Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ

Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ 07.10.2017, 12:06, Dawid Wieczorek 1338 komentarzy

W nadchodzących dniach czekają nas ostatnie spotkania eliminacyjne do nieuchronnie zbliżającego się mundialu w Rosji. Dla nas, Polaków, najważniejszy jest fakt, iż reprezentacja Biało-Czerwonych do bezpośredniego awansu na MŚ potrzebuje zaledwie jednego punktu w spotkaniu, który rozegra u siebie z Czarnogórą.

Nie wszystkie drużyny narodowe mają jednak taki komfort i do ostatniego meczu zaciekle walczyć będą o awans. Czy Alexis Sanchez ze swoją reprezentacją Chile zagra w Rosji? Czy podobnego dokonają Walijczycy z Aaronem Ramseyem w składzie? Tego dowiemy się już za niespełna kilkadziesiąt godzin.

Poniżej przedstawiamy wam, jak w spotkaniach eliminacyjnych spisywali się Kanonierzy:

Alexis

Chile 2-1 Ekwador, 5 października

Alexis rozegrał pełne 90 minut i strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla swojej kadry (wideo).

Brazylia 3-0 Chile, 10 października

Brazylia dzięki dwóm trafieniom Gabriela Jesusa i bramce Paulinho wygrała z reprezentacją Chile 3-0, na skutek czego zwycięzcy Copa America z roku 2015 i 2016 spadli na szóste miejsce w tabeli. Oznacza to, że Alexis Sanchez, który rozegrał w tym meczu 90 minut, nie wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji.

David Ospina

Kolumbia 1-2 Paragwaj, 6 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Peru 1-1 Kolumbia, 10 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut, a jego reprezentacja awansowała na MŚ po zajęciu czwartego miejsca w grupie.

Shkodran Mustafi

Irlandia Północna 1-3 Niemcy, 5 października

Mustafi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Niemcy 5-1 Azerbejdżan, 8 października

Mustafi rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, jednak z powodu kontuzji musiał opuścić murawę po 37. minutach gry. Mówi się o zerwaniu więzadeł w kolanie.

Nacho Monreal

Hiszpania 3-0 Albania, 6 października

Monreal cały mecz oglądał z poziomu ławki rezerwowych.

Izrael 0-1 Hiszpania, 9 października

Monreal rozegrał pełne 90 minut meczu i pomógł swojej reprezentacji zachować czyste konto.

Aaron Ramsey

Gruzja 0-1 Walia, 6 października

Ramsey rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę przy golu Lawrence'a. Dla Aarona był to jubileuszowy, 50. mecz w reprezentacji.

Walia 0-1 Irlandia, 9 października

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut meczu, którego nie będzie jednak dobrze wspominał. Po porażce z Irlandią jego reprezentacja spadła na trzecie miejsce w tabeli i nie zobaczymy jej na MŚ w Rosji.

Alexandre Lacazette, Olivier Giroud

Bułgaria 0-1 Francja, 7 paźdzernika

Laca na boisku spędził 76 minut, zaś Giroud zameldował się na murawie w 84. minucie.

Francja 2-1 Białoruś, 10 października

Giroud rozegrał cały mecz i zdobył drugą bramkę dla Trójkolorowych. Francuzi bez większych problemów awansowali do MŚ w Rosji z pierwszego miejsca w tabeli. Bramkę Girouda możecie zobaczyć TUTAJ.

Mohamed Elneny

Egipt 2-1 Kongo, 8 października

Elneny rozegrał cały mecz i walnie przyczynił się do pierwszego od 1990 roku awansu swojej reprezentacji na Mundial.

Granit Xhaka

Szwajcaria 5-2 Węgry, 7 października

Xhaka rozegrał pełne 90 minut i strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu (wideo).

Portugalia 2-0 Szwajcaria, 10 października

Reprezentacja Szwajcarii mimo zwycięstwa w dziewięciu z dziesięciu spotkań eliminacyjnych do MŚ po porażce z Portugalią spadła na drugie miejsce w tabeli, co oznacza, że wystąpi w barażach. Xhaka zagrał w tym meczu pełne 90 minut.

Sead Kolasinac

Bośnia i Hercegowina 3-4 Belgia, 7 października

Kolasinac rozegrał cały mecz.

