Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2!

Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2! 29.07.2016, 11:20, bojowy schabowy 1596 komentarzy

W piątkową noc, Arsenal pokonał zespół gwiazd MLS 2-1. Widzowie, którzy wytrzymali do tak późnej godziny i oglądali mecz w telewizji lub przez internet byli świadkami ciekawej oprawy całego widowiska. Już przed meczem mogliśmy zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz petard. Amerykanom trzeba oddać jedno, wiedzą jak stworzyć wydarzenie sportowe tak, by odbyło się w spektakularny sposób. Po serii pokazów mogliśmy spodziewać się, że będzie tylko lepiej i mecz przebiegnie w równie wybuchowym stylu co jego rozpoczęcie. Niestety, tak nie było. O ile pierwsza połowa była obiecująca, tak w drugiej odsłonie spotkania część widzów z pewnością zasnęła z pilotem w ręku.

Drużyna Arsenalu na pierwszą połowę: Cech – Debuchy, Holding, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Campbell – Walcott

To był typowy mecz Kanonierów. Od początku spotkania o swojej słabej dyspozycji dał znać Theo Walcott, który już w trzeciej minucie zmarnował dogodną sytuację. Pocieszające mogą być słowa Wengera, który tuż przed meczem udzielił krótkiego wywiadu. Powiedział m.in. o świadomości braków w drużynie i chęci sprowadzenia napastnika.

Już w ósmej minucie spotkania obrona Arsenalu popełniła pierwszy karygodny błąd. Gibbs zostawił Dos Santosa na skrzydle, który pobiegł na bramkę. Bielik nie zdążył do niego dobiec i Meksykanin wyszedł na czystą pozycję strzelecką. Zespół uratował Petr Cech, który popisał się genialną interwencją.

Karny dla Kanonierów! Campbell otrzymał długie podanie z głębi pola, podbił piłkę nad bramkarzem i miał przed sobą tylko bramkę. Jednak wbiegł w niego obrońca czym sprokurował karnego. Kostarykanin podchodził do jedenastki jak Simone Zaza na Euro 2016, jednak zawodnik Arsenalu trafił do siatki. 1-0 dla Arsenalu!

Podopieczni Wengera kilkukrotnie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Większość z nich kończyła się na naszym napastniku. Walcott był bardzo rozkojarzony, wyglądał na zawodnika, któremu brakuje pewności siebie. Jeśli dostawał piłkę to ją trafił lub oddawał strzały, którym brakowało siły oraz celności. Anglik, aby powrócić do dyspozycji sprzed kontuzji potrzebuje ogromnego wsparcia kibiców, którzy powoli zaczynają tracić do niego cierpliwość.

W 22. minucie spotkania Coquelin brutalnie sfaulował Acostę. Francuzowi uciekła piłka i usiłował ją przejąć wślizgiem, jednak trafił w nogę przeciwnika. Bardzo niebezpieczne i niepotrzebne wejście. Sędzia mógł wyrzucić go z boiska, ale w ogóle nie zauważył tam faulu.

Gra Oxlade-Chamberlaina w przedsezonowych spotkaniach wygląda bardzo obiecująco, Anglik zaczął się głęboko wracać, by dostać piłkę od kolegów z drużyny. Skrzydłowy stwarza również zagrożenie, w 23. minucie oddał groźny strzał z dystansu. Jego dryblingi dają rezultaty w postaci stworzonych sytuacji, których niestety w meczu z gwiazdami MLS nie miał kto wykorzystać.

Przypomniał o sobie również Elneny, który kilka minut po Oxie potężnie strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Bramkarz z wielkim trudem zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę, świetny strzał i jeszcze lepsza interwencja.

Mniej więcej w 30. minucie spotkania sędzia przerwał na moment spotkanie, by dać zawodnikom czas na uzupełnienie płynów. Warto wspomnieć o tym, że zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach. Temperatura powietrza wynosiła blisko 30 stopni Celsjusza, jego wilgotność oscylowała w granicach 50%.

W 40. minucie kibice Arsenalu przeżyli chwile grozy, Coquelin po starciu z Drogbą padł na ziemię i trzymał się za kolano. Po opatrzeniu Francuz zdołał dokończyć pierwszą połowę.

Wydawało się, że Kanonierzy utrzymają skromne prowadzenie i zejdą do szatni prowadząc. Niestety tak się nie stało. Bielik wymienił kilka podań z Wilsherem, po czym posłał piłkę prosto pod nogi przeciwnika. Piłka dotarła do niepokrytego Drogby, który oddał strzał na bramkę. Za pierwszym razem interweniował Cech. Dobitkę byłego napastnika Chelsea odbił Holding, za trzecim podejściem były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wbił piłkę do siatki. Tradycji stało się zadość, Drogba po raz kolejny trafił do bramki Arsenalu. 1-1!

