Kanonierzy pewnie pokonują City 2-0! Adebayor bohaterem

Kanonierzy pewnie pokonują City 2-0! Adebayor bohaterem 04.04.2009, 16:39, Bartosz Polek 273 komentarzy

Kanonierzy udanie zrewanżowali się za ostatnią porażkę z Manchesterem City i na własnym stadionie pewnie ograli ‘The Citizens’ 2-0 po dwóch bramkach Emmanuela Adebayora. Powrót kontuzjowanych graczy wiele wniósł do zespołu Wengera - świetne spotkanie rozegrał dziś kapitan drużyny - Cesc Fabregas - asystujący przy obu trafieniach togijskiego napastnika.

Arsene Wenger wystawił na to spotkanie bardzo mocną jedenastkę, z Cescem Fabregasem, Emmanuelem Adebayorem oraz Theo Walcottem na czele.

Kanonierzy już od pierwszych minut starali się zamknąć rywala na jego własnej połowie. To jednak goście z Manchesteru jako pierwsi poważnie zagrozili bramce Almunii. Piłkę po strzale de Jonga zdołał jednak odbić hiszpański bramkarz.

Podopieczni Wengera szybko odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego na prawym skrzydle dośrodkowywał Fabregas, a niepilnowany w polu karnym Adebayor głową umieścił piłkę w siatce! 1:0! Powracający po kontuzjach piłkarze dają o sobie znać!

W 22. minucie z wielką łatwością w pole karne City przedarł się Kolo Toure, uderzył z ostrego kąta po ziemi, lecz prosto w Givena.

Pięć minut później goście przeprowadzili błyskawiczny kontratak, prawą stroną atakował Wright-Philips, podał w tempo do wychodzącego w pole karna Richardsa, lecz ten nie wykorzystał nadarzającej się okazji, gdyż Almunia zażegnał niebezpieczeństwo.

‘The Citizens’ stanęli przed wyborną szansą wyrównania w 31. minucie. Fernandes znalazł się w polu karnym zupełnie niepilnowany przez obrońców, lecz pomimo tego trafił jedynie w słupek i piłka wyszła poza boisko.

Po starciu z Zabaletą po raz drugi w tym spotkaniu ucierpiało kolano Theo Walcotta. Anglik opatrywany był poza linią boczną.

W 45. minucie w polu karnym koronkową akcję przeprowadzili Arszawin z Songiem. Kameruńczyk w bardzo popisowy sposób wymienił piłkę z Rosjaninem, lecz zimowy nabytek Londyńczyków trafił w Givena.

Obie drużyny rozpoczęły drugą część spotkania bez zmian personalnych. Kanonierzy pomimo jednobramkowego prowadzenia nie zwalniali tempa i wciąż forsowali bramkę rywala.

W 49. minucie meczu Cesc Fabregas dał jasny sygnał wszystkim obrońcom Premier League - maestro środka pola powraca! Hiszpan świetnie obsłużył podaniem Emmanuela Adebayora, który w sytuacji sam na sam z łatwością minął Shay'a Givena i podwyższył prowadzenie na 2-0!

Dwie minuty później mogło być już 3-0, jednak po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego minimalnie głową chybił Alex Song. Kolejne minuty to dwa strzały Theo Walcotta, które nie trafiały jednak w światło bramki gości. Manchester City nieco oszołomiony takim obrotem spraw rozpoczął nieśmiałe ataki, które nie przynosiły pożądanego skutku.

W 68. minucie meczu groźny strzał na bramkę Givena oddał Arszawin, jednak golkiper City zdołał interweniować. Chwilę później Irlandczyk ponownie był zmuszony do wielkiego wysiłku, kiedy z dystansu zdecydował się uderzyć Denilson. I tym razem górą okazał się Given. Dwie minuty później kibice gromkimi brawami pożegnali Emmanuela Adebayora i Theo Walcotta, których zastąpili Nicklas Bendtner i Emmanuel Eboue. W 74. minucie Eboue mógł podwyższyć wynik meczu, jednak fatalnie przestrzelił z okolic szesnastki.

