Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs

Kanonierzy górą w NLD! Arsenal 3-1 Spurs 01.10.2022, 14:29, Łukasz Wandzel 1854 komentarzy

Za nami spotkanie otwierające 9. kolejkę Premier League. Były to derby północnego Londynu, w których Arsenal wygrał z Tottenhamem 3-1. Kanonierzy od początku dążyli do tego, by zdominować mecz na własnym stadionie i nie trzeba było długo czekać, by otworzyli wynik spotkania. Najsłabszy fragment meczu zagrali jednak w środku pierwszej połowy, gdy ofensywa Kogutów jedną akcją wprowadziła trochę zamieszania i wywalczyła rzut karny. Obawy o wynik zawodnicy Arsenalu rozwiali jednak w drugiej połowie. Ponownie wyszli na prowadzenie i podwyższyli je na 3-1 po tym, gdy Emerson Royal dostał czerwoną kartkę.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (89' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (73' Tierney) – Partey (73' Lokonga), Xhaka – Saka, Odegaard (80' Vieira), Martinelli – Jesus (80' Nketiah).

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (71' Sanchez) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg (73' Skipp), Perisić (71' Bissouma) – Richarlison (71' Sessegnon), Son (72' Doherty) – Kane.

Na początku spotkania Arsenal bardzo mocno przycisnął rywali. Tottenham ustawiał się głęboko we własnej szestnastce i udawało mu się oddalać zagrożenie. Poza strzałem Richarlisona w 13. minucie Koguty nie tworzyły sobie szans. Około 25 minut od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal prowadził grę.

Po niecałym kwadransie piłkarze Mikela Artety zmienili trochę sposób gry, zaczynając uderzać z dystansu. Niecelną próbę podjął Ben White, chwilę później tuż obok słupka strzelił Granit Xhaka, a w 20. minucie fantastycznie trafił do siatki Thomas Partey. Reprezentant Ghany otworzył wynik spotkania bez przyjęcia, po krótkim podaniu od White'a.

Później Kanonierzy zaliczyli słabszy fragment i na chwilę stracili kontrolę nad spotkaniem. Niemal równo po półgodzinie gry drużyna Antonio Conte doprowadziła do wyrównania. Gospodarze nie opanowali zamieszania stworzonego przez Tottenham i Gabriel Magalhaes faulował Richarlisona. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pokonał Aarona Ramsdale'a, uderzając w środek bramki.

Po przerwie Arsenal nie pozostawił wątpliwości, co do tego, która drużyna była tego dnia lepsza na boisku. Dużo aktywniej grali skrzydłowi – Bukayo Saka i Gabriel Martinelli. Zespó z The Emirates ponownie napierał na bramkę przeciwnika, jednak tym razem szybko strzelił bramkę. W 49. minucie ze skrzydła ściął Saka, a jego strzał obronił Hugo Lloris. Do piłki dopadł jednak Gabriel Jesus i po jej wyłuskaniu wpisał się na listę strzelców.

Niewiele później Tottenham ułatwił odwiecznym rywalom utrzymanie prowadzenia. Kiedy Gabriel Martinelli próbował utrzymać piłkę na własnej połowie i wyjść spod pressingu, Emerson Royal bezmyślnie zaatakował nogę rodaka, przez co ujrzał czerwoną kartkę i opuścił murawę. Arsenal wykorzystał to, zanim Antonio Conte zdążył przeprowadzić zmiany. W 67. minucie Thomas Partey przechwycił futbolówkę w środku pola i rozpoczął kontratak. Tuż przed polem karnym Granit Xhaka przechwycił piłkę od Martinellego, wbiegł w głąb szesnastki i z łatwością pokonał Hugo Llorisa, czym ustalił wynik meczu na 3-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
damianARSENAL komentarzy: 854802.10.2022, 16:54

Wiecie co? Czekałem na takie czasy żeby oglądać się za siebie.
4pkt przewagi nad 3 Tottenhamem.

Joliwier06 komentarzy: 483 newsów: 1502.10.2022, 16:54

Tu już chyba nie ma wątpliwości, Haaland do świąt bije rekord bramek, a KDB bije (niestety) rekord Henry'ego w asystach

fabregas1987 komentarzy: 2582202.10.2022, 16:54

Arsenal ma obecnie drugą najlepszą obronę w lidze tylko za… Evertonem.
No tego przez 1 kolejką chyba nikt by nie odgadł :D

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 302.10.2022, 16:52

Może to dobrze,ze ich tak nie docisneli w następujących meczach nie będą mieć powodu żeby coś udawadniać.

Garfield_pl komentarzy: 2825602.10.2022, 16:52

Man City become only the 3rd side in @premierleague history to have players score hat-tricks in a single match, after....

Arsenal 6-1 Southampton - Pennant & Pires, May 2003

Southampton 0-9 Leicester - Perez & Vardy, Oct 2019

6:1 wyglądało lepiej, ale City za bardzo się rozluźniło, więc muły wykorzystały okazję.

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 902.10.2022, 16:51

Niee. Muły wygrały jedna połowę

Skotii komentarzy: 1712 newsów: 802.10.2022, 16:50

Guardiola ich rozniesie w szatni za tą końcówkę.

