Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
gbn komentarzy: 380003.10.2022, 08:01

@Barney: To jakaś marna podróba.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 303.10.2022, 07:56

@Barney napisał: "iedyś tu był użytkownik Lays i już go tu nie widzę za to jest na meczykach. I był tekst ,że kiedyś był za Arsenalem ,a teraz fan tottenhamu. I nieźle tam się odpalił na meczykach. Tu go nie pamiętam ,żeby był takim czubkiem."

Przecież to nie ten sam gość. Nie znasz typa to nie pisz debilizmów.

Shadow90210 komentarzy: 12803.10.2022, 07:55

Będą wrzucone pomeczowe wypowiedzi piłkarzy i Arrety?

Rynkos7 komentarzy: 681303.10.2022, 07:17

@Barney:
Nie 42 zespoły a rozegrano 42 mecze ogółem. Zespołów było 22. Ja jeszcze przed pierwszą kawą…

Ashburton komentarzy: 451403.10.2022, 07:09

@Lamoreaux napisał: "nagle stać się gejem i zapinać kolegów z tottenhamu."

Raczej być zapinanym XD

Lamoreaux komentarzy: 345503.10.2022, 06:50

@Barney napisał: "że kiedyś był za Arsenalem ,a teraz fan tottenhamu."

Być za Arsenalem a potem za tottenhamem to jak jakby być hetero i peklowac dobre dupeczki żeby nagle stać się gejem i zapinać kolegów z tottenhamu.

Barney komentarzy: 2098403.10.2022, 06:37

Kiedyś tu był użytkownik Lays i już go tu nie widzę za to jest na meczykach. I był tekst ,że kiedyś był za Arsenalem ,a teraz fan tottenhamu. I nieźle tam się odpalił na meczykach. Tu go nie pamiętam ,żeby był takim czubkiem.

Barney komentarzy: 2098403.10.2022, 06:36

@Rynkos7:
Ja tylko patrzę na premier league. Wtedy nie było więcej niż 20 zespołów w lidze ?

gbn komentarzy: 380003.10.2022, 04:33

Tak jak piszesz, został skasowany.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 103.10.2022, 03:18

Btw, co sie stalo z NineBiteWolfem? Mial mi wypomniec moje slowa jak mowilem ze Guendouzi nigdy nie bedzie dobrym zawodnikiem a Arteta ma szanse stac sie w przyszlosci dobrym managerem a chyba ma konto skasowane. I jak on mi to teraz wypomni? ;/

Dobrze ze screena zrobilem.

Moczyknur komentarzy: 183803.10.2022, 01:00

Obejrzałem skrót Juve-Bologna. Co Milikovič z Wu Leja przykleił to moje. Oczywiście setkę zmarnował i samolot trafił, także statystycznie wszystko się zgadza. Ale Vlaho słabo. Piłka prędzej Areczka szuka.

pLYTEK komentarzy: 412003.10.2022, 00:47

Uuu, Sochanik ławka pomimo kontuzji Keldona Johnsona. Trochę przykro, w takim razie perdole ide spac XD

pLYTEK komentarzy: 412003.10.2022, 00:42

Giampaolo zwolniomybz Sampdorii, cos czuje ze to poczatek konca Beresia w seriea

Rynkos7 komentarzy: 681302.10.2022, 23:37

@Barney:

Aż sprawdziłem. Dixie Dean w sezonie 1927/1928 wygrał ligę z Evertonem i zdobył 60 goli w jednym sezonie, co jest rekordem wszech czasów angielskiego futbolu.

Rynkos7 komentarzy: 681302.10.2022, 23:22

@Barney napisał: "W lidze eng rekord goli to 32 bramki ciężko strzelić więcej bram niż meczy jak jest boxing day i nie ma odpoczynku jak w innych ligach. W tym sezonie będzie przerwa dla Haalanda bo są mistrzostwa świata i gość będzie świeży. Jak uniknie kontuzji to może pobić ten rekord i długo nikt tego nie poprawi."

34 strzelili Shearer i Cole chyba. Przed 92 rokiem zanim powstała Premier League na pewno były większe rekordy.

Wisnia44 komentarzy: 75802.10.2022, 22:58

@Simao12: No nie ma szans żeby się odbył przed.
Mecz z City jest przełożony żeby dograć mecz z PSV. Bo faza grupowa ma się skończyć przed Mundialem.
UEFA i PL się dogadały w taki sposób.

