Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ

Kanonierzy w reprezentacjach: Sanchez nie jedzie na MŚ 07.10.2017, 12:06, Dawid Wieczorek 1338 komentarzy

W nadchodzących dniach czekają nas ostatnie spotkania eliminacyjne do nieuchronnie zbliżającego się mundialu w Rosji. Dla nas, Polaków, najważniejszy jest fakt, iż reprezentacja Biało-Czerwonych do bezpośredniego awansu na MŚ potrzebuje zaledwie jednego punktu w spotkaniu, który rozegra u siebie z Czarnogórą.

Nie wszystkie drużyny narodowe mają jednak taki komfort i do ostatniego meczu zaciekle walczyć będą o awans. Czy Alexis Sanchez ze swoją reprezentacją Chile zagra w Rosji? Czy podobnego dokonają Walijczycy z Aaronem Ramseyem w składzie? Tego dowiemy się już za niespełna kilkadziesiąt godzin.

Poniżej przedstawiamy wam, jak w spotkaniach eliminacyjnych spisywali się Kanonierzy:

Alexis

Chile 2-1 Ekwador, 5 października

Alexis rozegrał pełne 90 minut i strzelił bramkę na wagę trzech punktów dla swojej kadry (wideo).

Brazylia 3-0 Chile, 10 października

Brazylia dzięki dwóm trafieniom Gabriela Jesusa i bramce Paulinho wygrała z reprezentacją Chile 3-0, na skutek czego zwycięzcy Copa America z roku 2015 i 2016 spadli na szóste miejsce w tabeli. Oznacza to, że Alexis Sanchez, który rozegrał w tym meczu 90 minut, nie wystąpi na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji.

David Ospina

Kolumbia 1-2 Paragwaj, 6 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Peru 1-1 Kolumbia, 10 października

Ospina rozegrał pełne 90 minut, a jego reprezentacja awansowała na MŚ po zajęciu czwartego miejsca w grupie.

Shkodran Mustafi

Irlandia Północna 1-3 Niemcy, 5 października

Mustafi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Niemcy 5-1 Azerbejdżan, 8 października

Mustafi rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, jednak z powodu kontuzji musiał opuścić murawę po 37. minutach gry. Mówi się o zerwaniu więzadeł w kolanie.

Nacho Monreal

Hiszpania 3-0 Albania, 6 października

Monreal cały mecz oglądał z poziomu ławki rezerwowych.

Izrael 0-1 Hiszpania, 9 października

Monreal rozegrał pełne 90 minut meczu i pomógł swojej reprezentacji zachować czyste konto.

Aaron Ramsey

Gruzja 0-1 Walia, 6 października

Ramsey rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę przy golu Lawrence'a. Dla Aarona był to jubileuszowy, 50. mecz w reprezentacji.

Walia 0-1 Irlandia, 9 października

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut meczu, którego nie będzie jednak dobrze wspominał. Po porażce z Irlandią jego reprezentacja spadła na trzecie miejsce w tabeli i nie zobaczymy jej na MŚ w Rosji.

Alexandre Lacazette, Olivier Giroud

Bułgaria 0-1 Francja, 7 paźdzernika

Laca na boisku spędził 76 minut, zaś Giroud zameldował się na murawie w 84. minucie.

Francja 2-1 Białoruś, 10 października

Giroud rozegrał cały mecz i zdobył drugą bramkę dla Trójkolorowych. Francuzi bez większych problemów awansowali do MŚ w Rosji z pierwszego miejsca w tabeli. Bramkę Girouda możecie zobaczyć TUTAJ.

Mohamed Elneny

Egipt 2-1 Kongo, 8 października

Elneny rozegrał cały mecz i walnie przyczynił się do pierwszego od 1990 roku awansu swojej reprezentacji na Mundial.

Granit Xhaka

Szwajcaria 5-2 Węgry, 7 października

Xhaka rozegrał pełne 90 minut i strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu (wideo).

Portugalia 2-0 Szwajcaria, 10 października

Reprezentacja Szwajcarii mimo zwycięstwa w dziewięciu z dziesięciu spotkań eliminacyjnych do MŚ po porażce z Portugalią spadła na drugie miejsce w tabeli, co oznacza, że wystąpi w barażach. Xhaka zagrał w tym meczu pełne 90 minut.

Sead Kolasinac

Bośnia i Hercegowina 3-4 Belgia, 7 października

Kolasinac rozegrał cały mecz.

