Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 10:18

n3
nie idź do profilowanego wojskowego po to pic na wodę.
Jeżeli potem chcesz iść do wojska to polecam zacząć teraz już jakieś ćwiczenia zacząć robić iść do normalnego liceum i się ryć, aby dostać się do szkoły oficerskiej.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.04.2014, 10:15

@thide
Tylko rok dłużej, praktyki często płatne lepiej niż dobra robota, a czy nie pracować w zawodzie? Hm.. Zawsze trochę więcej w CV można wpisać, bo niby tytuł technika dostajesz.

A tak odbiegając od tematu, to uczy się ktoś może w liceum profilowanym wojskowym albo w technikum na logistyku?

mskafc komentarzy: 579617.04.2014, 10:12

yo Kanoniery!

Mam pytanie. Moj kumpel kupil wczoraj pada do xboxa na allegro, ale niestety zamówił nie taki, bo nie bylo przejsciowki z pada do xboxa do usb, zeby podlaczyc do kompa, wiecie moze, jak to znalezc na allegro? Probowalem i wyskakuja tylko adaptery bezprzewodowe, bylbym wdzieczny za pomoc!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.04.2014, 10:10

@Niuchacz, a miałbym iść do technikum, 4 lata, codziennie praktyki i nie pracować w zawodzie?

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 10:06

ja matme powtarzam, cały czas zadania, odnośnie Polskiego to będzie Żeromski, bądź Lalka; D

Bolek komentarzy: 423217.04.2014, 10:06

Ja do swojej matury się jakoś szczególnie nie przygotowywałem. Jedynie tydzień przed maturą coś tam przejrzałem podręcznik od matematyki i tyle...
Te egzaminy są bardzo łatwe.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.04.2014, 10:05

Poszedłeś do LO i nie wybierasz się na studia? O.O

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.04.2014, 10:03

@songoku, +1 albo bez plusów i liczb, bo matma...

@Niuchacz, chyba żartujesz. nawet żadnej książki nie otworzyłem prócz tej do prezentacji xD.
polski bez żadnej nauki zdałem na 60% więc źle nie było. na koniec postawiła mi standardowo 2, bo zawsze dostaje 2+, 3+, 4+, 1+, ale tylko chyba dwa czy trzy razy udało mi się dostać pełną ocenę, czyli dwie jedynki i coś tam jeszcze :D.
na studia chyba nie idę. przynajmniej na razie się nie wybieram, bo po co mam tracić kilka lat i nie zarobić przez ten czas swojego pierwszego miliona?
gorzej będzie z matmą, bo za pierwszym razem bez nauki zdałem na 30%, a potem na 32% i może być niezbyt ciekawie. na pierwszej tknąłem tylko jedno otwarte, a na drugiej żadnego.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52417.04.2014, 10:02

Bolek
Tak samo jak oba zespoły mogą być odprawione z bagażem kilku goli.
Teraz trzeba się skupić na utrzymaniu naszego miejsca i nie zaprzątać sobie głowy innymi drużynami.

songoku95 komentarzy: 2348617.04.2014, 10:01

thide
ja też, tylko matma!

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 09:59

Mówiłem, że największy hejter RVP nie odejdzie ;)

"Arsenal right back Bacary Sagna has in principle agreed to extend his contract with the club".

Sky Italia:

Bolek komentarzy: 423217.04.2014, 09:58

@Simplleman
Crystal Palace i Everton na wyjeździe. Oba zespoły przy dobrych wiatrach mogą powalczyć o remis.
Szanse nie są duże, ale może...

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52417.04.2014, 09:58

Tak sobie patrzę: ostatnie 15 meczów Liverpoolu to 13 zwycięstw i 2 remisy. Bramki 49:19.

Bolek
To chyba już raczej nieosiągalne. 4 punkty przewagi i jeszcze mecz więcej. Taka wpadka jak wczoraj to raczej im się już nie zdarzy.

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 09:47

Wygrajmy wszystkie swoje mecze do końca (łącznie z finałem) i co będzie to będzie :)

mallen komentarzy: 2123917.04.2014, 09:46

Dzień dobry :)

"Arsenal to offer Koscielny £90k-a-week contract extension. Club will give Sagna what he wants".

arsenalupdates.com/arsenal-to-offer-koscielny-90k-a-week-contract-extension-club-will-give-sagna-what-he-wants/

Bolek komentarzy: 423217.04.2014, 09:45

Ja tam po cichu wierzę, że wygramy wszystkie pozostałe mecze. Patrząc na dyspozycję City to jeśli zdobylibyśmy komplet punktów TOP3 jest do osiągnięcia.

aguero10 komentarzy: 861217.04.2014, 09:43

Patrząc na terminarz Evertonu to 10 pkt. powinno wytarczyc do zajecia 4 miejsca .