Na drugą połowę Arsene Wenger postawił na taką jedenastkę: Cech – Bellerin, Holding, Chambers, Monreal – Xhaka, Elneny – Ox, Iwobi, Campbell – Walcott

Wreszcie moment, na który każdy fan Arsenalu czekał. Debiut Granita Xhaki!

Tuż po gwizdku drużyna gwiazd MLS miała szansę wyjść na prowadzenie. Giovinco minął Chambersa i zdołał oddać strzał na bramkę, jednak Cech był dobrze ustawiony.

Przez dwadzieścia minut mecz wyglądał bardzo monotonnie. Arsenal próbował atakować skrzydłami, głównie prawą stroną, gdzie biegał Chamberlain. Skrzydłowi posyłali dośrodkowania, do których nikt nie zdołał dotrzeć. Nie były to złe zagrania, jednak Walcott nie jest postury Girouda i nie był w stanie wywalczyć dogodnej pozycji do oddania strzału.

Zmiany, w 66. Minucie na boisko weszli: Akpom, Willock, Jeff Reine-Adelaide, Zelalem, Martinez. Plac gry opuścili: Cech, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Walcott

Już po chwili swój pierwszy strzał oddał Xhaka, potężne uderzenie z trzydziestu metrów. Bramkarz z trudem odbił piłkę. Reprezentant Szwajcarii początkowo grał bardzo zachowawczo, nie chciał popełnić błędu. Z minuty na minutę rozgrywał coraz odważniej i próbował podawać prostopadle.

Występ Granita Xhaki!

Po wejściu młodych Kanonierów mogliśmy zobaczyć ciekawe kombinacje podań. Akpom, Willock oraz Reine-Adelaide świetnie się rozumieją na boisku. Najbardziej obiecująco wygląda najmłodszy z trójki – Chris Willock. Anglik posiada niesamowitą technikę oraz motorykę. Potrafi wyjść obronną ręką z sytuacji, gdy naciska na niego kilku rywali.

W końcówce spotkania Chambers znowu przyprawił kibiców Arsenalu o zawał. Tym razem nie upilnował Larina, który pobiegł w stronę bramki i wystawił piłkę Dempseyowi. Były gracz Fulham posłał piłkę centymetry nad poprzeczką.

Xhaka przejął obowiązki Walcotta w zakresie wykonywania stałych fragmentów gry i od razu zobaczyliśmy rezultat. Dobre dośrodkowanie Szwajcara z rzutu rożnego. Piłka spadła wprost na głowę Holdinga, Anglik pomylił się nieznacznie.

Po tym spotkaniu należy pochwalić Holdinga, wyglądał w spotkaniu naprawdę pewnie. Kilka razy widać było momenty zawahania, jednak to było jego pierwsze spotkania z armatką na piersi. Młody obrońca może być dla Arsenalu bardzo pomocny.

Tuż przed końcem spotkania piłkę do siatki posyła Chuba Akpom, 2-1 dla Arsenalu! Kanonierzy wymienili kilka podań na lewej stronie boiska, Monreal wyszedł na świetną pozycję i posłał silne podanie wzdłuż linii bramkowej. Akpomowi nie pozostało nic innego, tylko dołożyć nogę. Świetna akcja podopiecznych Wengera!

Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali grę i nie dali przeciwnikowi zagrozić bramce Martineza.

MLS All-StarsRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
peciakk komentarzy: 10488 newsów: 531.07.2016, 13:32

Mallen@

#nonieźle

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 13:31

Kanonier

Ja się nie chwalę.Siedzę w branży to coś tam wiem, a napisałem "Nie, Orlenu", bo oni tak zdominowali rynek, że dla większości ludzi stacja cpn = Orlen :P

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 531.07.2016, 13:31

Arteta lepszy w rozegraniu niż Xhaka? Polemizowałbym. Szwajcar "piłkarsko" przewyższa Hiszpana o dwie klasy, nawet tego Mikela z najlepszego sezonu. Wszyscy Ci, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości co do jego umiejętności przekonają się o tym na przestrzeni całego sezonu. Na temat Granita nie ma sensu dyskutować, bo on dokładnie tak samo jak Özil "obroni się" na boisku.

