Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ

Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ 07.10.2017, 12:06, Dawid Wieczorek 1338 komentarzy

W nadchodzących dniach czekają nas ostatnie spotkania eliminacyjne do nieuchronnie zbliżającego się mundialu w Rosji. Dla nas, Polaków, najważniejszy jest fakt, iż reprezentacja Biało-Czerwonych do bezpośredniego awansu na MŚ potrzebuje zaledwie jednego punktu w spotkaniu, który rozegra u siebie z Czarnogórą.

Nie wszystkie drużyny narodowe mają jednak taki komfort i do ostatniego meczu zaciekle walczyć będą o awans. Czy Alexis Sanchez ze swoją reprezentacją Chile zagra w Rosji? Czy podobnego dokonają Walijczycy z Aaronem Ramseyem w składzie? Tego dowiemy się już za niespełna kilkadziesiąt godzin.

Poniżej przedstawiamy wam, jak w spotkaniach eliminacyjnych spisywali się Kanonierzy:

Alexis

Chile 2-1 Ekwador, 5 października

Alexis rozegrał pełne 90 minut i strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla swojej kadry (wideo).

Brazylia 3-0 Chile, 10 października

Brazylia dzięki dwóm trafieniom Gabriela Jesusa i bramce Paulinho wygrała z reprezentacją Chile 3-0, na skutek czego zwycięzcy Copa America z roku 2015 i 2016 spadli na szóste miejsce w tabeli. Oznacza to, że Alexis Sanchez, który rozegrał w tym meczu 90 minut, nie wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji.

David Ospina

Kolumbia 1-2 Paragwaj, 6 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Peru 1-1 Kolumbia, 10 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut, a jego reprezentacja awansowała na MŚ po zajęciu czwartego miejsca w grupie.

Shkodran Mustafi

Irlandia Północna 1-3 Niemcy, 5 października

Mustafi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Niemcy 5-1 Azerbejdżan, 8 października

Mustafi rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, jednak z powodu kontuzji musiał opuścić murawę po 37. minutach gry. Mówi się o zerwaniu więzadeł w kolanie.

Nacho Monreal

Hiszpania 3-0 Albania, 6 października

Monreal cały mecz oglądał z poziomu ławki rezerwowych.

Izrael 0-1 Hiszpania, 9 października

Monreal rozegrał pełne 90 minut meczu i pomógł swojej reprezentacji zachować czyste konto.

Aaron Ramsey

Gruzja 0-1 Walia, 6 października

Ramsey rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę przy golu Lawrence'a. Dla Aarona był to jubileuszowy, 50. mecz w reprezentacji.

Walia 0-1 Irlandia, 9 października

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut meczu, którego nie będzie jednak dobrze wspominał. Po porażce z Irlandią jego reprezentacja spadła na trzecie miejsce w tabeli i nie zobaczymy jej na MŚ w Rosji.

Alexandre Lacazette, Olivier Giroud

Bułgaria 0-1 Francja, 7 paźdzernika

Laca na boisku spędził 76 minut, zaś Giroud zameldował się na murawie w 84. minucie.

Francja 2-1 Białoruś, 10 października

Giroud rozegrał cały mecz i zdobył drugą bramkę dla Trójkolorowych. Francuzi bez większych problemów awansowali do MŚ w Rosji z pierwszego miejsca w tabeli. Bramkę Girouda możecie zobaczyć TUTAJ.

Mohamed Elneny

Egipt 2-1 Kongo, 8 października

Elneny rozegrał cały mecz i walnie przyczynił się do pierwszego od 1990 roku awansu swojej reprezentacji na Mundial.

Granit Xhaka

Szwajcaria 5-2 Węgry, 7 października

Xhaka rozegrał pełne 90 minut i strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu (wideo).

Portugalia 2-0 Szwajcaria, 10 października

Reprezentacja Szwajcarii mimo zwycięstwa w dziewięciu z dziesięciu spotkań eliminacyjnych do MŚ po porażce z Portugalią spadła na drugie miejsce w tabeli, co oznacza, że wystąpi w barażach. Xhaka zagrał w tym meczu pełne 90 minut.

Sead Kolasinac

Bośnia i Hercegowina 3-4 Belgia, 7 października

Kolasinac rozegrał cały mecz.

Estonia 1-2 Bośnia i Hercegowina, 10 października

Sead Kolasinac zagrał pierwszą połowę meczu z Estonią, po czym został zmieniony. Bośnia i Hercegowina zajęła trzecie miejsce w grupie, które oznacza brak awansu na MŚ.

