Klasa i tradycja wygrywają z pieniędzmi! Arsenal 1-0 City!

Klasa i tradycja wygrywają z pieniędzmi! Arsenal 1-0 City! 08.04.2012, 17:53, Sebastian Czarnecki 3055 komentarzy

Co prawda hit 32. kolejki Premier League nie przyniósł nam aż takiego widowiska, jakie szumnie zapowiadano w mediach, ale na pewno żaden sympatyk Arsenalu nie ma prawa narzekać na to, co zaprezentowali dzisiaj ich ulubieńcy. Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego dzisiejszego przeciwnika i sprawili, że tamci wyglądali jak banda przestraszonych dzieci.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Klasa okazała się lepsza od pieniędzy nie tylko w tym spotkaniu, ale również w pojedynku pomiędzy drużynami z Manchesteru, gdyż dzisiejszy wynik sprawił, że Czerwone Diabły już prawie na pewno zdobędą mistrzowski tytuł i chyba tylko cud może sprawić, że najlepszą drużyną Premier League zostanie Manchester City.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Song, Walcott, Rosicky, Benayoun, Van Persie

Manchester City: Hart, Zabaleta, Clichy, Kompany, Lescott, Yaya Toure, Barry, Milner, Nasri, Aguero, Balotelli

Od pierwszych minut Kanonierzy narzucili swoje tempo gry i zepchnęli bezradnych Obywateli do defensywy. Przewaga gospodarzy była ogromna, a podopieczni Roberto Manciniego wyglądali jak dzieci we mgle. Chociaż ataki Arsenalu nie przyniosły większego zagrożenia, to wywalczyli kilka rzutów rożnych.

W 14. minucie Martin Atkinson podjął dosyć kontrowersyjną decyzję, nie dając Arsenalowi rzutu karnego po wejściu Kompany'ego w Robina van Persiego. Kontakt z kapitanem The Gunners był oczywisty, ale czy powinna być odgwizdana jedenastka? Zostawmy to do pomeczowej analizy.

Minutę później Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Soczysty strzał głową w światło bramki oddał Van Persie, jednak na linii strzału stanął Vermaelen, od którego głowy odbiła się futbolówka i trafiła w poprzeczkę. Dobijał jeszcze Tomas Rosicky, ale niecelnie. Wciąż 0-0 na Emirates Stadium.

W 26. minucie drużyna gości pierwszy raz postanowiła zaatakować bramkę Wojtka Szczęsnego, a bliski zdobycia bramki był Mario Balotelli. Kontrowersyjny Włoch za bardzo ekstrawagancko próbował uderzyć piłkę, co zakończyło się niepowodzeniem i przejęciem piłki przez defensywę Arsenalu.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Kanonierzy już nie dominowali na boisku, a The Citizens coraz częściej dochodzili do głosu. Niestety wciąż nie mieliśmy przyjemności oglądać bramkowych sytuacji na Emirates Stadium.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis. Pomimo ostrego początku ze strony Arsenalu, Kanonierzy na dobrą sprawę stworzyli sobie tylko jedną świetną sytuację, po której mogli zdobyć bramkę. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy więcej okazji strzeleckich.

Druga połowa nie wyglądała już tak płynnie jak pierwsza. Przez pewien czas mieliśmy przyjemność oglądać raczej kopaninę w środku pola niż starcie dwóch najbardziej ofensywie grających drużyn w Premier League.

W 56. minucie Andre Santos zmienił lekko utykającego Kierana Gibbsa.

Kilka minut później Kanonierzy wreszcie stworzyli sobie stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Fantastyczne podanie od Songa strzałem głową zakończył Van Persie, lecz futbolówka odbiła się od słupka i wyszła w boisko.

W 68. minucie Laurent Koscielny został ukarany żółtą kartką, która okazała się dla niego 10. w tym sezonie. Oznacza to, że najlepszy defensor Arsenalu opuści najbliższe dwa mecze (Wolves, Wigan).

Kanonierzy znowu przyśpieszyli i zaczęli dominować w tym spotkaniu, coraz częściej szturmując na bramkę strzeżoną przez Joe Harta. Wciąż jednak bez bramek.

W 76. minucie komiczna sytuacja miała miejsce w polu karnym The Citizens. Najpierw strzelał Walcott, lecz jego uderzenie na słupek przeniósł Hart. Do niemalże pustej bramki dobijał Vermaelen, lecz skiksował. Dwa metry przed bramką futbolówkę przejął Benayoun, lecz nie potrafił jej opanować i w rezultacie Kanonierzy zmarnowali trzy stuprocentowe sytuacje w odstępie około pięciu sekund.

W 79. minucie Samir Nasri owacjami na stojąco został pożegnany przez zawsze wiernych mu fanów Arsenalu. W jego miejsce wszedł Kolarov. Minutę wcześniej w szeregach Arsenalu Ramsey zastąpił Benayouna.

