Klasa i tradycja wygrywają z pieniędzmi! Arsenal 1-0 City!

Klasa i tradycja wygrywają z pieniędzmi! Arsenal 1-0 City! 08.04.2012, 17:53, Sebastian Czarnecki 3055 komentarzy

Co prawda hit 32. kolejki Premier League nie przyniósł nam aż takiego widowiska, jakie szumnie zapowiadano w mediach, ale na pewno żaden sympatyk Arsenalu nie ma prawa narzekać na to, co zaprezentowali dzisiaj ich ulubieńcy. Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego dzisiejszego przeciwnika i sprawili, że tamci wyglądali jak banda przestraszonych dzieci.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Klasa okazała się lepsza od pieniędzy nie tylko w tym spotkaniu, ale również w pojedynku pomiędzy drużynami z Manchesteru, gdyż dzisiejszy wynik sprawił, że Czerwone Diabły już prawie na pewno zdobędą mistrzowski tytuł i chyba tylko cud może sprawić, że najlepszą drużyną Premier League zostanie Manchester City.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Song, Walcott, Rosicky, Benayoun, Van Persie

Manchester City: Hart, Zabaleta, Clichy, Kompany, Lescott, Yaya Toure, Barry, Milner, Nasri, Aguero, Balotelli

Od pierwszych minut Kanonierzy narzucili swoje tempo gry i zepchnęli bezradnych Obywateli do defensywy. Przewaga gospodarzy była ogromna, a podopieczni Roberto Manciniego wyglądali jak dzieci we mgle. Chociaż ataki Arsenalu nie przyniosły większego zagrożenia, to wywalczyli kilka rzutów rożnych.

W 14. minucie Martin Atkinson podjął dosyć kontrowersyjną decyzję, nie dając Arsenalowi rzutu karnego po wejściu Kompany'ego w Robina van Persiego. Kontakt z kapitanem The Gunners był oczywisty, ale czy powinna być odgwizdana jedenastka? Zostawmy to do pomeczowej analizy.

Minutę później Kanonierzy mogli wyjść na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Soczysty strzał głową w światło bramki oddał Van Persie, jednak na linii strzału stanął Vermaelen, od którego głowy odbiła się futbolówka i trafiła w poprzeczkę. Dobijał jeszcze Tomas Rosicky, ale niecelnie. Wciąż 0-0 na Emirates Stadium.

W 26. minucie drużyna gości pierwszy raz postanowiła zaatakować bramkę Wojtka Szczęsnego, a bliski zdobycia bramki był Mario Balotelli. Kontrowersyjny Włoch za bardzo ekstrawagancko próbował uderzyć piłkę, co zakończyło się niepowodzeniem i przejęciem piłki przez defensywę Arsenalu.

W kolejnych minutach gra się wyrównała. Kanonierzy już nie dominowali na boisku, a The Citizens coraz częściej dochodzili do głosu. Niestety wciąż nie mieliśmy przyjemności oglądać bramkowych sytuacji na Emirates Stadium.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis. Pomimo ostrego początku ze strony Arsenalu, Kanonierzy na dobrą sprawę stworzyli sobie tylko jedną świetną sytuację, po której mogli zdobyć bramkę. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy więcej okazji strzeleckich.

Druga połowa nie wyglądała już tak płynnie jak pierwsza. Przez pewien czas mieliśmy przyjemność oglądać raczej kopaninę w środku pola niż starcie dwóch najbardziej ofensywie grających drużyn w Premier League.

W 56. minucie Andre Santos zmienił lekko utykającego Kierana Gibbsa.

Kilka minut później Kanonierzy wreszcie stworzyli sobie stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Fantastyczne podanie od Songa strzałem głową zakończył Van Persie, lecz futbolówka odbiła się od słupka i wyszła w boisko.

W 68. minucie Laurent Koscielny został ukarany żółtą kartką, która okazała się dla niego 10. w tym sezonie. Oznacza to, że najlepszy defensor Arsenalu opuści najbliższe dwa mecze (Wolves, Wigan).

