Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2831302.10.2022, 16:04

@Simpllemann napisał: "Nic nowego, że kibice wychodzą przy niekorzystnym wyniki. Przy 0:4 z Reading fani Arsenalu również opuszczali stadion."
Wiem, ale to nie kibice;) ciekawe czy jutro protesty i glazerowie out ;)

M4rcin komentarzy: 158902.10.2022, 16:03

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.10.2022, 16:03

Jesus jest dużym wzmocnieniem i cieszę się, że jest piłkarzem Arsenalu, ale to zupełnie inny poziom od Halaanda.

mruw komentarzy: 413702.10.2022, 16:03

@1886gunner1886: przecież to nie mogło być na poważnie. Nie traktujcie wszystkich fanów innych drużyn jak idiotów, którzy nie umieją rzucić czegoś ironicznego. Gardzę manu, będę po nich jechał kiedy sie tylko da i bardzo cieszy mnie dzisiejszy wynik, ale nie przesadzajmy

Garfield_pl komentarzy: 2831302.10.2022, 16:02

@gbn napisał: "Pan Krysko to chyba z Lpoolu, tak wnioskuje."
Całkiem możliwe, to by tłumaczyło sporo ;)

@TlicTlac napisał: "I było chyba 4-4, nie? Jak dobrze pamiętam, a potem w dogrywce jeszcze 2 bramki do przodu?

Ja nie pisałem o kibicach United, tylko ogólnie, że nie rozumiem jak tak można wyjść, jak się kibicuje drużynie. Ja to nawet z kina nie wyszedłem jak mi się film bardzo nie podobał (Shazam), bo wygodne siedzenia były i popcorn sobie kupiłem ^^"

Było w dogrywce 7:5 dla nas, pamiętam jak dziś . Siostra wyłączyła mecz przed końcem bo nie zniosła, pisze jej że piękny powrót a ona szoki ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2029402.10.2022, 16:02

petdevils na dp.pl

Zapominamy i lecimy dalej

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.10.2022, 16:02

@Garfield_pl napisał: "O i jacy kibice wierni w mułach xD"

gbn komentarzy: 380502.10.2022, 16:02

@Garfield_pl: Pan Krysko to chyba z Lpoolu, tak wnioskuje.

Dzulian komentarzy: 258702.10.2022, 16:02

Baty lecą aż miło popatrzeć. Derby Memczesteru zawsze na propsie.

3rdpitch komentarzy: 456702.10.2022, 16:01

Chyba żaden klub nie marnotrawi pieniędzy tak jak Man Utd. Ponad 1 miliard funtów wydany, teraz ten pajac Antony

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11702.10.2022, 16:01

Saliba vs Haaland będzie niesamowite

gbn komentarzy: 380502.10.2022, 16:01

Hehe bardzo miły dla oka gwałt xD

1886gunner1886 komentarzy: 147602.10.2022, 16:00

Anhel: Rashford na ataku to jest dobry na jakieś ogórki typu Arsenal czy Liverpool
Za taki brak pokory i optymizmu liczę na jakieś 7-0

Thoneick komentarzy: 198902.10.2022, 15:59

Jak to było? "Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce"? XD ale tylko do 3 bramki hahaha

mruw komentarzy: 413702.10.2022, 15:59

@Aniiaa sie chyba stara teraz za wszelką cenę udowodnić, że nie kibicuje manu xD

lukasz845 komentarzy: 455602.10.2022, 15:59

@PtoOk: taa, chodziło mi, że wychodzili przed przerwą, a do domów mają blisko ;)

Methess komentarzy: 36002.10.2022, 15:59

Transfery United są w ostatnim czasie mocno FiFA driven.

