Kanonierzy łatwo wygrywają z Burnley 3:0!

Kanonierzy łatwo wygrywają z Burnley 3:0! 08.03.2009, 14:37, Łukasz Klimkiewicz 408 komentarzy

W niedzielne popołudnie o 14:30 czasu polskiego sędzia Chris Foy pochodzący z Merseyside rozpoczął mecz Pucharu Anglii przy Ashburton Grove, gdzie Arsenal mierzy się z Burnley. W roli kapitana Kanonierów występuje dzisiaj wracający po kontuzji Eduardo da Silva, natomiast między słupkami bramki gospodarzy stanął Łukasz Fabiański.

Pierwsze minuty meczu należały do zawodników Burnley, którzy skonstruowali dwie groźnie wyglądaję akcje, ale defensywa Arsenalu skutecznie wybijała piłkę w głąb boiska. Pierwsza groźnie wyglądająca akcja w wykonaniu Kanonierów miała miejsce w piątej minucie, kiedy to Carlos Vela miał okazję stanąć sam na sam z bramkarzem gości, ale podanie od Arszawina zbyt mocne.

Kolejna akcja Kanonierów kilka minut później to kontra i bardzo dobre podanie Eboue do Veli, który został wypchnięty z pola karnego Burnley, ale zdołał oddać piłkę do Sagny, którego sprytny strzał przeleciał minimalnie obok słupka. Chwilę później Andriej Arszawin wywalczył rzut rożny, który zakończył się strzałem Kierana Gibbsa zza pola karnego, jednak strzał Anglika był niecelny. Pierwszy rzut wolny dla Arsenalu miał miejsce w 11. minucie - Eboue został faulowany około 30 metrów przed bramką Jensena. Wykonawcą był Eduardo, ale jego dośrodkowanie było zbyt głębiokie i piłka spokojnie wylądowała w rękach bramkarza gości.

Pierwsza od kilkunastu minut akcja Burnley wyglądała dość groźnie, bo po błędzie w rozgrywaniu piłki przez Kanonierów, futbolówka została dośrodkowana w pole karne Łukasza Fabiańskiego, ale Polak pewnie wyłapał piłkę.

Po dwudziestu minutach spotkania na Emirates Stadium można było powiedzieć, że gra obu zespołów odbywała się lekko pod dyktando gospodarzy. Dość równa gra w środku pola, dobra gra defensywy obu drużyn, co nie pozwoliło na skonstruowanie naprawdę groźnej sytuacji podbramkowej.

Mamy bramkę! CARLOS VELA w 24. minucie meczu. Po podaniu Andrieja Arszawina Meksykanin znalazł się sam na sam z Jensenem i pięknym lobem pokonał bramkarza Burnley! Mamy 1:0 dla gospodarzy!

Po straconej bramce piłkarze gości stworzyli dwie groźnie zapowiadające się sytuacje, ale wszystko kończyło się na obronie drużyny Arsene Wengera. Chwilę później Arsenal odpowiedział ciekawie wyglądającą kontrą, ale dośrodkowanie Eboue dotarło na drugą stronę boiska do Arszawina, a wrzutka Rosjanina została wyłapana przez bramkarza Burnley. Następne minuty to zdecydowana przewaga Arsenalu i nieudolne próby skontrowania Kanonierów ze strony Burnley. Po zdobytej w 24. minucie bramce, pierwszym zagrożeniem dla bramki Jensena było dośrodkowanie z prawej strony boiska, ale bramkarz Burnley był szybszy w walce o piłkę.

W 36. minucie byliśmy świadkami pięknej wrzutki Songa do Veli. Meksykanin znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale obrońca Burnley zdołał wybić piłkę z pod nóg Veli na rzut rożny. Korner w wykonaniu Veli nie stworzył specjalnego zagrożenia.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy znowu mieliśmy sytuację sam na sam pod bramką Burnley. Tym razem przed Jensenem stanął Eduardo da Silva, ale w oddaniu strzału na bramkę przeszkodził mi Caldwell.

