Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal

Kanonierzy wciąż bez gola: Stoke 0-0 Arsenal 26.08.2012, 15:20, Łukasz Kęczkowski 4813 komentarzy

Już o godzinie 14:30 czasu polskiego na Britannia Stadium w Stoke-on-Trent sędzia Lee Mason rozpoczął spotkanie pomiędzy Stoke City a Arsenalem. Kanonierzy rozpoczęli mecz w następującym składzie: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby – Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud, natomiast gospodarze desygnowali do gry następującą jedenastkę: Begovic - Wilkinson, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Cameron, Whelan, Kightly - Walters, Crouch.

W siódmej minucie piłkę do bramki strzeżonej przez Vito Mannone zapakował Walters, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, z czym nie mogli zgodzić się gracze gospodarzy.

Już minutę później dogodną sytuację na zdobycie gola mieli podopieczni Wengera, lecz strzał Podolskiego zablokował rozpaczliwie interweniujący Wilkinson.

Z minuty na minutę ataki Kanonierów nasilały się, jednak cały czas z dobrej strony prezentowała się defensywa Stoke.

W 16. minucie żółtą kartkę za faul na Podolskim obejrzał Huth. Arsenal otrzymał rzut wolny z około siedemnastego metra, jednak strzał Santiego Cazorli trafił w mur.

W 21. minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Gervinho, Diaby i Gibbs, jednak dośrodkowanie tego ostatniego było na tyle wysokie, że żadnemu z napastników nie udało się do niego doskoczyć. Po chwili Garncarze wyprowadzili kontratak, jednak został on szybko przerwany przez defensywę Arsenalu.

27. minuta przyniosła pierwszy od dłuższego czasu atak Stoke, jednak dośrodkowanie Waltersa było na tyle słabe i niecelne, że Vito Mannone bez najmniejszego problemu złapał toczącą się w jego kierunku futbolówkę.

Już dwie minuty później Stoke wyprowadziło kolejny kontratak, jednak strzał z dystansu Kightly'ego trafił wprost w ręce Mannone.

W 34. minucie Santi Cazorla oddał soczysty strzał z dystansu, jednak Begoviciowi udało się sparować je na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Kanonierzy atakowali, Garncarze bronili się i wyprowadzali kontrataki. Do przerwy 0:0 na Britannia Stadium.

Po piętnastu minutach rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny stawiły się na murawie bez zmian w składach.

W drugiej połowie oba zespoły grały tak, jakby ich głównym celem było nie stracić bramki, dlatego też gra toczyła się głównie w środku pola, a ataki obu drużyn nie sprawiały większych problemów defensorom i bramkarzowi przeciwników.

W 63. minucie żółtą kartkę za brutalny faul na Thomasie Vermaelenie obejrzał Wilkinson.

W 66. minucie Pennanta zmienił Cameron Jerome. Zmiana ta oznaczała więc przejście na trzech wieżowców w ataku.

Już trzy minuty później groźny atak wyprowadzili gospodarze, jednak strzał Croucha minął bramkę strzeżoną przez Mannone. Po chwili Santi Cazorla próbował swoich sił uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się jednak od któregoś z obrońców Stoke i wyszła na rzut rożny.

W 72. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Podolskiego i Gervinho zameldowali się Walcott i Oxlade-Chamberlain.

Po chwili ładną akcję przeprowadzili Arteta i Giroud, jednak piłka po strzale tego pierwszego poszybowała w trybuny.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Jenkinsona niepilnowany w polu karnym znalazł się Abou Diaby. Francuz był chyba jednak sam zaskoczony, że z taką łatwością udało mu się znaleźć w takiej pozycji i oddał niecelny strzał.

Dwie minuty później indywidualną akcją popisał się Walcott, jednak jego dośrodkowanie było niecelne.

W 79. minucie Ryan Shotton pojawił się na boisku w miejsce Petera Croucha. Dwie minuty później Palacios zmienił Whelana. W tej samej chwili zmianę postanowił przeprowadzić Arsene Wenger. Aaron Ramsey wszedł za Cazorlę.

W 87. minucie sam na sam z Mannonem stanął Walters, jednak był on w stanie jedynie podać piłkę wprost w ręce włoskiego bramkarza.

W 89. minucie Olivier Giroud zobaczył, że bramkarz Stoke wyszedł dość daleko do przodu i chciał go zaskoczyć, wrzucając mu piłkę za kołnierz z dalekiej odległości, jednak lob Francuza minimalnie minął poprzeczkę i wylądował na górnej siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, po trzech doliczonych minutach pan Lee Mason zakończył spotkanie.

Stoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
vantastic komentarzy: 99228.08.2012, 19:45

@Waskitcz
Spokojna głowa,nasi scouci nie śpią.Zresztą Wenger widzi,że poszerzenie kadry(lub zamiana darmozjadów na jakościowych graczy) wyjdzie Arsenalowi na dobre.Proponowałbym nie zaprzątać sobie głowy tym kto ewentualnie może przyjść,tylko znaleźć dobry stream w piątkowy wieczór na Sky :)

pronik komentarzy: 517928.08.2012, 19:44

dzis trzeba ogladac malage i zobaczyc jak sie zaprezentuje isco

Rekinos30 komentarzy: 25728.08.2012, 19:43

A co myślicie o Cabaye?? jak bym chciał tego obrońce Debuchy

Waskitcz komentarzy: 448828.08.2012, 19:42

@Arsenalfcfan
Nie rozmieniaj się na drobne, kupmy Tiote, Ben Arfe, Cabaye, Collociniego i Dembe Ba... Tylko nie wiem kim wtedy będzie grało Newcastle.

mitmichael komentarzy: 4924328.08.2012, 19:42

Scott Sinclair prawdopodobnie nie otrzyma szansy gry w Manchesterze City. Mistrzowie Anglii nie doszli bowiem do porozumienia ze Swansea City w sprawie transferu skrzydłowego.

Ars3n komentarzy: 1235428.08.2012, 19:42

o cholera, ale Lorą wygladal w mlodosci o.o

Waskitcz komentarzy: 448828.08.2012, 19:41

@vantastic
Nie wiem na jakiej podstawie jesteś tak teg pewny :P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.08.2012, 19:41

każdy chciałby Fabsa znowu oglądać w barwach Arsenalu..

ale byłoby to tylko możliwe jak Tito by go nie chciał a i on sam musiałby chcieć do nas wrócić. Do tego musielibyśmy dać tyle samo za ile odchodził..

Tak podsumując to w ostatnich dniach z nami łączeni byli:

Tiote, Cabaye, Ben Arfa(ktoś dzisiaj wrzucał), Yanga Mbiwa.. i ktoś jeszcze?

z tej czwórki brałbym każdego :D ale jeśli 2 do wybrania to Ben Arfa i Tiote.

Cesc1994 komentarzy: 447028.08.2012, 19:40

Byłoby miło ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby City chciało nas tak wzmocnić...

Z resztą priorytetem na ten moment jest defensywny pomocnik. Ciągle się łudzę że może ten M'Vila ;/

vantastic komentarzy: 99228.08.2012, 19:39

@Waskitcz
Oczywiście,że kogoś sprowadzi.Jedyny znak zapytania stanowi liczba wzmocnień.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.08.2012, 19:38

cesc1994

Owszem - poważne.

Waskitcz komentarzy: 448828.08.2012, 19:37

Wy naprawdę myślicie że Wenger jeszcze kogoś sprowadzi? Szczerze ja bym był wielce zaskoczony.

vantastic komentarzy: 99228.08.2012, 19:37

@pauleta19

GeoffArsenal z Twittera.AFCAMDEN twierdzi,że to najpewniejsze źródło o AFC na równi z Davidem Ornsteinem z BBC.Jednym z jego "followerów" jest John Cross.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 19:33

pic.twitter.com/u9BnY7hf
to dobre :D

Pany skąd macie źródło o zapytaniach o Dzeko?

Jedyne w co wierzę to zainteresowanie Yanga-Mbiwą/Rangelem..

bozinov komentarzy: 28028.08.2012, 19:33

spurs się interesują tymi zawodnikami którymi my się interesujemy więc nic dziwnego ze dembele się tym razeminteresuja...:)

wronka23 komentarzy: 408928.08.2012, 19:33

facebook.com/photo.php?fbid=435273869857388&set=a.287373167980793.80372.236762493041861&type=1&theater

koscielny 2004

vinio komentarzy: 254728.08.2012, 19:32

Dzeko super zawodnik lepszy od tego Baloteliego szkoda mi go, że nie dostaje tyle szansy bo na sezon to on spokojnie by ustrzelil z 20-25 bramek

pauleta

Nie jesteś sam, ja popełniłem jedno malutkie powtórzenie i nie został przyjęty. ;]

vantastic komentarzy: 99228.08.2012, 19:28

Arsenal podobno wysłał zapytanie do MCFC a propos Dzeko,ale jak to się skończy nie mam pojęcia.Ciekawe co Arsene rozważa.Transfer,a może wypożyczenie?Może być również tak,że City nie zgodzi się na jakiekolwiek rozmowy z AFC i cały plan upadnie.Cabaye też jest w kręgu zainteresowań Wengera,ale ta idiotyczna informacja dotycząca rzekomej oferty za Francuza nie ma nic wspólnego z prawdą.Wiemy jedno-Boss nie śpi i sądzę,że możemy się spodziewać 1(wariant pesymistyczny) lub nawet 3 nowych zawodników.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 19:27

Gunnerowiec; jak bylibyśmy mądrzy to też powinniśmy go chcieć.

Arsenal23,nooo, aż odechciało mi się tłumaczyć kilku strunowego wywiadu z Giroud :p

widzę nikt nie zamierza publikować moich zaległych newsów, więc tu napiszę:

Bendtner i Chamakh coraz bliżej odejścia.

Zdaniem serwisu goonertalk.com Arsenal ciężko pracuje nad sprzedażą Nicklasa Bendtnera i Marouane'a Chamkha. Klub oczekuje, że sprawę uda się rozwiązać przed ostatnim dniem okna transferowego.