W 85. minucie ostatnia zmiana w szeregach Arsenalu. Oxlade-Chamberlain zastąpił Theo Walcotta.

Aż 87 minut musieli czekać kibice na bramkę w hicie 32. kolejki Premier League - ale jaka to była bramka! Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Mikel Arteta, który nie dał żadnych szans Hartowi. 1-0 dla Arsenalu!

Do czterech razy sztuka. Dopiero po czwartym poważnym przewinieniu Mario Balotelli ukarany został czerwoną kartką, choć - nie oszukujmy się - powinno mieć to miejsce już co najmniej godzinę temu.

W 95. minucie Arsenal powinien był powiększyć prowadzenie do dwóch bramek, ale kiedy tylko kibice zobaczyli szturmującego z piłką Aarona Ramseya - od razu wiedzieli, że nic z tego nie będzie. Aaron jak to Aaron, bezmyślnie strzelił w trybuny zamiast przymierzyć lub odegrać do lepiej ustawionego kolegi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy w pełni zasłużenie zdobyli trzy punkty. Zabawne jest to, jak dzisiejszy wynik różnie działał na Manchester, gdyż ten niebieski wpadł w żałobę, zaś czerwony znacznie przybliżył się do mistrzowskiego tytułu i nic już nie wskazuje na to, by wypuścili go z rąk.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
amadeo komentarzy: 514910.04.2012, 20:53

@ David92
Dziwi cię to ? Liverpool pod wodzą Dalglisha stał się ligowym średniakiem...już sam fakt, że mają tyle samo punktów co Fulham i Norwich mówi sam za siebie, a lokali rywale z Goodison od niepamiętnych czasów przed nimi.

pelek komentarzy: 214610.04.2012, 20:53

Właśnie się zastanawiam, czy oglądanie tego meczu nie kwalifikuje się pod masochizm, ale chyba z braku alternatywy obejrzę [bo ile można grać w pokemony]

Kysio2607 komentarzy: 1336010.04.2012, 20:53

Kurna, szkoda że jutro też Borussia gra z Bayernem :P Taki klasyk mnie ominie..

arjen
na C+ świat się nie kończy :) na Sky Sports itp. na pewno będą transmisje ;)

ArjenRobben komentarzy: 159810.04.2012, 20:34

to jak obejrzymy nasz meczyk?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1410.04.2012, 20:32

I jeszcze ta akcja, że nie dadzą zawieszenia Debilloteliemu bo sędzia to widział. Sędziowanie w Premier League w tym sezonie stoi na wybitnie żałosnym poziomie i powinni wymienić tych patałachów na jakiś młodszych ogarniętych sędziów.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1410.04.2012, 20:29

To FA to pieprzona parodia. Myślałem, że anulują tą żałosną czerwoną kartę Derry'emu Z QPR za ślepotę i idiotyzm sędziego a oni ODRZUCILI apelację klubu. Co się dzieję z tą piłką nożną? Chcą nam pieprzone pawiany wmówić, że nic się nie stało?

Ovenoo komentarzy: 72810.04.2012, 20:28

Ubolewam nad faktem, iż jutro nie będzie meczu na canal+ :

KanonierChris komentarzy: 292410.04.2012, 20:27

Ja bym mógł ręczniki i bidony podawać w Arsenalu... :)

mitmichael komentarzy: 4924310.04.2012, 20:26

Bylo potwierdzeie w Sport+Extra, ze 16 kwietnia na Canal+Sport bedzie pokazany Nasz mecz z Wigan ale to bylo raczej do przewidzenia bo to akurat jest poniedziałek 21:00

@mitmichael

Uważam, że jedną drużynę można lubić bardziej od drugiej.

@arsenalfan

Na moim kalkulatorze wychodzi mi, że byłoby 4-0...

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17210.04.2012, 20:21

Eisfeld strzelił gola w meczu rezerw grając jako napastnik.

RvPersie komentarzy: 1145810.04.2012, 20:19

fscecf - JASNE! Podawanie bidonów , ręczników . Jest tyle stanowisk tutaj na które by się nadawał.

fcescf komentarzy: 255410.04.2012, 20:16

Tak offtop widzielibyście w Arsenalu Romela Lukaku ?

songoku95 komentarzy: 2348610.04.2012, 20:16

ramsey ,walcott, RvP x2 no szkoda tego meczyku

4cesc44 komentarzy: 136710.04.2012, 20:13

arsenalfan

Co najmniej 2:0- jak ty to liczyłeś?

arsenalfan154 komentarzy: 25210.04.2012, 20:12

mysle ze gdyby vermalen nie wybil pilki rvp , ramsey ,,trafil'' , nie bylo spalone przy bramce rvp to moglismy wygrac co najmniej 2:0

4cesc44 komentarzy: 136710.04.2012, 20:11