Estonia 1-2 Bośnia i Hercegowina, 10 października

Sead Kolasinac zagrał pierwszą połowę meczu z Estonią, po czym został zmieniony. Bośnia i Hercegowina zajęła trzecie miejsce w grupie, które oznacza brak awansu na MŚ.

Alex Iwobi

Nigeria 1-0 Zambia, 7 października

Iwobi wszedł na boisko w 66. minucie, a już 7 minut później strzelił zwycięską bramkę, która zagwarantowała Nigerii awans na Mistrzostwa Świata (wideo).

Mistrzostwa Świata 2018Reprezentacje autor: Dawid Wieczorek źrodło: Arsenal.com
Alonso komentarzy: 1282409.10.2017, 22:48

@kamilo_oo: polsat zrobi hit kolejki ekstraklasy w systemie ppv

Womanizer komentarzy: 993409.10.2017, 22:48

Liechtenstein stracił 39 bramek w 10 meczach, średnia prawie 4 gole na mecz, tylko San Marino i Gibraltar straciło więcej. To sie dopiero nazywa Ogóry przez duże "O"

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2017, 22:45

Przecież fete puszczali na Polsat News :D

Marioht komentarzy: 611409.10.2017, 22:45

@mistiqueAFC: Polsat podobno złożył jakieś drakońskie pieniądze za naszą ekstraklasę, ciekawe.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 22:44

O Polsacie i Ekstraklasie też czytałem.Jak C+ straci naszą mocarną ligę to będzie to pierwszy z dwóch ostatnich gwoździ do trumny.Premier League i tak im zabierze Eleven prędzej czy później, a może nawet Polsat się włączy do gry :P

Marioht komentarzy: 611409.10.2017, 22:44

Mi osobiście szkoda Szkotów. Lubię wyspiarską piłkę.

Piotrek95 komentarzy: 973409.10.2017, 22:43

@Simpllemann: Wiem, że też są reklamy, tylko, że ostatnio Polsat ominął calą fetę na Narodowym bo reklamy, a TVP pokazywalo jeszcze po meczu co sie dzieje na murawie, ogólnie z dwojga złego wybieram :)

Womanizer komentarzy: 993409.10.2017, 22:43

Szkoda troche Walii, zabrakło ewidentnie Bale, czyli piłkarza który mógłby zrobić coś z niczego.

Austriacy sie obudzili pod koniec Eliminacji, pewnie gdyby zostało jeszcze 2 kolejki to by sie wepchali do baraży. No ale jak sie traci punkty z Gruzją to nie mamy o czym rozmawiać.

mitmichael komentarzy: 4924309.10.2017, 22:42

Walia co za frajerzy :D Ukraina to samo

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 22:42

Ale McClean ma ladna dupeczke :D gosc wyglada na takiego co w przerwach od treningu MMA kopie sobie piłkę xd jakby to Gianni powiedziial, typowy wyrobnik

Marioht komentarzy: 611409.10.2017, 22:41

@kamilo_oo:
Najgorsze dla mnie co może być, jako, że kibicuje dwóm drużynom to podział ligi angielskiej i naszej ekstraklasy na osobne platformy.
Lecz chyba wybiorę tę, która będzie pokazywała mecze PL i Arsenalu.
Wiadomo jaki poziom prezentuje nasza liga.

Najlepiej niech juz Polsat wykupi wszystko i święty spokój. Do tego Eleven i będę zadowolony.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 22:41

Walia bez Bejla nie potrafi nawet dosrodkowac w pole karne :P szkoda mi ich ale o poziomie mizerii w drużynie niech mowi fakt ze Ramsey tam bije wszystkie SFG, nawet do wolnego do strzallu podszedł haahaha

@Piotrek95
W Telewizji Polskiej też są reklamy i też są długie. Wystarczy spojrzeć na studio, które bywa w przerwach meczów. Po 2 zdania każdego z gości i to by było na tyle.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 22:37

Walia tragedia.Zagrali tak, jakby nie chcieli awansować, a Irlandia to wykorzystała

Piotrek95 komentarzy: 973409.10.2017, 22:36

W sts dziś bonus 50 zł dla kazdego konta internetowego, szkoda, że bank nawala i nie moge zrobić płatności ;(

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2017, 22:36

Dzisiaj też widziałem info na tt, że Polsat głównym kandydatem do zakupienia praw Ekstraklasy ;p

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52409.10.2017, 22:35

Ale Polsat dziwnie to rozegrał. Pokazuje eliminacje, ale samego turnieju już nie. Choć już się mówi, że są próby wykupienia sublicencji.

@kamilo_oo
227 ? do tylu meczów reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w latach 2018-2022, pozyskała prawa TVP. Wśród nich są wszystkie spotkania reprezentacji Polski.

