Klasa i tradycja wygrywają z pieniędzmi! Arsenal 1-0 City!

Klasa i tradycja wygrywają z pieniędzmi! Arsenal 1-0 City! 08.04.2012, 17:53, Sebastian Czarnecki 3055 komentarzy

Co prawda hit 32. kolejki Premier League nie przyniósł nam aż takiego widowiska, jakie szumnie zapowiadano w mediach, ale na pewno żaden sympatyk Arsenalu nie ma prawa narzekać na to, co zaprezentowali dzisiaj ich ulubieńcy. Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego dzisiejszego przeciwnika i sprawili, że tamci wyglądali jak banda przestraszonych dzieci.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Klasa okazała się lepsza od pieniędzy nie tylko w tym spotkaniu, ale również w pojedynku pomiędzy drużynami z Manchesteru, gdyż dzisiejszy wynik sprawił, że Czerwone Diabły już prawie na pewno zdobędą mistrzowski tytuł i chyba tylko cud może sprawić, że najlepszą drużyną Premier League zostanie Manchester City.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Song, Walcott, Rosicky, Benayoun, Van Persie

Manchester City: Hart, Zabaleta, Clichy, Kompany, Lescott, Yaya Toure, Barry, Milner, Nasri, Aguero, Balotelli

Od pierwszych minut Kanonierzy narzucili swoje tempo gry i zepchnęli bezradnych Obywateli do defensywy. Przewaga gospodarzy była ogromna, a podopieczni Roberto Manciniego wyglądali jak dzieci we mgle. Chociaż ataki Arsenalu nie przyniosły większego zagrożenia, to wywalczyli kilka rzutów rożnych.

W 14. minucie Martin Atkinson podjął dosyć kontrowersyjną decyzję, nie dając Arsenalowi rzutu karnego po wejściu Kompany'ego w Robina van Persiego. Kontakt z kapitanem The Gunners był oczywisty, ale czy powinna być odgwizdana jedenastka? Zostawmy to do pomeczowej analizy.

Minutę później Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Soczysty strzał głową w światło bramki oddał Van Persie, jednak na linii strzału stanął Vermaelen, od którego głowy odbiła się futbolówka i trafiła w poprzeczkę. Dobijał jeszcze Tomas Rosicky, ale niecelnie. Wciąż 0-0 na Emirates Stadium.

W 26. minucie drużyna gości pierwszy raz postanowiła zaatakować bramkę Wojtka Szczęsnego, a bliski zdobycia bramki był Mario Balotelli. Kontrowersyjny Włoch za bardzo ekstrawagancko próbował uderzyć piłkę, co zakończyło się niepowodzeniem i przejęciem piłki przez defensywę Arsenalu.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Kanonierzy już nie dominowali na boisku, a The Citizens coraz częściej dochodzili do głosu. Niestety wciąż nie mieliśmy przyjemności oglądać bramkowych sytuacji na Emirates Stadium.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis. Pomimo ostrego początku ze strony Arsenalu, Kanonierzy na dobrą sprawę stworzyli sobie tylko jedną świetną sytuację, po której mogli zdobyć bramkę. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy więcej okazji strzeleckich.

Druga połowa nie wyglądała już tak płynnie jak pierwsza. Przez pewien czas mieliśmy przyjemność oglądać raczej kopaninę w środku pola niż starcie dwóch najbardziej ofensywie grających drużyn w Premier League.

W 56. minucie Andre Santos zmienił lekko utykającego Kierana Gibbsa.

Kilka minut później Kanonierzy wreszcie stworzyli sobie stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Fantastyczne podanie od Songa strzałem głową zakończył Van Persie, lecz futbolówka odbiła się od słupka i wyszła w boisko.

W 68. minucie Laurent Koscielny został ukarany żółtą kartką, która okazała się dla niego 10. w tym sezonie. Oznacza to, że najlepszy defensor Arsenalu opuści najbliższe dwa mecze (Wolves, Wigan).

Kanonierzy znowu przyśpieszyli i zaczęli dominować w tym spotkaniu, coraz częściej szturmując na bramkę strzeżoną przez Joe Harta. Wciąż jednak bez bramek.

