Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy

Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Skrót spotkania: Sydney Wanderers 1-3 Arsenal

Sydney 2017 autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360415.07.2017, 19:27

@Redzik: To fakt, Nacho Monreal aka Tadziu Norek aka Młodszy brat Petera Croucha miny ma świetne :P

@Argudo: Kto miałby sypnąć? City chociażby. W tym okienku potrafili dać 40 mln za słabszych niż Alexis zawodników. Wenger może by nie chciał, ale jak zawodnik i zarząd usłyszą kwoty to mogą bardzo usilnie przekonywać trenera do zmiany decyzji.

Choć póki co Alexis jest naszym zawodnikiem i nie ma co się denerwować :P

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2017, 19:24

@FabsFAN
Kilka udanych (!) dryblingów, blisko strzelenia bramki. Zaprezentował się lepiej od Welbecka.

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 19:24

@FabsFAN: Zagrał fatalnie i jak zawsze musiał sytuacje zmarnować.Tyle.... :D

Mihex komentarzy: 2360415.07.2017, 19:23

Arsenal have decided to exercise their buy-back clause on Wellington Silva. The attacker is out of Fluminense's squad. Bordeaux interested.

O cholibka, skąd oni takie informacje wynajdują :O? Toć to Silva był skreślony dawno przez problemy z pozwoleniem. "Przespał" (nie ze swojej winy) szanse na walkę o skład. Może jakby dał radę przed 21 rokiem życia...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.07.2017, 19:23

@Mihex:

Tylko pytanie, kto miałby sypnąć tymi pieniędzmi?
Bayern się wycofał, kierunek włoski i hiszpański mało prawdopodobny, PSG to raczej niej est klub, do którego chciałby iść Alexis.
Zostają rywale z ligi i tu kwestia jest tego, czy Wenger będzie chciał sprzedać im Sancheza. Myślę, że już raczej zmądrzał i tego nie zrobi, chyba, że pieniądze będą gigantyczne.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 19:23

@Mihex: no tak tak, on chciał zasłonić twarz ale wszystko co robi Monreal wygląda strasznie śmiesznie a i swoim wyglądem przypomina mi Tadzio Norka z Miodowych Lat :D

Mihex komentarzy: 2360415.07.2017, 19:21

@Redzik: Mi to wygląda na osłanianie (chyba raczej mało skuteczne :P) twarzy. No, ale może po prostu faktycznie wiedział co się stanie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.07.2017, 19:18

jacyś fani chłopaków nie płaczą?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.07.2017, 19:16

Reakcja Monreala. Uwielbiam tego gościa. Niesamowicie niedoceniany ;)

szyszak komentarzy: 94615.07.2017, 19:16

Giroud to frajer, mam nadzieje że Laca go posadzi na ławie na dobre.

Mihex komentarzy: 2360415.07.2017, 19:16

@Argudo: A ja nie.
Nie dlatego, że podważam wiarygodność Crossa, czy że nie wierzę Wengerowi. Nie wierzę piłkarzom i wiem, że nawet najszczersze obietnice mogą zostać zapomniane gdy drugi klub sypnie odpowiednio wysoką kwotą :p

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.07.2017, 19:15

Jak zaprezentowal sie dzis Walcott :D? Jakies streszczenie jego gry?

hanzo88h komentarzy: 166015.07.2017, 19:15

Wenger o Rvp " Utrata tak dobrego zawodnika zawsze boli, ale jego kontrakt obowiązywał jeszcze tylko rok, więc nie mieliśmy wyboru"
pozdrawiam ;)

dudekns komentarzy: 605015.07.2017, 19:14

@Simpllemann:
Dzięki wielkie!
Co się zeszukalem tej aplikacji to głowa mała.

hanzo88h komentarzy: 166015.07.2017, 19:12

Wenger to mały kłamczuszek jeszcze tego nie wiecie? to samo mówił o Fabregasie, Nasrim, RvP , Songu

Alatariel komentarzy: 38515.07.2017, 19:09

Tak sobie właśnie obejrzałem powtórkę z meczu no i Żwirek jest niezłym samolubnym frajerem, nie chce podać ani odegrać tylko się chytrzy a najlepsze jak nie przybił piątki Lacazette po strzelonym golu, co za koleś... Śmieszne to bo pamiętam jak jeszcze 2-3 lata temu gadał że on nie ma nic przeciwko sprowadzeniu nowego napastnika bo rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła no to widzimy jak ta jego rywalizacja wygląda.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 615.07.2017, 19:06

Wenger: "I have spoken to Alexis on text [about his future] & it was very positive. My thoughts are always positive." [johncrossmirror]
Wenger on Alexis: "Of course he will stay. There is not a lot to resolve at the moment with the player." [johncrossmirror]

Tak miał powiedzieć Wenger, JC to bardzo dobre źródło. Po tych słowach zdziwię się, jeśli Alexis odejdzie tego lata.

Kiedy następny mecz?
Myślałem, że będzie jakaś informacja na stronie, zawiodłem się.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 115.07.2017, 19:00

Sanchez zostaje

hanzo88h komentarzy: 166015.07.2017, 18:59

Hehe znając pomysłowość Bossa może tak być. Sprzeda Sancheza i Laca na skrzydło model na atak i Welbeck albo Walcott na drugiej flance.

