Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Wisnia44 komentarzy: 75802.10.2022, 16:29

Tylko 5 zespołów w PL ma więcej goli niż Haaland.
ZESPOŁÓW .

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.10.2022, 16:27

Fred wchodzi na utrzymanie wyniku

Joker_224 komentarzy: 521502.10.2022, 16:27

Ligue 1 znowu cztery czerwone kartki w kolejce... Póki co

Pires9999 komentarzy: 118402.10.2022, 16:27

Sancio jakie drewno.hahah pamiętam jak wszedłem na debilpage:D i tak się jarali martinezem że jest lepszy od saliby i to my się podniecamy.a on nawet nie wie co to krycie :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.10.2022, 16:26

Ale jakie on piły dostaje

El_Artillero komentarzy: 108302.10.2022, 16:26

@Haxball: Gorzej jak Haaland będzie się kleił do Gabriela.

krzykus1990 komentarzy: 523302.10.2022, 16:25

Dopiero 8 kolejka a Haaland już może myśleć czy w tym czy następnym miesiącu zdobędzie 20 gol

DexteR_000 komentarzy: 764202.10.2022, 16:23

A wg mnie to i mentalnie United się obsralo. Mało agresywności było w nich od początku spotkania.
W spotkaniu z nami gryźli bardziej trasę i było bardziej agresywni wobec naszych.
Tymczasem haland 3 hattrick już w tym sezonie...

Haaaaland top

El_Artillero komentarzy: 108302.10.2022, 16:23

Proszę usunąć tego Erlinga z ligi. To nie jes normalne i tak się bawić nie będziemy.

TlicTlac komentarzy: 602502.10.2022, 16:18

United nic nie osiągnie grając Rashfordem w podstawie i piszę to po tym jak został zawodnikiem miesiąca (po 2 meczach). Gość mnie nigdy nie przekonywał, jakoś nie potrafię sobie wyobrazić go jako topowego zawodnika, psycha też słaba.

Dziadyga komentarzy: 835102.10.2022, 16:18

Ten Antoś to drażniący z pyska xd

Barney komentarzy: 2100602.10.2022, 16:17

Niech city walnie jeszcze z dwie i diabelskim siada morale :p

marcin04c komentarzy: 303302.10.2022, 16:17

@alexis1908: my graliśmy na wyjeździe. Zapewne na The Emirates byśmy ich rozbili.

darek250s komentarzy: 10339 newsów: 502.10.2022, 16:17

Zdecydowanie Antony był wart tych 100 mln

mruw komentarzy: 413702.10.2022, 16:15

No szkoda, nie będzie do 0

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 302.10.2022, 16:15

Anthony bardzo ładny gol. City już wzięło się za odpoczynek.

Garfield_pl komentarzy: 2825102.10.2022, 16:13

Poch czy Tuchel następny w manu, dla kolegi pytam ;)?

Freo98 komentarzy: 646202.10.2022, 16:10

A tam gadanie, sancho to jeden z bardziej przereklamowanych zawodników

Dominik17 komentarzy: 313602.10.2022, 16:10

Wychodzi brak Harrego Maquire XD

lordoftheboard komentarzy: 823002.10.2022, 16:09

@mruw: tak wygląda do momentu aż się połamie.

A na serio to widać, że City ma najmniej kontuzji mięśniowych w lidze i na tyle szeroką kadrę, że można go zmieniać regularnie w 75 minucie, więc kontuzji będzie mniej niż w BVB

Krysko07 komentarzy: 5902.10.2022, 16:09

@Garfield_pl: zalogowałem się na początku sierpnia ;) w 2018 też się tu logowałem w ostatnim sezonie Wengera. Nie powiem że jestem za Arsenalem ale za Manu tez nie :) kibicuje Marsylii ale Ligue 1 to nie to samo ale z Alexisem może coś sie uda w tym sezonie :)

Garfield_pl komentarzy: 2825102.10.2022, 16:09

@3rdpitch napisał: "Jesus to i tak dla nas skarb"
A nawet zbawienie;)

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11702.10.2022, 16:08

@Simpllemann: Nie tylko Jesus. Nikt obecnie nie jest na poziomie Haalanda. Najlepszy zawodnik świata.

alexis1908 komentarzy: 361402.10.2022, 16:07

@1886gunner1886: Sancho np w takim Arsenalu by czarował tak jak w BVB United jest słabe i tyle tam zaden piłkarz się nie wybija do tej pory nie wiem jak moglismy z nimi przegrać powinnismy ich rozbić jak City .

The088 komentarzy: 62202.10.2022, 16:07

@1886gunner1886 napisał: "Swoją drogą Antony 100mln Haaland 60mln, tam powinien ktoś polecieć z zarządu"
United nie miało szans ściągnąć Haalanda. Raz, że City to o wiele ciekawszy projekt sportowy z najlepszym menadżerem na ławce, dwa - tam grał jego ojciec, więc City obecnie było naturalnym kierunkiem transferu Haalanda. W kontrakcie podobno ma zapis, że może odejść za dwa lata za 100 mln, ale oby grał w Premier League jak najdłużej.

mruw komentarzy: 413702.10.2022, 16:06

Jak sie patrzę na tego Haalanda to się zastanawiam czy to w ogóle człowiek, wygląda jak efekt inżynierii genetycznej albo jakiś cyborg

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.10.2022, 16:06