Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal

Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal 26.08.2012, 15:20, Łukasz Kęczkowski 4813 komentarzy

Już o godzinie 14:30 czasu polskiego na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent sędzia Lee Mason rozpoczął spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem. Kanonierzy rozpoczęli mecz w następującym składzie: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby – Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud, natomiast gospodarze desygnowali do gry następującą jedenastkę: Begovic - Wilkinson, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Cameron, Whelan, Kightly - Walters, Crouch.

W siódmej minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone zapakował Walters, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie mogli zgodzić się gracze gospodarzy.

Już minutę później dogodną sytuację na zdobycie gola mieli podopieczni Wengera, lecz strzał Podolskiego zablokował rozpaczliwie interweniujący Wilkinson.

Z minuty na minutę ataki Kanonierów nasilały się, jednak cały czas z dobrej strony prezentowała się defensywa Stoke.

W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Podolskim obejrzał Huth. Arsenal otrzymał rzut wolny z około siedemnastego metra, jednak strzał Santiego Cazorli trafił w mur.

W 21. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Gervinho, Diaby i Gibbs, jednak dośrodkowanie tego ostatniego było na tyle wysokie, że żadnemu z napastników nie udało się do niego doskoczyć. Po chwili Garncarze wyprowadzili kontratak, jednak został on szybko przerwany przez defensywę Arsenalu.

27. minuta przyniosła pierwszy od dłuższego czasu atak Stoke, jednak dośrodkowanie Waltersa było na tyle słabe i niecelne, że Vito Mannone bez najmniejszego problemu złapał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Już dwie minuty później Stoke wyprowadziło kolejny kontratak, jednak strzał z dystansu Kightly'ego trafił wprost w ręce Mannone.

W 34. minucie Santi Cazorla oddał soczysty strzał z dystansu, jednak Begoviciowi udało się sparować je na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kanonierzy atakowali, Garncarze bronili się i wyprowadzali kontrataki. Do przerwy 0:0 na Britannia Stadium.

Po piętnastu minutach rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny stawiły się na murawie bez zmian w składach.

W drugiej połowie oba zespoły grały tak, jakby ich głównym celem było nie stracić bramki, dlatego też gra toczyła się głównie w środku pola, a ataki obu drużyn nie sprawiały większych problemów defensorom i bramkarzowi przeciwników.

W 63. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Thomasie Vermaelenie obejrzał Wilkinson.

W 66. minucie Pennanta zmienił Cameron Jerome. Zmiana ta oznaczała więc przejście na trzech wieżowców w ataku.

Już trzy minuty później groźny atak wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Croucha minął bramkę strzeżoną przez Mannone. Po chwili Santi Cazorla próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się jednak od któregoś z obrońców Stoke i wyszła na rzut rożny.

W 72. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Podolskiego i Gervinho zameldowali się Walcott i Oxlade-Chamberlain.

Po chwili ładną akcję przeprowadzili Arteta i Giroud, jednak piłka po strzale tego pierwszego poszybowała w trybuny.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jenkinsona niepilnowany w polu karnym znalazł się Abou Diaby. Francuz był chyba jednak sam zaskoczony, że z taką łatwością udało mu się znaleźć w takiej pozycji i oddał niecelny strzał.

Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Walcott, jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

W 79. minucie Ryan Shotton pojawił się na boisku w miejsce Petera Croucha. Dwie minuty później Palacios zmienił Whelana. W tej samej chwili zmianę postanowił przeprowadzić Arsene Wenger. Aaron Ramsey wszedł za Cazorlę.

W 87. minucie sam na sam z Mannonem stanął Walters, jednak był on w stanie jedynie podać piłkę wprost w ręce włoskiego bramkarza.

W 89. minucie Olivier Giroud zobaczył, że bramkarz Stoke wyszedł dość daleko do przodu i chciał go zaskoczyć, wrzucając mu piłkę za kołnierz z dalekiej odległości, jednak lob Francuza minimalnie minął poprzeczkę i wylądował na górnej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, po trzech doliczonych minutach pan Lee Mason zakończył spotkanie.

Stoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
LoveTheGunners komentarzy: 914028.08.2012, 17:51

Breaking:News coming in from Newcastle is that we have had a 15mil bid Accepted for Yohan Cabaye.

Marzag
Jak to prawda to zobaczymy za 5 kolejek ;)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.08.2012, 17:46

kondio
co ty,żeby piłkarz utrzymywał wysoki poziom musi regularnie grać, a Mourinho mu tego nie zapewnia

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 17:45

koxiarz14; chyba będziesz się śmiał z siebie -.- Lloris jeden z najlepszych bramkarzy na świecie. M'Vila jeden z najlepszych defensywnych pomocników w L1, 118 meczów w Rennes, 20 w kadrze Francji w wieku 22 lat. Francuza spokojnie można przesunąć na CMFa i też sobie b.dobrze poradzi.

