Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal

Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal 26.08.2012, 15:20, Łukasz Kęczkowski 4813 komentarzy

Już o godzinie 14:30 czasu polskiego na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent sędzia Lee Mason rozpoczął spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem. Kanonierzy rozpoczęli mecz w następującym składzie: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby – Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud, natomiast gospodarze desygnowali do gry następującą jedenastkę: Begovic - Wilkinson, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Cameron, Whelan, Kightly - Walters, Crouch.

W siódmej minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone zapakował Walters, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie mogli zgodzić się gracze gospodarzy.

Już minutę później dogodną sytuację na zdobycie gola mieli podopieczni Wengera, lecz strzał Podolskiego zablokował rozpaczliwie interweniujący Wilkinson.

Z minuty na minutę ataki Kanonierów nasilały się, jednak cały czas z dobrej strony prezentowała się defensywa Stoke.

W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Podolskim obejrzał Huth. Arsenal otrzymał rzut wolny z około siedemnastego metra, jednak strzał Santiego Cazorli trafił w mur.

W 21. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Gervinho, Diaby i Gibbs, jednak dośrodkowanie tego ostatniego było na tyle wysokie, że żadnemu z napastników nie udało się do niego doskoczyć. Po chwili Garncarze wyprowadzili kontratak, jednak został on szybko przerwany przez defensywę Arsenalu.

27. minuta przyniosła pierwszy od dłuższego czasu atak Stoke, jednak dośrodkowanie Waltersa było na tyle słabe i niecelne, że Vito Mannone bez najmniejszego problemu złapał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Już dwie minuty później Stoke wyprowadziło kolejny kontratak, jednak strzał z dystansu Kightly'ego trafił wprost w ręce Mannone.

W 34. minucie Santi Cazorla oddał soczysty strzał z dystansu, jednak Begoviciowi udało się sparować je na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kanonierzy atakowali, Garncarze bronili się i wyprowadzali kontrataki. Do przerwy 0:0 na Britannia Stadium.

Po piętnastu minutach rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny stawiły się na murawie bez zmian w składach.

W drugiej połowie oba zespoły grały tak, jakby ich głównym celem było nie stracić bramki, dlatego też gra toczyła się głównie w środku pola, a ataki obu drużyn nie sprawiały większych problemów defensorom i bramkarzowi przeciwników.

W 63. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Thomasie Vermaelenie obejrzał Wilkinson.

W 66. minucie Pennanta zmienił Cameron Jerome. Zmiana ta oznaczała więc przejście na trzech wieżowców w ataku.

Już trzy minuty później groźny atak wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Croucha minął bramkę strzeżoną przez Mannone. Po chwili Santi Cazorla próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się jednak od któregoś z obrońców Stoke i wyszła na rzut rożny.

W 72. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Podolskiego i Gervinho zameldowali się Walcott i Oxlade-Chamberlain.

Po chwili ładną akcję przeprowadzili Arteta i Giroud, jednak piłka po strzale tego pierwszego poszybowała w trybuny.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jenkinsona niepilnowany w polu karnym znalazł się Abou Diaby. Francuz był chyba jednak sam zaskoczony, że z taką łatwością udało mu się znaleźć w takiej pozycji i oddał niecelny strzał.

Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Walcott, jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

W 79. minucie Ryan Shotton pojawił się na boisku w miejsce Petera Croucha. Dwie minuty później Palacios zmienił Whelana. W tej samej chwili zmianę postanowił przeprowadzić Arsene Wenger. Aaron Ramsey wszedł za Cazorlę.

W 87. minucie sam na sam z Mannonem stanął Walters, jednak był on w stanie jedynie podać piłkę wprost w ręce włoskiego bramkarza.

W 89. minucie Olivier Giroud zobaczył, że bramkarz Stoke wyszedł dość daleko do przodu i chciał go zaskoczyć, wrzucając mu piłkę za kołnierz z dalekiej odległości, jednak lob Francuza minimalnie minął poprzeczkę i wylądował na górnej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, po trzech doliczonych minutach pan Lee Mason zakończył spotkanie.

Stoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Mariusz28 komentarzy: 495128.08.2012, 19:05

benu wzruszyłem się :/
pauleta19 i dla tego trzeb asię pozbyć SS, Ramseya, Arshy....

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.08.2012, 19:05

grand92, wlasnie tak to zalatwiaja kluby w PL "O. Wenger sie nim interesuje, to ja go kupie!"

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 19:04

w sumie po co innym klubom skauci ? wystarczą im zdjęcia naszych skautów , świeże plotki kim się interesujemy i wyczajanie na stadionach kogo obserwujemy -.-

mooseq komentarzy: 63228.08.2012, 18:58

Nauczony doświadczeniem poprzedniego sezonu polecam wszytkim oszczędzić troche nerwów, za 2 dni zobaczyc co tu sluchac a pozniej wlaczyc stronke 31 sierpnia ok 20 i sledzic transferowe newsy :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 18:58

To po ch.. wysyłamy od dwóch lat skautów na każdy jego mecz? :/ Będzie pobudka z ręką w nocniku?

benu komentarzy: 27528.08.2012, 18:57

czy kiedyś wróci ta magia? aż płakać się chce...

youtube.com/watch?v=nvaS9DtIH0g&feature=b-vrec

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 18:55

pauleta19

i teraz Wenger przebiję tą oferte o te 3 mln ;)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.08.2012, 18:55

pauleta19, widac uznal ze mu mvila niepotrzebny

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 18:53

Mariusz28, zależy jak na to patrzeć. Jak na to, że możemy za to ściągnąć bardziej utalentowanego zawodnika to tak, ale jak sobie pomyślisz, że to 1/3 rocznej pensji Squilla to krew zalewa :p

telegraph.co.uk/sport/football/teams/tottenham-hotspur/9504087/Tottenham-warned-they-may-miss-out-on-Yann-MVila-as-Rennes-manager-says-player-could-stay-put.html

Trener Rennes potwierdza ofertę Tottenhamu,. Francuzi chcą więcej, ale to już tylko 3mln rozbieżność. Wenger nie wku... nie denerwuj mnie. Co ty robisz? :(

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 18:53

Mariusz28

szczerze to wątpie , no chyba że Liverpool go kupi znając ich "złotą rękę" do transferów :D (czyt. Andy Caroll)

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 18:49

nie wiem kto żałuje odejścia Lansburego , klasa zespołu który go pozyskuje go mówi sama za siebie że gość nie ma jakiegoś ogromnego talentu i jakieś wielkie kluby się o niego nie biją

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.08.2012, 18:49

Bojan w Milanie na roczna pozyczke...

tomekafc95 komentarzy: 413628.08.2012, 18:49

.marca.com/2012/08/28/en/football/barcelona/1346150827.html pisze vilanova nie moze znalezc miejsca dla fabregasa a jakie to by bylo fajne jakby wrocil :)

Mariusz28 komentarzy: 495128.08.2012, 18:49

pauleta19 to i tak dobra kasa ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 18:45

Nottingham Forest confirm the signing of Henri Lansbury from Arsenal. He signs a four-year-deal for fee of £1m.

Jakoś mocno nie żałuję, może kwota transferu mogłaby być kapkę (1mln) większa.

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 18:43

michalal

no niby prawda ale szkoda mi Wengera , bo to trochę upokarza Arsenal że byli kluczowi piłkarze Arsenalu mogą tylko grzać ławę w "nad klubie" :/

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.08.2012, 18:40

@grand92

To dobrze że siedzą na ławie. Bo jeżeli są lepsi od Busquetsa i Iniesty...to z nimi barca robiła by total masakre.