W ostatnich minutach pierwszej części mieliśmy jeszcze dwie groźne akcje z obu stron. Najpierw rzut rożny dla Burnley, który zakończył się szczęśliwie dla Arsenalu, a później akcję w wykonaniu Kanonierów, która zatrzymała się na bramkarzu gości.

Drugą połowę meczu na Emirates Stadium rozpoczęli Kanonierzy w ulewnym deszczu. Menadżerowie obu zespołów nie przeprowadzili żadnych zmian w stosunku do wyjściowych jedenastek.

Chris Foy pokazał pierwszy żółty kartonik. Ukarany został Kevin McDonald grający w Burnley za faul na Emmanuelu Eboue, który wykonywał kolejny odważny rajd na bramkę gości. W tym samym czasie rozgrzewkę rozpoczął Theo Walcott.

Druga bramka dla Arsenalu! Cudowna bramka kapitana zespołu - Eduardo, który po dośrodkowaniu od Songa uderzył piłkę z woleja! 2:0 na Emirates Stadium w 51. minucie!

W odpowiedzi Patterson przebiegł z piłką ponad 50 metrów i oddał groźny, ale niecelny strzał na bramkę Fabiańskiego. Po akcji Burnley boisko opuścił Chris Eagles w drużynie gości, a w jego miejsce wszedł Wade Elliot.

Kilka minut później kolejna akcja Burnley, która zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne Arsenalu i pewnym wybiciem piłki przez Łukasza Fabiańskiego. Odpowiedź Kanonierów zapowiadała się niezwykle groźnie. Dobre dośrodkowanie w pole karne z prawej strony boiska od Eboue i minimalnie szybszy od Veli okazał się Jensen.

Znów Kanonierzy w akcji, tym razem dośrodkowanie od Sagny na głowę Arszawina, który o dziwo wygrał walkę o piłkę w powietrzu zakończyło się strzałem, który spokojnie wyłapał Jensen.

Na boisku pojawił się Robin van Persie w 60. minucie meczu, w miejsce strzelca pierwszej bramki - Carlosa Veli. Kilka minut wcześniej doszło również do zmiany w zespole Burnley - boisko opuścił Gudjonsson, a na placu gry pojawił się Steven Thompson.

W 64. minucie mogliśmy zobaczyć wspaniałą kontrę w wykonaniu Kanonierów. Z prawej strony dośrodkowywał głęboko w pole karne Bacary Sagna na głowę Eduardo, ale Chorwat niecelnie uderzył w piłkę, co nie spowodowało większego zagrożenia pod bramką Jensena.

Kilka minut później po kolejnej wymianie akcji, po kontrze Arsenalu Emmanuel Eboue wywalczył rzut rożny, który spokojnie został wyłapany przez Jensena.

Pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy to zdecydowana przewaga Kanonierów. Nawet jeśli goście w pojedynczych podrywach próbowali zaatakować bramkę Fabiańskiego, to akcje kończyły albo na obrońcach Arsenalu lub piłka spokojnie lądowała w rękach Polaka.

W 71. minucie mieliśmy podwójną zmianę w zespole Arsenalu. Na boisku pojawili się Aaron Ramsey oraz Theo Walcott. Anglik zajął miejsce Eduardo, który oddał opaskę kapitańską Robinowi van Persie, a Ramsey wszedł w miejsce Abou Diaby'ego. Kilka minut później z boiska zszedł w drużynie Burnley Kevin McDonald, a w jego miejsce pojawił się Alexander McDonald.

Kilka minut później przed znakomitą szansą na podwyższenie wyniku stanął Theo Walcott, który dostał się do piłki po podaniu od Arszawina i był sam na sam z bramkarzem Burnley, ale Jensen okazał się lepszy. Po tej sytuacji Burnley stworzyło kontrę, która zakończyła się rzutem wolnym dla gości w odległości około 30 metrów od bramki Fabiańskiego, ale dośrodkowanie w pole karne zostało pewnie wyłapane przez Polskiego bramkarza.

Dosłownie dwie minuty po akcji Walcotta, Anglik znowu znalazł się w polu karnym, tym razem w roli dogrywającego do Robina van Persie, który mocnym strzałem z woleja chciał pokonać Jensena, ale Holender nie trafił w piłkę.