KondzioElite komentarzy: 618728.08.2012, 17:45

jimmy: Granero słaby? O.o To poziom podobny do naszego Artety.

Wielo komentarzy: 147428.08.2012, 17:42

Ja licze na transfer Dempseya. Skoro Jol go już omija do wybieraniu kadry na mecze tzn że odchodzi i teraz pytanie: Arsenal czy Liverpool. Na Anfield przyszedł już Sahin a Dempsey sam mówił, że chce grać w klubie, który będzie występował w LM. To będą długie 3 dni czekania w napięciu ...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 17:41

ArseneAl, ja dałbym ok 10mln funtów, Cabaye nie jest dla mnie żadną gwiazdą. Słabszy od Artety(10mln), ale młodszy. Nie chciałbym zostać sponsorem Newcastle, bo potrafią dobrze lokować swoje pieniądze.

Właściwie nie wiem skąd zainteresowanie Tiote i Cabayem. Ich Newcastle nie potrafi utrzymywać się przy piłce, marne 46,8%. My potrzebujemy zawodnika z ok 100 podaniami na mecz i celnością ok. 85% (nie wstecz vide Denilson).

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.08.2012, 17:39

Widzę że znowu jest źle dla was:) tak się jaraliscie że jesteśmy tacy mocni i już wam przeszło?

Btw. Będę się śmiał jeśli te doniesienia o m'vili i llorisie w kurakach się sprawdzą. Cale pieniadze za modricia przepieprzą na pozycje, które mają b. dobrze obsadzone

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.08.2012, 17:37

Granero-słaby w dodatku,prawie bez gry, my musimy zawodnika,który będzie grał cały sezon

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 17:34

czyli trzeba trzymac kciuki za Malage zeby Chamakha wzieli?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.08.2012, 17:33

news.arseblog.com/2012/08/arsenal-cco-were-confident-on-new-sponsorship-deals/

sponsorowanie AFC w przyszlosci...

GKS_AFC komentarzy: 871828.08.2012, 17:30

Pozostaje nam czekać bo nasze opinie nie wpłyną na decyzje Arsenalu w sprawie kupna badz nie kupna zawodników

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 17:28

@pauleta19
Ja tez bym nie dal. 15 mln to jest absolutny max jak dla mnie na takiego pilkarza.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.08.2012, 17:28

Chelsea ma wysoka forme bo jest najbardziej wypooczeta druzyna w PL, Hazard powiedzial:
"Podczas przygotowań do sezonu mieliśmy dużo zajęć czysto piłkarskich, treningi nie były tak ciężkie fizycznie, jak myślałem, że będą - tłumaczy"

SamirRosicky komentarzy: 285328.08.2012, 17:28

Cabaye byłby świetny. Ależ by było świetne trio w pomocy...

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 17:27

jeden z M'vila,Tiote to powinien byc priorytet.za M'vila przemawia ze nie jedzie na PNA za Tiote doswiadczenie w lidze angielskiej.Isco w przypadku odejscia Arshavina i w rozliczeniu Chamakh tez dobra opcja.do obroncy sie nie wypowiadam bo nie widzialem w akcji Mbiwa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 17:26

Za Cabaye'a nie dałbym tych 15-20mln funtów, Wenger też myślę, że nie.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.08.2012, 17:24

kurcze ja nie rozumiem po co ludzie ktorzy nigdy nie grali w fife robia recenzje tej gry grajac na amatorze

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 17:23

@amadeo
Moze nie chodzi mi nawet zeby to byl typowy DM bo Arteta dobrze sobie radzi na tej pozycji ale zeby to byl jakis pilkarz silny fizycznie powyzej 180 cm, ktory by sie uzupelnial z Santim i Arteta. No bo 3 pilkarzy w podobnym typie w srodku pola to mi jakos nie pasuje.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 17:22

Chamakh's loan move to Malaga dependent on whether they qualify for CL football. They play Panathinaikos tonight. 2-0 ahead on aggregate.

Jakby ktoś nie wiedział komu kibicować w el. LM :D i Isco się przy okazji poogląda ;-)

Co do Cabaye'a to nie wierzę, że z Wengera taki wariat i będzie katował Mikela na DMFie :/ Tiote mi do Arsenalu nie pasuje. Potrzeba dobrego DMFa potrafiącego rozegrać piłę, lepszego w tym od M'Vili nie widzę.

O Cabaye'u słyszałem tyle, że się zapytaliśmy o niego kilka miesięcy temu, NUFC odpowiedziało- 'nie' i tyle.

songoku95 komentarzy: 2348628.08.2012, 17:22

i jak ich wszystkich kupimy to wtedy każdy obudzi się ze snu... Proszę was żeby 1 zawodnik doszedł to będzie dobrze. Najlepiej jak to będzie DM. Chociaż napastnikiem nie pogardzę...

zuczek1987 komentarzy: 640328.08.2012, 17:21

mbiwa nie za drętwy dla nas ?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.08.2012, 17:21

Cabaye jest znacznie blizszy 20 mln funtow niz 15...