Power10 komentarzy: 134102.10.2022, 16:49

Pepe: 1 bramka w lidze
Balogun: 6
Rośnie nam kawał napastnika

Freo98 komentarzy: 646202.10.2022, 16:49

To wyłączanie się mozgu u nich jest okropne i w lidze mistrzów już pare razy za to zapłacili

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 902.10.2022, 16:46

No to ETH może powiedzieć że zremisował... Drugą połowę... Po tym jak Pep kazał już wrzucić na luz i dotoczyć się do ostatniego gwizdka.

City poza zasięgiem każdego na tą chwilę.
Cóż. Fajnie byłoby być jedynymi którzy będą w stanie ich zatrzymać

bizooon komentarzy: 697302.10.2022, 16:46

@M1eszko: United miało serię, tak jak my w zeszlym sezonie. Bylo do przewidzenia że na City na wyjezdzie to będzie za mało bo muszą jeszcze dużo poprawić

Garfield_pl komentarzy: 2825602.10.2022, 16:46

Bruno Lage sacked as Wolves head coach. Expectation was it would happen early next week but with fan sentiment clear & decision made, 46yo informed this afternoon he’ll be going. Potential successors have been studied for some time @TheAthleticUK #WWFC

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 202.10.2022, 16:45

zw ide poczytac na devil-page ból pleców kibicow utd

krzykus1990 komentarzy: 523302.10.2022, 16:45

United strzelił puki co City 2 gole. Nam strzelili 3 tak więc tylko o 1 więcej także luz :)

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 102.10.2022, 16:44

City gra mocno z przodu, ale Ake, Akajni - myślę, że nasz pressing i nacisk mógłby się skończyć wygraną

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 102.10.2022, 16:43

City nie jest bez skazy, tak grający Arsenal jest na pewno wstanie ich docisnąć, zobaczymy jak się to dalej potoczy w sezonie, na ten moment wygląda to tak, że mistrz i jego uczeń walczą o mistrzostwo ;)

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 302.10.2022, 16:43

City gra już bo musi zostać na boisku. 50 procent.

DexteR_000 komentarzy: 764302.10.2022, 16:42

Jednak ta defensywa City nie taka ekstra,są szanse dla nas :D

Catalonczyk komentarzy: 519802.10.2022, 16:42

Haaland to pieprzona bestia. Świetny deal z zamiana Jesusa na niego. Zadowolony i Manchester City i Arsenal.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.10.2022, 16:41

United odrabia xd

Be4Again komentarzy: 345102.10.2022, 16:41

@danielosik: Skrzydła? Chyba wbił ich łeb w gnojówkę

Freo98 komentarzy: 646202.10.2022, 16:39

Fernandes płaczący o to ze ktoś się wywrócił to najśmieszniejsza rzecz w meczach united

Power10 komentarzy: 134102.10.2022, 16:39

Myślicie, że Ronaldo już się skończył?

Garfield_pl komentarzy: 2825602.10.2022, 16:38

Bruno może jeszcze czerwo złapie;) liczył na wolnego dla siebie xD

M1eszko komentarzy: 36702.10.2022, 16:38

Ciekawe czy City przegra jakiś mecz w tym sezonie.
Jak Arsenal mógł tak w papę od united dostać?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698202.10.2022, 16:38

Gol na 6-1 podciął diabłom skrzydła :D

krzykus1990 komentarzy: 523302.10.2022, 16:38

Haaland dziś 3 gole i 2 asysty.

pawlo12 komentarzy: 114302.10.2022, 16:36

ale dla mnie najważniejsze jest to by zakończyć sezon w pierwszej 4,a wszystko co bedzie powyżej można traktować jako bonus:)

Aniiaa komentarzy: 8602.10.2022, 16:36

6:1 ? Spokojnie zaraz się rozkręci :D

pawlo12 komentarzy: 114302.10.2022, 16:35

oj chyba city jest poza naszym zasięgiem,trzeba to otwarcie przyznać ale już nie moge się doczekac meczu z nimi na emirates:)

DexteR_000 komentarzy: 764302.10.2022, 16:35

@fabregas1987: chyba chodziło oprócz City xd

fabregas1987 komentarzy: 2582202.10.2022, 16:34

Wenger: Arsenal może walczyć o tytuł, nie widzę innej drużyny, która mogłaby w tym sezonie zdominować ligę.

Panie Arsene może pora odwiedzić okulistę?

krzykus1990 komentarzy: 523302.10.2022, 16:34

W “erze Premier League” rekordowym dorobkiem goli w jednym sezonie mogą pochwalić się Andy Cole i Alan Shearer. Pierwszy w sezonie 1993-94 strzelił 34 gole dla Newcastle United, drugi wyrównał to osiągnięcie już rok później, grając dla Blackburn Rovers.

polishbrigadesx komentarzy: 1021702.10.2022, 16:34

Przed derbami obstawiałem 4:0 dla city i 3 bramy halaanda a tutaj proszę taka rzeźnia.

fabregas1987 komentarzy: 2582202.10.2022, 16:33

Haaland to jest taki potwór, trzeba by się przyjrzeć czy go czymś tata nie szprycował xd

Dzulian komentarzy: 258202.10.2022, 16:33

Władze ligi powinny zakazać Haalandowi rozegranie większej liczby meczów niż 25.