Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal

Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal 26.08.2012, 15:20, Łukasz Kęczkowski 4813 komentarzy

Już o godzinie 14:30 czasu polskiego na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent sędzia Lee Mason rozpoczął spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem. Kanonierzy rozpoczęli mecz w następującym składzie: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby – Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud, natomiast gospodarze desygnowali do gry następującą jedenastkę: Begovic - Wilkinson, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Cameron, Whelan, Kightly - Walters, Crouch.

W siódmej minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone zapakował Walters, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie mogli zgodzić się gracze gospodarzy.

Już minutę później dogodną sytuację na zdobycie gola mieli podopieczni Wengera, lecz strzał Podolskiego zablokował rozpaczliwie interweniujący Wilkinson.

Z minuty na minutę ataki Kanonierów nasilały się, jednak cały czas z dobrej strony prezentowała się defensywa Stoke.

W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Podolskim obejrzał Huth. Arsenal otrzymał rzut wolny z około siedemnastego metra, jednak strzał Santiego Cazorli trafił w mur.

W 21. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Gervinho, Diaby i Gibbs, jednak dośrodkowanie tego ostatniego było na tyle wysokie, że żadnemu z napastników nie udało się do niego doskoczyć. Po chwili Garncarze wyprowadzili kontratak, jednak został on szybko przerwany przez defensywę Arsenalu.

27. minuta przyniosła pierwszy od dłuższego czasu atak Stoke, jednak dośrodkowanie Waltersa było na tyle słabe i niecelne, że Vito Mannone bez najmniejszego problemu złapał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Już dwie minuty później Stoke wyprowadziło kolejny kontratak, jednak strzał z dystansu Kightly'ego trafił wprost w ręce Mannone.

W 34. minucie Santi Cazorla oddał soczysty strzał z dystansu, jednak Begoviciowi udało się sparować je na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kanonierzy atakowali, Garncarze bronili się i wyprowadzali kontrataki. Do przerwy 0:0 na Britannia Stadium.

Po piętnastu minutach rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny stawiły się na murawie bez zmian w składach.

W drugiej połowie oba zespoły grały tak, jakby ich głównym celem było nie stracić bramki, dlatego też gra toczyła się głównie w środku pola, a ataki obu drużyn nie sprawiały większych problemów defensorom i bramkarzowi przeciwników.

W 63. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Thomasie Vermaelenie obejrzał Wilkinson.

W 66. minucie Pennanta zmienił Cameron Jerome. Zmiana ta oznaczała więc przejście na trzech wieżowców w ataku.

Już trzy minuty później groźny atak wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Croucha minął bramkę strzeżoną przez Mannone. Po chwili Santi Cazorla próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się jednak od któregoś z obrońców Stoke i wyszła na rzut rożny.

W 72. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Podolskiego i Gervinho zameldowali się Walcott i Oxlade-Chamberlain.

Po chwili ładną akcję przeprowadzili Arteta i Giroud, jednak piłka po strzale tego pierwszego poszybowała w trybuny.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jenkinsona niepilnowany w polu karnym znalazł się Abou Diaby. Francuz był chyba jednak sam zaskoczony, że z taką łatwością udało mu się znaleźć w takiej pozycji i oddał niecelny strzał.

Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Walcott, jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

W 79. minucie Ryan Shotton pojawił się na boisku w miejsce Petera Croucha. Dwie minuty później Palacios zmienił Whelana. W tej samej chwili zmianę postanowił przeprowadzić Arsene Wenger. Aaron Ramsey wszedł za Cazorlę.

W 87. minucie sam na sam z Mannonem stanął Walters, jednak był on w stanie jedynie podać piłkę wprost w ręce włoskiego bramkarza.

W 89. minucie Olivier Giroud zobaczył, że bramkarz Stoke wyszedł dość daleko do przodu i chciał go zaskoczyć, wrzucając mu piłkę za kołnierz z dalekiej odległości, jednak lob Francuza minimalnie minął poprzeczkę i wylądował na górnej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, po trzech doliczonych minutach pan Lee Mason zakończył spotkanie.

Stoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
vinio komentarzy: 254728.08.2012, 21:10

Ta i co jeszcze Fabregas Cabaye M Vila Llorente Tiote z kim to już Arsenal nie był łączony

vinio komentarzy: 254728.08.2012, 21:06

jak odejdą jeszcze Theo i Arshavin to będzie śmiesznie, nie wyobrażam sobie, że nie będzie wzmocnień skrzydeł.

sithael komentarzy: 63428.08.2012, 21:01

mam wrażenie banu że takie czasy nigdy nie wrócą bo do póki nic sie nie zmieni będziemy tylko spadać w dół

FanMataArsenal komentarzy: 31128.08.2012, 20:55

dailymail.co.uk/sport/football/article-2193976/Arsenal-want-Yohan-Cabaye-Newcastle.html

FanMataArsenal komentarzy: 31128.08.2012, 20:52

oby to była prawda !! ;)

facebook.com/photo.php?fbid=459620637391901&set=a.416286725058626.93250.416275785059720&type=1&theater

vinio komentarzy: 254728.08.2012, 20:41

Ta i co, że Fabs za słaby na Barce przecież to co on teraz gra z Messi i chcieli by go sprzedać nie możliwe na ten transfer daje 0% ale chciał bym go bardzo w AFC jak by to było możliwe to transfer nr 1.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.08.2012, 20:27

wronka23
Nie w dzisiejszych realiach...

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 20:25

jakie dziadostwo ta tvp 1zamiast dac najpierw LM a pozniej misia to oni na odwrot.po **** oni brali LM

wronka23 komentarzy: 408928.08.2012, 20:25

Falcao to jest gosc wczoraj co zrobil z atletic to masakra . Falcao do Arsenalu :)

morszczuk66 komentarzy: 13828.08.2012, 20:24

Marca nie jest wybitnie wiarygodna. Ale byłoby miło. ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.08.2012, 20:23

pajdi,

a wyobrażasz sobie środek pola Arteta - Fabregas - Cazorla?

jestem pewny, że to byłby najlepszy środek w BPL.

ale to jest niemożliwe.. bo akurat KAŻDY trener chciałby mieć Fabregasa w swojej drużynie..

tylko troche mnie dziwi to, że Tito na niego mało stawia.. ciągle na Pedro lub Tello

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.08.2012, 20:22

masz przeciez zrodlo - Marca, Mirror

afckonrad9101 komentarzy: 783428.08.2012, 20:22

Mico17
Pilkarsko bardzo, jakby przyszedl Cesc z miejsca stalibysmy sie kandydatami do mistrzostwa, ale to nie ma sensu, za jakis czas znow bedzie chcial wrocic, to juz temat wydaje mi sie zamkniety, w Barcelonie znow zmieni sie trener ktory bedzie chcial Cesca i on wroci do Barcy, poza tym to jest jakies science-fiction

Gofer999 komentarzy: 1462428.08.2012, 20:22

@Mico17; Niech idzie sobie do Turków gdzieś grać i dupy nie zawraca. Choć byśmy spadali z ligi to nie chciałbym powrotu Cescca, Nasriego, Persiego ani Songa.

MateuszK4nonier komentarzy: 440428.08.2012, 20:21

Chcieć a móc. Chcieć to ja mogę Ronaldo i Inieste. Już to widzę, jak Cesc wraca z podkulonym ogonem, po roku w swoim ukochanym miejscu, i gdzie się całkowicie spełnia. Nie ma szans na ten transfer, ludzie trochę rozsądku.

pajdi komentarzy: 378028.08.2012, 20:21

Cesca znów do nas ? Żeby po sezonie się popłakał i zatęsknił za słoneczną Hiszpanią ? Nigdy w życiu, 0 typków z barcelony w Londynie, nigdy więcej.

