Kanonierzy pewnie pokonują City 2-0! Adebayor bohaterem

Kanonierzy pewnie pokonują City 2-0! Adebayor bohaterem 04.04.2009, 16:39, Bartosz Polek 273 komentarzy

Kanonierzy udanie zrewanżowali się za ostatnią porażkę z Manchesterem City i na własnym stadionie pewnie ograli ‘The Citizens’ 2-0 po dwóch bramkach Emmanuela Adebayora. Powrót kontuzjowanych graczy wiele wniósł do zespołu Wengera - świetne spotkanie rozegrał dziś kapitan drużyny - Cesc Fabregas - asystujący przy obu trafieniach togijskiego napastnika.

Arsene Wenger wystawił na to spotkanie bardzo mocną jedenastkę, z Cescem Fabregasem, Emmanuelem Adebayorem oraz Theo Walcottem na czele.

Kanonierzy już od pierwszych minut starali się zamknąć rywala na jego własnej połowie. To jednak goście z Manchesteru jako pierwsi poważnie zagrozili bramce Almunii. Piłkę po strzale de Jonga zdołał jednak odbić hiszpański bramkarz.

Podopieczni Wengera szybko odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego na prawym skrzydle dośrodkowywał Fabregas, a niepilnowany w polu karnym Adebayor głową umieścił piłkę w siatce! 1:0! Powracający po kontuzjach piłkarze dają o sobie znać!

W 22. minucie z wielką łatwością w pole karne City przedarł się Kolo Toure, uderzył z ostrego kąta po ziemi, lecz prosto w Givena.

Pięć minut później goście przeprowadzili błyskawiczny kontratak, prawą stroną atakował Wright-Philips, podał w tempo do wychodzącego w pole karna Richardsa, lecz ten nie wykorzystał nadarzającej się okazji, gdyż Almunia zażegnał niebezpieczeństwo.

‘The Citizens’ stanęli przed wyborną szansą wyrównania w 31. minucie. Fernandes znalazł się w polu karnym zupełnie niepilnowany przez obrońców, lecz pomimo tego trafił jedynie w słupek i piłka wyszła poza boisko.

Po starciu z Zabaletą po raz drugi w tym spotkaniu ucierpiało kolano Theo Walcotta. Anglik opatrywany był poza linią boczną.

W 45. minucie w polu karnym koronkową akcję przeprowadzili Arszawin z Songiem. Kameruńczyk w bardzo popisowy sposób wymienił piłkę z Rosjaninem, lecz zimowy nabytek Londyńczyków trafił w Givena.

Obie drużyny rozpoczęły drugą część spotkania bez zmian personalnych. Kanonierzy pomimo jednobramkowego prowadzenia nie zwalniali tempa i wciąż forsowali bramkę rywala.

W 49. minucie meczu Cesc Fabregas dał jasny sygnał wszystkim obrońcom Premier League - maestro środka pola powraca! Hiszpan świetnie obsłużył podaniem Emmanuela Adebayora, który w sytuacji sam na sam z łatwością minął Shay'a Givena i podwyższył prowadzenie na 2-0!

Dwie minuty później mogło być już 3-0, jednak po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego minimalnie głową chybił Alex Song. Kolejne minuty to dwa strzały Theo Walcotta, które nie trafiały jednak w światło bramki gości. Manchester City nieco oszołomiony takim obrotem spraw rozpoczął nieśmiałe ataki, które nie przynosiły pożądanego skutku.

W 68. minucie meczu groźny strzał na bramkę Givena oddał Arszawin, jednak golkiper City zdołał interweniować. Chwilę później Irlandczyk ponownie był zmuszony do wielkiego wysiłku, kiedy z dystansu zdecydował się uderzyć Denilson. I tym razem górą okazał się Given. Dwie minuty później kibice gromkimi brawami pożegnali Emmanuela Adebayora i Theo Walcotta, których zastąpili Nicklas Bendtner i Emmanuel Eboue. W 74. minucie Eboue mógł podwyższyć wynik meczu, jednak fatalnie przestrzelił z okolic szesnastki.

W 79. minucie fani zgromadzeni na Emirates Stadium owacją na stojąco nagrodzili wkład włożony w grę przez Cesca Fabregasa, którego na boisku zastąpił Aaron Ramsey. Ostatnie minuty meczu całkowicie zdominowali Kanonierzy, którzy nie pozwalali rywalowi wyjść z własnej połowy boiska. Na stadionie słychać było głośne "Ole!". W 82. minucie Nicklas Bendtner znalazł się w dobrej okazji do zdobycia gola, lecz nie trafił czysto w piłkę, która przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Givena.

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry nie pomogły podopiecznym Marka Hughesa, którzy byli dziś z pewnością słabsi piłkarsko od Kanonierów.