Insekt komentarzy: 148731.07.2016, 13:31

Smiesza mnie ludzie Ci ktorzy jada po osobach majacych gaz :D Jezeli mozesz placic mniej to co w tym zlego? Czy dalej wierzycie w bajki, ze silnik sie psuje itp?

mallen komentarzy: 2123931.07.2016, 13:30

Podzielę się z Wami ciekawą przygodą.
Wczoraj byłem w pracy na ślubie pewnej pary polsko-angielskiej. Zacząłem rozmawiać z panem młodym jakiej drużynie kibicuje i okazało się, że jest to Tottenham :) Na plecach ma dziarę z ich motto i jest właścicielem karnetu na cały sezon. Co jest najbardziej ciekawego w tej historii? To, że cała jego rodzina w tym starszy brat i ojciec są od lat fanami Arsenalu, ponieważ przez długie lata mieszkali w tej dzielnicy, a potem się przeprowadzili i on urodził się już blisko stadionu kogutów i w takim towarzystwie dorastał... Pierwsze zdanie jakie powiedział do mnie jego brat, kibic AFC to "Where is the central back!" :D Potem przybijałem piątki z jego ojcem, gdy dowiedział się, że jestem Gunnersem :)

Drugi raz spotykam się z sytuacją, że dwóch braci kibicuje Londyńskim zwaśnionym drużynom. Kiedyś na wyspie Thassos spotkałem dwóch Greków, którzy również rywalizowali między sobą :)

Koniec.

kanonier995 komentarzy: 54431.07.2016, 13:29

Witowo95 , gunners007
co wy tak od razu naskoczyliście na niego , jak ma czym niech się chwali , mnie tylko zastanawia czemu napisał (nie Orlenu)?

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 13:28

no bardziej od orlenu to mnie moj portfel interesuje xD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.07.2016, 13:28

El central mexicano Héctor Moreno (PSV) es una de las opciones del #Arsenal Ya le quiso cuando estaba en el Espanyol [Kike Marin]

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 13:26

Ta prezesem :D

Na wyższej cenie gazu to i i tak by zarobil Orlen,dlatego państwu naszemu może zależeć na wyższej cenie, ale pożyjemy zobaczymy

ZielonyLisc komentarzy: 2028531.07.2016, 13:23

imprecis

Ajj tam :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 131.07.2016, 13:22

@gunners007: Mądrzy się pewnie kapitalista za 2 grosze.

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 13:21

mist
ale dlaczego chcesz zeby gaz byl drozszy?
Kyrpat
Cambell kozak wiadomo ale niemozna dwoma skrzydlami grac calego sezonu...
imprecis
problem jest wlasnie ze on potem nie gral i to go zniszczylo psychicznie bo po takim starcie powinnien z miejsca miec rok temu podstawe

ZielonyLisc komentarzy: 2028531.07.2016, 13:19

gunners

Wiesz, jest jakimś tam prezesem koncernu paliwowego i szydzi sobie z gazowców bo są łakami bo nie stać ich na tankowanie benzyny ;]

Zielony

Nie, ale nie będę robil reklamy :D ogólnie znacie ta firmę na 100%, bo marka jest znana na calym świecie.Domyślcie się :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028531.07.2016, 13:09

mist

No i co w tym złego?

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 13:08

Mnie od zawsze śmieszą argumenty "gazowców", a dokladniej ich brak, bo jest jeden:

"Bo ja panie za 60 zl, to robię tyle kilometrów"

ZielonyLisc komentarzy: 2028531.07.2016, 13:07

mistique

A to chociaż Polski koncern?

ZielonyLisc komentarzy: 2028531.07.2016, 13:06

mistique

Gaz nie może być droższy! Przecież muszę jakoś zalewać moje dresiarskie BMW!!!

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 13:05

Kanonier

Tak się sklada, że ja jestem menagerem jednej ze stacji wielkiego koncernu (nie Orlenu) i mówi się o 2018 roku, ale nic pewnego.Gaz już kiedyś miał być droższy, a jest jak jest

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 12:56

Mustafi nie jest na sprzedaż. Wcześniejsze doniesienia nie pochodziły z klubu, a pośrednio... od agenta piłkarza.

aguero10 komentarzy: 858331.07.2016, 12:56

Chambers,OX loan
Theo out

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12631.07.2016, 12:56

Dominacja Barcelony w posiadaniu to lata szkoleń taktycznych, granie wysokim pressingiem i odpowiednie przesuwanie formacji. Arteta był lepszy w rozgrywaniu niż Granit, ale samo to nie wystarczy, bo gubimy pozycje.

nie wiem czy tu ktoś jeździ na gaz lpg , jak tak to coś dla niego ,
wg was przyjął by się Huth w Arsenalu , byłby lepszy od Pera?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.07.2016, 12:49

Tomo

Też tak myślę. Szkoda Danny'ego. Pokazałby im wszystkim :)

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 12:49

O transferach…
"Cały czas jesteśmy aktywni na rynku transferowym, jednak niestety nie jesteśmy na nim sami."

