Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2!

Kanonierzy górą! MLS All-Stars - Arsenal 1-2! 29.07.2016, 11:20, bojowy schabowy 1596 komentarzy

W piątkową noc, Arsenal pokonał zespół gwiazd MLS 2-1. Widzowie, którzy wytrzymali do tak późnej godziny i oglądali mecz w telewizji lub przez internet byli świadkami ciekawej oprawy całego widowiska. Już przed meczem mogliśmy zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz petard. Amerykanom trzeba oddać jedno, wiedzą jak stworzyć wydarzenie sportowe tak, by odbyło się w spektakularny sposób. Po serii pokazów mogliśmy spodziewać się, że będzie tylko lepiej i mecz przebiegnie w równie wybuchowym stylu co jego rozpoczęcie. Niestety, tak nie było. O ile pierwsza połowa była obiecująca, tak w drugiej odsłonie spotkania część widzów z pewnością zasnęła z pilotem w ręku.

Drużyna Arsenalu na pierwszą połowę: Cech – Debuchy, Holding, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Campbell – Walcott

To był typowy mecz Kanonierów. Od początku spotkania o swojej słabej dyspozycji dał znać Theo Walcott, który już w trzeciej minucie zmarnował dogodną sytuację. Pocieszające mogą być słowa Wengera, który tuż przed meczem udzielił krótkiego wywiadu. Powiedział m.in. o świadomości braków w drużynie i chęci sprowadzenia napastnika.

Już w ósmej minucie spotkania obrona Arsenalu popełniła pierwszy karygodny błąd. Gibbs zostawił Dos Santosa na skrzydle, który pobiegł na bramkę. Bielik nie zdążył do niego dobiec i Meksykanin wyszedł na czystą pozycję strzelecką. Zespół uratował Petr Cech, który popisał się genialną interwencją.

Karny dla Kanonierów! Campbell otrzymał długie podanie z głębi pola, podbił piłkę nad bramkarzem i miał przed sobą tylko bramkę. Jednak wbiegł w niego obrońca czym sprokurował karnego. Kostarykanin podchodził do jedenastki jak Simone Zaza na Euro 2016, jednak zawodnik Arsenalu trafił do siatki. 1-0 dla Arsenalu!

Podopieczni Wengera kilkukrotnie przeprowadzali bardzo groźne kontry. Większość z nich kończyła się na naszym napastniku. Walcott był bardzo rozkojarzony, wyglądał na zawodnika, któremu brakuje pewności siebie. Jeśli dostawał piłkę to ją trafił lub oddawał strzały, którym brakowało siły oraz celności. Anglik, aby powrócić do dyspozycji sprzed kontuzji potrzebuje ogromnego wsparcia kibiców, którzy powoli zaczynają tracić do niego cierpliwość.

W 22. minucie spotkania Coquelin brutalnie sfaulował Acostę. Francuzowi uciekła piłka i usiłował ją przejąć wślizgiem, jednak trafił w nogę przeciwnika. Bardzo niebezpieczne i niepotrzebne wejście. Sędzia mógł wyrzucić go z boiska, ale w ogóle nie zauważył tam faulu.

Gra Oxlade-Chamberlaina w przedsezonowych spotkaniach wygląda bardzo obiecująco, Anglik zaczął się głęboko wracać, by dostać piłkę od kolegów z drużyny. Skrzydłowy stwarza również zagrożenie, w 23. minucie oddał groźny strzał z dystansu. Jego dryblingi dają rezultaty w postaci stworzonych sytuacji, których niestety w meczu z gwiazdami MLS nie miał kto wykorzystać.

Przypomniał o sobie również Elneny, który kilka minut po Oxie potężnie strzelił z dwudziestu pięciu metrów. Bramkarz z wielkim trudem zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę, świetny strzał i jeszcze lepsza interwencja.

Mniej więcej w 30. minucie spotkania sędzia przerwał na moment spotkanie, by dać zawodnikom czas na uzupełnienie płynów. Warto wspomnieć o tym, że zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach. Temperatura powietrza wynosiła blisko 30 stopni Celsjusza, jego wilgotność oscylowała w granicach 50%.

W 40. minucie kibice Arsenalu przeżyli chwile grozy, Coquelin po starciu z Drogbą padł na ziemię i trzymał się za kolano. Po opatrzeniu Francuz zdołał dokończyć pierwszą połowę.

