Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2!

Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2! 29.07.2016, 11:20, bojowy schabowy 1596 komentarzy

W piątkową noc, Arsenal pokonał zespół gwiazd MLS 2-1. Widzowie, którzy wytrzymali do tak późnej godziny i oglądali mecz w telewizji lub przez internet byli świadkami ciekawej oprawy całego widowiska. Już przed meczem mogliśmy zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz petard. Amerykanom trzeba oddać jedno, wiedzą jak stworzyć wydarzenie sportowe tak, by odbyło się w spektakularny sposób. Po serii pokazów mogliśmy spodziewać się, że będzie tylko lepiej i mecz przebiegnie w równie wybuchowym stylu co jego rozpoczęcie. Niestety, tak nie było. O ile pierwsza połowa była obiecująca, tak w drugiej odsłonie spotkania część widzów z pewnością zasnęła z pilotem w ręku.

Drużyna Arsenalu na pierwszą połowę: Cech – Debuchy, Holding, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Campbell – Walcott

To był typowy mecz Kanonierów. Od początku spotkania o swojej słabej dyspozycji dał znać Theo Walcott, który już w trzeciej minucie zmarnował dogodną sytuację. Pocieszające mogą być słowa Wengera, który tuż przed meczem udzielił krótkiego wywiadu. Powiedział m.in. o świadomości braków w drużynie i chęci sprowadzenia napastnika.

Już w ósmej minucie spotkania obrona Arsenalu popełniła pierwszy karygodny błąd. Gibbs zostawił Dos Santosa na skrzydle, który pobiegł na bramkę. Bielik nie zdążył do niego dobiec i Meksykanin wyszedł na czystą pozycję strzelecką. Zespół uratował Petr Cech, który popisał się genialną interwencją.

Karny dla Kanonierów! Campbell otrzymał długie podanie z głębi pola, podbił piłkę nad bramkarzem i miał przed sobą tylko bramkę. Jednak wbiegł w niego obrońca czym sprokurował karnego. Kostarykanin podchodził do jedenastki jak Simone Zaza na Euro 2016, jednak zawodnik Arsenalu trafił do siatki. 1-0 dla Arsenalu!

Podopieczni Wengera kilkukrotnie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Większość z nich kończyła się na naszym napastniku. Walcott był bardzo rozkojarzony, wyglądał na zawodnika, któremu brakuje pewności siebie. Jeśli dostawał piłkę to ją trafił lub oddawał strzały, którym brakowało siły oraz celności. Anglik, aby powrócić do dyspozycji sprzed kontuzji potrzebuje ogromnego wsparcia kibiców, którzy powoli zaczynają tracić do niego cierpliwość.

W 22. minucie spotkania Coquelin brutalnie sfaulował Acostę. Francuzowi uciekła piłka i usiłował ją przejąć wślizgiem, jednak trafił w nogę przeciwnika. Bardzo niebezpieczne i niepotrzebne wejście. Sędzia mógł wyrzucić go z boiska, ale w ogóle nie zauważył tam faulu.

Gra Oxlade-Chamberlaina w przedsezonowych spotkaniach wygląda bardzo obiecująco, Anglik zaczął się głęboko wracać, by dostać piłkę od kolegów z drużyny. Skrzydłowy stwarza również zagrożenie, w 23. minucie oddał groźny strzał z dystansu. Jego dryblingi dają rezultaty w postaci stworzonych sytuacji, których niestety w meczu z gwiazdami MLS nie miał kto wykorzystać.

Przypomniał o sobie również Elneny, który kilka minut po Oxie potężnie strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Bramkarz z wielkim trudem zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę, świetny strzał i jeszcze lepsza interwencja.

Mniej więcej w 30. minucie spotkania sędzia przerwał na moment spotkanie, by dać zawodnikom czas na uzupełnienie płynów. Warto wspomnieć o tym, że zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach. Temperatura powietrza wynosiła blisko 30 stopni Celsjusza, jego wilgotność oscylowała w granicach 50%.