Barney komentarzy: 2098402.10.2022, 22:39

Simao12 komentarzy: 775202.10.2022, 22:23

Mecz Arsenal-City na ES będzie legendarny, ale teraz dowiaduje sie ze przelozony, oby nie po MŚ

Simao12 komentarzy: 775202.10.2022, 22:21

przyznam ze trofeum mistrza po jednej połowie z City przebija nawet tego Arsenalu liczonego od boxing day

Garfield_pl komentarzy: 2821002.10.2022, 22:13

Papcio Wenger;)

ArsenalChampion komentarzy: 808102.10.2022, 22:04

Milik kolejna brama

Alffik komentarzy: 104202.10.2022, 20:59

@minio7 napisał: "Najlepsze te komentarze na devilpage, że drugą połowę to w sumie wygrali 3:2 xD"
Taaa... A jak wygramy z City 1:0, czy tam 2:1 to powiedzą, że jesteśmy słabi, bo oni im strzelili 3 bramki xD

inwilshereitrust komentarzy: 49902.10.2022, 20:52

Z anime jeszcze Hunter spoko, Akame go Kill, Jujutsu Kaisen

Alffik komentarzy: 104202.10.2022, 20:51

@Slaviola napisał: "Ja polecam Kimetsu No Yaiba.

Jest 1szy sezon na Netflixie.

Genialne Anime, najlepsze od czasu Dragon Balla czy Naruto, jednak z najlepszą kreską/animacją EVER."

To ja od siebie polecę Shingeki no Kyojin :)
Dużo się dzieje, pełno zwrotów akcji i znakomita muzyka ;)

Simao12 komentarzy: 775202.10.2022, 20:45

United ma tyle rekordow pobitych to trudno o jakieś starse

gbn komentarzy: 380002.10.2022, 20:37

Hidan to był gość !

Rowerinho komentarzy: 225202.10.2022, 20:35

@Slaviola napisał: "Ale Naruto zapamiętam do końca życia, bo nie jedno krotnie się popłakałem oglądając to genialne anime."

Wiesz co, mnie chyba najbardziej ruszył wątek Itachi/Sasuke, ich ostatnia walka... I ostatnie słowa Itachiego.

Chociaż ogólnie bardziej mi się podobała pierwsza seria. Shippuuden był świetny, do zakończenia arcu z Painem (swoją drogą, Nagato moja ulubiona postać bez dwóch zdań, Akatsuki-sztosiwo). Samo uniwersum jest 10/10 motyw jest genialny, ale anime jako całości bym tyle nie dał, był potencjał na coś głębszego. Demon Slayer np nie miał w połowie tak epickiego uniwersum, ale wątki poprowadzone mistrzowsko. Ale ja jestem i tak Naruto i Akatsuki uber alles

Dziadyga komentarzy: 831202.10.2022, 20:20

Ja się przerzucam na muły,bo to klub specjalnej troski i trzeba się nimi opiekować i współczuć.

Garfield_pl komentarzy: 2821002.10.2022, 20:18

@marcingus1 napisał: "To pierwszy raz od… sierpnia 2022, gdy Manchester United traci cztery gole w pierwszej połowie!""
Haha dobre ;)

marcingus1 komentarzy: 117802.10.2022, 20:11

Garfield_pl komentarzy: 2821002.10.2022, 20:09

@Joker_224 napisał: "176 cm, zabawne są te określenia "New...""
Hmm, a może tu chodziło o umiejętności,a nie wzrost ;)

Paul77 komentarzy: 985502.10.2022, 20:06

@arsenallord: w dodatku gwałcili we dwóch....

Joker_224 komentarzy: 521202.10.2022, 19:56

@Garfield_pl napisał: "Andreas Schjelderup (‘the new Erling Haaland’)."
176 cm, zabawne są te określenia "New..."

fabregas1987 komentarzy: 2581902.10.2022, 19:51

Patrzy się na to City i tylko jedna myśl przychodzi do głowy „pierd…y walec”. A potem zerknięcie w tabele i Arsenal przed nimi :D

sebastix11 komentarzy: 599502.10.2022, 19:45

@fabregas1987: jak cos to nizej napisałem 2 mecze, w których były 2 hattricki w jednym zespole w meczu PL

fabregas1987 komentarzy: 2581902.10.2022, 19:42

@kaman17 napisał: "Były takie mecze dwa tylko w premier league. Arsenal i jeszcze jakaś mniej znana drużyna. Ale dokładnych danych Ci nie podam."

Mega odpowiedz, dzięki

Garfield_pl komentarzy: 2821002.10.2022, 19:37

Liverpool and Arsenal are among the clubs interested in Andreas Schjelderup (‘the new Erling Haaland’).

The 18-year-old is out of contact in 2024 and he’s scored five goals in ten games this term.

Full story below for @F365… #LFC #AFC

bizooon komentarzy: 693302.10.2022, 19:27

@fabregas1987: początek "Ca" sie zgadza, ale dalej inaczej. Wiecie kogo mam na myśli?

Dzulian komentarzy: 257202.10.2022, 19:06

Przed kolejka wymieniłem Trossarda na Paquete. Bo stwierdziłem że na Anfield to strzelą max 1 gola i będzie gónwo a nie punkty. A za tydzień Mewy mają Spurs, to nie warto trzymać ich piłkarzy na 2 czerwone kolejki^^

Rowerinho komentarzy: 225202.10.2022, 19:05

@Slaviola napisał: "Ja polecam Kimetsu No Yaiba"