Wydawało się, że Kanonierzy utrzymają skromne prowadzenie i zejdą do szatni prowadząc. Niestety tak się nie stało. Bielik wymienił kilka podań z Wilsherem, po czym posłał piłkę prosto pod nogi przeciwnika. Piłka dotarła do niepokrytego Drogby, który oddał strzał na bramkę. Za pierwszym razem interweniował Cech. Dobitkę byłego napastnika Chelsea odbił Holding, za trzecim podejściem były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wbił piłkę do siatki. Tradycji stało się zadość, Drogba po raz kolejny trafił do bramki Arsenalu. 1-1!

Na drugą połowę Arsene Wenger postawił na taką jedenastkę: Cech – Bellerin, Holding, Chambers, Monreal – Xhaka, Elneny – Ox, Iwobi, Campbell – Walcott

Wreszcie moment, na który każdy fan Arsenalu czekał. Debiut Granita Xhaki!

Tuż po gwizdku drużyna gwiazd MLS miała szansę wyjść na prowadzenie. Giovinco minął Chambersa i zdołał oddać strzał na bramkę, jednak Cech był dobrze ustawiony.

Przez dwadzieścia minut mecz wyglądał bardzo monotonnie. Arsenal próbował atakować skrzydłami, głównie prawą stroną, gdzie biegał Chamberlain. Skrzydłowi posyłali dośrodkowania, do których nikt nie zdołał dotrzeć. Nie były to złe zagrania, jednak Walcott nie jest postury Girouda i nie był w stanie wywalczyć dogodnej pozycji do oddania strzału.

Zmiany, w 66. Minucie na boisko weszli: Akpom, Willock, Jeff Reine-Adelaide, Zelalem, Martinez. Plac gry opuścili: Cech, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Walcott

Już po chwili swój pierwszy strzał oddał Xhaka, potężne uderzenie z trzydziestu metrów. Bramkarz z trudem odbił piłkę. Reprezentant Szwajcarii początkowo grał bardzo zachowawczo, nie chciał popełnić błędu. Z minuty na minutę rozgrywał coraz odważniej i próbował podawać prostopadle.

Występ Granita Xhaki!

Po wejściu młodych Kanonierów mogliśmy zobaczyć ciekawe kombinacje podań. Akpom, Willock oraz Reine-Adelaide świetnie się rozumieją na boisku. Najbardziej obiecująco wygląda najmłodszy z trójki – Chris Willock. Anglik posiada niesamowitą technikę oraz motorykę. Potrafi wyjść obronną ręką z sytuacji, gdy naciska na niego kilku rywali.

W końcówce spotkania Chambers znowu przyprawił kibiców Arsenalu o zawał. Tym razem nie upilnował Larina, który pobiegł w stronę bramki i wystawił piłkę Dempseyowi. Były gracz Fulham posłał piłkę centymetry nad poprzeczką.

Xhaka przejął obowiązki Walcotta w zakresie wykonywania stałych fragmentów gry i od razu zobaczyliśmy rezultat. Dobre dośrodkowanie Szwajcara z rzutu rożnego. Piłka spadła wprost na głowę Holdinga, Anglik pomylił się nieznacznie.

Po tym spotkaniu należy pochwalić Holdinga, wyglądał w spotkaniu naprawdę pewnie. Kilka razy widać było momenty zawahania, jednak to było jego pierwsze spotkania z armatką na piersi. Młody obrońca może być dla Arsenalu bardzo pomocny.

Tuż przed końcem spotkania piłkę do siatki posyła Chuba Akpom, 2-1 dla Arsenalu! Kanonierzy wymienili kilka podań na lewej stronie boiska, Monreal wyszedł na świetną pozycję i posłał silne podanie wzdłuż linii bramkowej. Akpomowi nie pozostało nic innego, tylko dołożyć nogę. Świetna akcja podopiecznych Wengera!

Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali grę i nie dali przeciwnikowi zagrozić bramce Martineza.

MLS All-StarsRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
truskawa komentarzy: 82731.07.2016, 17:31

adrian12543
Gdyby mial przyjsc jakiś pólsrodek to juz by byl u nas Ben Yedder, 9mln chyba.

lays komentarzy: 3987131.07.2016, 17:25

Z Icardim to plotki przeciez.