Kanonierzy znowu przyśpieszyli i zaczęli dominować w tym spotkaniu, coraz częściej szturmując na bramkę strzeżoną przez Joe Harta. Wciąż jednak bez bramek.

W 76. minucie komiczna sytuacja miała miejsce w polu karnym The Citizens. Najpierw strzelał Walcott, lecz jego uderzenie na słupek przeniósł Hart. Do niemalże pustej bramki dobijał Vermaelen, lecz skiksował. Dwa metry przed bramką futbolówkę przejął Benayoun, lecz nie potrafił jej opanować i w rezultacie Kanonierzy zmarnowali trzy stuprocentowe sytuacje w odstępie około pięciu sekund.

W 79. minucie Samir Nasri owacjami na stojąco został pożegnany przez zawsze wiernych mu fanów Arsenalu. W jego miejsce wszedł Kolarov. Minutę wcześniej w szeregach Arsenalu Ramsey zastąpił Benayouna.

W 85. minucie ostatnia zmiana w szeregach Arsenalu. Oxlade-Chamberlain zastąpił Theo Walcotta.

Aż 87 minut musieli czekać kibice na bramkę w hicie 32. kolejki Premier League - ale jaka to była bramka! Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Mikel Arteta, który nie dał żadnych szans Hartowi. 1-0 dla Arsenalu!

Do czterech razy sztuka. Dopiero po czwartym poważnym przewinieniu Mario Balotelli ukarany został czerwoną kartką, choć - nie oszukujmy się - powinno mieć to miejsce już co najmniej godzinę temu.

W 95. minucie Arsenal powinien był powiększyć prowadzenie do dwóch bramek, ale kiedy tylko kibice zobaczyli szturmującego z piłką Aarona Ramseya - od razu wiedzieli, że nic z tego nie będzie. Aaron jak to Aaron, bezmyślnie strzelił w trybuny zamiast przymierzyć lub odegrać do lepiej ustawionego kolegi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy w pełni zasłużenie zdobyli trzy punkty. Zabawne jest to, jak dzisiejszy wynik różnie działał na Manchester, gdyż ten niebieski wpadł w żałobę, zaś czerwony znacznie przybliżył się do mistrzowskiego tytułu i nic już nie wskazuje na to, by wypuścili go z rąk.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16410.04.2012, 19:02

ups -_-'

Polecam.

arsenal2395 komentarzy: 134010.04.2012, 19:00

futbolnews.pl/informacje/flesz-news/art,29449,pilkarz-chelsea-uznany-za-winnego-brutalnego-faulu-nie-zagra-przez-.html
czyli ivanovic nie zagra z nami??

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1410.04.2012, 19:00

Robin powinien odpocząć, bo krucho ostatnio ze skutecznością u niego. :) So:
Wojtek... Santos.. Djourou.. Vermaelen.. Sagna... Song.. Arteta.. Rosicky... Walcott.. Benayun... Park.
Chciałbym zobaczyć taki skład, lubię Gibbsa i wiem że lepszy jest niż Santos, ale wolę by sobie Brazylijczyk też pograł, tym bardziej, że Kieran gra cały sezon, a wiemy jaki on jest podatny na urazy. :) Wiem że Oxy nie zagra, więc chcę widzieć znów Yossiego. :) I na drugą Abou i Coq jeżeli są zdrowi. :)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 210.04.2012, 18:59

Niech sobie Chamakh zagra :]
I tak prędzej Sagna strzeli albo Gibbs niż on :D

creatiVe4 komentarzy: 376410.04.2012, 18:58

ja myślę, że zagra Chamberlain - Walcott i uwaga! Chamakh z przodu.. Tak coś przeczuwam ;)

maciekbe komentarzy: 1245810.04.2012, 18:57

patrzcie, jaka La Liga jest ciekawa !:
stats.arsenalist.com/snakes/?code=spa12011

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16410.04.2012, 18:56

kwiatinho
Błąd. Sędzia [uważa, że] widział zdarzenie i zdecydował nie używać gwizdka.