Alex Iwobi

Nigeria 1-0 Zambia, 7 października

Iwobi wszedł na boisko w 66. minucie, a już 7 minut później strzelił zwycięską bramkę, która zagwarantowała Nigerii awans na Mistrzostwa Świata (wideo).

Mistrzostwa Świata 2018Reprezentacje autor: Dawid Wieczorek źrodło: Arsenal.com
darros komentarzy: 83910.10.2017, 12:26

@filo94: No nie wytrzymam: ) Sam jestem rok starszy ,niedawno liceum kończyłem i nie przypominam sobie tak durnego zachowania nauczyciela. Jakbyś był w 3 klasie ,ale podstawówki xD.Swoją drogą takie to trudne z tego wosu było że dostales lufe czy po prostu nie nauczyłeś się materiału?

Piotrek95 komentarzy: 970810.10.2017, 12:22

@filo94: Haha, wygrałeś ;)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.10.2017, 12:22

@filo94
A co było pierwsze? Bo jeśli 4, to ewidentnie widać, że opuściłeś się w nauce.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 210.10.2017, 12:17

Dziś otrzymałem jedynkę z wosu z kartkówki. Jestem w trzeciej liceum i dotychczas miałem 3 i 4 z wosu. Teraz do tego dochodzi jedynka. Mówię no trudno, nic takiego, poprawi się.
A babka do mnie po lekcji, że musi zadzwonić do rodziców. Rozumiecie to? W 3 liceum, w wieku 18 lat dzwonić do rodziców o jedna jedynkę z kartkówki? XD

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 210.10.2017, 12:14

@erykgunner:
Może masz racje! Widocznie jestem trochę niedouczony:)

kluivert000 komentarzy: 15010.10.2017, 11:22

Chciałbym żeby taka Syria awansowała ze względu na ten ich problemy w kraju.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2017, 11:14

Tim Cahill caly czas gra w repce, ładnie. 37 lat , 6 grudnia 38.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.10.2017, 11:14

Szybka odpowiedź

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 710.10.2017, 11:07

A tymczasem Syria strzela i przybliża się do awansu na MŚ

seyos komentarzy: 24910.10.2017, 11:02

W tej grupie w Ameryce Płd to w ogóle meksyk.. ostatnia kolejka i wiadomo tylko, że Brazylia wychodzi z pierwszego ostro

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2017, 10:56

@kluivert000: dzis z rana wystąpiła burmistrz Barcelony i jest przeciwko ogłaszaniu niepodległosci.

Qarol komentarzy: 1450210.10.2017, 10:56

Jeszcze nic pewnego, jeśli wygrają ostatni mecz to pojadą.

EpidemicKraX komentarzy: 33010.10.2017, 10:52

Mistrzostwa świata bez Argentyny - będzie dziwnie :D

kluivert000 komentarzy: 15010.10.2017, 10:43

Bardzo dobrze niech go aresztują, zresztą już dawno powinni

mistiqueAFC komentarzy: 2676910.10.2017, 10:31

Jak mnie irytuje ten słownik i te Ą na końcu każdego napisanego państwa........

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2017, 10:29

Dzis bardzo ciekawy dzien w Katalonii, premier Katalonii o 18 moze oglosic niepodleglosc wbrew rzadowi hiszpanskiemu. Madryt grozi, ze jesli to zrobi moze dojsc nawet do jego aresztowania. Wystarczy troche iskier i moga byc wielkie zamieszki w Katalonii. Bedzie ciekawie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676910.10.2017, 10:27

Argentyną chyba nie chce awansować do MŚ.Przewidywany skład na mecz z Ekwadorem:

Romero - Mercado, Otamendi, Mascherano - Acu?a, Biglia, Pérez; Salvio - Messi, Di María; Benedetto

@filo94: @songoku95

To tak nie działa, że stacja sobie wymyśla, że złamie limit i reklama będzie dłuższa. Stacje w zasadzie nie mają na to wpływu, ponieważ planowaniem reklam zajmują się biura reklamy. I tak np. biuro reklamy Polsatu obsługuje już 60 stacji, TVNu podobnie, TVP zdecydowanie mniej i jest jeszcze małe biuro IDM.

