Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
turysta komentarzy: 608917.04.2014, 00:59

Verminator

...to jeszcze nic nie jest pewne ;)

no dobra

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 00:59

barca podobno na 6 ostatnich meczow , z gry strzelila uwaga... 1 bramke, byl to ich 3 mecz przegrany z rzedu, ostatbni raz taka serie mieli 11 lat temu. Jestem ciekawy postawy messiego na MS, bo mam wrazenie, ze ten facet nie wroci juz na ten poziom co kiedys, widac ze facet zatracil ta szybkosc, coz lata robia swoje.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 00:58

lays, nom śmieszny ten gol, dlatego nie należę do tych którzy żałują jego odejścia :-)

Gdyby ktoś nie widział:
vine.co/v/M1zOA7zBm0I

Verminator97 komentarzy: 1490017.04.2014, 00:57

turysta > A jeśli chodzi o mistrza... :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 00:54

Magath ma doświadczenie w utrzymywaniu zespołów. Do tego trzyma zawodników silną ręką.

Na pewno z nim utrzymanie Fulham wygląda pewniej niż gdyby ich menedżerem był Solskjaer czy Adams (niedawny trener Noriwch U-18) :p

lays komentarzy: 3987117.04.2014, 00:48

Ehh w miescie na meczu bylem z kolegami. Chcemy wracac autobusem a tu juz autobusuvnie ma xd dopiero mocno po 0:00 xd no i z buta do domu :d

Super wynik evertonu! Brawo cp.

Szkoda ze mannobe od****l w 89

turysta komentarzy: 608917.04.2014, 00:46

jeśli chodzi o top4:

jeśli chodzi o spadek:

Lemmy komentarzy: 33417.04.2014, 00:44

Fulham powinno zostać. Norwich pewnie wyleci zamiast nich.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 00:44

Pewnie w dół poleci Cardiff jakiś beniaminek musi.
Norwich, Cardiff i Sunderland.

Fulham było w EPL odkąd pamiętam także szkoda by mi ich było.

Sewer komentarzy: 157017.04.2014, 00:40

Mi Fulham mimo wszystko trochę szkoda...

mar12301 komentarzy: 2316917.04.2014, 00:38

Mam nadzieje, że Fulham dołączy też do tej niechlubnej "elity". Zasługują na degradację.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 00:37

Daniho, nom zgadzam się. Norwich i Sunderland spajadło. Cardiff i Fulham powalczy pewnie między sobą.

Kanarki i tak zaskakująco długo utrzymywały się w EPL patrząc jakich przeciętniaków mają/mieli w składzie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 00:36

Norwich w ostatnim meczu bedzie walczylo , oby ich ostatni mecz nie byl decydujacy ;p

bartek19176 komentarzy: 14017.04.2014, 00:34

Zastanawia się kiedy Cesc obrzyga się ta Barca, mam wrażenie jak by tam gral na sile

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 00:33

pauleta
i u góry ciekawie i na dole ;p chociaz na dole jest ciekawiej. Najgorszy terminarz to ma Norwich i z nimi sie pozegnamy ;d

Verminator97 komentarzy: 1490017.04.2014, 00:33

Utrzymanie Norwich z ich terminarzem i nowym trenerem graniczy z cudem. :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 00:31

Hehe Norwich: Liverpool, United, Chelsea, Arsenal.

Powodzenia :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 00:28

Daniho, pewnie się Sunderland doigra. Już w poprzednim sezonie utrzymanie zapewnił im tylko Mignolet. Ale poczekałbym: Swansea, WBA, Norwich, Fulham, Cardiff, Sunderland. Imo żadna z tych ekip nie może czuć się pewnie.

A Sunderland ma mecze z tymi rywalami: Swansea, WBA i Cardiff.

Także walka o utrzymanie w tym sezonie będzie szalenie ciekawa.

M4RJANO komentarzy: 69917.04.2014, 00:25

Dałem, że obie strzelą i się nie zawiodłem Everton dał pupy na szczęście ufff

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 00:17

adrian12543

oczywiscie, ze tak

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 00:17

Norwich chyba spadne takie mecze na koniec maja ;d ciekawe kto sie uratuje Fullham czy Cardiff , bo sunderland juz raczej watpie

mar12301 komentarzy: 2316917.04.2014, 00:15

carlos

ano to nie zabłysłem :|

Rivaldo

Mou tak gra. "Aby wygrać", najważniejsze są 3 pkt. Tam styl u niego ma drugorzędne znaczenie.

