Kluczowe pojedynki: Arsenal vs Sunderland

Kluczowe pojedynki: Arsenal vs Sunderland 21.02.2009, 12:46, Piotr Cieślak 17 komentarzy

W poprzedniej rundzie Kanonierzy potrzebowali zdobytej w ostatnich minutach bramki nieobecnego dziś kapitana, Cesca Fabregasa, by wywieźć ze Stadium of Light jeden punkt. Dziś jednak, podbudowani dobrym występem w FA Cup, na Emirates, zawodników i kibiców Arsenalu z pewnością zadowoli wyłącznie zwycięstwo. Oto trzy pojedynki, które mogą okazać się kluczowe w realizacji tego planu:

William Gallas vs Kenwyne Jones

Kenwyne Jones po trzymiesięcznej kontuzji, która wykluczyła go z gry na początku sezonu, wrócił do składu Sunderlandu w imponującej formie. Napastnik zdobył siedem bramek w szesnastu meczach, co pomogło jego drużynie powoli wspiąć się na wyższe miejsca tabeli Premier League. Dziś na jego drodze stanie William Gallas, który rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty ostatnie trzy spotkania Arsenalu. Francuz, który odzyskał formę po burzliwym początku sezonu, wygrał 12 z 18 prób odbioru piłki, może pochwalić się również 75% skutecznością dryblingu.

Denilson vs Steed Malbranque

Denilson i Steed Malbranque mogą zapewnić nam dzisiejszego popołudnia wiele emocji. Obaj wystąpili w tym sezonie 24 razy, Denilson przewyższa swego rywala w liczbie zdobytych bramek i udanych podań. Były zawodnik Spursów za to ma na koncie więcej asyst oraz odbiorów. Malbranque również zakończył sukcesem więcej dryblingów niż Brazylijczyk, jednak częściej też tracił piłkę próbując mijać przeciwników.

Nicklas Bendtner vs Anton Ferdinand

W ataku Arsenalu z powodu kontuzji wracającego do formy Eduardo oraz Adebayora zobaczymy prawdopodobnie Nicklasa Bendtnera. Duńczyk nie należy do ulubieńców wielu kibiców Kanonierów, a trzy gole oraz dwie asysty podczas osiemnastu niepełnych występów faktycznie nie są wyjątkowo imponującym wynikiem. Mimo to, w kilku ostatnich meczach Bendtner pokazał się z dobrej strony, więc być może dziś postara się zmienić niektóre negatywne opinie na swój temat. Anton Ferdinand, młodszy brat obrońcy Manchesteru United, od września zapewnił sobie stałe miejsce w drużynie Black Cats. Wybijał piłkę w groźnej sytuacji aż 36 razy. W swym poprzednim klubie, West Ham, znany był z tendencji do zdobywania bramek od czasu do czasu, w Sunderlandzie jednak oddaje średnio jeden strzał w światło bramki na dziesięć meczów.

Bossman komentarzy: 80221.02.2009, 15:17

Denilson z Songiem grac nie moze ale sam jako zawodnik jest dobry,przesadzacie...

Fierce_girl komentarzy: 219421.02.2009, 15:10

'Duńczyk nie należy do ulubieńców wielu kibiców Kanonierów'
hehe;p

No, to tylko wygrać!

Wkocin komentarzy: 79921.02.2009, 14:55

ja najbardziej martwię się o środek pomocy. statystyki denilsona źle odzwierciedlaja jego faktyczną grę, a moim zdaniem gra fatalnie szczególnie jak jego partnerem na środku jest song. ta dwójka kompletnie sobie nie radzi

kasiacesc komentarzy: 187821.02.2009, 13:54

Bendtner porównujac go do Anton Ferdinanda jest dosyc dobry ;]
ale wszystko zalezy od tego co pokaża na boisku.....
ja jednak mam nadzieje ze od pierwszej minuty wystawi Vele koło RvP....a Bendtner wejdzie w drugiej połowie

lukaszksso komentarzy: 61821.02.2009, 13:45

Liczę na błysk geniuszu RvP, ale jak zagrają tak jak z Cardiff to luźno wygrają ;p

Szef komentarzy: 1303521.02.2009, 13:42

mysle ze Gallas dzisiasj cos strzeli. Takie mam przeczucie, wiem ze to obronca ale jakos tak to czuje

solar komentarzy: 146521.02.2009, 13:34

gallas najbardziej da rade :)

Katie komentarzy: 552 newsów: 621.02.2009, 13:30

Nicklas jest w niezłej formie i mam nadzieję, że strzeli bramkę i zagra dobry mecz :p

Koo7i komentarzy: 66221.02.2009, 13:22

ja mowie ze za czesto to on z glowy nie uderza, jest pilkarzem technicznym i woli sobie najpierw pilke przyjac a potem spokojnie precyzyjnie uderzyc pewna noga.

prodigi komentarzy: 11121.02.2009, 13:20

Rvp gra głową bardzo dobrze.. zwróć uwagę przy zgrywaniu piłek i wygrywaniu pojedynków.

kolek komentarzy: 2330 newsów: 121.02.2009, 13:16

statystki Bendtnera są zadziwiające :P

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 221.02.2009, 13:13

Ja tam wole aby zagrał Robin i Vela. Na rzutach rożnych przecież walczyć o piłke mogą Diaby, Gallas, Song (o ile zagrają) no i troche niżsi inni zawodnicy.

Manwe komentarzy: 103621.02.2009, 13:13

Ale za to słabo RvP gra głową...
A Bendter w złej formie nie jest. Coś mi chodzi po głowie, że strzeli dzisiaj gola, albo zaliczy asystę.

Koo7i komentarzy: 66221.02.2009, 13:13

chodzi o to ze to sa typy napastnikow ktorzy graja pilka i potrafia zasystowac jak trzeba. Nie widze ze by Ade czy Bendtner tak robili. Z kolei rzadko widze zeby RvP strzelal z Głowy. A bez strzalow glowa skrzydla sa praktycznie zbedne. Vela i RvP na ataku razem to tylko przy grze srodkiem.

Koti komentarzy: 127721.02.2009, 13:09