W każdej stacji są osoby, które odpowiadają za ułożenie ramówki na cały miesiąc, a odpowiednie działy w biurach reklamy nakładają na to bloki reklamowe, które z drobnymi wyjątkami, co miesiąc są w tych samych godzinach i trwają tyle samo. Co więcej, ceny za konkretne bloki reklamowe (w zależności od typu sprzedaży reklam) są ustalane z góry, więc nie ma możliwości, że ktoś zapłaci więcej, blok będzie dłuższy i to będzie się komuś opłacać.

Kary oczywiście czasami się zdarzają, ale za zupełnie inne rzeczy i związane raczej z nierozsądnym planowaniem reklam, które mają ograniczenia emisyjne (piwo) lub treść spotu, która jest akceptowana przez dział prawny, a KRRiT jednak ma odmienne zdanie na ten temat.

Slaviola komentarzy: 1237710.10.2017, 09:58

@D14:

PES rules! COYG

berc1k komentarzy: 465 newsów: 110.10.2017, 09:58

Ma ktoś link do obsady sędziowskiej dzisiejszych meczów? Chodzi mi o Portugalia - Szwajcaria, bo nie mogę znaleźć nigdzie//

songoku95 komentarzy: 2348610.10.2017, 09:38

jakoś tak nie wydaje mi się, że jak Polsat puści rekalme to nie jest to 12 minut na godzinę. A zdecydowanie więcej.

czarnykruk komentarzy: 69910.10.2017, 09:34

Ok, dzięki za info :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 210.10.2017, 09:04

Masz racje co do czasu reklam. Ale tez bywa tak, że niektóre stacje łamią ten limit czasowy. Otrzymają karę, ale im się to bardziej opłaci, bo i tak więcej pieniędzy dostaną za emisje reklamy niż by musieli zapłacić kary :D

arsenalsmaga komentarzy: 6310.10.2017, 09:01

@czarnykruk: 7:0

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.10.2017, 08:56

@czarnykruk
Holandia musi wygrać ze Szwecją 7 bramkami.

czarnykruk komentarzy: 69910.10.2017, 08:55

Holandia, aby wyjść z grupy musi wygrać 12:0 czy liczą się bezpośrednie starcia? :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.10.2017, 08:54

@AceVenturaLFC
Przeciętny.
Kibice Arsenalu pamiętają choćby to:
youtube.com/watch?v=bMs1TsMWwjw#t=00m50s

Szebson komentarzy: 351010.10.2017, 08:53

@AceVenturaLFC: Nie martw sie, tez mam z tym problem. Pamietam jedynie Deana, jak na kibica Arsenalu przystalo.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161710.10.2017, 08:38

@FabsFAN:

Oczywiście, reguluje to ustawa o radiofonii i telewizji :)

Czasami jednak stacje to obchodziły, zaczynając reklamę np. o 20:55 i kończąc o 21:10, co dawało 15 minut, ale w żadnej z tych godzin nie było przekroczenia 12-minutowego.

Aczkolwiek na żadnej z 60 stacji obsługiwanych przez biuro reklamy Polsatu nie ma takich praktyk, bo to najzwyczajniej w świecie zmniejsza oglądalność reklam, a tym samym zyski :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52410.10.2017, 08:11

Jak dotąd przedmeczowe zapowiedzi składów zawsze się sprawdzały, więc można przypuszczać, że i dziś tak będzie - Giroud wraca do pierwszej jedenastki.
Ofensywa Francji ma wyglądać tak: Coman i Lemar na skrzydłach, Griezmann i gracz Arsenalu w ataku.

ZielonyLisc komentarzy: 2028910.10.2017, 05:37

@D14: gra obroną nie jest tragiczna, został zmieniony ,,system" obrony. Wystarczy nie sterować środkowymi obrońcami gdy przeciwnik atakuje aby nie robić luk w ustawieniu, wiadomo skrypty. Można przyczepic się do bramkarzy bo bronią tragicznie, zresztą jak w każdej fifie

D14 komentarzy: 436610.10.2017, 00:55

Dostalem fife 18 w dniu premiery.. jak co roku i wiecie co Wam powiem? Ta gra to totalne gowno. Koniec z wydawaniem kasy na fife. Tryb ultimate team jest tak beznadziejny, ze wystarczy 1 mecz i juz jestem zly, ze to w ogole wlaczylem.. a gra ma przeciez relaksowac nie? ;) tryb bronienia w fut nie istnieje. Co roku cos innego musza popsuc i tym razem gra obronna jest tragiczna. Do tego smaczek - wiem ktorym zawodnikiem steruje przeciwnik - to juz w ogole jest komedia. Reasumujac.. nigdy wiecej nie chce fify.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.10.2017, 00:42

A jaka jest podstawa prawna tych 12 minut :D?