Waskitcz komentarzy: 448528.08.2012, 20:20

@Mico17
Skąd ta plota ? :P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.08.2012, 20:20

Mico17,

jasne, że tak ;) ale akurat każdy trener chciałby mieć takiego zawodnika jak Fabregas :D

hmm. a może to jest ten wielki transfer Gazdisa :D

Mizii komentarzy: 419128.08.2012, 20:20

Mico17
to niestety tylko plotka i za nic w nią nie uwierzę...

pajdi komentarzy: 378028.08.2012, 20:18

Dembele i Cabaye to są dwaj podobni do siebie zawodnicy. IMO priorytetem powinien być M'Vila. Cabaye to świetny piłkarz, ale nie do końca takiego szukamy, choć gdyby przyszedł nie miałbym nic przeciwko.

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 20:17

pietraz;
a w sporcie mowili ze transmisja 20.20 sami niezdecydowani

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.08.2012, 20:17

According to Marca and The Mirror , Tito Vilanova has revealed Fabregas is not part of his plans meaning he could make a sensational return to Arsenal. When he signed for Barca we agreed a buy-back clause which means if we are to buy him back we would pay half of his value.

Chcielibyscie Fabregasa znów ? Bo ja bardzo.

MateuszK4nonier komentarzy: 440428.08.2012, 20:17

Nikt już nie przyjdzie, bo mamy wystarczającą jakość.

Gofer999 komentarzy: 1462428.08.2012, 20:16

@Maikelosik Oni czasem się nie pokrywają?

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 228.08.2012, 20:15

powtórze idealna koncówka okienka: Dembele, Cabaye

pietraz komentarzy: 158728.08.2012, 20:15

*pronik, o 22:20 będzie REtransmisja meczu Panatha-Malaga, a o 20:20 tak jak napisałeś Miś

afckonrad9101 komentarzy: 783428.08.2012, 20:14

Chamakh stawia wymagania ze Malaga musi wejsc do LM ? o_O

Korss komentarzy: 234228.08.2012, 20:11

Klarnety, jaki fail :D

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 20:05

na tvp1 napisali ze o 20.20 bedzie Mis a teraz w sporcie mowia ze bedzie mecz Panata-Malaga.sami nie wiedza co puszcza?

vantastic komentarzy: 99228.08.2012, 20:03

@pauleta
Jasna sprawa.Zawodnik nieoceniony dla FFC,ale niektórzy go lekceważą,bo ma słabe cyferki.Dla mnie jednak-klasa światowa.Liczę na przyjście rasowego stopera i DM'a z krwi i kości.Nie chcę półśrodków.Na samą myśl o słowie "uniwersalny" robi mi się niedobrze w kontekście transferów.Niezależnie od tego kogo Wenger kupi,nie będę zawczasu psioczył i zaczekam na efekt końcowy(czyt:koniec sezonu)

SamirRosicky komentarzy: 285328.08.2012, 20:01

Cabaye>M'Vila>Capoue>Tiote>Biglia

Tak to się mniej więcej prezentuje jeśli chodzi o umiejętności. Oczywiście każdy może mieć inną opinię, ale imo tak to wygląda. Cabaye nie jest stricte defensywnym pomocnikiem, ale gdyby przyszedł to Arteta mógłby grać na DMie i myślę, że świetnie by się to sprawdziło. Mikel jest bardzo mocno zaangażowany w grę defensywną i nigdy nie odpuszcza (nie jak Song), a do tego te podania...
Nie chciałbym Tiote, bo jeździłby na PNA, to jednak spory minus tracić tak ważnego zawodnika na kluczowy okres w sezonie, a do tego zmęczenie po nim przekłada się na końcówkę sezonu.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.08.2012, 20:01

?Z podejsciem Wenger nie widze zbyt wielu wzmocnien on wychodzi z zalozenia ze kupi kogos jezeli bedzie okazja, tylko jakich okazji mozemy sie spodzeiwac na 3 dni przed koncem okienka? Wenger wierzy w swoj sklad , moim zdaniem przesadnie, choc z pewnoscia jest tez ograniczany przez fundusze

vinio komentarzy: 254728.08.2012, 19:59

pauleta19

dokładnie wtedy w środku pola nie było by co trzeba mieszać MVila Arteta Cazorla na ławce Ramsey Diaby obrona jest w porządku tylko skrzydła i atak trzeba poprawić

Waskitcz komentarzy: 448528.08.2012, 19:57

Ja jeszcze w Tiote/Cabaye/Biglie/M'Vilę/Capoue jestem w stanie uwierzyć, ale w jednego z nich.