Arsenal:

Almunia, Sagna, Toure, Gallas, Clichy, Fabregas (79 Ramsey), Song Billong, Denilson, Walcott (70 Eboue), Adebayor (70 Bendtner), Arszawin

Ławka rezerwowych:

Fabiański, Ramsey, Silvestre, Djourou, Bendtner, Eboue, Gibbs

Manchester City:

Given, Richards, Onuoha, Dunne, Bridge (17 Fernandes), Wright-Phillips, Zabaleta, De Jong, Kompany (38 Elano), Robinho (76 Sturridge), Bellamy

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 505.04.2009, 23:55

Lojtek >> spokojnie, Wenger nie ma sobie równych jeśli chodzi o odmładzanie składu :D

HWDP komentarzy: 85705.04.2009, 22:15

eeee mi się wydaję że Everton ma jednak 54 pkt i 32 mecze rozegrane....

Cesc_Fan komentarzy: 452405.04.2009, 21:08

6 punktów przewagi nad Villą i 7 nad Evertonem :)
Jeszcze jakiś czas temu to my mieliśmy tyle straty do Aston Villi :D

madjer komentarzy: 553405.04.2009, 20:57

I tak nie mamy szans na mistrzostwo ale ok ... Ważne że wróciliśmy do 4 Top

EkEl komentarzy: 298905.04.2009, 20:26

W sumie to ja też wolę Manchester United od Liverpoolu bo ich gra jest efektowniejsza i efektywniejsza od tej Liverpoolu. The Reds często wygrywają szczęśliwie, ratuje ich Gerrard. Ja tam jestem za MU i za ich mistrzostwem!

EkEl komentarzy: 298905.04.2009, 20:11

Diabły wygrały dramatyczny mecz. Powiem szczerze że gdyby Ronaldo nie grał Aston Villa wyjechała by z tarczą z Old Trafford. Jak widać Cris robi różnicę.
Ponoć od przyszłego sezonu Ronaldo w Realu, Ribery w Manchesterze. Ponoć już na prawie 100%.

Lojtek komentarzy: 23005.04.2009, 19:57

Zwycięstwo dał Macheda. Gosciu ma 17lat

Ostatnio MU wprowadza bardzo dużo młodych graczy...
Evans, Rafael, Welbeck, Macheda, Fabio, Gibson...SAF zaraz przegoni Wengera:)

Fierce_girl komentarzy: 219405.04.2009, 19:44

Gol na zwycięstwo w 92' - szczęsciarze! ;/

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.04.2009, 19:27

Dobra Muły wygrały i villa 5 punktów za nami :)

A we wtorek LM.

Kurde ale miesiąc :( a przyrzekłem sobie że poprawię oceny ;p

Arsenal1994 komentarzy: 749705.04.2009, 18:53

MU powrocil z dalekiej podrozy,
gdybysmy grali caly sezon tak jak teraz koncowke kto wie jak by to bylo...
jednak ciesze sie ze jest szansa na LM badz FA Cup. we wtorek wierzymy w Kanonierow i Porto!!!!!!!! ;)

rubl14 komentarzy: 36505.04.2009, 18:48

Manchester wygrał dzięki Ronaldo :/
A ja się nie mogę doczekać jak odejdzie z MU do Realu hehe

Silver komentarzy: 260 newsów: 3505.04.2009, 18:48

@gunnersfan9

najlepsza byla przegrana av. o mistrza i tak juz nie walczymy, a dzieki wygranej manu mamy juz 6pkt przewagi nad 5 miejscem.

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 805.04.2009, 18:43

szkoda bo najlepiej zeby ten mecz zakonczył sie remisem:/ no ale co wykorzystał Liverpool w ostatnich minutach wczorajszego meczu z Fulham,dzisiaj to zrobił ManU z AV:/szkoda bo liczyłem na remis

soad21 komentarzy: 5605.04.2009, 18:38

Manchester

Java289 komentarzy: 115305.04.2009, 18:38

Wolisz żeby mistrza miał Manchester czy Liverpool?

soad21 komentarzy: 5605.04.2009, 18:37

to chyba dobrze dla nas?

Java289 komentarzy: 115305.04.2009, 18:35

No i w ostatnich sekundach Macheda na 3-2 ;/

niski93 komentarzy: 581605.04.2009, 18:22

arsenal122 -----> Tylko najpierw trzeba przejść Villareal, a to będzie duży problem.

soad21 komentarzy: 5605.04.2009, 18:22

No i Remis!!