Garfield_pl komentarzy: 2831302.10.2022, 15:58

@Krysko07 napisał: "oglądam piłkę dla przyjemności, nie spinam się"
To czyj kibic ? wiemy że nie AFC, utd może nie, choć dziś zrozumiem xD raczej przez przypadek tu się nie logowałes ;)

Rynkos7 komentarzy: 689502.10.2022, 15:58

Ktoś się orientuje w kwestiach United i wie czemu Ronaldo tak grzeje ławę? To jakaś dyscyplinarka ze strony Ten Haaga? Nie pasuje mu do koncepcji? Czy po prostu Ronaldo gra słabo?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.10.2022, 15:58

@TlicTlac: tym bardziej że już się zapłaciło za ten mecz, to już bym wolał obejrzeć jak wydałem swoje ciężko zarobione pieniądze xd

Garfield_pl komentarzy: 2831302.10.2022, 15:55

@krzykus1990 napisał: "kurcze, to gdzie upchnąć jak, taki napięty terminarz"
Raczej na wiosnę się to wydarzy, tak jak ta odwołana kolejka.

PtoOk komentarzy: 220002.10.2022, 15:54

@danielosik: nie wyjdzie z piwnicy dopóki memczester nie wygra z jakimś ciężkim przeciwnikiem typu bourmounth

TlicTlac komentarzy: 602502.10.2022, 15:53

Bernardo Silva to jest koks, obserwujcie jak on ogarnia przestrzeń, jak zawsze się wystawia do zagrania. Zawodnik, którego chciałby każdy trener.

Dziadyga komentarzy: 838602.10.2022, 15:52

Całe szczęście manury teraz pochowają się po norach na tygodnie.A mój szwagier już cwaniakowal też xD

DexteR_000 komentarzy: 764302.10.2022, 15:52

@TlicTlac: Kiedyś był mecz z Reading w pucharach i straciliśmy w pierwszej 4 bramki do 0. Część kibiców wyszła w połowie.

ZielonyLisc komentarzy: 2029402.10.2022, 15:52

Rahu odbanuj petdevilsa, może ma coś ciekawego do napisania

KingHenry komentarzy: 8502.10.2022, 15:51

@Garfield_pl: przecież to następca Ronaldo.. ale chyba z tego sezonu xD

Slaviola komentarzy: 1237702.10.2022, 15:51

Tak się puszyli po zwycięstwie z Nami, gdzie mieli więcej szczęścia niż rozumu.

Teraz wychodz jak wyglądają prawdziwe muły.

Pozdrawiam debilpage.pl

krzykus1990 komentarzy: 525202.10.2022, 15:50

@Garfield_pl: kurcze, to gdzie upchnąć jak, taki napięty terminarz

DexteR_000 komentarzy: 764302.10.2022, 15:50

Kto tam dziś w tym city na dmie gra,Gundogan ?

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 302.10.2022, 15:50

@damianARSENAL: Trzeba też się oszczędzać bo terminarz napięty. Jest wygrana i to się liczy.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.10.2022, 15:50

@Garfield_pl: gość może z 2 kontakty z piłką miał xd

sebaarsenal komentarzy: 160302.10.2022, 15:50

Gdyby prawidłowa bramka Martinellego została uznana tez byśmy ich pojechali, ale spokojnie u siebie pokażemy tym słabiakom, gdzie raki zimują.

Perconte komentarzy: 62802.10.2022, 15:50

Hahaha United xD
Pięknie

Garfield_pl komentarzy: 2831302.10.2022, 15:50

@krzykus1990 napisał: "Kiedy gramy na The Emirates z City mecz ligowy?"
Przełożony, nie wiadomo jeszcze kiedy chyba .

damianARSENAL komentarzy: 855902.10.2022, 15:49

W City podoba mi się to, ze każdy gol napędza kolejne bramki. U nas tego brakuje jeszcze, choćby wczoraj gdzie prowadziliśmy 3:1 z przewaga zawodnika, mogliśmy bardziej upokorzyć kury, ale graliśmy już tylko na posiadanie piłki i podania.

Pires9999 komentarzy: 118402.10.2022, 15:49