Waskitcz komentarzy: 448610.04.2012, 18:55

Szczęsny- Sagna, Verma, DJ, Santos- Song, Ramsey(niestety) Arteta- Gervinho, Walcott,- No i pewnie Robin, chociaż ja bym go wpuścił tylko na drugą połowę.

kwiatinho komentarzy: 1312810.04.2012, 18:50

Co za bzdura... Balotelli uniknie dodatkowej kary za brutalny faul na Alexie poniewaz sedzia doskonale widzial cale zdarzenie i nie ukaral zawodnika zaraz po calym incydencie... FA to banda debili. Sedzia nawet nie odgwizdal przewinienia wiec jak mogl widziec cale zdarzenie?! A jesli widzial to FA powinna zajac sie sedzia bo za cos takiego czerwona z miejsca sie nalezala. Federacje chronia brutali zamiast przykladnie karac. Gdyby Alex mial mniej szczescia to mogl zakonczyc ten sezon przygotowania do nastepnego i poczatek nastepnego sezonu juz w 16 minucie niedzielnego meczu

triumphst666 komentarzy: 257410.04.2012, 18:49

Fajnie byloby zobaczyc AOC od pierwszych w koncu. Ale Yossi to juz lepiej, niz jakby mial grac Ramsey.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16410.04.2012, 18:32

Tak już oficjalnie, ale ma jeszcze szansę na odwołanie, ale IMO to nic nie da.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.04.2012, 18:27

Wiadomo już co z Ivanovicem ? Dostanie karę za uderzenie Maloneya czy nie ?

Ramsi komentarzy: 312910.04.2012, 18:25

nie będzie naszzego meczu na C+ tylko Mułów - wygrali głowsowanie.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16810.04.2012, 18:24

Brak dodatkowego zawieszenia dla Super Mario, fuck yeah!

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16410.04.2012, 18:21

Oficjalnie
Balotelli nie będzie miał przedłużonego zawieszenia, bo został już ukarany podczas meczu.
Tylko 3 mecze kary dla Mario!

mackes komentarzy: 11110.04.2012, 18:20

Balotelli bestia ;/ koszmarne zdjęcie

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.04.2012, 18:19

Lazio are ready to cash in on Brazil midfielder Hernanes amid strong interest from Arsenal, Liverpool Tottenham.
Arsenal scouts have watched Hernanes regularly this season. (Daily Mail)

fabregas1987 komentarzy: 2581410.04.2012, 18:12

Dadzą rade, nie mozna wypuscic takiej okazji na zrobienie 5 punktowej przewagi z Wolves !!

maciekbe komentarzy: 1245810.04.2012, 17:54

@D92 czyli dwóch najlepszych zawodników w ich kadrze ^^ I tak może być ciężko, nasi sporo się ostatnio nabiegali a Wilki muszą szarpać każdy punkcik

David92 komentarzy: 640010.04.2012, 17:53

O'Hara tez nie zagra.

KanonierChris komentarzy: 292410.04.2012, 17:38

Nie ma.

maciekbe komentarzy: 1245810.04.2012, 17:38

@D92 nie pokazują. BTW próbuje dowiedzieć się, kto jest kontuzjowany u Wilków i póki co doczytałem, że nie zagra z nami Hunt. Macie jeszcze jakieś info ?

David92 komentarzy: 640010.04.2012, 17:35

btw jutro jest nasz mecz na C+ w koncu czy nie?

creatiVe4 komentarzy: 376410.04.2012, 17:27

mallen
To ładnie ;) A jutro wiecie czy ma szanse zagrać Gervinho i Diaby ? Ja osobiście chciałbym w końcu Chambo zobaczyć ..

mallen komentarzy: 2123910.04.2012, 17:23

Podolski staje w obronie Peszki:

sport.wp.pl/kat,1746,title,Podolski-staje-w-obronie-Peszki,wid,14398087,wiadomosc.html?ticaid=1e3f9

mallen komentarzy: 2123910.04.2012, 17:22

@creatiVe4

20:45

creatiVe4 komentarzy: 376410.04.2012, 17:20

O której gramy jutro ?

