Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2!

Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2! 29.07.2016, 11:20, bojowy schabowy 1596 komentarzy

W piątkową noc, Arsenal pokonał zespół gwiazd MLS 2-1. Widzowie, którzy wytrzymali do tak późnej godziny i oglądali mecz w telewizji lub przez internet byli świadkami ciekawej oprawy całego widowiska. Już przed meczem mogliśmy zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz petard. Amerykanom trzeba oddać jedno, wiedzą jak stworzyć wydarzenie sportowe tak, by odbyło się w spektakularny sposób. Po serii pokazów mogliśmy spodziewać się, że będzie tylko lepiej i mecz przebiegnie w równie wybuchowym stylu co jego rozpoczęcie. Niestety, tak nie było. O ile pierwsza połowa była obiecująca, tak w drugiej odsłonie spotkania część widzów z pewnością zasnęła z pilotem w ręku.

Drużyna Arsenalu na pierwszą połowę: Cech – Debuchy, Holding, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Campbell – Walcott

To był typowy mecz Kanonierów. Od początku spotkania o swojej słabej dyspozycji dał znać Theo Walcott, który już w trzeciej minucie zmarnował dogodną sytuację. Pocieszające mogą być słowa Wengera, który tuż przed meczem udzielił krótkiego wywiadu. Powiedział m.in. o świadomości braków w drużynie i chęci sprowadzenia napastnika.

Już w ósmej minucie spotkania obrona Arsenalu popełniła pierwszy karygodny błąd. Gibbs zostawił Dos Santosa na skrzydle, który pobiegł na bramkę. Bielik nie zdążył do niego dobiec i Meksykanin wyszedł na czystą pozycję strzelecką. Zespół uratował Petr Cech, który popisał się genialną interwencją.

Karny dla Kanonierów! Campbell otrzymał długie podanie z głębi pola, podbił piłkę nad bramkarzem i miał przed sobą tylko bramkę. Jednak wbiegł w niego obrońca czym sprokurował karnego. Kostarykanin podchodził do jedenastki jak Simone Zaza na Euro 2016, jednak zawodnik Arsenalu trafił do siatki. 1-0 dla Arsenalu!

Podopieczni Wengera kilkukrotnie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Większość z nich kończyła się na naszym napastniku. Walcott był bardzo rozkojarzony, wyglądał na zawodnika, któremu brakuje pewności siebie. Jeśli dostawał piłkę to ją trafił lub oddawał strzały, którym brakowało siły oraz celności. Anglik, aby powrócić do dyspozycji sprzed kontuzji potrzebuje ogromnego wsparcia kibiców, którzy powoli zaczynają tracić do niego cierpliwość.

W 22. minucie spotkania Coquelin brutalnie sfaulował Acostę. Francuzowi uciekła piłka i usiłował ją przejąć wślizgiem, jednak trafił w nogę przeciwnika. Bardzo niebezpieczne i niepotrzebne wejście. Sędzia mógł wyrzucić go z boiska, ale w ogóle nie zauważył tam faulu.

Gra Oxlade-Chamberlaina w przedsezonowych spotkaniach wygląda bardzo obiecująco, Anglik zaczął się głęboko wracać, by dostać piłkę od kolegów z drużyny. Skrzydłowy stwarza również zagrożenie, w 23. minucie oddał groźny strzał z dystansu. Jego dryblingi dają rezultaty w postaci stworzonych sytuacji, których niestety w meczu z gwiazdami MLS nie miał kto wykorzystać.

Przypomniał o sobie również Elneny, który kilka minut po Oxie potężnie strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Bramkarz z wielkim trudem zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę, świetny strzał i jeszcze lepsza interwencja.

Mniej więcej w 30. minucie spotkania sędzia przerwał na moment spotkanie, by dać zawodnikom czas na uzupełnienie płynów. Warto wspomnieć o tym, że zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach. Temperatura powietrza wynosiła blisko 30 stopni Celsjusza, jego wilgotność oscylowała w granicach 50%.