W 83. minucie padła trzecia bramka dla Arsenalu, strzelcem był Robin van Persie, ale sędzie uznał, że jeden z dwóch piłkarzy Kanonierów biorących udział w tej akcji był na pozycji spalonej i bramka Holendra nie została wpisana na listę.

Jednak już w następnej akcji, chwilę później, Emmanuel Eboue wpadł w pole karne, przejął krótkie podanie Songa i strzałem po ziemi zdobył trzecią bramkę dla Arsenalu!

Chwilę później przed szansą na zdobycie bramki dla Burnley stanął Caldwell, ale piłka po jego uderzeniu głową wylądowała na poprzeczce i od bramki zaczął Łukasz Fabiański.

Ostatnie minuty meczu niczym szczególnym się nie wyróżniały, zwykła wymiana piłki przez piłkarzy Kanonierów i w 92. minucie sędzie Chris Foy zakończył spotkanie na Emirates Stadium.

Bramki:

1-0 Vela

2-0 Dudu

3-0 Eboue

Arsenal:

Fabiański - Sagna, Djourou, Gallas, Gibbs, Eduardo (71. Wlacott), Song Billong, Diaby (71. Ramsey), Vela (60. van Persie), Eboue, Arszawin

Burnley:

Jensen - Alexander, Caldwell, Carlisle, Kalvenes, K. McDonald (75. A. McDonald), McCann, Gudjonsson (58. Thompson), Eagles (53. Elliott), Paterson, Blake

BurnleyFA Cup autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: własne
LFc komentarzy: 17908.03.2009, 15:51

Arsenal1994- ja do Arsenalu nic nie mam, można powiedzieć że go nawet lubię. Dlatego wcale nie ucieszyłaby mnie jego poraża

Yeti komentarzy: 460 newsów: 7108.03.2009, 15:51

Kapitalne, kapitalne widowisko. Szkoda bramki Robina i sytuacji Walcotta, ale nie bądźmy marudni. ;)

kolek komentarzy: 2330 newsów: 108.03.2009, 15:51

GunneralM...---->z Hull City... znów...(3 mecz w tym sezonie)

Kubi komentarzy: 55708.03.2009, 15:51

Kryzys? Minął, minął :) Do gry wracają Eduardo, Walcott, niedługo Silvestre, Fabregas, Adebayor. Rafa i jego ośmornica z kolei ma chyba większe szanse na zwycięstwo w LM.

GunneralMenager komentarzy: 6008.03.2009, 15:50

Z kim gramy w ćwierćfinale?

Arsenal1994 komentarzy: 749708.03.2009, 15:50

Lfc ---> mysl sobie jak chcesz!!!!! My sie cieszymy ze zwyciestwa!!!!!!!!!!!

krzykus1990 komentarzy: 517408.03.2009, 15:49

We wtorek, będzie upadek Cesarstwa Rzymskiego!!!

kolek komentarzy: 2330 newsów: 108.03.2009, 15:49

Mam nadzieję że Real dokopie Liverpoolowi...

HALA MADRID!!

leon31 komentarzy: 125808.03.2009, 15:48

luki1994------> Ustawiłem sobie to na opis na GG :P

Kubi komentarzy: 55708.03.2009, 15:48

Ścięło mi transmisję i nie widziałem zagrania Songa - szału nie ma. Sam bym zagrał dokładnie tak samo :). Nie zmienia to faktu, że zagrał mecz całkiem dobrze ( 2 asysty i przechwyty).

LFc- tyle, że my dalej jesteśmy w FA Cup :)

LFc komentarzy: 17908.03.2009, 15:48

Z evertonem. A i nie krytykuj ludzi za to że mają inne zdanie niż ty. Ja patrzę na Arsenal w miarę obiektywnie i widać przecież,że są w kryzysie. Możliwe że ta wygrana coś zmieni, ale w to wątpię;/

Arsenal1994 komentarzy: 749708.03.2009, 15:48

LFc ----> no i co z tego? Tak dlugo w tym sezonie zawodzil Arsenal, ale nazjwazniejsze ze sie wkoncu obudzli!!!!! Ale spoko rozumiem Cie Kibic Liverpool przeciez nie bedzie sie cieszyl ze zwyciestwa Arsenalu!!!!! Go Go The Gunners!!!!
Jedziemy na Rome!!!!!!!!

