Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2!

Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2! 29.07.2016, 11:20, bojowy schabowy 1596 komentarzy

W piątkową noc, Arsenal pokonał zespół gwiazd MLS 2-1. Widzowie, którzy wytrzymali do tak późnej godziny i oglądali mecz w telewizji lub przez internet byli świadkami ciekawej oprawy całego widowiska. Już przed meczem mogliśmy zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz petard. Amerykanom trzeba oddać jedno, wiedzą jak stworzyć wydarzenie sportowe tak, by odbyło się w spektakularny sposób. Po serii pokazów mogliśmy spodziewać się, że będzie tylko lepiej i mecz przebiegnie w równie wybuchowym stylu co jego rozpoczęcie. Niestety, tak nie było. O ile pierwsza połowa była obiecująca, tak w drugiej odsłonie spotkania część widzów z pewnością zasnęła z pilotem w ręku.

Drużyna Arsenalu na pierwszą połowę: Cech – Debuchy, Holding, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Campbell – Walcott

To był typowy mecz Kanonierów. Od początku spotkania o swojej słabej dyspozycji dał znać Theo Walcott, który już w trzeciej minucie zmarnował dogodną sytuację. Pocieszające mogą być słowa Wengera, który tuż przed meczem udzielił krótkiego wywiadu. Powiedział m.in. o świadomości braków w drużynie i chęci sprowadzenia napastnika.

Już w ósmej minucie spotkania obrona Arsenalu popełniła pierwszy karygodny błąd. Gibbs zostawił Dos Santosa na skrzydle, który pobiegł na bramkę. Bielik nie zdążył do niego dobiec i Meksykanin wyszedł na czystą pozycję strzelecką. Zespół uratował Petr Cech, który popisał się genialną interwencją.

Karny dla Kanonierów! Campbell otrzymał długie podanie z głębi pola, podbił piłkę nad bramkarzem i miał przed sobą tylko bramkę. Jednak wbiegł w niego obrońca czym sprokurował karnego. Kostarykanin podchodził do jedenastki jak Simone Zaza na Euro 2016, jednak zawodnik Arsenalu trafił do siatki. 1-0 dla Arsenalu!

Podopieczni Wengera kilkukrotnie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Większość z nich kończyła się na naszym napastniku. Walcott był bardzo rozkojarzony, wyglądał na zawodnika, któremu brakuje pewności siebie. Jeśli dostawał piłkę to ją trafił lub oddawał strzały, którym brakowało siły oraz celności. Anglik, aby powrócić do dyspozycji sprzed kontuzji potrzebuje ogromnego wsparcia kibiców, którzy powoli zaczynają tracić do niego cierpliwość.

W 22. minucie spotkania Coquelin brutalnie sfaulował Acostę. Francuzowi uciekła piłka i usiłował ją przejąć wślizgiem, jednak trafił w nogę przeciwnika. Bardzo niebezpieczne i niepotrzebne wejście. Sędzia mógł wyrzucić go z boiska, ale w ogóle nie zauważył tam faulu.

Gra Oxlade-Chamberlaina w przedsezonowych spotkaniach wygląda bardzo obiecująco, Anglik zaczął się głęboko wracać, by dostać piłkę od kolegów z drużyny. Skrzydłowy stwarza również zagrożenie, w 23. minucie oddał groźny strzał z dystansu. Jego dryblingi dają rezultaty w postaci stworzonych sytuacji, których niestety w meczu z gwiazdami MLS nie miał kto wykorzystać.

Przypomniał o sobie również Elneny, który kilka minut po Oxie potężnie strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Bramkarz z wielkim trudem zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę, świetny strzał i jeszcze lepsza interwencja.

Mniej więcej w 30. minucie spotkania sędzia przerwał na moment spotkanie, by dać zawodnikom czas na uzupełnienie płynów. Warto wspomnieć o tym, że zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach. Temperatura powietrza wynosiła blisko 30 stopni Celsjusza, jego wilgotność oscylowała w granicach 50%.

W 40. minucie kibice Arsenalu przeżyli chwile grozy, Coquelin po starciu z Drogbą padł na ziemię i trzymał się za kolano. Po opatrzeniu Francuz zdołał dokończyć pierwszą połowę.

Wydawało się, że Kanonierzy utrzymają skromne prowadzenie i zejdą do szatni prowadząc. Niestety tak się nie stało. Bielik wymienił kilka podań z Wilsherem, po czym posłał piłkę prosto pod nogi przeciwnika. Piłka dotarła do niepokrytego Drogby, który oddał strzał na bramkę. Za pierwszym razem interweniował Cech. Dobitkę byłego napastnika Chelsea odbił Holding, za trzecim podejściem były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wbił piłkę do siatki. Tradycji stało się zadość, Drogba po raz kolejny trafił do bramki Arsenalu. 1-1!