W 40. minucie kibice Arsenalu przeżyli chwile grozy, Coquelin po starciu z Drogbą padł na ziemię i trzymał się za kolano. Po opatrzeniu Francuz zdołał dokończyć pierwszą połowę.

Wydawało się, że Kanonierzy utrzymają skromne prowadzenie i zejdą do szatni prowadząc. Niestety tak się nie stało. Bielik wymienił kilka podań z Wilsherem, po czym posłał piłkę prosto pod nogi przeciwnika. Piłka dotarła do niepokrytego Drogby, który oddał strzał na bramkę. Za pierwszym razem interweniował Cech. Dobitkę byłego napastnika Chelsea odbił Holding, za trzecim podejściem były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wbił piłkę do siatki. Tradycji stało się zadość, Drogba po raz kolejny trafił do bramki Arsenalu. 1-1!

Na drugą połowę Arsene Wenger postawił na taką jedenastkę: Cech – Bellerin, Holding, Chambers, Monreal – Xhaka, Elneny – Ox, Iwobi, Campbell – Walcott

Wreszcie moment, na który każdy fan Arsenalu czekał. Debiut Granita Xhaki!

Tuż po gwizdku drużyna gwiazd MLS miała szansę wyjść na prowadzenie. Giovinco minął Chambersa i zdołał oddać strzał na bramkę, jednak Cech był dobrze ustawiony.

Przez dwadzieścia minut mecz wyglądał bardzo monotonnie. Arsenal próbował atakować skrzydłami, głównie prawą stroną, gdzie biegał Chamberlain. Skrzydłowi posyłali dośrodkowania, do których nikt nie zdołał dotrzeć. Nie były to złe zagrania, jednak Walcott nie jest postury Girouda i nie był w stanie wywalczyć dogodnej pozycji do oddania strzału.

Zmiany, w 66. Minucie na boisko weszli: Akpom, Willock, Jeff Reine-Adelaide, Zelalem, Martinez. Plac gry opuścili: Cech, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Walcott

Już po chwili swój pierwszy strzał oddał Xhaka, potężne uderzenie z trzydziestu metrów. Bramkarz z trudem odbił piłkę. Reprezentant Szwajcarii początkowo grał bardzo zachowawczo, nie chciał popełnić błędu. Z minuty na minutę rozgrywał coraz odważniej i próbował podawać prostopadle.

Występ Granita Xhaki!

Po wejściu młodych Kanonierów mogliśmy zobaczyć ciekawe kombinacje podań. Akpom, Willock oraz Reine-Adelaide świetnie się rozumieją na boisku. Najbardziej obiecująco wygląda najmłodszy z trójki – Chris Willock. Anglik posiada niesamowitą technikę oraz motorykę. Potrafi wyjść obronną ręką z sytuacji, gdy naciska na niego kilku rywali.

W końcówce spotkania Chambers znowu przyprawił kibiców Arsenalu o zawał. Tym razem nie upilnował Larina, który pobiegł w stronę bramki i wystawił piłkę Dempseyowi. Były gracz Fulham posłał piłkę centymetry nad poprzeczką.

Xhaka przejął obowiązki Walcotta w zakresie wykonywania stałych fragmentów gry i od razu zobaczyliśmy rezultat. Dobre dośrodkowanie Szwajcara z rzutu rożnego. Piłka spadła wprost na głowę Holdinga, Anglik pomylił się nieznacznie.

Po tym spotkaniu należy pochwalić Holdinga, wyglądał w spotkaniu naprawdę pewnie. Kilka razy widać było momenty zawahania, jednak to było jego pierwsze spotkania z armatką na piersi. Młody obrońca może być dla Arsenalu bardzo pomocny.

Tuż przed końcem spotkania piłkę do siatki posyła Chuba Akpom, 2-1 dla Arsenalu! Kanonierzy wymienili kilka podań na lewej stronie boiska, Monreal wyszedł na świetną pozycję i posłał silne podanie wzdłuż linii bramkowej. Akpomowi nie pozostało nic innego, tylko dołożyć nogę. Świetna akcja podopiecznych Wengera!

Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali grę i nie dali przeciwnikowi zagrozić bramce Martineza.

MLS All-StarsRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
darek250s komentarzy: 10353 newsów: 530.07.2016, 21:04

Wenger "Do I think we will sign an experienced central defender before the season starts? Yes, I do"

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.07.2016, 20:56

Ktoś tu kiedyś pisal, że temat Ekstraklasy po Premier League jest na k.com numerem jeden.I to calkiem niedawno ;)

Ja może jestem slepy, ale chyba nie :P

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.07.2016, 20:55

CCGB---> Niech będzie. Wpisuję w profil.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52430.07.2016, 20:53

Furman chyba pozazdrościł Szwochowi i dziś też chce mieć trzy asysty.

Sparku komentarzy: 340230.07.2016, 20:42

Ogladam Pitbulla (serial) jest mocny, polecam kazdemu, film mi sie tez podobal podobno ma wyjsc nastepna czesc jestem w niebowziety

kamilo_oo komentarzy: 2356730.07.2016, 20:42

2:0!!! ;D

kamilo_oo komentarzy: 2356730.07.2016, 20:33

Ale początek w Płocku!!

Vendeful komentarzy: 237030.07.2016, 20:31

O ile pamiętam o to,czy Stoch zdobędzie medal na IO,ja mówiłem ze tak.

Qarol komentarzy: 1450230.07.2016, 20:30

A zakład był o Stocha i IO w Soczi. Pauleta nie za bardzo wierzył w medal Kamila.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 130.07.2016, 20:28

ŚO to mus tak jak ktoś do ofensywy

Qarol komentarzy: 1450230.07.2016, 20:28

Pauleta tak, honorowy człowiek. Również otrzymałem czekoladę za ten sam zakład.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.07.2016, 20:27

@arsenallord

Git, przyjmuję. Dodajmy jeszcze warunek 25 startów w sezonie na wypadek kontuzji.

Ja nie jestem słownym człowiekiem, ale nie oszukam chorych dzieci czy tam piesków ze schroniska.

@Vendeful

Dobrze wiedzieć, że ktoś dotrzymuje słowa. O co ten zakład był?

lays komentarzy: 3987130.07.2016, 20:26

Kaveh Solhekol @SkyKaveh 25 min.
Arsenal Wenger says Per Mertesacker won't be back until next year

Vendeful komentarzy: 237030.07.2016, 20:21

Mogę potwierdzić *

Ja kiedyś wygrałem zakład z Pauleta, i potwierdzić ze czekoladę otrzymałem!

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.07.2016, 20:16

CCGB---> Może 100 zł na cel charytatywny. Jestem słownym człowiekiem. Możesz być spokojny.

Czyli tak:
Ibra strzeli minimum 15 goli w Premiera League.
arsenallord - Tak
CCGB - Nie

Sympatyczny komentarzy: 170730.07.2016, 20:14

Ładna brameczka brumy, 2-1

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.07.2016, 20:14

Ale te sparingi, nawet stylizowane na puchary, są nudne. Nie ma walki, nikt się nie stara. Śmiać mi się chce, jak sobie przypomnę, że Per był oskarżany o brak sprintu :D

Teraz 5 gości nie zablokowało strzału.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.07.2016, 20:11

Nie wiem, o prawo do przechwalania się o zwycięstwie w zakładzie?

Wymyśliłem zakładanie się o hajs na organizacje charytatywne i byłem dumny, że pomysł się przyjął. Ale pewnie nikt jeszcze nie wpłacił, nie widziałem wklejonego żadnego dowodu.

@songoku mi wisi ciastka od dobrych kilku lat.
Ja przez przegrany zakład powinienem już nigdy tu nie pisać, ale nie mam honoru i wróciłem. Tylko avatary faktycznie są zmieniane, ale dla mnie to nuda.

enrique komentarzy: 1933330.07.2016, 20:09

Ibra to tak naprawdę jedna wielka niewiadoma, ale oprócz wiadomych zalet gość ma jeden niezaprzeczalny atut - szczęście.
To co innym w życiu by nie weszło, jemu wchodzi.