Mariusz28 komentarzy: 495128.08.2012, 18:38

ostrikel w reprezentacji trzeba przyznać, że grał dużo lepiej, ale na tę pozycję u nas nie ma co liczyć także lepiej dla niego jak się pożegnamy

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 18:37

wiecie mi się naprawdę przykro robi gdy widzę jak wieloletnia praca Wengera poszła do kosza , Fabregas i Song - dwaj kapitalni piłkarze którzy spokojnie powinni grać w podstawie farsy a grzeją ławę , w sumie na własne życzenie no ale ława się im nie należy , Song jest o wiele lepszym piłkarzem niż ten pedalski Busquets no a Fabs jest porównywalny do Iniesty może i nawet lepszy

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.08.2012, 18:35

I poczytajcie komentarze pod tym środkowym newsem. Jaki to on geniusz, zasługuje na nr 10, opaskę kapitańską...

Szkoda że zapomnieliście, ale cóż...

Mariusz28 komentarzy: 495128.08.2012, 18:33

grand92 może to by było wyjście. Postawić Arshe zamiast Girouda. :P

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 18:32

Mariusz28

ja tam do Arszy nic nie mam i nie chce jego odejścia , to Wenger nie wiem po co go na skrzydle stawia zamiast na środku

Ars3n komentarzy: 1235428.08.2012, 18:31

Kiedys australia wygrala swoj mecz 31:0.

Mariusz28 komentarzy: 495128.08.2012, 18:31

Wspominajcie :D

kanonierzy.com/shownews_id-12244_Arszawin-marzy-o-Barcelonie.shtml

kanonierzy.com/shownews_id-12165_Wenger--Arszawin-ujal-mnie-swym-charakterem.shtml

kanonierzy.com/shownews_id-10134_Andriej-Arszawin-oficjalnie-pilkarzem-Arsenalu-Londyn-.shtml

To była saga chyba ze 20 newsów i udało się. A teraz.... wszyscy chcą żeby sobie poszedł :D

mitmichael komentarzy: 4924328.08.2012, 18:30

Troche mi sie nie chce wierzyc w powrot Fabregasa ale smiech mnie ogarnia jak sobie pomysle co bedzie gdy okaze sie to prawda. To ciekawe co teraz z Songiem skoro Cesca nie widzi na zadnej pozycji - no chyba, ze na obrone w razie kontuzji podstawowych graczy

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041328.08.2012, 18:29

@mitmichael

''rozstrzelali'' się panowie w końcówce.

Czeczenia komentarzy: 1248728.08.2012, 18:28

no ok, ale czy m'vila zapewni arsenalowi jakosc pozwalajaca na wlaczenie sie do walki o mistrzostwo? brakuje nam tylko jednego zawodnika do skompletowania tej ukladanki? dla mnie to kiepski zart, gra pozorow, bo co to za wzmocnienia? to tylko latanie dziur.

WSTYD, ze arsenal nie potrafi utrzymac kluczowych zawodnikow, jednoczesnie wymieniajac najslabsze ogniwa, ktore de facto maja sie u nas dobrze

bedzie jak zawsze... ambitna walka o top4, nic wiecej, nic

mitmichael komentarzy: 4924328.08.2012, 18:26

90 minuta było 27-0 a juz jest 30-0, to jakas fata morgana z tym wynikiem :D

Zaloguj komentarzy: 216628.08.2012, 18:26

Ja tam Fabregasa bym brała z powrotem, już dawno mi złość na niego minęła, ale to jest nierealne.

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 18:26

Marzag

wiesz nawet ostatnio tak sobie myślałem że by się nam przydał jakiś trzeci hiszpański pomocnik żebyśmy mieli hiszpańskie trio na środku ale bardziej myślałem o Javi Martinezie , no ale Cesc ? pasowałby na pewno ale czy jemu się należy u nas druga szansa ? z jednej strony patrząc na transfery Na$riego i van Pu$$y'ego to tak ale z drugiej strony jego dopłata do transferu jakoś nie przekonuje mnie do dania mu drugiej szansy , w sumie to już sam nie wiem

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 18:26

10mln za fabregasa z czego on dorzuca 5mln:)

Marzag;
Azarenka nawet bez rakiety pokona Radwanska ;)

mitmichael komentarzy: 4924328.08.2012, 18:21

Popatrzcie bo taki wynik nie zdarza sie czesto gdy gra druzyna z wyzszej ligi z druzyna z okregowej :)