W 76. minucie komiczna sytuacja miała miejsce w polu karnym The Citizens. Najpierw strzelał Walcott, lecz jego uderzenie na słupek przeniósł Hart. Do niemalże pustej bramki dobijał Vermaelen, lecz skiksował. Dwa metry przed bramką futbolówkę przejął Benayoun, lecz nie potrafił jej opanować i w rezultacie Kanonierzy zmarnowali trzy stuprocentowe sytuacje w odstępie około pięciu sekund.

W 79. minucie Samir Nasri owacjami na stojąco został pożegnany przez zawsze wiernych mu fanów Arsenalu. W jego miejsce wszedł Kolarov. Minutę wcześniej w szeregach Arsenalu Ramsey zastąpił Benayouna.

W 85. minucie ostatnia zmiana w szeregach Arsenalu. Oxlade-Chamberlain zastąpił Theo Walcotta.

Aż 87 minut musieli czekać kibice na bramkę w hicie 32. kolejki Premier League - ale jaka to była bramka! Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Mikel Arteta, który nie dał żadnych szans Hartowi. 1-0 dla Arsenalu!

Do czterech razy sztuka. Dopiero po czwartym poważnym przewinieniu Mario Balotelli ukarany został czerwoną kartką, choć - nie oszukujmy się - powinno mieć to miejsce już co najmniej godzinę temu.

W 95. minucie Arsenal powinien był powiększyć prowadzenie do dwóch bramek, ale kiedy tylko kibice zobaczyli szturmującego z piłką Aarona Ramseya - od razu wiedzieli, że nic z tego nie będzie. Aaron jak to Aaron, bezmyślnie strzelił w trybuny zamiast przymierzyć lub odegrać do lepiej ustawionego kolegi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy w pełni zasłużenie zdobyli trzy punkty. Zabawne jest to, jak dzisiejszy wynik różnie działał na Manchester, gdyż ten niebieski wpadł w żałobę, zaś czerwony znacznie przybliżył się do mistrzowskiego tytułu i nic już nie wskazuje na to, by wypuścili go z rąk.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Wierny95 komentarzy: 211.04.2012, 18:24

Jestem dumny z tego jak Arsenal zagrał z taką potęgą jak City , oraz liczę że w przyszłym sezonie Arsenal będzie się bić o mistrza . A także co bardzo mnie cieszy Arsenal przestaje być uzależniony od RVP :)
Brawo i licze na dalsze sukcesy jeszcze w tym sezonie 2 miejsce według mnie jest jeszcze realne :)

amadeo komentarzy: 514910.04.2012, 23:23

@ pauleta19
To był dopiero półfinał, spokojnie człowieku.
Ja tam jestem z Górnego Śląska i Wisła mnie nic nie obchodzi ;p Nasprowadzali obcokrajowców, to teraz niech robią kolejną rewolcuję...może jeszcze Kasperczak po raz "n" wróci ?! hahahah

Wisła - Ruch

sport.tvp.pl/pilka-nozna/pp/wideo/puchar-polski-12-finalu-wisla-krakow-ruch-chorzow/5062409

Szogun komentarzy: 28260 newsów: 310.04.2012, 23:00

Carroll strzelił?? Jezus Maria wojna będzie ;)

Szogun komentarzy: 28260 newsów: 310.04.2012, 22:58

Panowie czemu nie pod główną zapowiedzią ? ;)

marcinekkks komentarzy: 65210.04.2012, 22:55

EJ a powiedzcie mi dlaczego nie grał Suarez i Kuyt? :>

songoku95 komentarzy: 2348510.04.2012, 22:55

ej dajcie mecz Wisła- Ruch chętnie końcówkę sobie zobacze;)

mitmichael komentarzy: 4924310.04.2012, 22:55

Dobra przeczucac sie na nowy glowny temat bo mi sie tam nudzi :P

Kanonier9p komentarzy: 99410.04.2012, 22:53

diablica

Wcale nie :D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.04.2012, 22:53

kibice Live pieknie sie ciesza, i to wlasnie jest tradycja, Live sie jeszcze doczeka podobnych sukcesow jak w latach 80-tych...kiedys

konalio komentarzy: 93910.04.2012, 22:50

Ajj : / szkoda, że Blackburn nic nie wcisnęło.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.04.2012, 22:48

A czy ja mówię o tym i jestem za to zły ? Mówię tylko że to jest prawda.