Jeśli to szczęście nadal będzie mu sprzyjać, to będzie ładował aż miło.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2016, 20:07

enrique
Nie ma sprawy.

enrique komentarzy: 1933330.07.2016, 20:06

@Dewry
Przypomnij mi się po meczu United z nami, jak nam walnie parę bramek.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.07.2016, 20:03

CCGB---> Może być zakładzik. Wymyśl o co :D

Hunt trochę burak. Przed walką faktycznie mówił że Lesnar może brać co chce a i tak go pokona. Podejrzewam, że może więcej stracić niż zarobić na wpadce Lesnara.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2016, 20:00

Ibra postrzela z ogórami, z topową 6-7 będzie miał problemy.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.07.2016, 19:59

Nie strzeli, zakładzik? :]

A co powiesz o Huncie? Dla mnie gość jest śmieszny z tą krucjatą przeciwko Lesnarowi. Jasne, że trzeba zrobić porządek z oszustami. Ale przed walką "wiadomo, że gościu jedzie na sterydach, ale i tak go znokautuję". A teraz przegrał i kręci gównoburzę :D

enrique komentarzy: 1933330.07.2016, 19:58

A ja myślę że skoro mamy już napastnika z Hiroszimy, to Wenger wynajdzie jeszcze jakiegoś z Nagasaki.

bobslej22 komentarzy: 836230.07.2016, 19:57

Albo Morata

bobslej22 komentarzy: 836230.07.2016, 19:56

Ja tam myślę że przyjdzie Griezmman albo Miller ;)

enrique komentarzy: 1933330.07.2016, 19:55

E tam Ibra, my mamy Theo.

On jest najszybszy.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.07.2016, 19:53

CCGB---> Jędrzejczyk gada głupoty. Idąc jej tokiem myślenia to nikt nie zasługuje na walkę o pas.

Ibra lekko strzeli 15 goli w PL.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2016, 19:52

Ludzie różne rzeczy mogą zrobić, byle zwrócić na siebie uwagę, ale przekonuje mnie fakt, że on też jest kibicem.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.07.2016, 19:50

Dżej Dżej mówiła, że Karolina musi dwie walki wygrać, żeby zasłużyć na title shota.

Kowalkiewicz mi się za bardzo nie podoba ;p

Czy ktoś oprócz mnie uważa, że Ibra nie zje Premier League?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.07.2016, 19:49

@dewry on też jest kibicem i też jest wrukwiony na brak transferów

pierre_afc komentarzy: 1207130.07.2016, 19:49

@Dewry - Nie zmyśla. Robbie nie powiedziałby czegoś takiego, gdyby to nie było prawdą. Ponadto pamiętajmy to co Wenger powiedział, że on woli kiedy transfer dobija się po cichu.

Simao12 komentarzy: 775230.07.2016, 19:43

Z Galatasaray to i Welbeck hattricka strzelił, tak tylko przypominam.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.07.2016, 19:43

Qarol---> Jej rywalka też jest ładna, ale w długi włosach.

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.07.2016, 19:40

CCGB---> Spoko. Gala jak na numerowaną raczej dosyć średnia. Liczę, że Karolina da radę. Wtedy polska walka o tytuł w UFC - coś pięknego.

Qarol komentarzy: 1450230.07.2016, 19:39

Karolina ładna jest, nie masz na co narzekać.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492530.07.2016, 19:37

Karolinę i main eventa bym chętnie obejrzał, ale też dobre mecze dzisiaj, więc nie wiem jak mi to wyjdzie.

Gala dla mnie średnio ważna, bo przede wszystkim interesuje mnie waga ciężka i półciężka. I dobre laski :D

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11730.07.2016, 19:17

CCGB---> Oglądasz dzisiaj? Ważna gala będzie.