Tevez komentarzy: 408715.07.2017, 18:57

Monreal i Kolasinac mogą się w trakcie meczu wymieniać pozycjami. To może być dodatkowy atut Arsenalu w ofensywie gdyż rywale będą mieli problem z kryciem jeśli w trakcie spotkania raz po flance będzie śmigał Bośniak a innym razem Hiszpan.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282115.07.2017, 18:55

Goal.com: Riyad Mahrez uzgodnił warunki kontraktu z AS Romą. Leicester musi uzgodnić jeszcze z Giallorossi kwotę transferową, która ma wynosić około 40 milionów funtów.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190915.07.2017, 18:43

Czyżby Laca przyszedł żeby zastąpić Alexisa, a nie posadzić na ławie Girouda?

ZielonyLisc komentarzy: 2029415.07.2017, 18:42

No i Papa zsiusiakował... na bank już nikogo nie sprzedadzą, chyba że Papa wyłoży +45 mln

hanzo88h komentarzy: 166015.07.2017, 18:38

Monaco rozkupione, tylko popa Wu nie skorzystał. Ciekaw jestem czy w cenie za Lemara udało by się kupić Wernera, gość ma papiery na mega kozaka i może grać na wszystkich pozycjach w lini ataku.

BarcArsenal komentarzy: 135315.07.2017, 18:35

Giroud powinien skończyć pajacować, myśle ze Wenger i Dechamps szybko mu to wybiją z głowy

kamilo_oo komentarzy: 2356715.07.2017, 18:29

@czesiek_4:

Był w Lechii, ale już wrócił do QPR

Rafson95 komentarzy: 1059715.07.2017, 18:29

Podejrzewam, ze Kolasinac tutaj przyszedł jako LŚO do 3 stoperów, a nie jako wahadłowy. Nie będzie się gryzł z Monrealem

czesiek_4 komentarzy: 111215.07.2017, 18:28

Panie i panowie pytanie następujące : gdzie gra obecnie ariel borysiuk ? Jestem obecnie na sparingu Peterborough united - qpr i wydaje mi się ze to on lecz wszystkie źródła podają ze jest wypożyczony do lechii??

@mistiqueAFC
To było jak walka o terytorium i Macron tego pojedynku nie przegrał.

Dominik11 komentarzy: 2023515.07.2017, 18:18

Giroud wie ze nie będzie grał w pierwszym składzie, i tak to się kończy do tego Laca też francuz i się raczej nie dogadają.

dudekns komentarzy: 605015.07.2017, 18:18

Znacie może jakąś dobrą aplikacje na telefon do oglądania meczy na żywo?

Kiedyś ściągnąłem taka fajna aplikacje, ale teraz nie mogę jej znaleźć - może ktoś pomożemy?

Poniżej link do zdjęcia w/w aplikacji

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 18:14

40 sekund i Piast odpowiada :D 1-1

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 18:10

@Simpllemann: Zapomniałeś o uścisku Trumpa i Macrona który trwał trochę za długo przez Francuza właśnie :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.07.2017, 18:05

Brak piątki/misia dla Lacazette'a będzie (już jest) tematem podobnym do sytuacji, w której Trump nie podał ręki kanclerz Niemiec.

sebastix11 komentarzy: 599815.07.2017, 18:00

@mistiqueAFC:

widze, że zdarzyło Ci się już wcześniej :) teraz tylko i wyłącznie poprawa :D haha

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 17:57

Taka bieda w świecie futbolu teraz jest, że życie zmusiło mnie do oglądania imitacji piłki nożnej (Ektraklasy).

Ten Vassiljev z Piasta to jest ta gwiazda zeszłego sezonu? :O

Mihex komentarzy: 2360415.07.2017, 17:47

Sky:
?? DONE DEAL ??

Chelsea sign Tiemoue Bakayoko from Monaco.

:CCC

Lucas6Z komentarzy: 182215.07.2017, 17:47

Taktyka transferowa powinna być prosta.
Oddać tych piłkarzy co trzeba bo są byle jacy - Walcott i Welbeck a zachować tych którzy będą bardzo potrzebni - Giroud, Alexis + w miejsce dwóch angielskich supergwiazd ściągnąć Lemara i mamy największy potencjał ofensywny w premier league - stare dobre czasy pięknej gry realne w powrocie.
Ale proste rozwiązania są czasem tak skomplikowane, świat jest dla mnie niezrozumiały między innymi przez Wengera

mistiqueAFC komentarzy: 2676915.07.2017, 17:46

@sebastix11: ło matko co ja tam napisałem :O

sebastix11 komentarzy: 599815.07.2017, 17:44

wahadło :D nie wachadło :P

Dominik11 komentarzy: 2023515.07.2017, 17:41

Tiemoue Bakayoko nowym piłkarzem Chelsea!

Marioht komentarzy: 611415.07.2017, 17:40

"Na żywo" ten komplet strojów Arsenalu wygląda zdecydowanie lepiej. Podobają mi się. Bardzo estetyczne.