Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal!

Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal! 04.03.2015, 21:46, 2630 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do nas!

Kibice Arsenalu mogą czuć pewien niedosyt po dzisiejszej wygranej ich ulubieńców z ekipą QPR. Kanonierzy często pozwalali się zdominować, w defensywie pojawiło się kilka momentów zwątpienia i po raz kolejny do ostatnich sekund trzeba było drżeć o komplet oczek. Najważniejszy jest jednak pozytywny rezultat, gdyż walka o TOP4 będzie niezwykle zacięta do samego końca i każda wpadka może utrudnić zajęcie miejsca gwarantującego udział w Champions League.

Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, ponieważ podopieczni Wengera mają przed sobą niesamowicie trudne starcie w ćwierćfinale FA Cup przeciwko Manchesterowi United. Pokonanie QPR spowoduje zapewne, że atmosfera w szatni się poprawi i na Old Trafford ujrzymy zmotywowaną i pewną siebie drużynę.

Poniżej składy obu zespołów:

QPR: Green, Furlong, Onouha (45' Hill), Caulker, Suk-Young, Phillips, Sandro (56' Kranjcar), Henry, Hoilett (73' Isla), Austin, Zamora

Arsenal: Ospina, Bellerin, Gabriel (37' Koscielny), Mertesacker, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+3' Welbeck), Alexis, Giroud

Początek spotkania to dominacja gospodarzy, jednak nie potrafili oni stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Co prawda Austin oddał dwa strzały na bramkę Ospiny, ale oba były o wiele za słabe, aby pokonać Kolumbijczyka.

Czas mijał, a Kanonierzy nie potrafili otrząsnąć się z letargu. Gra stała się ostrzejsza. Ironicznie można stwierdzić, że piłkarze próbowali wynagrodzić nam przeciętność widowiska faulami.

W 23. minucie Zamora wystawił głową futbolówkę Austinowi, który posłał ją na bramkę Ospiny. Golkiper Arsenalu nie został zmuszony do wysiłku, gdyż piłka wycelowana była prosto w niego. Chwilę później przyjezdni zrewanżowali się strzałem po ziemi Girouda, ale nie sprawił on problemów Greenowi.

W 32. minucie za faul na Rosickim żółtą kartkę otrzymał Henry, a zaraz potem w identyczny sposób pan Kevin Friend ukarał Hectora Bellerina.

120 sekund później dośrodkowanie Phillipsa mogło zakończyć się prowadzeniem dla QPR. Ospina jednak po raz kolejny potwierdził, że należy mu się miejsce w wyjściowej jedenastce i zapobiegł utracie bramki. Przy okazji kontuzji nabawił się Gabriel i zastąpił go Koscielny.

Minęło kilkanaście chwil i groźne uderzenie oddał Austin. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy w polu karnym gospodarzy ucierpiał Onouha. Zmiana okazała się konieczna i na placu gry zameldował się Hill. Piłkarze Arsenalu zaczęli panować nad wydarzeniami na boisku, lecz piękny wolej Cazorli nie znalazł drogi do siatki.

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na odpoczynek.

Od razu po przerwie do ataku rzucili się goście. Najpierw Özil trafił nieczysto w piłkę po bardzo dobrym odegraniu Rosicky'ego, a następnie niezły strzał Alexisa sparowany został na rzut rożny przez Greena.

W 56. minucie QPR przeprowadziło drugą roszadę - Kranjcar zastąpił Sandro. Minęło trochę czasu i celne uderzenie na bramkę gospodarzy oddał Rosicky, który bardzo uaktywnił się w drugiej części meczu.

64. minuta i Arsenal wreszcie strzela gola! Olivier Giroud wbił piłkę do siatki gospodarzy z najbliższej odległości, a duży udział przy tym trafieniu mieli Alexis i Gibbs. 1-0!

Pięć minut później goście podwyższają prowadzenie! Sanchez dał popis swoich ogromnych umiejętności, wbiegł w pole karne QPR i mimo asysty trzech piłkarzy rywali, strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. 2-0!

Zaraz po golu Chilijczyka Mauricio Isla zastąpił Juniora Hoiletta. Była to trzecia i jednocześnie ostatnia zmiana, której dokonał Chris Ramsey. W 80. minucie Suk-Young obejrzał żółty kartonik.

QPR się nie poddaje! W 82. minucie Austin zdobywa gola kontaktowego. Defensorzy Arsenalu popełnili fatalny błąd, zostawili Anglikowi sporo miejsca na to, aby mógł on odwrócić się z piłką i pięknym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Ospinę. 2-1!

Gospodarze próbowali wyrównać, ale ich ataki nie przynosiły wyczekiwanego rezultatu. Arsene Wenger natomiast postanowił wprowadzić nieco świeżości do gry swojego zespołu oraz ukraść cenne sekundy i za Tomasa Rosicky'ego wprowadził Aarona Ramseya. Kilka minut później Mesuta Özila zastąpił Welbeck.

Po doliczonych czterech minutach arbiter zakończył tę batalię. The Gunners wywieźli z Loftus Road bardzo ważne trzy oczka.

MarcinQT komentarzy: 260407.03.2015, 14:48

Kibice na dp są chyba najgorsi z wszystkich polskich stron klubów.

mrsomebody komentarzy: 602107.03.2015, 14:48

haxball.com/?roomid=~214469ddc91277d0c57d1ac2b5ddc0138dc48fa3164a6772c02961a28c4ec2bc8

MarcinQT komentarzy: 260407.03.2015, 14:47

@pawe3u

devilpage.pl/forum/viewtopic/2842/liverpool-fc-vs-manchester-united-22-03-15/#45343

"BOŻĘ LOSERPOOL... Po co ta panika Przecież mówiłem że będzie 5:0

3x Di Maria
1x RVP
1x Falcao

Ludzie oni raz byli lepsi i to koniec ich farta... Pamiętacie ich jaraczy którzy się tu nagle pojawali, bo byli wyżej Gdzie są teraz Siedzą cicho, bo się skapneli że mieli farta rok temu. Nawet się tym nie przejmuje bo z tymi cieniasami to będzie spacerek wystarczy skosić Coutinho i połamać mu nogę i już Loserpool nie istnieje... Pozdro dla sezonowców Loserpoolu których już z nami nie ma haha "

paw3u komentarzy: 563107.03.2015, 14:42

"W obronie może wyjść nawet i Falcao, my po prostu jesteśmy skazani na wygraną z Arsenalem nie zależnie od tego jakbyśmy grali."