Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2316916.04.2014, 23:24

jeest Real. Fajne wyniki dzisiaj :D

ATID komentarzy: 115016.04.2014, 23:23

koniec, nie lubię obu klubów, ale wolę już Barcelonę. trudno, są większe problemy w życiu.

Krzysztof95 komentarzy: 142816.04.2014, 23:23

Jeeeest :)

100kgarmata komentarzy: 34116.04.2014, 23:22

Barca przegrała to teraz pewnie na stronę barcy nie będzie można wejść bo się serwery rpzeciążą od ilości hejtów na messiego i spółkę XD

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 316.04.2014, 23:22

Każdy klub ma głupkowatych kibiców i ludzi którzy wypowiadają się bez szacunku o innych klubach u Nas też przez długi czas tak było bo na str można było zobaczyć różne prześmiewcze nazwy innych klubów ale teraz mam wrażenie,że nieco akurat to zmieniło się na lepsze bo oprócz szydzenia z Tottenhamu i Barcelony inne zespoły nie są wyśmiewane a tylko nie życzy się im dobrze ze względu na konkurencje. Mistrzostwo chciałbym jednak żeby wygrał Liverpool bo nie jest to klub budowany na kasie i ten odsetek kibiców z długim stażem jest znacznie wyższy niż w innych klubach no i ta atmosfera na stadionie Live jest kapitalna.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.04.2014, 23:21

Dani Alves to niesamowita K*** . Niecierpie tego typa od meczu z nami. Gdzie faulował notorycznie i nigdy nie podał reki,ani nie przeprosił.
Tak samo nie przepadałem za Judaszem u nas,gdy mu nie szło to prostak nie z tej ziemii.

Ale Dani Alves to jest k***a !!!!

Najpierw uderza w rękę, potem odpycha Modricia i jeszcze rzuca go piłką w twarz.
Zero kultury i wychowania, ZERO.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2014, 23:19

Neymar trauma ; D

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2014, 23:19

ATID > Źle to ująłem. :p Chodziło mi o to, że nie lubię klubów budowanych przez bogatego wujka, który ma taką ochotę. LFC na pewno takim nie jest. Fakt, że kasę mają i często wydawali ją bez przemyślenia (Downing, Carroll itd.)

Misq komentarzy: 88316.04.2014, 23:18

Jak można kibicować LFC po tych wszystkich głupkowatych wypowiedziach Rodżersa w lecie ? To już chyba lepiej żeby wygrało Czelsi i Mourarz.

Thierry77 komentarzy: 340816.04.2014, 23:18

3 minuty

100kgarmata komentarzy: 34116.04.2014, 23:17

Nejmar słupEEEEEEEk ale farta miał real.

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 316.04.2014, 23:17

W zasadzie miejsce drugie czy trzecie to mało ważne bo poza gratyfikacją finansową Ci co zajmą wice to pierwsi przegrani więc co to kogo a najważniejsi są tylko mistrzowie i zdobywcy czwartego miejsca (raz kwalifikacje do LM i to,że muszą grać jeszcze dodatkowe mecze aby się do niej naprawdę zakwalifikować) więc dla Live i Chelsea teraz liczy się albo mistrzostwo albo nic.

aNormalny komentarzy: 348216.04.2014, 23:17

Neymar haha

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2014, 23:17

Neymar hahahahaahahahaa

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 116.04.2014, 23:16

ATID, przecież RW na lfc.pl to wyrzutek niechciany przez większość użytkowników :D

100kgarmata komentarzy: 34116.04.2014, 23:16

Isco opuszcza boisko

FadeIn komentarzy: 354716.04.2014, 23:16

Bale to Terminator. Co on z Bartrą zrobił. Ma taką szybkość, że spokojnie mógłby pobiec do sztni wrócić i jeszcze wyprzedzić hiszpana

ATID komentarzy: 115016.04.2014, 23:15

KingOfLoyal

wejdź na lfc.pl i poczytaj sobie RedWarriora to zmienisz zdanie na temat kibiców Chelsea.

a mit o biednym Liverpoolu to kłamstwo, kiedyś była taka statystyka ze składem niewypałów, na który wydano 133 mln funtów.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2014, 23:15

Benzyna brawo..

100kgarmata komentarzy: 34116.04.2014, 23:15

sztab medyczny do wymiany. iStanowczo żądam transferu jakiejś super gwiazdy pokoroju suareza do realu XD

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 116.04.2014, 23:14

Walcott w takiej sytuacji jak Bale by zrobił fikołka przez banery reklamowe po tej walce Bark w bark i by po akcji bylo ;d

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.04.2014, 23:13

Marzag
nie chodzi mi o taki pojazd:) tu sie akurat z Andrzejem zgadzam.
Chodzi mi o te polskie: Arsenal jest słaby, Anale nic nie wygrywaja, życze im zeby wypadli poza top 4.
Nie raz kibic Chelsea tutaj wbija i mówi,ze nic nie ugramy, juz nie mówie o gimbazie na anglia goal...

Alonso komentarzy: 1282416.04.2014, 23:13

Ja też za City, Chelsea ma Mou to ich nie lubię :>, a za LFC za te głupie gadki tez nie przepadam.

Bale gol, można iść spać

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 316.04.2014, 23:12

Bale jaka akcja. Spłaca się chłop i marketingowo i piłkarsko.

100kgarmata komentarzy: 34116.04.2014, 23:12

Kontuzje ramseya,wilszera i łolcota pogrzebały nasze szanse na mistrzostwo. O Bale właśnie bramka na 2:1 dla realu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2014, 23:11

Ta ale kibice Chelsea nazywają nas "kelnerami"

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2014, 23:11

Mico17 > Ten komentarz był skierowany do mnie? :o To od razu wyjaśniam. :p Z tej trójki, która walczy o tytuł najbardziej szanuję LFC. Nie lubię zespołów budowanych na wielkiej kasie. Dlatego chciałbym żeby to oni sięgnęli po tytuł. Należy się Gerrardowi za te wszystkie lata. Ale to nie znaczy, że jestem sezonowcem LFC. :)

aNormalny komentarzy: 348216.04.2014, 23:10

Marzag
Wlasnie, co zrobil Mannone?

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 116.04.2014, 23:10

KingOfLoyal, wszyscy jadą Arsenal, i niestety często słusznie, poza kilkoma wpadkami(typu Giroud dużo zwinniejszy, szybszy i lepszy technicznie od Sanogo) Andrzej Strejlau wypukntował wszystko co niefunkcjonuje w Arsenalu na boisku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2014, 23:09

Czysto Pinto będzie rzut rożny"

aha :DDD

pierre_afc komentarzy: 1207116.04.2014, 23:09

Tutaj jest dużo osób za tym, że w momencie straty szans na tytuł przez Arsenal to kibicują LFC. Ale ja im tego nie życzę, bo to są cwaniaczki, które zaczną wyskakiwać jaki to mają genialny klub itd. Już niech lepiej jakieś City wygra to wtedy będzie można gadać, że dzięki kasie wydanej na skład udała im się ta sztuka :P

ATID komentarzy: 115016.04.2014, 23:09

nie znoszę kibiców Liverpoolu, więc nawet wolę Chelsea od nich, City niestety już chyba odpadło definitywnie.