Kaczaza komentarzy: 726817.04.2014, 09:34

Bolek
damianARSENAL
Junior Malanda to mój typ,

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52417.04.2014, 09:07

Sypnęło wczoraj niespodziankami. Porażka Evertonu sprawia, że wszystko teraz zależy tylko od nas. W tej sytuacji miejsce 4 musi być nasze.

Bolek komentarzy: 423217.04.2014, 09:00

@damianARSENAL
Świetny. Moim zdaniem Casemiro ma bardzo duży potencjał.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.04.2014, 08:52

antonio - mozliwe tez, ze mozemy sobie pozwolic na zatrzymanie zawodnikow do konca kontraktu i pozwolenie im odejsc za darmo - dobry przyklad to Rooney czy Suarez

Osobiscie uwazam, ze puchar anglii nie bedzie latwy do zdobycia, ale mamy bardzo duze szanse. Chodzi mi o to, ze mecz bedzie trudny, ale zdecydowanie bedzie latwiej ograc w finale Hull, niz takie City czy Chelsea czy nawet Newcastle

W kazdym razie jestem dobrej mysli ;)

RyChU84 komentarzy: 44517.04.2014, 08:52

ARSENAL 4 :)

Będzie top 4 i pucharek Anglii :)

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 517.04.2014, 08:44

Kosa już jakiś czas temu powiedział że jak nie wygramy żadnego trofeum to odejdzie więc jedyna szansa to wygrać FA Cup bo bez Kosy w obronie ciężko to widzę.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.04.2014, 08:39

ars3n - bo inni czuja sie po prostu gorzej - patrz Sagna, Nasri ( przeszedl do City, kiedy te sportowe bylo znacznie slabsze od Arsenalu ), i wielu innych

damianArsenal - no gramy ostatnio tak slabo, ze z Westhamem porazka po pierwszej polowie byla calkiem realna

Kazdy liczy, ze to sie zmienilo, ale nie mozemy byc niczego pewni.

Osobiscie ciagle powtarzam ze 4. miejsce i puchar anglii jest lepsze dla mnie niz 2. miejsce i jakies tam finaly i brak trofeum.

Majster jest jednak wazniejszy, o CL nie wspominam, bo to narazie na 2-3 lata jesli chodzi o realne szanse jest poza nami.

damianARSENAL komentarzy: 857517.04.2014, 08:15

co sądzicie o Casemiro? Dobry będzie z niego DM?

damianARSENAL komentarzy: 857517.04.2014, 08:14

mu przegrywamy na Goodison Park 3-0, Crystal Palace wygrywa tam 3-2... To pokazuje, że mecz meczowi nie równy.

Ars3n komentarzy: 1235417.04.2014, 08:07

Co dziwnego w tym rankingu? U nas wszystkich traktuje sie rowno i wiekszosc ma tygodniowki mniej wiecej te same nieprzekraczajace 100tys. Wyjatkiem jest Ozil z Podolskim. W takim united to najlepsze tygodniowki zgarnia najlepszy gracz. Rooney bierze 250tys, RvP 200tys, a potem dlugo dlugo nic. W Chelsea jest podobnie. W innych klubach jest hierarchia, a u nas nie, bo sie boimy, ze inni poczuja sie gorzej i beda chciec wiecej.

skrooq komentarzy: 4017.04.2014, 07:59

Mały pozytyw na początek dnia... Everton przegrał 3:2;))))

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.04.2014, 07:43

bo papcio pobiera u nas niezla kase

podwyzki dostali koscielny, rosicky, szczesny, walcott, ramsey, mertesacker, do tego doszedl ozil no i sie nazbieralo :)

Herus komentarzy: 148817.04.2014, 07:39

Też to chciałem wrzucić...
Ogolnie to jestem w szoku.. My tuż za Chelsea i przed np. Liverpoolem?

CesK komentarzy: 210717.04.2014, 07:34

Czołówka zestawienia najwięcej płacących zawodnikom klubów sportowych:
Lp. Nazwa klubu (liga) Kwota (mln funtów)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.04.2014, 04:31

Wiesz, wydaje mi się, że Wenger nie równoważy doświadczenia z młodymi gniewnymi. Jako kibice mieliśmy/mamy zastrzeżenia odnośnie braku doświadczenia w naszym zespole, w ściąganiu młodych grajków, którzy dopiero po pewnym czasie będą możliwie dobrymi piłkarzami. Teraz mamy trochę syfu i dodatkowy bagaż braku umiejętności i braku doświadczenia (tj. Bendtner, Park, Jenkinson, Miyachi, Kallstrom, Sanogo, Arteta, Sagna). **Nie będę każdego piłkarza z osobna charakteryzował dlaczego i co mi w nim nie tego**którzy mało wnoszą do zespołu, którzy dają mało jakości i co najważniejsze mało perspektyw w odnoszeniu sukcesów.