mallen komentarzy: 2123910.04.2012, 17:19

Ja liczę, że Ryo w przyszłym sezonie pokaże na co go stać, tak samo Ox :)

mitmichael komentarzy: 4924310.04.2012, 17:17

Własnie czytalem kolejny wymysl mediow, ze Wenger planuje sciagnac El Sharawy-ego z Milanu. AS tez dobry, twierdzi ze Cesc namawia Robina na transfer do Barcelony

mallen komentarzy: 2123910.04.2012, 16:59

W niemieckich gazetach piszą, że kontuzja Pera nie była jednak taka groźna i w następnym tygodniu wraca do Londynu na testy medyczne i możliwe, że zacznie trenować z drużyną.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 310.04.2012, 16:57

Ktoś tam z chłopaków zwracał uwagę na stronie Spursów ,że nie mówi się meczy tylko meczów otóż obydwie formy są poprawne z tym,że ta pierwsza jest rzadziej używana lecz ma starszy rys historyczny tak samo jak mieczy i mieczów. Więc jak ktoś nie jest pewny lepiej niech trzyma poziom i przemilczy .

mallen komentarzy: 2123910.04.2012, 16:56

MIKEL'S MATCHWINNER

arsenal.com/news/news-archive/see-mikel-s-matchwinner-from-a-new-angle

mallen komentarzy: 2123910.04.2012, 16:53

Dzisiaj grają rezerwy? Ma ktoś składy?

pablozet75 komentarzy: 36710.04.2012, 16:47

spursmania.org/index/news/2295/Tottenham_kompromituje_sie_przed_wlasna_publicznoscia

pablozet75 komentarzy: 36710.04.2012, 16:46

dla chcących się trochę pośmiać... :))

krawiec256 komentarzy: 54210.04.2012, 16:37

Oglądając powtórkę meczu tak się zastanawiam: kto jest większą ofermą Atkinson czy Dowd ?

Ramsi komentarzy: 312910.04.2012, 16:34

amadeo i peciakk ---> kurcze a mi się zdawało, że to wysunięty pomocnik, jak rosa. Sory za pomyłkę - kolejną.

Dekarz123 komentarzy: 118610.04.2012, 16:29

Aquiliani w Live sobie nie pograł bo miał dość poważna kontuzje , potem Benitez za bardzo na niego nie stawiał , dostwał za mało szans na grę. Teraz w Milanie pokazuje na co go stać , Ustabilizował formę , chociaz ostatnio siedzi na ławie bo Seedorf przeżywa drugą młodość .

triumphst666 komentarzy: 257410.04.2012, 16:29

Tak ostatnio przypominałem sobie mecze, które oglądałem z Podolskim w składzie (przyznaje, ze nie bylo ich wiele, ale skorzystałem dziś też z youtube dla przypomnienia) i zastanawiam sie, czy to dobry zawodnik na grę kombinacyjną, jaką preferujemy. Oczywiscie niczego mu nie umniejszam, klasa światowa i piękne wykończenie, dynamika i szybkość,oraz uderzenie z dystansu. Bardzo sie ciesze, ze raczej do nas dołączy, ale zastanawiam sie własnie nad jego techniką w ataku i czy zgra sie choćby z naszym technicznym Robinem:). Bo akurat on (Poldi), najbardziej kojarzy mi sie biegnący i walący piękną, celną petarde, albo po prostu ładnie dogrywa na prędkości i brama (b. często). Na pewno sie dostosuje, ale ciekaw jestem, jak jego atak pozycyjny. Ciekawi mnie również, co za niespodzianke (i czy w ogole...) szykuje dla nas Wenger, jesli chodzi o środek pola, w trakcie okienka. Wolałbym, żeby ten obszar tez zabezpieczył w przyszłym sezonie, mimo powrotu Jacka i innych. Jestesmy Arsenalem i imają sie nas kontuzje aż do znudzenia;).

ArjenRobben komentarzy: 159810.04.2012, 16:24