Nie przyjdzie, ani Laca, ani Icardi. Skonczymy z jakąś dupna opcja i tyle. Nie wierze w dobrego napastnika, takich juz nie ma, albo są za kupę kasy, a my się zastanawiamy mocno nad oferta 50 mln euro za Lace... bez szans. Taki jest teraz rynek., Milik za 32 poszedl

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.07.2016, 17:25

Wenger on Mertesacker's injury: "I will miss him deeply, we have lost a heavyweight in our dressing room."

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 131.07.2016, 17:21

Inter pewnie by wolał go sprzedać do Arsenalu niż do Napoli

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 131.07.2016, 17:19

Icardi to zadzior. Dodałby nieco pazura naszej ofensywie. Mając za plecami Ozila czy Xhake mogłby się rozstrzelać.

truskawa komentarzy: 82731.07.2016, 17:14

Jakos bardziej sobie Icardiego wyobrazam w koszulce Arsenalu niz Laca. No ale oby bym w tej chwili przyjal z otwartymi ramionami.

OFFO komentarzy: 354531.07.2016, 17:10

to okno mi przypomina to z tamtego lata

ciągłe zainteresowanie kims a transferu brak czekam (no nie musi byc transfer) az nadszedł dd (no na 100% musi byc transfer przeciez wenger mówi ze jestesmy na rynku mija 24 i 0 transferów)

...

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 17:09

espn.co.uk/football/blog/transfer-talk/79/post/2920622/arsenal-to-turn-their-attentions-from-alexandre-lacazette-to-mauro-icardi?ex_cid=1032_Social_SportsRocket

mallen komentarzy: 2123931.07.2016, 17:09

Też właśnie czytam po tym Icardim.

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 531.07.2016, 17:06

ESPN : Arsenal zainteresowany Icardim.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.07.2016, 17:02

ORNSTEIN XDDDDDDDDDD

Gość daje same potwierdzone newsy, a to, że nie potrafisz odróżnić DEAL DONE od ENQUIRY albo OFFER to już nie nasz problem

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 231.07.2016, 16:42

mallen
Normalnie trenuje.

mallen komentarzy: 2123931.07.2016, 16:39

Było jakieś info o zdrowiu Coqueli a ?

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 131.07.2016, 16:13

Bramka obsadzona, obrona potrzebuje jednego doświadczonego CB, środek niesamowicie mocny, skrzydła nienajgorsze, ale co ze strikerem? Oby Wenger nie kombinował tylko ściągnął jakiegoś top napastnika bo co z tego, że kreujemy tyle okazji bramkowych skoro nie ma kto ich wykorzystać. Giroud nie jest złym napastnikiem, ale seria 15 meczów bez bramki mówi sama za siebie. Gdzie są tacy zawosnicy jak kiedyś Henry, Adebayor czy chociażby Robin? Bramkostrzelny napastnik dobrze grający głową i potrafiący szybko wyjść do kontry to obowiązek!

gunners007 komentarzy: 954331.07.2016, 16:11

West Ham have bid £20m for Swansea City forward André Ayew. (Source: SkySports)

Chelsea defender Baba Rahman is having a medical at Schalke ahead of a season-long loan deal. (Source: SkySports)

enrique komentarzy: 1919031.07.2016, 15:55

Hahahahahahaa widzieliście na wiocha pl ten filmik z tym muslimem, co go nagrali w Niemczech bo grzebał przy samochodzie, myśleli że kradnie a gość posuwał rurę wydechową !!!!

enrique komentarzy: 1919031.07.2016, 15:52

Joel to jeszcze na wypożyczenie pójdzie, zobaczycie.

Oli/Nowy striker
Chciałbym taki skład na nowy sezon, choć pewnie Joel będzie w hierarchii niżej niż Ox i Theo..

enrique komentarzy: 1919031.07.2016, 15:46

Alexis powinien odpoczywać.
Ilość jego minut na boisku w ostatnich 2 sezonach powala. Żeby nie było że przegniemy i Alexis wyleci z jakąś długotrwałą kontuzją, bo na ławce nie ma NIKOGO kto mógłby go zastąpić.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12631.07.2016, 15:44

Prędzej Alexis zagra na środku niż wpuścimy Akpoma.

enrique komentarzy: 1919031.07.2016, 15:44

Się zobaczy. Moim zdaniem zgranie zawodników jest kluczowe.
Live odpali w którymś momencie, to pewne, ale nie wierzę że nastąpi to za 2 tygodnie, chociaż grają z nami... eh.