Na drugą połowę Arsene Wenger postawił na taką jedenastkę: Cech – Bellerin, Holding, Chambers, Monreal – Xhaka, Elneny – Ox, Iwobi, Campbell – Walcott

Wreszcie moment, na który każdy fan Arsenalu czekał. Debiut Granita Xhaki!

Tuż po gwizdku drużyna gwiazd MLS miała szansę wyjść na prowadzenie. Giovinco minął Chambersa i zdołał oddać strzał na bramkę, jednak Cech był dobrze ustawiony.

Przez dwadzieścia minut mecz wyglądał bardzo monotonnie. Arsenal próbował atakować skrzydłami, głównie prawą stroną, gdzie biegał Chamberlain. Skrzydłowi posyłali dośrodkowania, do których nikt nie zdołał dotrzeć. Nie były to złe zagrania, jednak Walcott nie jest postury Girouda i nie był w stanie wywalczyć dogodnej pozycji do oddania strzału.

Zmiany, w 66. Minucie na boisko weszli: Akpom, Willock, Jeff Reine-Adelaide, Zelalem, Martinez. Plac gry opuścili: Cech, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Walcott

Już po chwili swój pierwszy strzał oddał Xhaka, potężne uderzenie z trzydziestu metrów. Bramkarz z trudem odbił piłkę. Reprezentant Szwajcarii początkowo grał bardzo zachowawczo, nie chciał popełnić błędu. Z minuty na minutę rozgrywał coraz odważniej i próbował podawać prostopadle.

Występ Granita Xhaki!

Po wejściu młodych Kanonierów mogliśmy zobaczyć ciekawe kombinacje podań. Akpom, Willock oraz Reine-Adelaide świetnie się rozumieją na boisku. Najbardziej obiecująco wygląda najmłodszy z trójki – Chris Willock. Anglik posiada niesamowitą technikę oraz motorykę. Potrafi wyjść obronną ręką z sytuacji, gdy naciska na niego kilku rywali.

W końcówce spotkania Chambers znowu przyprawił kibiców Arsenalu o zawał. Tym razem nie upilnował Larina, który pobiegł w stronę bramki i wystawił piłkę Dempseyowi. Były gracz Fulham posłał piłkę centymetry nad poprzeczką.

Xhaka przejął obowiązki Walcotta w zakresie wykonywania stałych fragmentów gry i od razu zobaczyliśmy rezultat. Dobre dośrodkowanie Szwajcara z rzutu rożnego. Piłka spadła wprost na głowę Holdinga, Anglik pomylił się nieznacznie.

Po tym spotkaniu należy pochwalić Holdinga, wyglądał w spotkaniu naprawdę pewnie. Kilka razy widać było momenty zawahania, jednak to było jego pierwsze spotkania z armatką na piersi. Młody obrońca może być dla Arsenalu bardzo pomocny.

Tuż przed końcem spotkania piłkę do siatki posyła Chuba Akpom, 2-1 dla Arsenalu! Kanonierzy wymienili kilka podań na lewej stronie boiska, Monreal wyszedł na świetną pozycję i posłał silne podanie wzdłuż linii bramkowej. Akpomowi nie pozostało nic innego, tylko dołożyć nogę. Świetna akcja podopiecznych Wengera!

Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali grę i nie dali przeciwnikowi zagrozić bramce Martineza.

MLS All-StarsRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
aguero10 komentarzy: 860731.07.2016, 12:32

Imprecis

Zdominowanie środka nic nan nie da skoro nie ma komu konczyc akcji.

Top striker to mus aktualnie dla nas .

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 231.07.2016, 12:32

Czy ja dobrze słyszę?
Alexis wrócił do treningów?

truskawa komentarzy: 82731.07.2016, 12:30

A najlepsze jest to, ze i tak byliśmy czwartą (o ironio) najlepszą ofensywą w ubiegłym sezonie. Mimo impotencji Giroud.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12631.07.2016, 12:28

To znaczy Wenger partoli pozycję DM od 11 lat (odejście Patricka). To nawet ja taki surowy nie jestem.

truskawa komentarzy: 82731.07.2016, 12:28

Dla mnie też ważniejsze jest podreperowanie obrony, bo to głownie przez głupie straty w środku i dziecinne błędy w obronie przegralismy sezon. Mała ilosc bramek i Giroud 15/0 to swoją drogą, ale w ataku jakoś koślawo sobie radziliśmy, a w obronie momentami była padaka większa jak Giroud przez pól sezonu.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12631.07.2016, 12:23

Od czterech lat, to znaczy od OŚMIU okienek nie ma napastnika na rynku, też dobre. Bożyszcze Higuain był w tym czasie za 30 baniek.

sebastix11 komentarzy: 599831.07.2016, 12:22

Wenger niech sprzeda Theo do tego West Hamu za 25 mln i powiekszy nasz budzet na przyjscie kogos lepszego