W żadnego Ganso, Neymara, Affelaya nie jestem w stanie uwierzyć.

Obrońca albo środkowy pomocnik do destrukcji, ale i tak uważam że juz nikogo nowego w naszych szeregach nie zobaczymy.

Mam nadzieje że Wenger pojdzie po rozum do glowy i ustawimy chodź raz w środku pola Arshę, tam nie trzeba beigać to może by cos pokazał :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 19:56

vantastic, widzę też fan Dembele :-)

Nie wiem, dlaczego, ale mi najbardziej zależy na M'Vili. Bardzo go chciałem jak jeszcze mieliśmy Songa, a teraz to w ogóle uważam, że jest niezbędny.

Rekinos30 komentarzy: 25728.08.2012, 19:55

Słuchajcie ja dziś 18 baniek wygrywam w lotto i wykupuje klarnety na 5 lat na Emirates:)

Rekinos30 komentarzy: 25728.08.2012, 19:53

Tak tylko napisałem a w fifie nawet go nie mam bo za stary :) Chodzi mi o wasze zdanie, troche wyobraźni!!

vinio komentarzy: 254728.08.2012, 19:52

Rekinos30

za sary na takie tempo to nie Giggs po za tym forma to jaką prezentuje to poziom Legii Warszawa

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 228.08.2012, 19:52

Rekinos

W jakim Ty świecie żyjesz?? To nie Fifa. Lol

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.08.2012, 19:51

Waskitcz,

napisałem z kim byliśmy łączeni.. a to, że 2 napisałem, których bym chciał w Arsenalu to nie jest połowa składu...

vantastic komentarzy: 99228.08.2012, 19:50

Czuję w kościach,że Spurs w wieczornych piątkowych godzinach będą zasypywać inne kluby ofertami z kosmosu.Oby Dembele nie trafił do nich,bo mieliby załatana dziurę po Modricu.

Rekinos30 komentarzy: 25728.08.2012, 19:50

wiecie co a ja bym chciał u nas takiego Ronaldinho, gościu doświadczony miałby takie asysty że szok. co wy na to?

vinio komentarzy: 254728.08.2012, 19:50

Waskitcz

nie jeden zawodnik został skreślony a potem na nowo się odradzał, nic nie jest pewne, zawodnik ten ma predyspozycje do bycia kozakiem ale i cieniasem też

Rekinos30 komentarzy: 25728.08.2012, 19:48

Nasz skład na papierze naprawde super wygląda,tylko tu chodzi teraz o zgranie. Mamy zespół naprawdę fajny i wierze w to że utrzemy nosa milionerom z Chelsea i City oraz Utd:) Jedziemy Kanonierzy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Waskitcz komentarzy: 448528.08.2012, 19:48

Oj chciałbym byc takim optymista jak ty, jednak moim zdaniem liczenie na powtórkę z przed roku jest naiwne, szykuje się bardzo nudny weczór ze Sky sports. Ja już niestety przwyczaiłem się do myśłi że do Października będziemy podziwac popisy Diabego :)

vinio komentarzy: 254728.08.2012, 19:47

My zrobimy transfer ostatniego dnia więc szkoda teraz się martwić fajnie, że piątek wracam o 12 do domu z roboty z nocy to będę siedział cały dzień

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 228.08.2012, 19:47

przyznam, że dziwna cisza w transferach i to nie tylko u nas w klubie...