Piotrek95 komentarzy: 973409.10.2017, 22:35

TVP ostatni mundial pokazało fajnie, dziennie byly trzy meczyki, podejrzewam, że teraz bedzie podobnie,
Już wole to TVP i nie chodzi tu o komentarz a o te dlugie reklamy w najwazniejszych momentach, do tego Solorz zaraz by wszystko zakodował,

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 22:34

Polsat nie rozpacza, bo cos mowili ze byc moze dogadają się z TVP i pokażą mecze Polakow na mundialu, plus wraca LM i LE :P

kamilo_oo komentarzy: 2356709.10.2017, 22:30

@mistiqueAFC:

A no to bardzo dobra informacja

@Marioht:

Tylko w Polsacie było kilka meczów do wyboru każdego dnia, plus do tego magazyn ze skrótami, a z tego co pamiętam, to TVP nawet na sportowym kanale nic nie pokazywało.

Marioht komentarzy: 611409.10.2017, 22:27

@mistiqueAFC: Tak? A to bezsensu, rzeczywiście.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 22:25

@kamilo_oo: Polsat będzie pokazywał mecze innych reprezentacji w eliminacjach.TVP ma licencję tylko na mecze Polaków :P bez sensu trochę, wiem :D

Marioht komentarzy: 611409.10.2017, 22:24

JA się tam cieszę. Mam tvp sport. Zawsze jest nadzieja, że obejrzę coś więcej i jakieś tam studio a nie 15 minut reklam.
Ostatnie mE pokazały, że TVP jak się postara ma lepszych fachowców.

Ładnie były obrońca Lecha kropnął Turków.

@Marioht:

A w następnych eliminacjach już pewnie żadnych spotkań nie zobaczymy, tylko mecze Polaków

Marioht komentarzy: 611409.10.2017, 22:17

Szkoda, że Polsat ściągnął swój trzeci kanał sportowy z cyfrówki nc+. Zawsze coś by się obejrzało.
A tak pozostaje tylko czekać Amerykę Południową i mecz o 1:30 naszego czasu.

Za taki mecz Portugalia - Szwajcaria dałby dychę żeby dodatkowo zobaczyć.

grzegorz1211 komentarzy: 1031109.10.2017, 22:15

Chorwaci 2:0 baraże mają w kieszeni

prezes77 komentarzy: 66309.10.2017, 22:15

do boju Walia ! jeszcze 20 min

grzegorz1211 komentarzy: 1031109.10.2017, 22:12

Walia jak Arsenal bez pomysłu jak ugryźć rywala ;)

mistique
Każdej drużynie musisz odjąć 6 pkt, bo każda drużyna z 2 miejsca miała komplet pkt z ostatnią w grupie przy czy Grecja ma jeszcze mecz z ostatnią drużyną do rozegrania we wtorek

schnor25 komentarzy: 1854609.10.2017, 22:02

Stracili bramkę na własne życzenie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 22:00

Irlandia 1-0.Ale dramat

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.10.2017, 22:00

Na 100% pewien nie jestem, ale za Wikipedią:

"Drużyny zajmujące drugie miejsca w swoich grupach mają odliczone punkty zdobyte w meczach z drużynami z ostatnich miejsc w swoich grupach."

Kysio2607 komentarzy: 1336009.10.2017, 21:59

A dzięki panowie, zapomniałem o tej zasadzie ostatniego zespołu w tabeli :P no to ciekawie się robi :D no i Walia-Irlandia tez się rozkręca!

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 21:58

Jeżeli punkty też będą odejmowane to zwracam honor.Bylem przekonany, że tylko bramki się nie będą liczyły

grzegorz1211 komentarzy: 1031109.10.2017, 21:56

mistiqueAFC
Mecze z najgorszą drużyną w tabeli się nie liczą, a Bośnia jeszcze ma matematyczne szanse na 2 miejsce. Musi liczyć na wygraną Gibraltaru który nie wygrał żadnego meczu

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.10.2017, 21:53

Ale wtedy odejmą im 4 punkty, a pozostałym 6. Punkty też są odliczane, przynajmniej według Flashscore.

@grzegorz1211:

Bośnia bez meczów z Gibraltarem ma bilans 13-12, jeżeli wygra z Estonią to będzie miała przynajmniej 14-12, czyli lepszy niż Chorwacja, czy Walia.

mistiqueAFC komentarzy: 2676909.10.2017, 21:52

@grzegorz1211: Bośnia już nie walczy o baraże :P