Rafson95 komentarzy: 1059631.07.2016, 12:22

No właśnie, jeśli Wenger ma tak ograniczony budżet, to zamiast kupować środkowego pomocnika, gdzie akurat mieliśmy najmniejsze problemy, powinien kupić napastnika. Środek pola Coquelin-Cazorla bardzo dobrze działał i jak wyjdzie, że nie kupimy napastnika, bo Wenger znowu wywalił 30-40 mln funtów na zawodnika na pozycję, która zdecydowanie nie była naszym priorytetem, to ten człowiek już chyba naprawde zatracił zdolność logicznego myślenia.
Od 3 lat Wenger wie, że trzeba nam konkretnego napastnika (Próba zakontraktowania Suareza), a przeprowadzamy transfery na wszystkie pozycje, tylko nie do ataku

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 531.07.2016, 12:21

Dokladnie. Vardy nam zniszczyl cale okienko. Wenger na sto procent szuka wzmocnienia do napadu tylko nie ma kogo ...

Dominik11 komentarzy: 2023531.07.2016, 12:21

tak samo było z Danny przyszedł , jak się Giroud połamał . Wenger robi transfery jak się pali pod nogam no może nie zawsze bo z Dannym nic Wenger nie miał do powiedzenia zarząd zrobił transfer

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12631.07.2016, 12:15

100mln to dolna granica, górna niewiadoma. Środkowy pomocnik był dużo mniej potrzebny niż środkowy napastnik. Nie można wszystkich porażek transferowych zwalać na zarząd, bo swoje wydajemy.

enrique komentarzy: 1933331.07.2016, 12:13

PSG ponoć dogaduje wypożyczenie Jese'ego z Realu, z pewnością też dołożą jeszcze jakiś transfer.

Zobaczcie jaki ciekawy motyw z tym Mustafim - Per się łamie, nie mija nawet tydzień i za chwilę będziemy pewnie mieli nowego ŚO, a z napastnikiem dramat nadal trwa...

Dominik11 komentarzy: 2023531.07.2016, 12:11

Cavani ciekawe jaka cena . PSG nie ma napastnika jeśli sprzedadzą Cavaniego, Zlatana już nie ma, maja paru młodych

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 231.07.2016, 12:10

Cavani kończy w przyszłym roku 30 lat, więc ten transfer jest bez sensu.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492531.07.2016, 12:04

Pamiętacie jak Wenger został zapytany co zrobiłby z pierdyliardem dolarów i odpowiedział, że by je odłożył? Czy moja pamięć płata mi figle?

Prawdopodobnie było to ładne kilka lat temu.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 131.07.2016, 12:02

Zaorane :D

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12631.07.2016, 12:01

Biedny Wenger dostał przynajmniej 100mln na transfery, ale z tego nie da się nic zrobić, a jakże. To że jesteśmy biedniejsi od United, nie znaczy, że żremy suchary jak Sunderland czy inna Aston Villa.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 131.07.2016, 12:00

Wenger podobno oglądał Cavaniego na tym meczu

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.07.2016, 12:00

Lays
Walcott ma problemy z zabraniem się z piłką a co dopiero żeby on strzelił gola.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492531.07.2016, 11:59

Gdzie kończy się wiara w zawodnika, a zaczyna odpływanie w świat fantazji? W przypadku Akpoma na 5 golach w lidze. Przecież on w Championship strzelił 3.

truskawa komentarzy: 82731.07.2016, 11:59

lays
Tylko ze Walcott nawet w chu... formie i tak jakieś tam liczby kręci. Dla mnie moze być nawet niewidoczny cały mecz, jeśli bedzie strzelał bramki, bo to jest najwazniejsze.

Dominik11 komentarzy: 2023531.07.2016, 11:57

nie napisałem że strzeli tylko może dałby radę tego nie wiemy ale za duże ryzyko z nim na sezon

lays komentarzy: 3987131.07.2016, 11:52

Prędzej Walcott złapie forme i będzie strzelał i asystował.

Akpom 15 goli w lidze?>

Akpom by nawet 5 nie zdobył.

To tak jak pisać, że OX wypali i strzeli dyszke w lidze.

Dominik11 komentarzy: 2023531.07.2016, 11:51

Akpom może i dałby radę zdobyć te 15 bramek w lidze ale są małe szanse i nie ma co ryzykować jako zmiennik tak ale nie pierwszy skład

lays komentarzy: 3987131.07.2016, 11:51

Tak słucham co mówi Robbie i z tym Stanem Kroenke to jakoś nie wierzę... z całym szacunkiem, pss jakim szacunkiem.

Jego zespoły w Ameryce, też nie wydają tylko jadą na młodzikach i są daleko w tyle, a nagle Arsenal ma sciagac gwiazdy.