W 79. minucie fani zgromadzeni na Emirates Stadium owacją na stojąco nagrodzili wkład włożony w grę przez Cesca Fabregasa, którego na boisku zastąpił Aaron Ramsey. Ostatnie minuty meczu całkowicie zdominowali Kanonierzy, którzy nie pozwalali rywalowi wyjść z własnej połowy boiska. Na stadionie słychać było głośne "Ole!". W 82. minucie Nicklas Bendtner znalazł się w dobrej okazji do zdobycia gola, lecz nie trafił czysto w piłkę, która przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Givena.

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry nie pomogły podopiecznym Marka Hughesa, którzy byli dziś z pewnością słabsi piłkarsko od Kanonierów.

Arsenal:

Almunia, Sagna, Toure, Gallas, Clichy, Fabregas (79 Ramsey), Song Billong, Denilson, Walcott (70 Eboue), Adebayor (70 Bendtner), Arszawin

Ławka rezerwowych:

Fabiański, Ramsey, Silvestre, Djourou, Bendtner, Eboue, Gibbs

Manchester City:

Given, Richards, Onuoha, Dunne, Bridge (17 Fernandes), Wright-Phillips, Zabaleta, De Jong, Kompany (38 Elano), Robinho (76 Sturridge), Bellamy

Cesc_Fan komentarzy: 452404.04.2009, 18:34

Teraz z Villarreal bez Arshavina ,ale z Samirem i być może z Abou i RvP ( chociaż na ławce ) :P

Cesc_Fan komentarzy: 452404.04.2009, 18:32

Powrót Ade i Cesca dodał nam takiego 'kopa' :P

marazm44 komentarzy: 9704.04.2009, 18:31

Jestem mocno podbudowany gra Gunners. Kapitalny powrot calej 3ki usunal troche Arschavina w cien, ale niezapominajmy kto byl prawdziwym bohaterem Marca. Gdyby nie jego super postawa mielibysmy conajmniej 6 pkt mniej i raczej koncentrowali tylko na walce o 4 miejsce....poza tym ciekaw jestem kogo w pomocy posadzi na lawce. Zrobi sie naprade tloczno. Sadze ze zarowno jak i Denilson tak i Song swietnie dzisiaj rozbijali akcje w srodku pola a przeciez jest jeszcze Diaby. Chyba kazdy sie zgodzi, ze Samir i Andrei tez lepiej radza sobie w srodku niz po lewej stronie a wiadomo ze pozycja naszego kapitanaw srodku i Theo po prawej jest niepodwazalna....problemy bogactwa...tylko nalezy sie cieszyc...
na koniec do tej pory nie moge uwierzyc, ze ten dunski drewniak tak wspaniale przyjal pile od Bakarego w bodajze 70 min...pozdr

DanteZZ komentarzy: 116904.04.2009, 18:24

ADE come back :D brawo Cesc, brawo Arsenal :)

arsen1 komentarzy: 107804.04.2009, 18:15

Cieszy dobra forma Cesca I Ade .Cieszą 3 pkt.Teraz Villareal .. C'ON THE GUNNERS !!!

manu1234 komentarzy: 128104.04.2009, 18:14

Jest się z czego cieszyć. Cenne i budujące zwycięstwo.

Peter_HK44 komentarzy: 168704.04.2009, 18:11

Obstawiałem 3:0 i gol Adebayor'a , więc niewiele się pomyliłem. ;-) Dobra gra Kanonierów i piękna asysta Fabregas'a przy drugiej bramce. ;-)

Arsenal1994 komentarzy: 749704.04.2009, 18:08

AntonioThe -> grypa

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 504.04.2009, 18:07

Ade, Cesc i Theo zagrali bardzo dobry mecz. Słabo spisał się Bendtner który weszedł za Ade i miał pare kiksów. Na razie występ Ade w meczu z Villarealem jest niezagrożony bo raczej Robin i Dudu nie wrócą jeszcze na ten mecz. Arsenal ostatnio złapał drugi oddech i gra bardzo dobry dla oka futbol;)

Wie ktoś dlaczego nie grał Nasri?