W 40. minucie kibice Arsenalu przeżyli chwile grozy, Coquelin po starciu z Drogbą padł na ziemię i trzymał się za kolano. Po opatrzeniu Francuz zdołał dokończyć pierwszą połowę.

Wydawało się, że Kanonierzy utrzymają skromne prowadzenie i zejdą do szatni prowadząc. Niestety tak się nie stało. Bielik wymienił kilka podań z Wilsherem, po czym posłał piłkę prosto pod nogi przeciwnika. Piłka dotarła do niepokrytego Drogby, który oddał strzał na bramkę. Za pierwszym razem interweniował Cech. Dobitkę byłego napastnika Chelsea odbił Holding, za trzecim podejściem były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wbił piłkę do siatki. Tradycji stało się zadość, Drogba po raz kolejny trafił do bramki Arsenalu. 1-1!

Na drugą połowę Arsene Wenger postawił na taką jedenastkę: Cech – Bellerin, Holding, Chambers, Monreal – Xhaka, Elneny – Ox, Iwobi, Campbell – Walcott

Wreszcie moment, na który każdy fan Arsenalu czekał. Debiut Granita Xhaki!

Tuż po gwizdku drużyna gwiazd MLS miała szansę wyjść na prowadzenie. Giovinco minął Chambersa i zdołał oddać strzał na bramkę, jednak Cech był dobrze ustawiony.

Przez dwadzieścia minut mecz wyglądał bardzo monotonnie. Arsenal próbował atakować skrzydłami, głównie prawą stroną, gdzie biegał Chamberlain. Skrzydłowi posyłali dośrodkowania, do których nikt nie zdołał dotrzeć. Nie były to złe zagrania, jednak Walcott nie jest postury Girouda i nie był w stanie wywalczyć dogodnej pozycji do oddania strzału.

Zmiany, w 66. Minucie na boisko weszli: Akpom, Willock, Jeff Reine-Adelaide, Zelalem, Martinez. Plac gry opuścili: Cech, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Walcott

Już po chwili swój pierwszy strzał oddał Xhaka, potężne uderzenie z trzydziestu metrów. Bramkarz z trudem odbił piłkę. Reprezentant Szwajcarii początkowo grał bardzo zachowawczo, nie chciał popełnić błędu. Z minuty na minutę rozgrywał coraz odważniej i próbował podawać prostopadle.

Występ Granita Xhaki!

Po wejściu młodych Kanonierów mogliśmy zobaczyć ciekawe kombinacje podań. Akpom, Willock oraz Reine-Adelaide świetnie się rozumieją na boisku. Najbardziej obiecująco wygląda najmłodszy z trójki – Chris Willock. Anglik posiada niesamowitą technikę oraz motorykę. Potrafi wyjść obronną ręką z sytuacji, gdy naciska na niego kilku rywali.

W końcówce spotkania Chambers znowu przyprawił kibiców Arsenalu o zawał. Tym razem nie upilnował Larina, który pobiegł w stronę bramki i wystawił piłkę Dempseyowi. Były gracz Fulham posłał piłkę centymetry nad poprzeczką.

Xhaka przejął obowiązki Walcotta w zakresie wykonywania stałych fragmentów gry i od razu zobaczyliśmy rezultat. Dobre dośrodkowanie Szwajcara z rzutu rożnego. Piłka spadła wprost na głowę Holdinga, Anglik pomylił się nieznacznie.

Po tym spotkaniu należy pochwalić Holdinga, wyglądał w spotkaniu naprawdę pewnie. Kilka razy widać było momenty zawahania, jednak to było jego pierwsze spotkania z armatką na piersi. Młody obrońca może być dla Arsenalu bardzo pomocny.

Tuż przed końcem spotkania piłkę do siatki posyła Chuba Akpom, 2-1 dla Arsenalu! Kanonierzy wymienili kilka podań na lewej stronie boiska, Monreal wyszedł na świetną pozycję i posłał silne podanie wzdłuż linii bramkowej. Akpomowi nie pozostało nic innego, tylko dołożyć nogę. Świetna akcja podopiecznych Wengera!

Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali grę i nie dali przeciwnikowi zagrozić bramce Martineza.

MLS All-StarsRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.07.2016, 10:58

Kroenke chce zarabiać, a nie wydawać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.07.2016, 10:58

@mistiq, masz 12k komentarzy i 0 newsów? no to teraz musisz zostać redaktorem i napisać przynajmniej jednego :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 10:53

Hahahaha, śniło mi się k.com, i we śnie zostałem redaktorem :D

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 131.07.2016, 10:52

z daily fail

karmel567 komentarzy: 346631.07.2016, 10:52

Co to na plota za twitterze, że interesujemy się Johnym Evansem?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 531.07.2016, 10:49

Dziwna sprawa. Zawsze myślałem, że Wenger dostaje tryliardy dolarów na transfery, ale po prostu ich nie wydaje, bo "jest starym skąpcem", "zatrzymał się w rozwoju i chce udowodnić wszystkim, że wygra mistrzostwo bez większych nakładów finansowych", "ufa bezgranicznie swoim piłkarzom" i jeszcze setki takich bzdur wymyślanych przez użytkowników tego portalu.

mitmichael komentarzy: 4924331.07.2016, 10:48

Lisy sie przekonały jak to jest grac z mocnymi Europy. 0-4 to juz ładna nauka dla nich

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 131.07.2016, 10:42

"W przeciwieństwie do reszty ligi Nuggets nie dali się porwać wakacyjnemu szaleństwu zakupów. Próbowali wprawdzie pozyskać Dwyane’a Wade’a, ale ostatecznie postawili na cierpliwość i rozwój zebranych, młodych talentów."

Fragment artykułu o Denver Nuggets (NBA) ze strony polskikosz.pl.

Co łączy nas z drużyną z Kolorado? Dokładnie! Stan Kroenke

kuba289 komentarzy: 216031.07.2016, 10:41

Ja myślę, że po prostu obserwował grę Leicester. Gramy z nimi 20 sierpnia :)

simpllemann
chyba najbardziej trafil do mnie wybuch granatu ktory wygladal okropnie lecz pomimo to nie odcisnelo sie to na mojej ocenie filmu

grzegorz1211 komentarzy: 1031231.07.2016, 10:23

dojdą *

grzegorz1211 komentarzy: 1031231.07.2016, 10:22

Lisy muszą mieć ławkę na przyszły sezon, dojdę im rozgrywki europejskie i nie mogą grać jak tym sezonie ciągle tą sama jedenastką.

Sparku
Będzie ciężko, ale wierzę w nasze wygrane.

A co do niskiego budżetu filmu - czytałem, że kosztował 12 milionów złotych. Czyli plasowałoby to Karbalę w okolicach 14. miejsca na liście najdroższych polskich produkcji. Jak na film wojenny, nie jest to dużo.

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 09:52

Simpllemann
hmmm... myslisz ze wygramy pierwsze dwa mecze?

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 09:50

Mustafi + Laca i fajnie byloby zeby Wenger kubil tego utalentowanego brazyliczyka :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.07.2016, 09:46

Sparku
Jak co roku.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 131.07.2016, 09:45

daily mirror i dalej nie czytam, będą nas łączyć z każdym ŚO, zrozumcie, Mustafi pewny tak na 60%, ale zobaczymy, Höwedes też byłby dobry

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 09:43

Simplle

a i dzieki za ten Karbale, obejrzalem i powiem Ci ze mocny troche efekty slabe ale podejrzewam ze nie byla to mega wysokobudzetowa produkcja :)

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 09:42

simpllemann
Arsenal idzie na mistrza w tym sezonie?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52431.07.2016, 09:31

Guardiola sobie ze Szwedem nie poradził.

