Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal

Klęska na Anfield: Liverpool 3-1 Arsenal 24.08.2019, 19:31, Łukasz Wandzel 3737 komentarzy

W 3. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Anfield, by podjąć tegorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzów - Liverpool. W ostatnich latach starcia obu tych drużyn dostarczały sporo emocji, a wynik spotkania był trudny do przewidzenia. Przed dzisiejszym meczem atmosferę podgrzewał fakt, że zarówno Kanonierzy, jak i The Reds mogli pochwalić dorobkiem 6 punktów. Po dzisiejszym starciu to jednak ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa może samodzielnie rozsiąść się w fotelu lidera.

Byliśmy świadkami dwóch różnych połów, ale w każdej z nich przewagę miał Liverpool. W trakcie pierwszych 45 minut Arsenal pozostawał skupiony i udanie bronił się przed dośrodkowaniami gospodarzy. Niefortunnie jednak stracił bramkę niedługo przed przerwą. Druga połowę przyćmiły natomiast wyczyny Davida Luiza, którego doświadczenie i liczba tytułów kłóci się z tym, co pokazywał na boisku. Brazylijczyk winny jest straty dwóch goli, a w konsekwencji postawy całego zespołu, który przy stanie 3-0 nie potrafił już nawiązać walki z rywalem.

Arsenal: Leno - Maitland Niles, Sokratis, David Luiz, Monreal - Xhaka, Guendouzi (85' Mchitarian), Willock (81' Lacazette), Dani Ceballos (61' Torreira) - Aubameyang, Pepe.

Liverpool: Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum (69' Milner), Henderson - Mane (77' Oxlade-Chamberlain), Salah, Firmino (86' Lallana).

Od pierwszego gwizdka sędziego gra toczyła się na połowie Arsenalu. Bardzo szybko bliski szczęścia był Roberto Firmino, który nie zdążył dopaść do piłki po dośrodkowaniu. To właśnie wrzutki bocznych obrońców były najczęściej wykorzystywanym schematem przez ekipę The Reds. Z kolei Kanonierzy udanie bronili się przez blisko 40 minut, opierając swoją grę na kontratakach. Nic nie zapowiadało katastrofy, a każdy obrońca wystrzegał się błędów.

W ofensywie zaś Swoje przebłyski miał Pepe, któremu z początku wychodził drybling nawet w towarzystwie Virgila Van Dijka. W 31. minucie minimalnie chybił, mierząc w okienko bramki, a chwilę później przejął piłkę w środku pola i przedryblował obrońcę, jednak strzał... pozostawiał wiele do życzenia. Gola mógł też zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który próbował przelobować Adriana po jego słabym wyjściu z bramki i próbie wybicia, ale futbolówka minęła słupek.

Mogło się wydawać, że gra stoi w miejscu. Liverpool nieustannie starał się wrzucać piłkę w pole karne, a Arsenal przeprowadzał kontratak, jeśli tylko miał taką okazję. Do otwarcia wyniku doszło jednak jeszcze przed przerwą. Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu rożnego, a na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Joel Matip.

W drugiej połowie zamiast myśleć o wyrównaniu, Unai Emery raczej zaczął się zastanawiać nad doborem partnera dla Sokratisa. Charakter Davida Luiza objawił się, gdy bezmyślnie pociągnął rywala za koszulkę, za co przyznany został Liverpoolowi bezdyskusyjny rzut karny. Antybohaterstwo Brazylijczyka nie skończyło się na sprokurowaniu jedenastki. W 58. minucie przeprowadził szarżę na Salaha, co jedynie pomogło Egipcjaninowi przejść obrońcę Arsenalu i popędzić w kierunku bramki. Dwa błędy Davida Luiza równały się dwóm bramkom Mo Salaha.

Kanonierzy zdołali jeszcze zaskoczyć uśpioną obronę Liverpoolu w końcówce spotkania. Wtedy to Pierre-Emerick Aubameyang asystował przy trafieniu Lucasa Torreiry. Londyńczycy na krótko złapali wiatr w żagle, ale nie przełożyło się to już na rezultat spotkania: Liverpool 3-1 Arsenal.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Spejsik komentarzy: 340929.08.2019, 18:58

@Xyzxyz: Myślę, że oni z niej wyjdą nawet grając 2 składem

new_star komentarzy: 6851 newsów: 929.08.2019, 18:56

@mitmichael: @mitmichael napisał: "Grupa F grupa smierci, Grupa G grupa smiechu"

Jeśli się nie mylę, to dziś widziałem taka statystykę, że na ostatnich 16 sezonów aż 6 zwycięzców LM było w grupie F. Chyba F.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.08.2019, 18:50

@Mateo0920: Kiedyś pasuje za niego się zabrać, Dominc West i do tego sezonu jak dobrze kojarzę grała ram Ruth Wilson.