PietrasM komentarzy: 249531.07.2016, 15:42

Właśnie według mnie Liverpool będzie miał piorunujący start, ponieważ Klopp już zadbał o to by jego wszyscy murzyni (ostatnio tam jakoś ciemniej się zrobiło [say no to racism!]) byli w optymalnej kondycji. Aczkolwiek pewnie później zaczną się sypać kontuzje.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 131.07.2016, 15:37

Ornstein i powielanie głupot, hahahaha :D

enrique komentarzy: 1919031.07.2016, 15:36

@emelkan
Theo, Akpom i Sanogo.
Aha.
No to faktycznie można mieć obawy o wyniki z Live i Lester.
Ten pierwszy jest bez formy od początku roku, ten drugi jest jedną wielką niewiadomą, a tego trzeciego to ciężko nazwać napastnikiem z jego rekordami strzeleckimi.

Z tej trójki postawiłbym na Akpoma, ale nie z chęci a z musu.
Serio 2 tygodnie, niech oni w końcu kupią napadziora...

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 731.07.2016, 15:35

O właśnie o Fapsa chodziło, dzięki :)

enrique komentarzy: 1919031.07.2016, 15:33

Jest tylko jedno, sprawdzone źródło wszelkich informacji związanych z transferami - oficjalka na oficjalu.
Sky UK oczywiście ma bardzo dobre dojścia, ale oni zazwyczaj zamieszczają info dopiero wtedy kiedy transfer jest już praktycznie dopięty, 24-48h przed oficjalką.
DiMarzio, jak ktoś podkreślił, jest bardzo wiarygodny w sprawach tyczących Serie A - cała reszta to kwestia sporna.
Zaś wszystkie te twittery, Ornsteiny, mirrory czy inne expressy to jedno wielkie powielania głupot od byle kogo. Jakich ja już nazwisk tam nie widziałem, ile deal done'ów i innych pierdoł.

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 731.07.2016, 15:31

Niedawno była mowa o tym, że "co za idiota fauluje tak w towarzyskim" - kto to był / jaki mecz? Umknęło mi gdzieś obejrzenie tego.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10931.07.2016, 15:31

enrique

Na chwilę obecną Theo, Akpom i Sanogo

patryksz komentarzy: 365031.07.2016, 15:29

"(Takie marzenia) chciałbym mieć naiwną wiarę jak Wenger
I pokładać swą nadzieję w byle Dannym Welbecku"

Taco Hemingway

Alonso komentarzy: 1282431.07.2016, 15:28

Akpoma

Henryk14 komentarzy: 84931.07.2016, 15:28

Ja nie rozumiem skąd taki zachwyt nad tym Di Marzio. Typek opowiada takie głupoty, że szok. Jedynie w kwestii serie A ma pojęcia, bo poza Italią totlane dno.

enrique komentarzy: 1919031.07.2016, 15:26

Jakich napastników mamy dostępnych na Live i Lester ?

Simao12 komentarzy: 775231.07.2016, 15:26

Jakoś to będzie

notopyk komentarzy: 348031.07.2016, 15:21

ja tam nie jestem taki pewnien, pewnego zwyciestwa z liverpoolem, mi to sie w ogole wydaje, ze bedziemy sie meczyc strasznie na poczatku sezonu

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10931.07.2016, 15:18

enrique

Nie ma pozwolenia, od dawna wiadomo, że będzie wypożyczony

enrique komentarzy: 1919031.07.2016, 15:16

Z Live nie powinno być źle, ba, wręcz nie wyobrażam sobie żadnej straty punktów... nie ujmuję Kloppowi umięjętności, ale on ma tam totalnie nową ekipę, sporo nowych nazwisk, do tego bramkarz właśnie mu się połamał - jak dla mnie Live to zacznie grać za 2-3 miesiące, jak się zgrają.
My mamy braki, ale nasze chłopaki są zgrane.

notopyk komentarzy: 348031.07.2016, 15:13

za rowne 2tyg pierwszy mecz ligowy, w dodatku z liverpoolem kloopa.. cienko to widze. transferow jak nie bylo tak nie ma, trzeba jeszcze wziac pod uwage to, ze zawodnik musi sie jeszcze zgrac z druzyna. napastnika nie ma, skrzydlowego tez, najbardziej realnym transferem na chwile obecna wudaje sie srodkowy obronca..

FadeIn komentarzy: 354731.07.2016, 15:10