Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2!

Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2! 29.07.2016, 11:20, bojowy schabowy 1596 komentarzy

W piątkową noc, Arsenal pokonał zespół gwiazd MLS 2-1. Widzowie, którzy wytrzymali do tak późnej godziny i oglądali mecz w telewizji lub przez internet byli świadkami ciekawej oprawy całego widowiska. Już przed meczem mogliśmy zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz petard. Amerykanom trzeba oddać jedno, wiedzą jak stworzyć wydarzenie sportowe tak, by odbyło się w spektakularny sposób. Po serii pokazów mogliśmy spodziewać się, że będzie tylko lepiej i mecz przebiegnie w równie wybuchowym stylu co jego rozpoczęcie. Niestety, tak nie było. O ile pierwsza połowa była obiecująca, tak w drugiej odsłonie spotkania część widzów z pewnością zasnęła z pilotem w ręku.

Drużyna Arsenalu na pierwszą połowę: Cech – Debuchy, Holding, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Campbell – Walcott

To był typowy mecz Kanonierów. Od początku spotkania o swojej słabej dyspozycji dał znać Theo Walcott, który już w trzeciej minucie zmarnował dogodną sytuację. Pocieszające mogą być słowa Wengera, który tuż przed meczem udzielił krótkiego wywiadu. Powiedział m.in. o świadomości braków w drużynie i chęci sprowadzenia napastnika.

Już w ósmej minucie spotkania obrona Arsenalu popełniła pierwszy karygodny błąd. Gibbs zostawił Dos Santosa na skrzydle, który pobiegł na bramkę. Bielik nie zdążył do niego dobiec i Meksykanin wyszedł na czystą pozycję strzelecką. Zespół uratował Petr Cech, który popisał się genialną interwencją.

Karny dla Kanonierów! Campbell otrzymał długie podanie z głębi pola, podbił piłkę nad bramkarzem i miał przed sobą tylko bramkę. Jednak wbiegł w niego obrońca czym sprokurował karnego. Kostarykanin podchodził do jedenastki jak Simone Zaza na Euro 2016, jednak zawodnik Arsenalu trafił do siatki. 1-0 dla Arsenalu!

Podopieczni Wengera kilkukrotnie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Większość z nich kończyła się na naszym napastniku. Walcott był bardzo rozkojarzony, wyglądał na zawodnika, któremu brakuje pewności siebie. Jeśli dostawał piłkę to ją trafił lub oddawał strzały, którym brakowało siły oraz celności. Anglik, aby powrócić do dyspozycji sprzed kontuzji potrzebuje ogromnego wsparcia kibiców, którzy powoli zaczynają tracić do niego cierpliwość.

W 22. minucie spotkania Coquelin brutalnie sfaulował Acostę. Francuzowi uciekła piłka i usiłował ją przejąć wślizgiem, jednak trafił w nogę przeciwnika. Bardzo niebezpieczne i niepotrzebne wejście. Sędzia mógł wyrzucić go z boiska, ale w ogóle nie zauważył tam faulu.

Gra Oxlade-Chamberlaina w przedsezonowych spotkaniach wygląda bardzo obiecująco, Anglik zaczął się głęboko wracać, by dostać piłkę od kolegów z drużyny. Skrzydłowy stwarza również zagrożenie, w 23. minucie oddał groźny strzał z dystansu. Jego dryblingi dają rezultaty w postaci stworzonych sytuacji, których niestety w meczu z gwiazdami MLS nie miał kto wykorzystać.

Przypomniał o sobie również Elneny, który kilka minut po Oxie potężnie strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Bramkarz z wielkim trudem zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę, świetny strzał i jeszcze lepsza interwencja.

Mniej więcej w 30. minucie spotkania sędzia przerwał na moment spotkanie, by dać zawodnikom czas na uzupełnienie płynów. Warto wspomnieć o tym, że zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach. Temperatura powietrza wynosiła blisko 30 stopni Celsjusza, jego wilgotność oscylowała w granicach 50%.

W 40. minucie kibice Arsenalu przeżyli chwile grozy, Coquelin po starciu z Drogbą padł na ziemię i trzymał się za kolano. Po opatrzeniu Francuz zdołał dokończyć pierwszą połowę.