Estonia 1-2 Bośnia i Hercegowina, 10 października

Sead Kolasinac zagrał pierwszą połowę meczu z Estonią, po czym został zmieniony. Bośnia i Hercegowina zajęła trzecie miejsce w grupie, które oznacza brak awansu na MŚ.

Alex Iwobi

Nigeria 1-0 Zambia, 7 października

Iwobi wszedł na boisko w 66. minucie, a już 7 minut później strzelił zwycięską bramkę, która zagwarantowała Nigerii awans na Mistrzostwa Świata (wideo).

Mistrzostwa Świata 2018Reprezentacje autor: Dawid Wieczorek źrodło: Arsenal.com
MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1209.10.2017, 21:51

macie jakiś stream dobry do Walia - Irlandia?

grzegorz1211 komentarzy: 1031109.10.2017, 21:50

Argudo
Grecja nie może sobie pozwolić na porażkę z Gibraltarem, bo jak BiH wygra z Estonią to Bośnia będzie na 2 miejscu a Grecja spadnie na 3

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 21:50

@Argudo: Będą mogli.Odliczane są tylko bramki.Jak Grecja zremisuje i będzie miała 17 punktów, a ta trójka 18,to wtedy Grecy odpadają

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52409.10.2017, 21:47

Emocje ma oddawać komentator.

pelek komentarzy: 214609.10.2017, 21:45

@hodor:
Strejlaua słucha się dobrze jak mecz cię średnio interesuje,. Mądrze gada, ale nie oddaje emocji.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.10.2017, 21:44

@mistiqueAFC:

Nie będą mogli liczyć na remis lub porażkę Grecji, bo mecz z Gibraltarem i tak nie będzie się wliczał do tabeli.
Grecja jest już pewna awansu. Odpadnie Słowacja lub ktoś z dzisiejszych meczów.

grzegorz1211 komentarzy: 1031109.10.2017, 21:42

Jak do tej pory najgorsza jest Chorwacja

grzegorz1211 komentarzy: 1031109.10.2017, 21:41

Bezpośredni awans zapewnią sobie zwycięzcy dziewięciu grup. Europie zostaną jeszcze cztery miejsca, przez co w barażach udział może wziąć jedynie osiem reprezentacji. Ekipa z najgorszym bilansem punktowym (a następnie bramkowym) z drugiego miejsca straci szanse na awans. Co ważne, w tej tabelce nie liczą się wyniki uzyskane z zespołem z ostatniego miejsca w danej grupie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 21:39

Przy takich wynikach to Chorwacja żegna się dzisiaj z MŚ.Po odliczeniu bramek zdobytych z ostatnią drużyną grupy to oni mają +2, Walia +3, a Słowacja +5.Jak nie wygrają to będą musieli liczyć na remis lub porażkę Grecji ale patrząc na ich rywala to do tego nie dojdzie na 99,9%

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.10.2017, 21:39

@Kysio2607:

Na ten moment odpada Chorwacja, bo po odliczeniu meczów z ostatnią drużyną ma gorszy bilans, niż Walia.

Piotrek95 komentarzy: 971409.10.2017, 21:37

@Kysio2607: Tak

hodor komentarzy: 67509.10.2017, 21:34

oglądam teraz Islandię i się pytam czemu naszą reprezentację komentował pajac Hajto jak w Polsacie jest pan Strejlau

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 21:34

Gdyby się skończylo remisami to Walia, Chorwacja i Słowacja mają po 18pkt, odpada ta z najgorszym bilasnem bramkowym tak? (czyli na ten moment Walia)

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 21:30

@pelek: nie wiem wlasnie, sam jestem ciekaw :D fajnie sie tego slucha, cos nowego na stadionach a nie AND ITS ARSENAL ARSENAL FC w swojej wersji na 50 stadionach w Anglii :D

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2017, 21:29

Widzę, że wcisnęli bramkę tej laski do finałowej trójki. Co za żenada...