Mihex komentarzy: 2360429.08.2019, 18:50

Czemu w LM zawsze jest jedna grupa która bardziej wygląda na grupę LE xD

lays komentarzy: 3987129.08.2019, 18:49

@NineBiteWolf:

Martiala na bank nie zagra?

new_star komentarzy: 6851 newsów: 929.08.2019, 18:49

@NineBiteWolf: to nie była trudna decyzja. Potwierdzone, że Martial nie zagra, a pozniej w przerwie na repy można kartę odpalić, jak pewnie większość postapi.

Ehh i znow nie ma nas w losowaniu LM, to boli

Alonso komentarzy: 1282429.08.2019, 18:49

@new_star pomyliło mi się z narodowym, myślałem że Sevilla z Krychowiakiem to był finał w Gdańsku

Mateo0920 komentarzy: 11829.08.2019, 18:46

Bilety na finał LE pewnie będą w lutym /marcu przyszłego roku w ogólnodostępnej sprzedaży?

Mateo0920 komentarzy: 11829.08.2019, 18:44

Widzę, że ruszył 5 sezon the affair. Są tu jacyś fani tego serialu?

lays komentarzy: 3987129.08.2019, 18:41

@Tevez:

Ale Ty pleciesz głupoty. Aż głowa boli. Patrząc na topie to w rolce gra najwięcej młodych.

Niles, wilkock ,guendozi, nelson graja regulaneie od poczatku sezonu, mało?

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 729.08.2019, 18:41

@Tevez: do są te detale

Mateo0920 komentarzy: 11829.08.2019, 18:40

Barca vs Borussia
Real vs Psg fajne grupy jak na razie

Mateo0920 komentarzy: 11829.08.2019, 18:39

Bayern vs Tottenham ciekawa walka będzie o zwycięstwo w grupie. Faworytem Bayern nieznacznie

Xyzxyz komentarzy: 33529.08.2019, 18:34

Wiecie gdzie obejrze za darmo odwroceni ojcowie i corki ?

new_star komentarzy: 6851 newsów: 929.08.2019, 18:13

@Alonso: wolę zwycięski finał Arsenalu w Gdańsku. Może akurat do trzech razy sztuka.

Tevez komentarzy: 408729.08.2019, 18:10

Gdzie jest ta młodzież w składzie? Gdzie jest ta młodzież w Arsenalu? No bo patrzę, patrzę tutaj na składzik: Aubameyang, Lacazette, Pepe - to są piłkarze ofensywni, tak? No Pepe jest młody ale nie młody stażem i nie jest wychowankiem tej akademii. No gdzie jest ta młodzież? Po to przyszedł Emery, że słyszeliśmy, że jest paru młodych zawodników, którzy za chwilę będą w pierwszym składzie grać. Aha, młodzież zagrała z Angers i zagra za rok w pierwszej albo drugiej rundzie Emirates Cup z jakimiś amatorami. Czasami patrzysz na jednego czy drugiego zawodnika - Torreira, Bellerin to, tamto, siamto. Zastanawiasz się: ty, ten chłopak nie jest taki słaby, żeby grać w Arsenalu. A własnie może jest taki słaby tu? (wskazuje na głowę) Może dlatego Torreira po fajnym wejściu do Premier League potem ginie, bo nie ma tego. (mental) I przychodzi trudniejszy moment zespołu i się okazuje, że tu nie ma w ogóle trzech, czterech zawodników żeby tę drużynę pociągnęło. Żeby nie patrzeć się na Emerego i potem mówić: Bo trener to, bo trener tamto. Nie niosą nas nogi. Nie ma świeżości. Nie! Masz jaja, wyjdź, pokaż. Za coś ci ten klub płaci. Za coś ci ci kibice kibicują i są na każdym meczu. Ty pokaż jako piłkarz, że zasługujesz żeby tutaj grać. Jesteś zawodowcem. To po co mi piłkarz, który pokaże trzy fajne akcje przy 3:0?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466929.08.2019, 18:10