Arsenal1994 komentarzy: 749705.04.2009, 18:17

Jestem przekonany ze Porto we wtorek moze sprawic niespodzianke, musza przynamniej na Old Traford zremisowac 1-1.
A propo meczu MU - Villa, lepiej zeby byl remis

Banan142 komentarzy: 12005.04.2009, 18:16

Ojojoj Diabełki się sypią... :) Czyżby 3 porażka z rzędu? :D Jeszcze 4 we wtorek porażka i będzie ok :) 2-1 Dla AV a zagrożenie z ich strony w tabeli z taką formą Arsenalu jest nie duże :)

arsenal122 komentarzy: 113005.04.2009, 18:11

ajaj 1:2 dla Villi ;) marzy mi się półfinał lm z PORTO:}

EkEl komentarzy: 298905.04.2009, 15:08

I znowu tradycyjnie sypie nam się pomoc. Mam nadzieję że chociaż Samir się wykuruje a jak nie to trudno. Eboue powalczy sobie z Piresem xD

Cesc_Fan komentarzy: 452405.04.2009, 14:38

soccerclips.net/br/videos/almeria-v-villarreal-highlights - Bramki z meczu Almerii z Villarreal .
Naszego rywala w LM :P
PS. - Sory za dwa komentarze naraz .

Cesc_Fan komentarzy: 452405.04.2009, 14:22

Samir ma dziś cały dzień na wyleczenie się :P
Musi być gotowy na mecz z Villarreal !
Bo w innym razie na skrzydle będziemy mieć Eboue i Theo ( ? ) . Samir liczę na ciebie !

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 505.04.2009, 14:12

Ale mnie ten Liverpool już zaczyna wkurzać! Kolejny mecz wygrany w końcówce (gol w 90minucie). Jakby nie ten ich fart to by mieli o jakieś 10 pkt mniej i byli by za Arsenalem.

Arsenal1994 komentarzy: 749705.04.2009, 11:22

Samir powinien sie wykurowac, bo ma grype a nie jakas kontuzje. A propo meczu z Villareal,
mecz trzeba roztrzygnac juz na El Madrigal, a przy takiej formie wiem ze nas na to stac ;)

KingsofLondon komentarzy: 124005.04.2009, 11:17

Świetna wiadomość:) szkoda że chelsea wygrała ale nie można mieć wszystkiego :) wraca stary dobry Arsenal :)

FanekAFC komentarzy: 511205.04.2009, 08:39

No tylko, żeby Samir wykurował się na mecz z Villareal. Ja o wynik jestem spokojny. Moim zdaniem wygramy oby 2 mecze .

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 205.04.2009, 07:38

Cesc_Fan--> Oby Samir zdąrzył. Arszawin nie może grać w LM a Eboue gra nie najlepiej. Gra Nasriego byłaby dużym wzmocnieniem.

Cesc_Fan komentarzy: 452404.04.2009, 22:49

Wenger w wywiadzie po meczowym powiedział ,że nie wiadomo czy Samir zdąży się wykurować ;/
Jednak może będzie RvP :)

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 504.04.2009, 22:48

krzykus1990: "Na Villarreal pojadą wyluzowani i skupieni" >>a czy jedno nie wyklucza drugiego? Spokojnie, gramy pięknie i widać, że wszyscy poczynili postęp, ale nie popadajmy w samozachwyt. Sezon trwa i wszystko może się zdarzyć.

krzykus1990 komentarzy: 521404.04.2009, 22:45

Wiedziałem, że Ade szczeli gola i widać, że jest w dobrej formie. Na Villarreal pojadą wyluzowani i skupieni i na pewno bez problemu wygrają i potem awansują do półfinału.

EkEl komentarzy: 298904.04.2009, 22:43

Coś mi się wydaję że Arsenal z taką formą odprawił Villareal tak jak Bayern odprawił Sporting... Nie no przesadziłem, może 12-1 to nie ale 5-1, 6-0 na pewno xD

WojO komentarzy: 225204.04.2009, 22:32

snił mi się taki wynik!!!!! i to ze Ade strzeli!

kasiacesc komentarzy: 187804.04.2009, 22:32

świetny powrót naszych biedaczków po kontuzjach ;]
jesteśmy teraz nei do przejscie!!!
GO GO GUNNERS!!!!!

mikypl komentarzy: 107104.04.2009, 22:25

Adebayor! Adebayor! Brawo! Brakowało mi goli Ade w ostatnim czasie. Dobrze, że wrócil :)

Jagoda komentarzy: 9404.04.2009, 22:10

Villarreal przegral 3:0 ;D
Niech utrzymaja ta forme do wtorku.

KuBaJo komentarzy: 217404.04.2009, 22:10

a tak z innej póły ljunberg strzelił dziś gola :D

Peter_HK44 komentarzy: 168704.04.2009, 21:55

patryk878 >>> Taa i podziełił te chipsy między Kanonierów i stąd ten dobry wynik dzisiaj... ;-)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9804.04.2009, 21:49