Artu komentarzy: 190309.10.2017, 21:28

@Kysio2607: Tak i w dodatku Kosowo strzelił bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12609.10.2017, 21:27

Islandia sympatyczne, fajnie będzie ich znowu widzieć.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 21:26

Islandia chyba właśnie zapewniła sobie awans

Artu komentarzy: 190309.10.2017, 21:26

Macedonia strzela pierwsza dziś, a juz chciałem zaproponować szybki konkurs, w którym meczu padnie pierwszy gol

@Kysio2607:
Wiesz co śpiewają? Bo nie mogę znaleźć nic, chyba że to całkiem nowa przyśpiewka.
..a u nas dalej Guantanamera.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 21:18

I tak jak bardzo lubię komentarz Tomka Włodarczyka z Polsatu tak ten jego ziomek strasznie drętwy, słuchać się nie da tych jego dopowiadanek :D

prezes77 komentarzy: 66309.10.2017, 21:18

Co dziś sie dzieje, 30 min i ani jednej bramki w tylu meczach

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 21:15

Ogladam od 10 minut dopiero, nudny mecz :P Dużo walki, gry w powietrzu, stalych fragmentów :D Nasz Lord na razie jak to Lord :D duzo się pokazuje, czesto holuje piłkę, ale ogolnie nikt sie nie wyróżnia LD

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 21:08

Oglądam Walijczyków, zadaje sobie pytanie pod jaki klasyk spiewają tam kibice i oczywiście to jest to:

youtube.com/watch?v=Gs069dndIYk

hahhaha :D

Artu komentarzy: 190309.10.2017, 20:58

Słowacy czekają na dzisiejsze wyniki, bo najslabsza drużyna z drugich miejsc na baraże sie nie łapie

seyos komentarzy: 24909.10.2017, 20:55

A ja wolę sobie obejrzeć inną Gorączkę dzisiejszego wieczora. Heat z Al Pacino i De Niro to nawet lepsze emocje niż jakieś pseudograjki z wysp.

ONA81 komentarzy: 84009.10.2017, 20:50

@Piotrek95: Już jest ok, wszystko działa.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 109.10.2017, 20:45

@Piotrek95: przelewy w bzwbk dzis tez mi nie hulały :/

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.10.2017, 20:20

Bardzo ciekawe dzisiejsze pojedynki. Walia z Irlandią, Ukraina z Chorwacją i jeżeli padnie remis to obie drużyny zostaną z niczym. Trochę ciekawiej w grupie D, bo tam zwycięstwo Serbii nad Gruzją nie jest takie pewne (3 remisy na wyjazdach), więc mogą być przetasowania nie tylko na 2, ale też na 1 miejscu. Islandia raczej ma dużo łatwiejsze zadanie z Kossowem.

Piotrek95 komentarzy: 971409.10.2017, 20:17

Słyszeliście co się dzieje w Ing ? Podobno cały system rozwalony, serwery padły, pseudoprogramiści od 10 godzin próbują coś zrobić i nic z tego... Nikt nie ma dostępu,

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 20:10

@Simpllemann: Ja oglądam mecz wyspiarzy.Pewnie mecz będzie dla oka brzydszy niż pojedynek Chorwatów z Ukrainą ale trudno.

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 109.10.2017, 20:09

@Simpllemann: Ukraina - Chorwacja więcej techniki i sprintu (tak mi się wydaje). Ludzie z wyspy będą grać siłowo.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52409.10.2017, 20:07

@mistiqueAFC
Niemal identyczna sytuacja jest w meczu Ukraina-Chorwacja, więc mam dylemat, który mecz wybrać.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 20:04

@AceVenturaLFC: Ta.Przy remisie jedni i drudzy nie zagrają nawet w barażach więc będzie bitwa o trzy punktu

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 109.10.2017, 19:56

Szebson komentarzy: 351009.10.2017, 19:50

@Chlopek: Dzieki. Szczerze pierwszy raz widze chlopaka nazwisko, uznalem to za trolla. XD

Waga: 72 kg
Obecna drużyna: Olympique Lyon (#19 / Napastnik)

(Wikipedia)

Szebson komentarzy: 351009.10.2017, 19:48

@Chlopek: Amine Gouiri? Moze mistique cos powie o tym serialu?

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 19:48

Ale dzisiaj będzie rzeźnia w meczu Walii z Irlandią.Wyczuwam przynajmniej jedną czerwoną kartkę.Nie ma Bale?a i dzisiaj oczy całego tego kraju będą skupione na Aaronie.Da radę!

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 109.10.2017, 19:42