wenger: "If you look at the market in Europe there is a lot of money available but not many players that really strengthen the teams"

Wenger znów obudził się z ręką w nocniku. To nic ze pół Europy wymieniło się już napastnikami. To nic ze Ibra był do wzięcia za darmo, a Nolito za 13 mln euro. Żółci tysiąc!

ArsenalChampion komentarzy: 812330.07.2016, 22:19

Mustafi na ten moment najbardziej prawdopodobny

nowy000 komentarzy: 22830.07.2016, 22:16

loool
Za 70 mln to mogą kupić Aubameyanga, który ostatnio w wywiadzie mówił, że odejdzie BvB tylko do niech więc...

Adu (zawieszony) komentarzy: 549830.07.2016, 22:13

Polska mistrzem świata w Żużlu !

loool komentarzy: 95030.07.2016, 22:13

nowy000
Możliwe, że poprostu Real nie chce go sprzedawać i tyle, szczególnie, że ma przed sobą widno zakazu transferowego w przyszłym roku.

nowy000
No niestety... 70mln za takiego drewniaka w obecnych czasach jest doscy realne.

nowy000 komentarzy: 22830.07.2016, 22:02

truskawa
Po transferach w tym okienku 70mln za Morate zupełnie by mnie nie zdziwiło.

Kaidus komentarzy: 62630.07.2016, 22:02

Jeśli za gościa, który nie potrafił dobić do 10 bramek w Serie A wołają 70 mln to 120 za Pogbę jest mega okazją.

truskawa komentarzy: 82730.07.2016, 22:00

nowy000
No niekoniecznie, w sumie to mógl byc taki zabieg ze strony Realu. "Nie skladajcie ofert nizszych jak 70mln, bo je i tak odrzucimy".

truskawa komentarzy: 82730.07.2016, 21:56

imprecis
Oby to był Mustafi, no albo ktos lepszy wiadomo. Moim zdaniem obronca i tak jest wazniejszy niz napastnik.

mitmichael komentarzy: 4924330.07.2016, 21:56

A Marcelo do tych dwoch bramek dołozył asyste

nowy000 komentarzy: 22830.07.2016, 21:56

Serio ktoś dawał 70 mln za Morate i serio Real odrzucił taką ofertę...

Kaidus komentarzy: 62630.07.2016, 21:55

Ależ bym się ucieszył gdyby Chelsea podtrzymała tą formę. Grają z mocno rezerwowym Realem, a sami skład mają pół na pół, nie istnieją na boisku. Ani razu nie byli w polu karnym Realu z piłką. Zero dyscypliny taktycznej, Cahill i Terry komedianci w obronie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.07.2016, 21:54

Real już 3-0.....

Chelsea aż taką padlinę gra?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.07.2016, 21:54

Kluby moga przyjmowac oferty nizsze od klauzuli
Tu chodzi raczej o gwarant zawodnika bo jak zacznie psioczyc to powiedza albo placicie klauzule lbo gra dalej dla nas

nowy000 komentarzy: 22830.07.2016, 21:49

Ale z tego Asensio może być niezły grajek.

loool komentarzy: 95030.07.2016, 21:48

Na oferty mniejsze niż 80-90m nawet nie spojrzą, coś chyba tego ma klauzule chyba nie?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.07.2016, 21:40

Czyli co przyjdzie ten Mustafi czy Wenger rzuci sieci na kogoś innego? Jestem ciekawy.

truskawa komentarzy: 82730.07.2016, 21:37

MaciekGoooner
Ja mam jedynie sopcasta jak chesz, ofc po rosyjsku
sop://broker.sopcast.com:3912/140544

mitmichael komentarzy: 4924330.07.2016, 21:35

"Bild" poinformował, że Manchester City osiągnał porozumienie z Schalke dotyczące warunków finansowych transakcji Leroya Sane. Kwota całej operacji ma wynieść nawet 55 milionów euro, ale tylko 37 milionów zostanie przelane na konto Niemców już teraz. Reszta to bonusy (rzekomo bardzo łatwe do spełnienia - np. zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów), które mają zostać wypłacone w następnych latach.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.07.2016, 21:34

Wenger o Bieliku: Ma czas do grudnia. Wywalczy miejsce, albo go wypożyczymy
Ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 21:04, Komentarzy: 5

7
5

Wszystko wskazuje na to, że Krystian Bielik może wkrótce otrzymać poważną szansę od menedżera Arsenalu. Arsene Wenger pokłada w Polaku spore nadzieje.

Parę dni temu Bielik błysnął w towarzyskim meczu Arsenalu z drużyną gwiazd MLS (2:1). Był chwalony przez angielskie media, dziennikarze zapytali więc trenera o to, jak rysuje się przyszłość młodego zawodnika.

- Bielik ma umiejętności i cechy, by stać się w przyszłości środkowym obrońcą z najwyższej półki - powiedział Wenger.

- Jedyne, czego mu brakuje, to doświadczenie, ponieważ przyszedł do nas jako zawodnik grający na innej pozycji. Ale ja go przesunąłem do tyłu, ponieważ czuję, że ma zdolności, by zostać środkowym defensorem grającym w sposób, jakiego wymagamy od graczy na tej pozycji - ocenił Francuz.

- Zwykle środek obrony jest pozycją dla naprawdę doświadczonych zawodników, ponieważ w Premier League za każdy błąd w tej strefie boiska płaci się stratą gola - zaznaczył.

- W tym sezonie chcę z nim dalej pracować nad nową pozycją i sprawić, by był lepszy. Pozwolimy mu wystąpić w paru spotkaniach. Jeśli w grudniu nie będzie gotowy, poszukamy dla niego opcji wypożyczenia - zakończył.

[Tłumaczone ze Sky Sports]

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10930.07.2016, 21:33

mitmichael

Też myślę, że byłoby to całkiem niezłe rozwiązanie, szczególnie że trzeba będzie wyłożyć większą kasę na napastnika

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.07.2016, 21:33

To czas, by ktoś napisał - Giroud na kapitana.

@emelkan99
Za mała cene i do tego nie jest to wcale taka zla opcja.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.07.2016, 21:27

Szkoda, że przygoda Niemca w Arsenalu skończy się właśnie w taki sposób.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.07.2016, 21:27

Bielik dostanie pewnie szanse tylko w COC z którego i tak od razu odpadniemy, więc za wiele okazji do pokazania się nie będzie miał

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10930.07.2016, 21:25

Stawiam, że skończy się na Ashleyu Williamsie - doświadczony, zapewne niedrogi i ceniony przez Wengera (kiedyś mówił o tym w wywiadzie)

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.07.2016, 21:24