Yaiba komentarzy: 20204.04.2009, 18:06

Nie oglądałem meczu i żałuje. Ale wynik mnie bardzo zadowala i forma wracających zawodników.
Fabregas 2 asysty, ade 2 bramy. Myślę, że jak nasri, persie wróci to villareal nie będzie istniał w meczu :)

golabslayer666 komentarzy: 15804.04.2009, 18:03

KubaCr7 no wlasnie gdzie sa ci niby wielcy znawcy??

KuBaJo komentarzy: 217404.04.2009, 17:54

i kto mówił żeby adka sprzedać no kto ???to teraz patrzcie ADE back :D

EkEl komentarzy: 298904.04.2009, 17:50

Dobry mecz w naszym wykonaniu i co ważne 3 punkty. Jutro Villa gra z MU i myślę że przegrają czyli bedziemy mieć 6 pkt przewagi. We wtorek z Villareal na wyjeździe. Liczę na wygraną!

danielho6 komentarzy: 47704.04.2009, 17:49

Kontuzja Theo to raczej nic poważnego bo nie siedział by na ławce z lodem, wydaje mi się, że to zwykłe stłuczenie.

sylek komentarzy: 18204.04.2009, 17:48

super, że nie tracimy punktów i że powracający po kontuzji zaliczyli dobry powrót. z taką formą spokojnie ogramy Villareal. szkoda, że Chelsea też wygrała, ale cieszmy się z tego co jest. nie można mieć wszystkiego.

lukaszksso komentarzy: 61804.04.2009, 17:48

Podobał mi się styl naszej gry.Jednak Adebayor jest wart każdych pieniędzy co udowodnił dzis dlatego trzeba zrobiż wszystko by go zatrzymac a nie szukać jego zastępców

waldek_89 komentarzy: 573504.04.2009, 17:47

bardzo ładny mecz w wykonaniu Arsenalu i piękny pokaz wracających po kontuzjach piłkarzy, oby tak dalej, a zajdziemy bardzo wysoko!

bartek771377 komentarzy: 37104.04.2009, 17:46

Strzeluch---> Live gra dzisiaj

Strzeluch komentarzy: 153004.04.2009, 17:45

przewaga rosnie do 6 pkt nad AV, jutro Liverpool wygrywa i manu remisuje.

Yeti komentarzy: 460 newsów: 7104.04.2009, 17:44

Nie no, powroty to się naszym piłkarzom udały. Cesc dwie asysty, Adebayor dwie bramki - jest dobrze, naprawdę jest dobrze! :)

bartek771377 komentarzy: 37104.04.2009, 17:44

Widze ze Ade do dawnej formy powraca ;D

maciekkk komentarzy: 44404.04.2009, 17:43

bartek771377---> mecz się skończył... :) ale ważne że 3 pkt :)

Hanti komentarzy: 10504.04.2009, 17:42

Spokojnie . Osoby z kontuzjami zawsze muszą coś poradzić po wysiłku . Okłady z lodu np ;]
Gdy skręciłem kostkę i nabawiłem się przykrej kontuzji po powrocie do formy miałem zawsze opuchlizne po grze. Dlatego musiałem stosować maści itd.

kasiacesc komentarzy: 187804.04.2009, 17:39

no i koniec.....2:0 (;

bartek771377 komentarzy: 37104.04.2009, 17:38

Jak graja bo na mecz sie spoznielem ??

Yeti komentarzy: 460 newsów: 7104.04.2009, 17:37

Chelsea wygrała 2:0 na wyjeździe z Newcastle. Czyli pogoń za nią ciągle nieudana.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 204.04.2009, 17:37

HWDP--> ja tez widziałem. Pokazywali przez moment zbliżenie

REO komentarzy: 110704.04.2009, 17:37

Tu już nic się nie stanie 92'

maciekkk komentarzy: 44404.04.2009, 17:37

Newcastle 0-2 Chelsea... KONIEC... trudno ale ważne że nie stracimy dziś punktów :)

tskwar komentarzy: 25804.04.2009, 17:36