Kiedyś Wenger potrafił zachować harmonię i stabilność włączając młodych do pierwszego zespołu, dzieląc tym samym rolę starszych jako rezerwowych. Tak było z Hoyte, Bentleyem, Reyesem, Eboue, Aliadiere, Denilsonem i wieloma innymi młodszymi, którzy debiutowali w nawet pamiętnych meczach, ale mimo to mieliśmy tak doświadczonych zawodników w pierwszym składzie, że wprowadzenie młodego pokolenia było do przyjęcia.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.04.2014, 04:02

Pauleta19, taka prawda, daleko szukać nie trzeba. Ostatnio dużo tym Evertonie, ale trzeba przyznać, że skład wygląda na solidny, stateczny i perspektywiczny. W obronie gra stary, bo stary, ale doświadczony i stoicki Distin, a otaczają go same bogactwa - Coleman, Baines i w meczu z C.P. dorównywał mu 19-letni Stones. A o sile zespołu decydują takie inwentarze jak Barkley, Mirallas, McGeady, McCarthy, Naismith, którzy karierę jeszcze mają przed sobą.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 03:45

WilSHARE, możliwe. Wczoraj grał całkowicie nieperspektywiczny zespół. Nie dość, że stary to jeszcze przeciętny poziomem.

Strasznie to wygląda. Kallstrom, Arteta, Podolski, Giroud czy Rosicky wczoraj w podstawie, a moim zdaniem żaden nie powinien grać w następnym sezonie w pierwszym składzie jeżeli mamy wygrać LM/EPL. Do tego Verma i Sagna na wylocie. Słabo, oj słabo to wygląda. Gdy byli młodzi Fabs, Nasri, Song czy van Persie to chociaż dawało to perspektywę na przyszłość, a teraz nawet tego nie ma. Obecny skład AFC powinien być gruntownie przebudowany. Za dużo starych, średnich i nierokujących piłkarzy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.04.2014, 03:15

Te eurosport.onet napisało artykuł odnośnie naszej śr. wiekowej w meczu z WHU, ale napisał to za dużo powiedziane. Dali informację, że to najstarszy skład od 11 lat, a chvj wie jaki skład wtedy grał dla porównania.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.04.2014, 03:12

pauleta19,

Mi szkoda Falcao, no ale co zrobisz..
Ozil w przyszłym sezonie będzie sięgał po laury.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 03:07

Szkoda by mi było Ozila, gdyby Real wygrał LM, hiszpańską i Puchar Króla.

shark31 komentarzy: 601317.04.2014, 02:46

Monaco, PSG i MU zinteresowane Kosa. AFC chce mu zaproponowac jak najszybciej 90 tysi p/w.

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/10771256/Arsenal-face-race-to-convince-Laurent-Koscielny-to-sign-new-contract-as-PSG-Monaco-and-Bayern-consider-moves.html

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.04.2014, 01:14

rivaldo
Pamiętam, pamiętam. Oczywiście, że wysiłek robi swoje, ale nie oszukujmy się, grając na takim poziomie powinien zacząć to odczuwać dopiero w okolicach trzydziestki, tak jak pisałem wcześniej. Spójrz na Cristiano. 29 lat i co? Maszyna. Myślę, że to też kwestia mentalności. CR od zawsze był profesjonalistą i wielu jego drużynowych kolegów wypowiadało się na temat tego jak kriszcziano dba o formę, zdrowie oraz jak ciężko pracuje. Natomiast Messi wydaje się być..bardziej leniwy. Autorytet, miano Boga futbolu dzisiejszych czasów chyba trochę strzeli mu do głowy. Pewnie czuje, że nic już nie musi, a nazwisko i tak pozostanie na długie lata.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2014, 01:13

carlosV, lays wrócił z imprezy. Powiąż fakty :p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2014, 01:09

carlosV

forma oczywiscie, tez kiepska, pamietaj ze messi to juz byl gosc gdy mial nawet 19 lat. 26 lat to nie staruszek, ale tez jednak wysilek zrobil swoje przez te lata. W ogole jak ostanio nieraz ogladam mecze barcy z topem, to messi tylko miejsce zajmuje, bo w takiej formie on im g...o daje jako skrzydlowy, falszywa 9 itp. Ta w ogole messi zawsze truchtal tylko malo kto to dostrzegal, bo wlaczal motorek minal 3 kolesi i gol, gdy tego brakuje zbiera ladne pomyje w katalonii.

Verminator97 komentarzy: 1490017.04.2014, 01:06