Wydawało się, że Kanonierzy utrzymają skromne prowadzenie i zejdą do szatni prowadząc. Niestety tak się nie stało. Bielik wymienił kilka podań z Wilsherem, po czym posłał piłkę prosto pod nogi przeciwnika. Piłka dotarła do niepokrytego Drogby, który oddał strzał na bramkę. Za pierwszym razem interweniował Cech. Dobitkę byłego napastnika Chelsea odbił Holding, za trzecim podejściem były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wbił piłkę do siatki. Tradycji stało się zadość, Drogba po raz kolejny trafił do bramki Arsenalu. 1-1!

Na drugą połowę Arsene Wenger postawił na taką jedenastkę: Cech – Bellerin, Holding, Chambers, Monreal – Xhaka, Elneny – Ox, Iwobi, Campbell – Walcott

Wreszcie moment, na który każdy fan Arsenalu czekał. Debiut Granita Xhaki!

Tuż po gwizdku drużyna gwiazd MLS miała szansę wyjść na prowadzenie. Giovinco minął Chambersa i zdołał oddać strzał na bramkę, jednak Cech był dobrze ustawiony.

Przez dwadzieścia minut mecz wyglądał bardzo monotonnie. Arsenal próbował atakować skrzydłami, głównie prawą stroną, gdzie biegał Chamberlain. Skrzydłowi posyłali dośrodkowania, do których nikt nie zdołał dotrzeć. Nie były to złe zagrania, jednak Walcott nie jest postury Girouda i nie był w stanie wywalczyć dogodnej pozycji do oddania strzału.

Zmiany, w 66. Minucie na boisko weszli: Akpom, Willock, Jeff Reine-Adelaide, Zelalem, Martinez. Plac gry opuścili: Cech, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Walcott

Już po chwili swój pierwszy strzał oddał Xhaka, potężne uderzenie z trzydziestu metrów. Bramkarz z trudem odbił piłkę. Reprezentant Szwajcarii początkowo grał bardzo zachowawczo, nie chciał popełnić błędu. Z minuty na minutę rozgrywał coraz odważniej i próbował podawać prostopadle.

Występ Granita Xhaki!

Po wejściu młodych Kanonierów mogliśmy zobaczyć ciekawe kombinacje podań. Akpom, Willock oraz Reine-Adelaide świetnie się rozumieją na boisku. Najbardziej obiecująco wygląda najmłodszy z trójki – Chris Willock. Anglik posiada niesamowitą technikę oraz motorykę. Potrafi wyjść obronną ręką z sytuacji, gdy naciska na niego kilku rywali.

W końcówce spotkania Chambers znowu przyprawił kibiców Arsenalu o zawał. Tym razem nie upilnował Larina, który pobiegł w stronę bramki i wystawił piłkę Dempseyowi. Były gracz Fulham posłał piłkę centymetry nad poprzeczką.

Xhaka przejął obowiązki Walcotta w zakresie wykonywania stałych fragmentów gry i od razu zobaczyliśmy rezultat. Dobre dośrodkowanie Szwajcara z rzutu rożnego. Piłka spadła wprost na głowę Holdinga, Anglik pomylił się nieznacznie.

Po tym spotkaniu należy pochwalić Holdinga, wyglądał w spotkaniu naprawdę pewnie. Kilka razy widać było momenty zawahania, jednak to było jego pierwsze spotkania z armatką na piersi. Młody obrońca może być dla Arsenalu bardzo pomocny.

Tuż przed końcem spotkania piłkę do siatki posyła Chuba Akpom, 2-1 dla Arsenalu! Kanonierzy wymienili kilka podań na lewej stronie boiska, Monreal wyszedł na świetną pozycję i posłał silne podanie wzdłuż linii bramkowej. Akpomowi nie pozostało nic innego, tylko dołożyć nogę. Świetna akcja podopiecznych Wengera!

Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali grę i nie dali przeciwnikowi zagrozić bramce Martineza.

MLS All-StarsRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450231.07.2016, 20:04

Mnie też trochę wkurza, że Arsenal właściwie nie gra poważnych sparingów. Oczywiście o ile w ogóle sparingi można nazwać poważnymi meczami, no ale sam rywal działa na zawodników, kwestia podejścia.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.07.2016, 20:02

Ja będę oglądał. Tak jestem nakręcony na te mecze przedsezonowe jak nigdy. I sam nawet nie wiem czemu :P

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 231.07.2016, 19:59

I te pionki grały wczoraj ligowy mecz, więc pewnie wyjdą rezerwami.

Simao12 komentarzy: 775231.07.2016, 19:59

myślałem, że oni są topem w meksyku a oni przegrali 2/3 mecze w tym sezonie tracąc 5 goli.