sidtsw komentarzy: 311631.07.2016, 09:22

Jakby ściągnął Evansa to by go na taczkach wywiezli, ale to przeciez calkiem w jego stylu

maniekuw komentarzy: 264731.07.2016, 09:22

Wemger z nievtakimi jak Zlatan sobie radził to i szwedowi by dał rade

MarkOvermars komentarzy: 915131.07.2016, 09:12

Zlatan nie słucha mou bo wszystko już wie. Papcio nie poradzilby sobie z takim zawodnikiem

gunners007 komentarzy: 954331.07.2016, 08:51

Arsenal boss Arséne Wenger is planning a shock £15million move for West Brom defender Jonny Evans. (Source: Daily Mirror)

O to doświadczony stoper jakiego szukamy... Przypomina wspaniały transfer Silvestra z MU

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 08:16

praptak
raczej przed ekspertami z kanonierow to jest lata swietlne a nie dwa kroki przedw

praptak komentarzy: 883831.07.2016, 05:33

Każdy widzi rzeczy których nie widzi światowej klasy trener. Przestał nim być, czy jego geniusz jest kilka kroków przed nami?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 131.07.2016, 03:23

Dewry, W sumie to nie powinien byc podstawowym skrzydlowym bo Campbell jest o niebo lepszy, ale Wenger podejmuje absurdalne decyzje więc pewnie będzie wystawiał tam Walcotta kosztem Campbella.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 231.07.2016, 02:52

imprecis
Zasadnicza kwestia to to, czy rozważamy go w kwestii pierwszego składu. Napastnikiem podstawowym nie będzie, a skrzydłowym był i może będzie.

mallen komentarzy: 2123931.07.2016, 02:48

No to zobaczymy czy dzisiaj będzie ten Mustafi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.07.2016, 02:30

Koscielny został wybrany do XI sezonu Ligue 1 przed transferem Arsenalu więc bez przesady z tym pukaniem się w głowę.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 231.07.2016, 02:28

pierre_afc

IMO pozycja u Walcotta ma znaczenie. Nie ma on pary w nodze, ani fenomenalnego wykończenia, często jest na spalonym, nie jest silny na miarę Aguero. 8 lat gra na skrzydle, a nagle jest rzucany na szpicę w fizycznej lidze.

Na skrzydle nie ma plastra z dwóch obrońców, u nas może lepiej wykorzystywać szybkość właśnie tam. Nie musi się przepychać i kiwać 3-4 zawodników naraz.

Z tym Wengerem to może przegiąłem, ale nic poza szybkością nie przemawia do gry Walcotta na szpicy.

Przede wszystkim on potrzebuje regularności.

Marzag
Nie teraz, bo dla niego już chyba za późno, chociaż Boss w niego wierzy.

Cóż. Sezon się zbliża. Zweryfikuje.

bobocian komentarzy: 154031.07.2016, 02:22

Pierre
,,zaufac Wengerowi"... Uszy bola od takich frazesow.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 131.07.2016, 02:14

Dewry, a kiedy i pod kim?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 231.07.2016, 02:05

pierre
Racja, po prostu dla mnie to absurd po 8 latach robić z niego napastnika. IMO się tam nie nadaje.

pierre_afc komentarzy: 1207131.07.2016, 01:53

@Dewry - Co to znaczy, że "nie pod Wengerem"? Po prostu Walcott się zatracił. Ma obecnie nasrane w psychice tak jak Ramsey po złamaniu nogi. Tak naprawdę tylko od niego zależy czy znowu zacznie grać dobrze czy nie. I nic tu nie ma dogadania jego pozycja na boisku czy manager, który go prowadzi.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 231.07.2016, 01:41

Walcott byłby good enough dla Arsenalu, ale już nie teraz i nie pod Wengerem.

pierre_afc komentarzy: 1207131.07.2016, 01:41

Bądźmy szczerzy kto w momencie przyjścia Koscielnego do AFC wierzył, że ten zawodnik będzie podporą naszej defensywy, że stanie się czołowym CB w lidze i na Świecie? Wszyscy się pukali w głowę, gdy widzieli, że Kanonierzy dali za anonimowego CB jakieś 12 mln euro. Trzeba zaufać Wengerowi i na ten czas zróbmy to. Zaufajmy jego osądowi, a potem w trakcie i po sezonie oceniajmy.

Rafson95 komentarzy: 1059631.07.2016, 01:27