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2012, 22:48

@amadeo
Na razie to trzeba kogoś załatwić na miejsce Rice'a jako asystenta. Ja stawiam na Banfielda, Boulda albo Brady'ego.

Waskitcz komentarzy: 448510.04.2012, 22:47

Coś się kończy, era wielkiego Liverpoolu :(, jako młokos zapatrzony w Michaela Owena jak w obrazek troche rozpaczam.

Kysio2607 komentarzy: 1336010.04.2012, 22:47

Wenger jeszcze pare ładnych lat nam posłuży, spokojnie :)

AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 210.04.2012, 22:46

Tylko wytlumacz mi, jak moze nie sprzedawać najlepszych zawodnikow skoro powstają kluby takie jak City co płacą po 200 kafli na tydzień.

Jak kilkanascie gwiazd dostanie takie kontrakty to jasne jest że puchary przyjdą wczesniej czy pozniej. Kwestia zgrania tych gwiazd a coś miernie to wygląda u nich.

KedzioRRz komentarzy: 381210.04.2012, 22:46

Chyba ktoś był na kacu po "polewanym" poniedziałku i wstawił dosyć ciekawą zapowiedź meczu z Wilkami:) Ale ja to rozumiem, spokojnie, to sie poprawi:)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.04.2012, 22:46

Henry by się podał do dymisji, a nie jak Daglish bawił się w tasiemca.

Kysio2607 komentarzy: 1336010.04.2012, 22:44

Hehe Bells to najlepszy transfer lfc :P

amadeo komentarzy: 514910.04.2012, 22:44

@ ArseneAl
Moim skromnym zdaniem na następcę Wengera wybierałbym między O'Neillem i Moyes'em...chyba, że ktoś spoza Anglii.

Kysio2607 komentarzy: 1336010.04.2012, 22:43

"Co sezon najlepszych piłkarzy" eh.. Może i ma trochę racji, ale bez przesady.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.04.2012, 22:43

No to jest to 20 % :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.04.2012, 22:43

Bellers, no tak, ale mimo wszystko pokazuje jakie 'interesy' robi LFC.

ArseneAl komentarzy: 2341710.04.2012, 22:41

Jak tak patrzę na Liverpool i Dalglisha to się poważnie zastanawiam czy chciałbym w przyszłości widzieć np. takiego Henry'ego na stanowisku trenera. Może też by tak dołował w tabeli i stracilibyśmy do niego szacunek.

Kysio2607 komentarzy: 1336010.04.2012, 22:41

Downing miał niezłe mecze w LFC.

Nawet z nami ostatnio się wyróżniał.

Diabliica komentarzy: 337810.04.2012, 22:40

konalio - no tak i własnie o tym mówie. Kupiliśmy lepszego zawodnika i jeszcze taniej.

Mimo, że liverpoolu nie lubie dlatego życzę im, aby oglądali plecy Evertonu do którego nic nie mam. :)

AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 210.04.2012, 22:40

ehehehe

Komentarz ze strony City pod newsem o Nasrim mowiacym ze zdobedzie trofea szybciej niz Arsenal :

"Może i nasz zespół nie zdobędzie w tym sezonie żadnego trofeum,ale rok temu już wygrał FA CUP i gra z sezonu na sezon coraz lepiej i tak jak powiedział Samir,też jestem zdania że Man City zdobędzie puchar szybciej niż Arsenal,bo w przeciwieństwie do nich idą do przodu,a nie cofają się sprzedając co sezon najlepszych piłkarzy i mówiąc że są biedni i nie wydają pieniędzy a ich właściciel 17,5 mld na koncie......Pozdrawiam:)"