Qarol komentarzy: 1450231.07.2016, 19:57

@Master10

Po prawej stronie, zakładka "następny mecz" i już wiesz wszystko.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 331.07.2016, 19:56

a z kim gramy i o ktorej, bo nawet newsa nie ma?

kamilo_oo komentarzy: 2356731.07.2016, 19:54

Znowu z jakimiś pionkami gramy

shark31 komentarzy: 601331.07.2016, 19:52

Speaking to RTL, Lyon manager Bruno Génésio conceded that there was a situation whereby Alexandre Lacazette might leave the club this summer.

“He can leave if Lyon want him to. There are some offers that you cannot refuse. My desire as manager is that the best players stay and Lacazette is very important for the team. I have been assured by my president that we will keep the player. You never know what could happen right up until the 31st August.”

Juz nie sa tacy pewni :)

Qarol komentarzy: 1450231.07.2016, 19:50

Był w telewizji to ludzie oglądali, ja odpuszczę nocną szarpaninę na streamie.

Simao12 komentarzy: 775231.07.2016, 19:50

Mecz dostępny na a.com

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 331.07.2016, 19:49

twittery fanowskie

Sudden U-turn in the Lacazette situaltion, OL manager doesnt seem confident he will stay now says some offers are just too hard to turn down

AlexVanPersie komentarzy: 806431.07.2016, 19:29

Siedzę sobie spokojnie, nóżka na nóżkę, kawa, ciastko, a tu nagle coś mnie swędzi ucho, myślę :"ktoś mnie wzywa na k.com" ;)

Rafi95
Cechy przywódcze to coś na stałe i nie ma "aklimatyzacji".

W Arsenalu nie ma absolutnie lidera, kogoś o charyzmie choćby 4/10. Jest drący mordę Wilshere, jest podkurffiony ale milczący Kostek, jest zasuwający Sanchez, łatwo frustrujący się Ozil i Giroud oraz zasadniczy Per. Ale nikt nie ma tego czegoś, tego, że jednym ruchem ręki, głowy wskazuje ci co masz robić i robisz to.

Xhaka już w jednym meczu uzyskał to, że większość piłek szła przez niego oraz decydował kto strzela i bije rogi. Przyjrzyjcie się jego mowie ciała choćby przy rożnym, jak jednym ruchem ręki, bez słów uspokoił i ustawił drużynę. On nie prosi o uwagę i posłuch, on ją MA.

Czasami ktoś wchodzi do pomieszczenia i po 3 zdaniach wszyscy go słuchają w ciszy podczas gdy inny z mikrofonem nie może zyskać uwagi choćby połowy.

Max Weber próbowął wyjaśnić fenomen charyzmy i stwierdził, że to się ma, nie da się nauczyć.

Ale między liderowaniem a rozstawianiem wszystkich po kątach jest różnica.
To zacznie Xhaka za pół roku. ;)

Qarol komentarzy: 1450231.07.2016, 19:29

Akurat Falcao to fatalny przykład. Jego zniszczyła kontuzja, a nie zweryfikowała BPL ; p

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 19:25

Redzik@

Tak tylko przypominam. Statystyki statystykami, ale jak Oli grał w Montpellier, też został królem strzelców. BPL, już nie jednego zweryfikowała czyt.(Falcao)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.07.2016, 19:23

Tylko wkleiłem grafike wcale nie uważam Żiru za nieudacznika.

pauleta
"23 letni chłoptaś który nic w piłce nie osiągnął "
Chodziło mi o to, że w ten sposób zostałby oceniony przez większość naszego zespołu, jeśli zacząłby się za mocno panoszyć. Niektórzy myślą, żę on zaraz zacznie wszystkich opierdzieać i ustawiac na boisku jakby był jakimś piłkarskim guru, a to będzie jedynie młody człowiek który wchodzi dopiero na ten najpoważniejszy poziom. Nie wyobrażam sobie, żeby nasi zawodnicy pozwalali sobe wchodzić na głowę od początku komuś takiemu jak Xhaka

platinium komentarzy: 139331.07.2016, 18:58

pauleta19

To były statystyki z samej ligi. W lidze Lacazette strzela co 121 minut a Giroud co 143 minuty.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52431.07.2016, 18:55

darek250s
Tak.