kolek komentarzy: 2330 newsów: 108.03.2009, 15:46

*LFc

FFc--> powiedz mi czemu Liverpoolu nie ma w 1/4 FA Cup...? z kim przegraliście...? ^^ xD

Strzeluch komentarzy: 153008.03.2009, 15:46

LFC jak tam w FA z Evertonem sie gralo? Nie masz przyjaciol, ze musisz tu wchodzic?

leon31 komentarzy: 125808.03.2009, 15:45

Tak jak Ade mówił - Podbijemy Rzym dwa razy !!!

LFc komentarzy: 17908.03.2009, 15:44

Nie ma się czym podniecać... Dobra, wygraliście 3-0 w dobrym stylu, ale nie wolno zapominać że waszym przeciwnikiem było tylko burnley. Gdybyście z nimi nie wygrali to byłby po prostu wstyd

solar komentarzy: 146508.03.2009, 15:44

bijacz ! :D

kolek komentarzy: 2330 newsów: 108.03.2009, 15:43

dobre to luki1994! "Pali się boisko ! Pali się rzym to Arsenal narobił ten dym:D"

LC_lok komentarzy: 8308.03.2009, 15:43

bardzo ładny mecz :) Song bardzo bardzo dobrze zagrał ;) oby w Rzymie był taki wynik ;)

kolek komentarzy: 2330 newsów: 108.03.2009, 15:42

DO Adminów! :

Czemu chat nie działa?

luki1994 komentarzy: 4908.03.2009, 15:42

Pali się boisko ! Pali się rzym to Arsenal narobił ten dym:d

Kubi komentarzy: 55708.03.2009, 15:42

footyunited.blogspot.com UPS :( Poprawiałem na drugi link i zapomniałem o http :D

Kubi komentarzy: 55708.03.2009, 15:41

rubl14 komentarzy: 36508.03.2009, 15:41

Ja nie poznaję piłkarza z numerem 17 w naszej drużynie, bardzo dobry mecz ;P

kolek komentarzy: 2330 newsów: 108.03.2009, 15:39

Romo bój SIE!!!! JADZIEMY DO RZYMU!! HAHA!

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 508.03.2009, 15:38

Koniec! Piękny mecz w naszym wykonaniu i piękne bramki. Po powrocie Cesca, Rosy i Ade będziemy nie do zatrzymania i wygramy FA Cup ;)

al_arsen komentarzy: 69108.03.2009, 15:37

czekamy na powtórki takich meczów w lidze...

leon31 komentarzy: 125808.03.2009, 15:37

Coś pięknego :P Proszę o powtórkę ale tym razem z Roma

pioafc komentarzy: 4384 newsów: 208.03.2009, 15:36

ale i tak nie zagralismy wcale lepiej niz w tych seriach 0:0 a wynik jakze inny

krzykus1990 komentarzy: 517408.03.2009, 15:36

Tak jak mówiłem przedwczoraj, wczoraj i dziś 3:0 dla Arsenalu!!!

ma ktoś link do bramy eboue?

heh Eduardo bramke zasadzil niezla^^ pietka z powietrza bokiem w samo okienko^^ ale, ze Eboue gola strzeli to juz w ogole szok

maciekkk komentarzy: 44408.03.2009, 15:34

juz sobie wyobrażam nasz atak jak wróci cesc :)

Arshavin Fabregas

Eduardo Van persie Ade,Vela lub Bendi :)

mir4ek komentarzy: 100708.03.2009, 15:34

Podanie Songa identyczne jak Cesc'a ;)
Świetny mecz :)

REO komentarzy: 110708.03.2009, 15:33

Ktoś na mojej relacji na czacie napisał, że Arsha strzelił gola...

Marc komentarzy: 39308.03.2009, 15:33

dżuru> jestem niewinny xD

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1108.03.2009, 15:33

pkArs nie martw się będzie skrót spotkania i zobaczysz piękne gole i grę naszego Arsenalu ;)

maciekkk komentarzy: 44408.03.2009, 15:33