Nie zagra

gunners007 komentarzy: 954329.08.2019, 18:07

@Naburator: KWP zszedł z kontuzją w meczu z NUFC więc nie jest zaskoczeniem, że nie zagra.
A Sissoko na RB może być nie taki zły pomysł. Gość jest dzikiem.

pelek komentarzy: 214629.08.2019, 17:54

@RIVALDO700 napisał: "Oficjalny debiut Pique w Barcelonie to mecz z Wisła Kraków w el. do LM."
Cleber>Pique

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2019, 17:51

Aubameyang against 7-20 in Premier League.

Games - 38
Goals - 31

Tak to się robi panowie.

pelek komentarzy: 214629.08.2019, 17:48

@TomekO: kolega ma, fajnie czasem pograć w grupie w Mario Party lub Kart, podejrzewam, że w Smash Bros jeszcze lepiej, ale dla mnie to tyle. Poza exclusive'ami jak Zelda, Mario, Pokemony, to głównie jakieś jRpg i owszem fajne indyki, ale moim zdaniem to za mało żeby traktować Switcha jako poważną alternatywę dla PS4/Xboxa.
Coś tam jeszcze bym mógł napisać jeśli chcesz konkretniejszych informacji.

Tevez komentarzy: 408729.08.2019, 17:47

@grzegorz1211: Bo w piłce liczą się jaja i każdy ci to powie nawet Mateusz Borek :D

Kowal96 komentarzy: 1758929.08.2019, 17:45

Jak coś, o 18 losowanie LM :D

Naburator komentarzy: 278429.08.2019, 17:40

Nie weim czy było,

Z powodu problemów zdrowotnych, Kyle Walker-Peters może nie wystąpić w niedzielnych derbach północnego Londynu.

Niewykluczone, że na pozycji prawego defensora zagra... Moussa Sissoko.

Evening Standard

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2019, 17:38

Taka ciekawostka

Oficjalny debiut Pique w Barcelonie to mecz z Wisła Kraków w el. do LM.

Nieoficjalny debiut Neymara w barwach Barcelony to mecz towarzyski z Lechia Gdańsk.

A mówią, ze polskie kluby nie piszą historii.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 229.08.2019, 17:37

Kupował ktoś z was kiedyś w e-glamour?

lays komentarzy: 3987129.08.2019, 17:34

@schnor25:

Do Besiktasu na loan

Alonso komentarzy: 1282429.08.2019, 17:34

No przydałaby się Legia w grupie z Arsenalem, a jak nie Legia to ktoś z Cech. To byłby jedyny pożytek z grania w LE, Arsenal z meczem wyjazdowym w Polsce albo blisko granicy.

gbn komentarzy: 376729.08.2019, 17:26

@RIVALDO700: E tam, w Gdańsku na finale ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2019, 17:23

To co dzis Legia przechodzi Power Rangersów , a potem w grupie LE trafia na AFC i wygrywa 4-1 po golach Niezgody?

grzegorz1211 komentarzy: 1028329.08.2019, 17:21

@Tevez: ty chyba za dużo jajami myślisz, nie głową wypisując takie głupoty

Tevez komentarzy: 408729.08.2019, 17:19

@RIVALDO700: Jesień to moja ulubiona pora roku.

TomekO komentarzy: 275029.08.2019, 17:18

Poważne pytanie ma ktoś z was switcha ? Jak tak to czy to polecacie i czy po za zelda i portem wieska zbliżającym się dużymi krokami jest w co grać.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.08.2019, 17:17

Ah shit, here we go again :)

TomekO komentarzy: 275029.08.2019, 17:15

Jak tu miło jak wesoło. Najpierw jest hejt na Unaia że Laca nie gra 90 minut teraz hejt ze w ogole zagral.
Jak to fajnie jak to miło że do wszystkiego zawsze można się doczepic.

Tevez komentarzy: 408729.08.2019, 17:14

Emery nie wystawił Lacazetta ponieważ zabrakło mu jaj. Myślę że to już sobie wyjaśniliśmy i nie ma sensu do tego wracać.