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 23:47

pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Europy_Ma%C5%82ych_Pa%C5%84stw_w_pi%C5%82ce_siatkowej

tak! uff! obroniłem się :D Chodziło o siatkówkę :P

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161709.10.2017, 23:45

Dodam tylko w kwestii reklam, że kompletną bzdurą jest pisanie, że na Polsacie są najdłuższe reklamy. Polskie prawo dopuszcza 12 minut reklam w godzinie i każda stacja tyle ma. To jedyne źródło dochodu i wykorzystuje się je do maksimum.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 23:40

@mistiqueAFC: nie mówię nawet o tym, bo lubię siatkówkę i interesuje sie wszystkim co jest wokół :D sam gram :D o tych rozgrywkach to wiem xd

cos mi swita w pamięci ze w jakims sporcie coś takiego jest tylko za cholerke nie mogę sobie przypomnieć w którym.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 23:21

@Kysio2607: Liga Światowa i Liga Europejska dla słabszych :P w hokeju np są mistrzostwa świata elity, dywizja A, B itd :D

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 23:16

@Simpllemann: no tak, wlasnie zapomnialem o Lidze Narodów :) zawsze to coś. Nie wiem w jakim sporcie, chyba w siatkowce, jest cos takiego jak "mistrzostwa druzyn slabych'. Cos kiedys czytalem, ale reki sobie nie dam uciac wlasnie czy to to xd

alexis1908 komentarzy: 361409.10.2017, 23:14

Ogladalem dzis Hiszpanie i od jakiegoś czasu oglądam Real Sociedad bardzo podoba mi się gra Illarramendiego gość po odejściu z Realu bardzo się rozwinął i dojrzał przypomina troche Xabiego Alonso bardzo chętnie bym go u nas zobaczył :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52409.10.2017, 23:13

@Kysio2607
Liga Narodów. To pozwoli grać reprezentacjom o podobnym poziomie. A w eliminacjach do dużych imprez niech grają ze wszystkimi. Nawet przegrywając każde spotkanie.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 23:05

No można tak na to patrzeć. Mi więcej przyjemności sprawiałoby spotkanie z kimś na moim poziomie, z kim mogę sobie postrzelać, pokiwać, powalczyć o zwycięstwo, niż wiecznie przegrywać, biegać 90 minut za piłką i po 6-8 razy wyciągać piłkę z siatki. Spotkanie gwiazd, frajda, oczywiście, ale kiedyś by mi się to znudziło.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52409.10.2017, 23:00

@Kysio2607
Ale właśnie nie, nie można ich odseparować od reszty. To mecze z Ronaldo, Ozilem czy Lewandowskim dadzą im najwięcej frajdy. Wynik? Wiedzą, że są słabsi. Za to radość po zdobytej bramce/punktach pokazuje ile to dla nich znaczy.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 22:57

Imprecis zmienił się w Wenger Outa i teraz już jest tacy jak my wszyscy, nie wyróżnia się :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028909.10.2017, 22:56

Co się dzieje z imprecisem? Przegapiłem jakiś zakład?

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 22:55

No Tomaszewski to jest buc, nie da się go słuchać :D

A co do tych ogórów, moim zdaniem FIFA powinna coś wymyslić zeby dać chłopakom trochę radości z gry. Trafiają do "normalnych" grup i kończą z takimi bilansami jak widać. Moze coś powinni zmienić, dać tych najsłabszych do oddzielnej grupy i ewentualnie zwycięzcy w nagrodę dać prawo do gry w jakiś barażach o baraż czy o awans do "elity", nie wiem.

Dla mnie bezsensowny jest udział takich reprezentacji w poważnych eliminacjach.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 22:54

Ekstraklasa może być puszczana w PPV?Z tym to też nie jest do końca tak, że wszystko w tym systemie można puszczać.UEFA np nie pozwala dodatkowo zarabiać na LM, LE i ME, tak samo jak FIFA na MŚ

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52409.10.2017, 22:54

@kamilo_oo
Nie wiem. Może w TVP ABC.

@Womanizer
Czego się spodziewać po kraju, który nie ma nawet 40 tysięcy? A San Marino i Gibraltar są jeszcze mniejsze.

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2017, 22:51

Ale znowu wysłuchiwać Szpaka, który już zawodników nie odróżnia, Żewłakowa, Iwańskiego i do tego najlepszy ekspert galaktyki Jasiu Tomaszewski.