GKS_AFC komentarzy: 871828.08.2012, 17:21

realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=40825

A może by tak granero wypozyczyc aż do powrotu jacka do tego kupić cabaya i isco oraz obronce :)

GKS_AFC komentarzy: 871828.08.2012, 17:18

Jak oni 3 przyjdą to zapomnę o Robinie i Songu :D

FanMataArsenal komentarzy: 31128.08.2012, 17:17

Cabaye/ M'Villa dla mnie na równi

amadeo komentarzy: 514928.08.2012, 17:17

@ ArseneAl
Dokładanie, priorytetem powinien być defensywny pomocnik...

GKS@ Cabaye, Isco ,M"Biwa ^^

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 17:15

Nie wiem czy bym chcial Cabaye. Wolalbym chyba jakiegos koksa do srodka pola (M'Vila/Tiote/Fellaini) bo po odejsciu Songa brakuje nam takiego pilkarza.

FanMataArsenal komentarzy: 31128.08.2012, 17:14

AFC@ oj kłócił bym sie bardzo

GKS_AFC komentarzy: 871828.08.2012, 17:14

Talk of Arsenal moving for Newcastle midfielder Yoann Cabaye is hotting up, as the transfer deadline approaches.

Linked in most of the mornings papers Cabaye, 26 would fit perfectly into a midfield at Arsenal which has depleted by the loss of Alex Song to Barcelona. Cabaye would add more energy to an Arsenal midfield which has played through two stalemates so far this season.

Arsenal made enquiries for Newcastle duo Yoann Cabaye and Hatem Ben-Arfa earlier in the summer. Interest seems to have been renewed following Song’s exit. However what could see the deal fall through is the financial side of things. Newcastle do not need to sell and would demand a figure in the region of £20million. A fee like this would be a record for Arsenal, and certainly show signs of ambition.

Spanish press have also been linking the London club with another raid on Malaga C.F. who are still struggling financially. After losing Santi Cazorla for just £11.8million, Arsenal have been linked with the clubs young star in Isco. There is also talk that Chamakh could go the other way on loan.

Arsene is still in the hunt for a few more players with Mapou Yanga-MBiwa, Angel Rangel, Etienne Capoue, Yann M’Vila, Clint Dempsey and others strongly linked.
Oby oby to się potwierdziło ;)

AFC1208 komentarzy: 137028.08.2012, 17:12

Tak ogladalem kilka meczow Srok i repr Francji. Tak jak mowie, to wg mnie poziom Artety lub troche nizej.

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 17:12

podobna barcelona rozwaza nie tylko wypozyczenie ale takze sprzedaz afellaya

FanMataArsenal komentarzy: 31128.08.2012, 17:11

AFC1208@ a widziałeś go kiedys w akcji?

mitmichael komentarzy: 4924328.08.2012, 17:10

@GKS_AFC
Patrzac na transfer Songa kazde zrodlo teraz moze byc pewne. Przeciez jednym z pierwszych był goal.com a wiadomo jakie mniemanie o tym zrodle maja kibice.

FanMataArsenal komentarzy: 31128.08.2012, 17:10

oby oprócz ŚPD przyszedł jakiś obrońca i nie pogniewam sie za zmiennika dla Girouda. ale przewiduje 0 transferów moze 1 w ostatnich godz. okienka

AFC1208 komentarzy: 137028.08.2012, 17:10

Jak dla mnie to to nawet Arteta jest lepszy niz Cabaye. Nie wiem skad taki zachwyt nad Francuzem.

GKS_AFC komentarzy: 871828.08.2012, 17:09

guardian.co.uk/football/2012/aug/27/transfer-rumours-newcastle-yohan-cabaye-arsenal?mobile-redirect=false

Nie wiem czy to dobre źródło ale zaryzykuje

LoveTheGunners komentarzy: 914028.08.2012, 17:08

Jak tam , sa jakies nowe ploty?

ArseneAl komentarzy: 2341728.08.2012, 17:07

@Conrado888
Czy oni troche nie przesadzaja?
Bede niezle zaskoczony jesli Julio Cezar zgodzi sie na transfer do nich.
Ale by bylo jakby spadli w tym roku do Championship i znowu by robili wielka wyprzedaz :D

tomekafc95 komentarzy: 413628.08.2012, 17:06

zobaczmy czy to wiecej niz ploty

FanMataArsenal komentarzy: 31128.08.2012, 17:05

według mnie Cabaye to byłby tak dobry transfer jak santiego artety a nawet lepszy !

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 228.08.2012, 17:04

cabay to najlepszy tranfer CM jaki moglibyśmy sobie wyobrazić. Szczególnie jeśli mówi o zawodnikach na naszą kieszeń. Uważam też, że Newcastle by go sprzedało za ok 15 mln funtów

GKS_AFC komentarzy: 871828.08.2012, 17:03