Wiadomość, że Bendtner opuszcza klub z północnego Londynu nie jest żadną nowością. W marcu Duńczyka był łączony z rosyjskim Anży Machaczkała oraz niemieckim Hannoverem 96, po tym jak Sunderland nie zdecydował się na transfer definitywny po rocznym wypożyczeniu.

W sierpniu Bendtnerem zainteresowanych było kilka drużyn z Bundesligi. Jednak z powodu zbyt wysokich wymagań finansowych duńskiego wieżowca z pomysłu transferu zrezygnowały takie kluby jak Borussia Dortmund czy Hamburger SV.

Jednakże, włoska Fiorentina ma nadzieję na ściągnięcie 24-letniego gracza po udanych negocjacjach z urzędnikami Arsenalu na początku zeszłego tygodnia.

Innym napastnikiem, którego chce się pozbyć Arsenal jest Marouane Chamakh. Powołując się na francuskie media hiszpańska Malaga jest blisko wypożyczenia 28-letniego Marokańczyka na jeden sezon.

Oczekuje się, że duża część pensji napastnika miałaby być płacona przez Arsenal jako część nieoficjalnego porozumienia, które zostało uzgodnione podczas finalizacji transferu Santiego Cazorli na początku miesiąca.

Dodam, że dziś pojawiła się informacja, że wypożyczenie Chamakha do Malagi zależy od ich awansu do LM :-)

Gunnerowiec komentarzy: 85028.08.2012, 19:21

Drogba do Juventusu? :o

Mizzou komentarzy: 605328.08.2012, 19:21

Wygramy Premier Leguae, wygramy Champions League, wygramy FA Cup, ten sezon nasz!!!

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 19:20

Afellay , M'Vila , Tiote , Willian , Douglas Costa - piłkarze jak najbardziej w naszym zasięgu tylko zarząd musiałby gotówkę dać Wengerowi ale oczywiście oni leją na to czy coś wygramy czy nie , ważne aby być na plus -.-

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.08.2012, 19:17

Lansbury “I know I am leaving a huge club in Arsenal, where I have been since I was eight, but the time is right for me to move on"

#Official Arsenal's Daniel Boateng has joined Oxford United on loan until January 2013.

RvPersie komentarzy: 1145828.08.2012, 19:16

Midgard@
Dopóki ty jesteś - jakieś lepsze plotki na temat Arsenalu?

Gunnerowiec komentarzy: 85028.08.2012, 19:15

A ja bym chciał Fabsa spowrotem, ale nierealne :c

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.08.2012, 19:15

koxiarz14

Pewnie tak. Pytałem raczej, czy tłit z wiarygodnego źródła.

Mariusz28 komentarzy: 495128.08.2012, 19:14

madderns29
spoko, spoko...

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.08.2012, 19:14

madderns29, gdyby gral to bys pewnie na niego kur*ował jak na Ramseya, Wenger wie ze Lansbury u nas nie pogra, wiec go sprzedal tam gdzie bedzie mial taka szanse.

Mariusz28 komentarzy: 495128.08.2012, 19:08

sport.pl/pilka/1,96012,12378062,Premier_League__Dimitar_Berbatov_opusci_Manchester.html
Może było nie wiem.

Giroud12 komentarzy: 59928.08.2012, 19:08

BREAKING: Arsenal midfielder Henri Lansbury has officially signed for Nottingham Forest for £1m. more details will come!

He's been at Arsenal since he was 9, had the club in his heart and will always be remembered for this goal and Shite Hart Lane..

David92 komentarzy: 640028.08.2012, 19:08

benu - swietny filmik, az mam ciary na plecach jak to oglada, wszystkie mecze oprocz tych starszych obejrzalem na zywo.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 228.08.2012, 19:08

Grand

A czy Kuyt ma talent?? Nie za bardzo. A osiągnoł jednak dosyć dużo w Liverpoolu. Dirk to przykład beztalencia, a wielkiego pracuśia, to samo jest z Lansburym, a przynajmniej ja go ak kojarze. Talentu może za dużego nie ma, ale za to mocno walczy, jest oddany klubowi i mocno pracuje. Szkoda tylko, że Wenger nie jest zwolennikiem Lansburego, on woli zawodników z dużym talentem.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.08.2012, 19:07

aguero10

A źródło?

grand92 komentarzy: 793728.08.2012, 19:06

Mazrzag

chyba musimy od czasu do czasu się interesować jakimiś ogórkami pokroju SS18 żeby takie debile jak kurczaki się nabrały i kupiły jakiegoś patałacha

Mariusz28 komentarzy: 495128.08.2012, 19:06

aguero10 link poprosimy...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.08.2012, 19:06

A może z tym, że Vilanowa nie może znaleźć miejsca dla Fabregasa, to chodzi o to, że Fabs grał już na tylu pozycjach, że Tito nie wie gdzie go najlepiej ustawić? Nie ma się też co oszukiwać - jak Xavi karierę zakończy, to miejsce się znajdzie.

aguero10 komentarzy: 856828.08.2012, 19:05

Newcastle zaakceptowało 15 mln ofertę za Cabaye.