Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
mic_now komentarzy: 218917.04.2014, 12:15

Bartra po wczorajszym meczu: "byliśmy lepsi, mieliśmy większe posiadanie piłki i dyktowaliśmy tempo , oni mieli może ze dwie okazje i udało im się strzelić gola". Po takich wypowiedziach można z całą pewnością stwierdzić ,że barcelona to nie tylko klub - to stan umysłu.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 12:15

polecam żebyś poszedł do swojego wykładowcy, nauczyciela poprosił o kilka inteligentnych książek, poczytał przedstwaił swoje zdanie,
Bo gadanie ,,kto nakład Wam tyle bzdur" jest po prostu głupie. Zawsze możesz rozwinąć swoją wypowiedź.

zuczek1987 komentarzy: 640317.04.2014, 12:14

dyktatura to nie jest wcale zły system jesli jest ktoś rozsadny - nikt obecnie źle na tym nie wychodzi - Polsce bardzo dobrze by to zrobiło

Theo10 komentarzy: 829717.04.2014, 12:13

4-3-3 z Walcottem na prawym skrzydle jest imo dobrym ustawieniem i nie ma sensu go zmieniać. Zauważcie, że Theo często gra nawet wyżej niż nominalny napastnik. Trzeba tylko do tego ustawienia dołożyć strikera który będzie umiał strzelać gole oraz solidnego DP zamiast Artety i będzie OK.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 12:13

Pytam się czy ktoś wam tych bzdur nakład do głowy czy sami do nich doszliście.

p19
w szkole nie mogą mówić o niektórych faktach :> Warto poczytać coś samemu.

zuczek1987 komentarzy: 640317.04.2014, 12:10

dopóki jest Wenger nigdy nie zagramy 4-4-2 czytałem ksiażke gdzie sie wypowiadal że nienawidzi tego ustawienia jak już to przychyla się bardziej ku 4-4-1-1

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 12:09

4-3-3 jest idealna jak ma sie dobrego ŚN i szybkich skrzydlowych i ozila w srodku ;D troszke pod Theo tez

uf dobrze że fejk
odnośnie 4-4-2 to minimul kolejnych 2 napasnitków. Technik i typowe drewno, co będzie ładować bramki. Oczywiście typowy DM. Troche za duży wydatek byłby to dla Nas. Dlatego jest to nierealne.

Theo10 komentarzy: 829717.04.2014, 12:07

@songoku95

Problem w tym, że w naszym kraju jest więcej idiotów niż ludzi inteligentnych i to raczej ta pierwsza grupa by ustanowiła swojego dyktatora gdyby doszło do zamachu stanu.

shark31 komentarzy: 601317.04.2014, 12:05

Standardowym 4-4-2 juz nikt nie gra. Czesto gra 2 napastnikow ale sa ustawienie albo jeden za drugim(CP, MU) albo jeden bardziej na skrzydle(MC).

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 12:03

pauleta
szybkich skrzydlowych mamy , ale nie w tym momencie. No chyba ze z Ox'a zrobi śp papcio.
Reszta tu trzeba sie zgodzic ;d najpierw to potrzeba dobrego napastnika , a potem o dobrze odpowiedniej taktyki czy formacji

ATID komentarzy: 115017.04.2014, 12:03

do 4-4-2 oczywiście kupiłbym szybkiego LS, DP i 2 napastników.

turysta komentarzy: 608917.04.2014, 12:03

songo

Raphael Honigstein @honigstein 57 min
Embarrassing that fake Götze quotes on Reus / Man Utd are being disseminated by mainstream media.

Raphael Honigstein @honigstein 56 min
They come from a fan forum. "Source: München Lokal". There is no such paper

shark31 komentarzy: 601317.04.2014, 12:02

songoku95 fejk, potwierdzony.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 12:02

City ma odpowiednich zawodników do grania takiego pseudo 4-4-2.

LoveTheGunners komentarzy: 914017.04.2014, 12:02

nie nastawiałbym sie na jakiegoś super strikera. O ile dobrze pójdzie to znów zajmiemy 4 miejsce. Znowu trzeba będzie sie bić w kwalifikacjach i czekać na awans do LM bo nikt dobry w ciemno nie przyjdzie. Niestety nastepne letnie okienko moze być podobne do tego poprzedniego , z tym że nie sciagniemy nikogo klasowego w deadline.

shark31 komentarzy: 601317.04.2014, 12:01

Ale imo Podol jest bardziej bocznym napastnikiem niz skrzydlowym, a to nam definiuje ustawienie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 12:01

Daniho, no nie stosujemy. Z wyjątkiem Ramseya. W 4-4-2 natomiast piłkarze musza zap*erdalać za przeciwnikiem jak buldogi za kotem. W ogóle nie mamy piłkarzy do 4-4-2 ani napastników, ani def. pom, ani szybkich skrzydłowych...

