Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dewry komentarzy: 8101 newsów: 229.08.2019, 22:34

LEGIA PANY

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 429.08.2019, 22:34

Już wiadomo, dlaczego Legia nie straciła żadnej bramki przez całe eliminacje. Po prostu czekali na idealny moment.

Craz komentarzy: 356529.08.2019, 22:34

Legiunia papa polska liga ani jednego przedstawiciela nawet w lidze Europy. Czas to zaorac

A nie.... Dogrywki nie będzie

Ta legia Kutz na kolanach biega, a tu dogrywka się zbliża.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.08.2019, 22:31

Ten bramkarz Legii ciekawy. NA pewno dobrze sie ustawia.

GROMALL komentarzy: 509029.08.2019, 22:31

Kurła,ten mecz to tylko dla prawdziwych koneserów XD

pumeks komentarzy: 2080829.08.2019, 22:30

A tymczasem Wilki coraz bliżej LE.

Baronesko komentarzy: 133229.08.2019, 22:30

@Ech0z: nie wiem gdzie byłeś. Ja jestem na północy Anglii, większość białych ludzi i nigdzie nie czułem się jak niewolnik. Jednak dużo zależy od tego gdzie trafisz.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.08.2019, 22:30

@bocian18:
Powiem tak, ja kupowalem przed rozpoczeciem studiow Lenovo jakis po taniosci i do dzis mi chodzi, mimo ze uzywalem tez go czasem do gier, a nawet stal wlaczony nonstop przez tydzien. Na pewno moge polecic sprzet tej firmy, poniewaz ce****e sie wyrzymaloscia!

kamilo_oo komentarzy: 2356729.08.2019, 22:29

@Ech0z napisał: "Wróciłem po 3 tygodniach uteskniony że jestem w normalnym kraju gdzie ludzi traktuje się jak ludzi a nie jak niewolnika. No i te małpy na ulicach"

To gdzie ty byłeś?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.08.2019, 22:28

To czy w Polsce ludzi traktuje się jak ludzi to bym się spierał.

pumeks komentarzy: 2080829.08.2019, 22:28

@Ech0z:

Rozumiem, że byłeś w zoo?
No chyba, że......

silvano95 komentarzy: 980529.08.2019, 22:27

Kibice Legii dobrze przygotowani do meczu , każdy ma po bębnie.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214329.08.2019, 22:27

@Mixerovsky: można, tylko trza umić

grzegorz1211 komentarzy: 1028429.08.2019, 22:26

@Pitu88: W życiu, liczby świadczą na korzyść Auby, jest bardziej ruchliwy, więcej pokazuje się na pozycje i nawet w obronie więcej się angażuje

Ech0z komentarzy: 1040829.08.2019, 22:25

@Baronesko: ja ruszyłem. Wróciłem po 3 tygodniach uteskniony że jestem w normalnym kraju gdzie ludzi traktuje się jak ludzi a nie jak niewolnika. No i te małpy na ulicach

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1629.08.2019, 22:25

@polandblood
Hahaha. :D

*Nie można wysyłać tu serduszka. :(

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.08.2019, 22:25

Ale kopanina. Dobrze, ze nie ogladam w ogole ekstraklapy.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1629.08.2019, 22:24

@polandblood:

MarkOvermars komentarzy: 913329.08.2019, 22:24

Oczywiście polscy kibole zawsze siarę muszą zrobić. Niczym typowy Janusz na wakacjach za granicą

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.08.2019, 22:22

@Mihex: Bo nie trenujesz, jakbyś trenował to byś wyhodował mięsień piwny ;)

pumeks komentarzy: 2080829.08.2019, 22:22

Kibole legii to jednak debile.

Baronesko komentarzy: 133229.08.2019, 22:22

@Dominik11: stary jak nie masz rodziny, za bardzo nic Cię nie trzyma to rusz w świat. Życie za takie pieniądze to wegetacja. Znam to z własnego doświadczenia. Emigracja otwiera mega oczy i nabierasz dystansu do wszystkiego. A jak możesz sobie co miesiąc jechać na weekend do dowolnego miasta w Europie to czujesz co to życie. A często na 2-3 dni przed wypłatą w Polsce nie miałem kasy na paliwo po opłaceniu mieszkania, internetu i zakupów.

lukasz845 komentarzy: 454429.08.2019, 22:21

A potem zdziwienie, że UEFA kary ładuje, sami im pretekst dają

Mihex komentarzy: 2360429.08.2019, 22:21

Nigdy nie rozumiałem tych "niewysportowanych" kibiców zdejmujących koszulki. Mi tam byłoby głupio bebzol tak pokazywać :V

Slaviola komentarzy: 1237729.08.2019, 22:20

Ja nie mogę!

Czy Nasi polscy kibice, klubów piłkarskiej Ekstraklasy, zwłaszcza tyczy się to Legi Warszawy, muszą Nam na cały świat robić wstyd?

Heheh... żenada!

Pitu88 komentarzy: 216629.08.2019, 22:20

@grzegorz1211: nie zgodzę się... Oboje są na tym samym poziomie, Auba ma po prostu większy hejp

ostriket komentarzy: 661429.08.2019, 22:20

I musieli intelektualiści odpalić te dymne dziadostwa...

Mihex komentarzy: 2360429.08.2019, 22:20

Ale się mleko zrobiło na stadionie :p

DanielDaniel komentarzy: 45929.08.2019, 22:19

Uważam wszystkich puszczających race w trakcie meczu za zwierzęta.

Spejsik komentarzy: 341729.08.2019, 22:19

Typowy mecz w którym jeden zespół cały czas atakuje a drugi walnie jedną długa piłkę do napastnika i wygrają :D

NaZawszeArsenal komentarzy: 123729.08.2019, 22:19