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 18:50

Mecz jest na sto procent o 3 naszego czasu?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.07.2016, 18:47

Redzik, w dwóch sezonach

Giroud 0,673 goli/90minut
Lacazette 0,674 goli/90minut

Nie ma co szerzyć tej propagandy the Sun. Jednak to Giroud był nr 1 Francji w ataku na Euro a Lacazette nie pojechał na imprezę. Więc robienie z Giroud nieudacznika, a z Lacazette'a wymiatacza jest głupie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.07.2016, 18:36

Mitmichael
To twitterowy fejk.

Pauleta
To co wkleiłeś niżej jest nawet przetłumaczone na stronie głównej.

mitmichael komentarzy: 4924331.07.2016, 18:34

Just met Mahrez at the airport & asked him if he was coming to Arsenal, he said: "Inshallah akhui" then walked off

ciekawe co to znaczy "Inshallah akhui" :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9231.07.2016, 18:33

Mecz już tak blisko! :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.07.2016, 18:31

Rafson95, "23 letni chłoptaś który nic w piłce nie osiągnął "

Nie musisz go obrażać. Jestem pewien że będzie liderem, ale każdy potrzebuje czasu żeby się takim stać w nowym zespole.

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 18:26

MistiqueAFC@
Niedzielne ploteczki kolego :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676931.07.2016, 18:24

Nie było mnie dwie godziny, a tu temat Icardiego w necie się pojawil?

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 18:21

Xhaka nam nie zbawi Arsenalu, więc nie wiem czego oczekujecie od chlopaka.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52431.07.2016, 18:20

Mertesacker (gdyby grał) ustawiłby go do pionu. Jak Ozila.

adrians97 komentarzy: 51231.07.2016, 18:18

Gdzie mecz można obejrzeć?

Rafson95 komentarzy: 1056531.07.2016, 18:15

pauleta
Mnie tez to zawsze śmieszy :D A to jest zdanie powielane nawet przez takie cenione osoby jak np. AVP.

Przyjdzie do Arsenalu Granit Xhaka, 23 letni chłoptaś który nic w piłce nie osiągnął i ludzie to wierzą, że zaraz wszystkich będzie rozstawiał po kątach w drużynie.

Simao12 komentarzy: 775231.07.2016, 18:08

To bym nie wiedział z powodu braku newsa ale coś mnie tknęło żeby kliknąć następny mecz. Może news?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52431.07.2016, 18:01

Tradycyjnie pora meczu nie dla mnie.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 231.07.2016, 17:57

Simao
Tak

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1531.07.2016, 17:56

Jak Ornstein powiela głupoty to proponuje opuścić twittera.

Simao12 komentarzy: 775231.07.2016, 17:56

01.08.2016 - StubHub Center; godz. 03:00
Gramy za 9h?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.07.2016, 17:52

Granit to jeszcze się nie zaaklimatyzował. Dołączył dwa(?) tygodnie temu do zespołu i już ma kogoś rozstawiać? Jak na początek sezonu 2017/18 będzie wiodącą postacią w szatni to będzie dobrze.

lays komentarzy: 3987131.07.2016, 17:39

Granit dopiero co tu dołączył, nie wymagajcie Bóg wie czego

mallen komentarzy: 2123931.07.2016, 17:34

Pera w szatni na pewno godnie zastąpi Granit.

lays komentarzy: 3987131.07.2016, 17:33

Jak juz ma byc taka bieda to kup Wenger skrzydlowego TOP i przesun nawet tego aktualnie cienkiego Walcotta na szpice., Mahrez IN

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 131.07.2016, 17:33

Napastnik to konieczność, dla Wengera zło konieczne. Wyobraźcie sobie co by było gdyby Wenger nikogo nie sprowadził i przegrał kilka spotkań na początku, a Giroud nie strzeliłby żadnej bramki. Myślę, że w tym okienku Boss nie postąpi jak rok temu bo sam przygotowałby dla siebie szubienicę. Napastnik przyjdzie, kwestia tylko czy będzie to napastnik do pierwszego składu czy zmiennik dla Giroud.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.07.2016, 17:32

Wenger: "Krystian Bielik has all the qualities & ingredients to be a top level centre-back." #afc

Wenger on Bielik: "What I have to try to do with him this season is to work on his positional play & improve him & give him some games."

Wenger on Bielik: "The one thing he is missing is the experience. If in December, he isn't ready, we will try get him to play somewhere."

Wenger: "We have three young player who compete for the position; Holding, Bielik & Chambers. I'll make a decision on who is closest." #afc

Simao12 komentarzy: 775231.07.2016, 17:31