Tymbardziej ,ze gwiazd jest coraz mniej, opcji praktycznie nie ma i trzeba kombinowac.

songoku95 komentarzy: 2348631.07.2016, 11:48

w sumie w ataku Iwobi nie ma czego szukać, Chuba jak wskoczy do składu to nie wyskoczy.

songoku95 komentarzy: 2348631.07.2016, 11:47

Jak Theo będzie tak dalej się prezetnował to nie zdziwie się jak usiądzie.
Zastanawia mnie jeszcze sytuacja Iwobiego, grał w młodzikach na szpicy a teraz Wenger przesunął go do drugiej linii. Ciekawe czy będzie grał jako napastnik.

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 11:45

Ja nie będę kompletnie zdziwiony występem Alexisa z LFC.On odpoczywa już ponad miesiąc, zdazył wyleczyć kontuzje i rozpocząć treningi z drużyną, więc chłopak jest gotowy do gry

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 131.07.2016, 11:40

songoku

To bardziej moja wizja składu, niż to co zobaczymy w rzeczywistości. Jestem pewny, że Campbell będzie na ławce, a po boisku będzie hasał któryś z naszych 'cudownych' Anglików, jak i nie obaj. (Theo na napadzie, OX na skrzydle)

songoku95 komentarzy: 2348631.07.2016, 11:34

no tak, przecież to był ostatni mecz w presezonie. Do meczu jeszcze 2 tygodnie i gramy jeszcze chyba 2 mecze, jest jeszcze dużo czasu. Każdy dopiero dochodzi do formy.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.07.2016, 11:30

Jack jest mierny. Nic nie pokazał w ostatnim meczu.

songoku95 komentarzy: 2348631.07.2016, 11:28

Elneny? Obstawiam bardziej Coqa bądź Jacka.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 131.07.2016, 11:25

mallen

Xhaka przyszedł ze sporo słabszego klubu.

songoku95 komentarzy: 2348631.07.2016, 11:22

przecież tacy ludzie są, Wenger używa swojej osoby w ekstremalnych przypadkach takich jak właśnie Pan który wrócił do treningów.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 131.07.2016, 11:21

youtube.com/watch?v=XqPZY5yEqSQ

Gazidis w 3 min gada Robbiemu, stary transfery? Mamy skład na mistrza ;p

aguero10 komentarzy: 860731.07.2016, 11:21

Zatrudnienie takiego człowieka od transferów z pewnością bylo by dobrym posunięciem.Wenger powinien zająć sie przygotowaniami do sezonu .Daje listę kogo chce miec i tyle.

songoku95 komentarzy: 2348631.07.2016, 11:20

Sanczo odpoczywa od 28.06 więc obijał się ponad miesiąc. Co prawda leczył kotuzje kostki, ale skoro wrócił do treningów to myślę, że sam jest zdeterminowany aby zagrać z Live.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.07.2016, 11:14

@marcin, znowu zagra 3 mecze, dozna kontuzji, wyleci na pół roku. dać temu zawodnikowi odpocząć.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 131.07.2016, 11:12

no i zaj... Alexis dostepny będzie na 1 kolejkę ;d

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 11:12

Thide

Myslalem o tym, ale jakoś nie mogę się zebrać.Może ten sen chce mnie do tego zmotywować

lays komentarzy: 3987131.07.2016, 11:10

Sam @samuelJayC 2 godz.
English press reporting that Alexis will be fit to face Liverpool on first day of the season. #afc

Dominik11 komentarzy: 2023531.07.2016, 11:04

Wenger był na meczu Leicester - PSG może chodzi o Mahreza

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.07.2016, 11:03

Arsenal pokornie czeka, aż klub odda swojego zawodnika

kiedy ostatnio Arsenal zakupił jakiegoś gracza "na ostro", czyli rzucali ofertami, rywalizowali z innymi klubami i przekonali takiego gracza?

odkąd nie ma Deina to w tym klubie ściągani są właśnie tacy zawodnicy.

Ozil odszedł, bo naściągali pomocników

Sanchez, bo był Neymar, Messi i Suarez. nie ma sensu trzymać czterech takich zawodników

Cech, bo Courtois

mallen komentarzy: 2123931.07.2016, 11:01

Doświadczony obrońca i wizyta Papcia na meczu Lester = Robert Huth...

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 131.07.2016, 10:59

hot995

Co nie zmienia faktu, że Wenger i spółka są bardzo nieudolni na rynku. Ściągamy tylko graczy, których jakiś klub wypycha, bądź zawodników ze sporo słabszych ekip. Niezrozumiałe jest też dla mnie, dlaczego odpuszczamy po pierwszej złożonej ofercie (Suarez, Lacazette, Higuain 2013). Nie kupujemy też zawodników na pozycję, które najbardziej potrzebują wzmocnienia.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492531.07.2016, 10:59