TakKrzysiu komentarzy: 893817.04.2014, 00:15

Dancer@
Ja tam sie nie zdziwie jak wygrają nawet 2.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 00:14

Pulis w garniaku ;o

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.04.2014, 00:12

Matematycznie jeszcze mamy szanse na mistrza. Chyba ze live wygra chociaz jeden mecz

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 00:12

Chelsea wygra ligę, bo Liverpool i City mają jeszcze mecz z Crystal Palace, hehe ;p

4 wygrane z rzędu (Chelsea, Cardiff, Aston Villa, Everton):
vine.co/v/MeaB03x7JWA

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 00:12

mar
wiem i Chelsea z dobrymi klubami sie spina , moze jakas kontra pod koniec meczu i zgarna wygrana ;P

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.04.2014, 00:12

Jest rozstawienie z tego co wiem.

mar
Ozil trenował już przed WHU.

Kowalczyk11 komentarzy: 325317.04.2014, 00:11

Panowie w eliminacjach do ligi mistrzów w ostatniej rundzie jest jakieś rozstawienie czy możemy trafić dajmy na to na kogoś z : Napoli Leverkusen/Wolfsburg/Borussia M Lille Bilbao ?

mar12301 komentarzy: 2316917.04.2014, 00:10

Ozil wrócił do treningów dzisiaj, więc minimum na ławce z Hull będzie (a raczej na pewno na ławce, przecież nie zagra od razu od początku).

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.04.2014, 00:09

Nie wie ktos gdzue i za ile mozna kupic mecze na final Fa cup? Czy jeszcze nie mozna?

ATID komentarzy: 115017.04.2014, 00:08

rivaldo

ta sama słaba Chelsea wygrała 2 razy z City.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 00:07

adrian12543

przydomek na k.com nie wzial sie z przypadku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 00:05

cholera czasami mam wrazenie, ze mou to polbog, te teksty, ze napewno chelsea wygra z czerwonka mnie rozbrajaja, co wy tak zapatrzeni w tego mou, oni ledwo swansea opykali, jak nawet wygraja na Anfield to zgubia gdzie indziej. Od dzis ja w Anglii, zyje juz tylko walka o top 4.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.04.2014, 00:04

Wenger widziałem na konferencji wypowiadał się, ze Podolski moze grać na szpicy :D

mar12301 komentarzy: 2316917.04.2014, 00:02

Daniho
->"Mou bedzie gral o remis imo. Live jest u siebie mocne"

wiesz, że Mou to sku*wisyn? on może zagrać na remis i wygrać. Ile razy już tak robił.

Walka była i będzie dalej o zwycięstwo. Pisanie w tej lidze kilka kolejek przed końcem o mistrzu, gdy różnica jest tak niewielka to jak zgadywanie liczb w totka.

Kowalczyk11 komentarzy: 325317.04.2014, 00:01

Niech nasi spinają dupe bo musimy mieć przynajmniej te eleminacje żeby kupić jakaś gwiazde czy dwie , szkoda że nie uda sie 3 miejsce zawsze to człowiiek spokojnieejszy no ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma zawsze jakoś dajemy sobie rade w tych kwalifikacjach. Szkoda że takie łomoty żeśmy dostawali w tym roku bo to też moze troche zniechęcić nasze ''cele transferowe'' ale miejmy nadzieje że rzucimy na to troche cienia wygrywając FA cup

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068717.04.2014, 00:00

Brawo Crystal :)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 00:00

ja w sumie nie lubie ani Chelsea ani Live

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2014, 23:59

no to troche sie roztrzygnelo dzis, barca najprawdopodobniej bez zadnego trofeum w tym sezonie/chyba, ze ktos liczy superpuchar hiszpanii / a czerwoniaki niestety mistrzem Anglii, w ogole mecz City-Sunderland swietnie sie ogladalo jako mecz, a akcje bramkowe czarnych kotow bardziej miodzio niz gole realu dzisiejsze.

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2014, 23:57

Miało być, że Jose przygotuje coś na ten mecz i Chelsea wygra na Anfield. :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.04.2014, 23:57

znowu od nas zalezy top 4 ;d

kowalczyk
Mou postawi autobus i bedzie liczyl na fartowna okazje imo. Ale kto wie , tak czy siak Live na Anfield gra bardzo dobrze

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2014, 23:56

Ja wolałbym żeby to LFC wygrał ligę, ale czuję, że Jose wygra na Anfield i Chelsea zdobędzie tytuł. :/ Obym miał złe przeczucie.

hanzo88h komentarzy: 166116.04.2014, 23:55

również i dla mnie jest to mile zaskoczenie ze Everton przegrał, teraz nie możemy oddać czwartego miejsca!

Kowalczyk11 komentarzy: 325316.04.2014, 23:55

No jasne będzie grał o remis mając 8pkt przewagi nad nami czyli pewną lm bez kwalifikacji i 2pkt straty do lidera na 2 kolejki przed końcem , mecz ostatniej szansy o mistrzostwo.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.04.2014, 23:54