4-4-2 imo jest przestarzałe i bym się wkurzył, gdyby ktoś chciał do niego wrócić.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 12:00

Mario Gotze: "When I was at Dortmund, Marco Reus wanted a move to Manchester United. He hasn't changed."
nie wiem czy było.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 11:59

Wenger na prezydenta ! Przynajmniej by ekonomicznie dobrze stal kraj ;D

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 11:59

i przy tym będzie przestrzegać zasad humanitarnych taka wersja Piłsudskiego, tylko żeby nie aresztował swoich przeciwników.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 11:58

theo
oczywiście, jeżeli ktoś miałby być owym przywódcą to osoba która wyprowadzi kraj na prosta w aspekcie gospodarczym.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 11:57

shark
Poldi akurat trzyma sie tego lewego skrzydla , az za duzo imo

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 11:57

shark
jak gra Walcott to tak. Bo on ustawia się wtedy bliżej Żiru. Natomiast Podol trzyma się bardziej linii.

pauleta
my za bardzo nie korzystamy z pressingu. Nie wychodzi to u nas. Cofamy sie pod pole karne i moze 1 czy 2 graczy doskakuje do przeciwnika .
Co do dobrego napastnika to sie zgadzam , ale po to bedzie okienko(oby nie przespane)

Theo10 komentarzy: 829717.04.2014, 11:56

4-4-2 mając pełno klasowych środkowych pomocników (Wilshere, Ramsey, Ozil, Santi, Rosa) i żadnego klasowego napastnika? Moim zdaniem średni pomysł.

A dyktatura... świetna sprawa, jeśli owym dyktatorem jest mądry człowiek który działa w interesie państwa. Niestety są takie same szanse (jak nie większe), że owym dyktatorem zostanie człowiek pokroju Kaczyńskiego czy Tuska.

shark31 komentarzy: 601317.04.2014, 11:56

My przeciez czesto gramy takie pseudo 4-4-2. Jezeli w skladzie jest Polder lub Theo a na drugim skrzydle Santi/Rosa no to wtedy gramy takie nie symetryczne 4-4-2 :)

Hans_Zimmer komentarzy: 594617.04.2014, 11:56

Giroud i Mandzukic to ten sam poziom, co Wy gadacie że Chorwat jest lepszy...

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 11:55

turysta
W USA jest chyba większa inwigilacja jak w Polsce.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 11:55

Chcecie grać archaicznym 4-4-2? A nawet jednego dobrego ŚN nie mamy. Formacja 4-3-3 akurat jest bardzo dobra. Szybko przechodzi się z ofensywy do defensywy, można naciskać pressingiem, ale też poklepać piłkę.

p19
Korwin dla mnie jest hmm troche nadgorliwy. Mój głos na niego na pewno nie pójdzie, bo jest zwykłym idiota, mimo że jest bardzo inteligentny.
ATID
Wybory, które zostały sfałszowane, czyli w sumie zrobił bardziej humanitarny zamach.
Mam na myśli osoby, które przejeły władze wbrew zasada fair play.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.04.2014, 11:54

ATID
jak Walcott gra to czesto to wyglada jak 4-4-2. Bo on lubi wejsc na szpice i pomoc Giroud

turysta komentarzy: 608917.04.2014, 11:54

songoku

wielu tak mówiło, po tym jak pisali jakieś głupoty w internecie, a potem ich służby odwiedziły

szczególnie ma to miejsce w USA

theguardian.com/technology/2014/apr/15/gmail-scans-all-emails-new-google-terms-clarify

pauleta19

w tym roku chyba przekroczy, jeszcze parę kolejek zostało.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 11:51

"Zamachy, Pinoczet, Hitler, dyktatura"? Ktoś się Korwina za dużo naoglądał i powtarza bezmyślnie jak papuga.

ATID komentarzy: 115017.04.2014, 11:50

song

Lenin, Stalin, klan Kimów, republiki bananowe?

aha, Hitler przejął władzę w wyniku wyborów.

songoku

większe fora dyskusyjne są skanowane, mniejsze może też biorąc pod uwagę współczesne superkomputery, uważaj co piszesz ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 11:49

ATID, do Lewandowskiego akurat Mandzukicia bym nie porównywał, bo Chorwat przegra ten pojedynek. Co do bramek to Lewandowski przekracza barierę 20+ bramek w lidze, a Mandzu ani razu tego nie zrobił.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 11:48