Czyli, że co? Że inni nam przeszkadzają kupowaniu? My nie możemy rzucić pieniedzy na zawodnika? Wenger dziwne ma te tłumaczenia.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.07.2016, 12:47

Jak ma nie być pieniędzy na klasowego napastnika w czasach gdy Crystal Palace wysyła ofertę 40 mln za Batschuayiego, a West Ham 53 mln euro za Lacazette'a? Nie wiem jak miałbym być naiwny żeby w to wierzyć zwłaszcza że ostatnie dwa okienka Arsenalu to: Cech, Adelaide, Elneny czyli kasa na transfery tym bardziej powinna się nazbierać.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1531.07.2016, 12:47

Szkoda, że Welbeck znów długa kontuzja. To mógł być jego sezon.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 12:46

Tak teraz patrzę, że Mustafi byl w Evertonie przez 2,5 roku.To on jest HG, czy jednak nie?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 531.07.2016, 12:46

Nikt tutaj nie zwala wszystkich porażek na zarząd. Wenger też ma swoje za uszami. Niemniej jednak to Pan Ranczo i spółka decydują, jaka kwota zostanie wydana na danego zawodnika i ogół innych transferów.

@ imprecis:

Bardziej trafne byłoby spostrzeżenie, że Barcelona zdominowała ŚRODEK POLA w światowej piłce dzięki Busquetsowi i rzecz jasna Inieście.

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 12:42

@Gunner012

Lacazette nie do wyjęcia, Icardi do Napoli

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12631.07.2016, 12:41

Mieliśmy jeszcze jednego magicznego, rozgrywającego DM. Z Brazylii nawet był.

Jak nie Xhaka, to Elneny nie był must-have. Jeśli tak oglądamy każdego funta na milion sposobów i nie stać nas na nic.

Welbeck nie przyszedł na środek napadu, tylko jak Podolski - skrzydłowy, który potrafi strzelić gole i odciążyć napad. Totalny półśrodek, facet jest spoko, ale nie potrafi grać na środku napadu. Theo również.

truskawa komentarzy: 82731.07.2016, 12:38

Sparku
A zdrowy Wilshere to coś jak Iniesta? Co z tego, jak oni praktycznie w szpitalu tylko siedzą. Pozatym Welbeck to dla Wengera chyba skrzydłowy, a jego statystyki też nie powalają, wykończenie ma słabe, więc wybawienia bym w nim nie szukał.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 231.07.2016, 12:38

Proszę was, chcielibyście Baccę?
Jeśli mamy kupić napastnika to tylko Icardi lub Lacazette, ewentualnie ktoś inny pasujący do naszego stylu. Nasz Oli jest imo o wiele lepszy od Bacci.

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 12:37

Jak dla mnie zdrowy Welbz to cos jak Morata

truskawa komentarzy: 82731.07.2016, 12:36

Marcinafc93
To już bezsens. Dawać 40mln za Bacce, a żałowac 50 na Lacaazette?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 231.07.2016, 12:35

Wenger boi się Ibry??
Większej głupoty nie słyszałem.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.07.2016, 12:35

Barca nie tylko ma Busquetsa, ale i Neymara, Messiego i Suareza z przodu :D

A Arsenal? Tylko Sancheza. Giroud to solidny napastnik, no ale nie oszukujmy się, z nim to za wiele nie zwojujemy.

Sparku komentarzy: 340231.07.2016, 12:35

Welbeck jak juz gral to gral dobrze

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 131.07.2016, 12:35

Bacca pewnie to wyjęcia za niecałe 40 mln euro jest, i pewnie by chciał do nas dołączyć

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 12:34

CCGB@

Od Rondona to nawet Sanogo jest lepszy

Rafson95 komentarzy: 1056531.07.2016, 12:34

Barcelona zdominowała światową piłkę na wiele lat dzięki Busquetsowi? XD
No tak, Busi najważniejszy. Jak on jest to w ataku zamiast Messiego mógłby nawet Giroud biegać a i tak by zdominowali świat... Boże....

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492531.07.2016, 12:33

Diafra Sakho idzie do WBA, więc jest szansa na wyciągnięcie Rondona!

A Southwales Eveningpost donosi, że Arsenal jest zainteresowany Federico Fernandezem. Ciężko o gorsze źródło, ale można się uśmiechnąć.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 131.07.2016, 12:32