Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal!

Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal! 04.03.2015, 21:46, 2630 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do nas!

Kibice Arsenalu mogą czuć pewien niedosyt po dzisiejszej wygranej ich ulubieńców z ekipą QPR. Kanonierzy często pozwalali się zdominować, w defensywie pojawiło się kilka momentów zwątpienia i po raz kolejny do ostatnich sekund trzeba było drżeć o komplet oczek. Najważniejszy jest jednak pozytywny rezultat, gdyż walka o TOP4 będzie niezwykle zacięta do samego końca i każda wpadka może utrudnić zajęcie miejsca gwarantującego udział w Champions League.

Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, ponieważ podopieczni Wengera mają przed sobą niesamowicie trudne starcie w ćwierćfinale FA Cup przeciwko Manchesterowi United. Pokonanie QPR spowoduje zapewne, że atmosfera w szatni się poprawi i na Old Trafford ujrzymy zmotywowaną i pewną siebie drużynę.

Poniżej składy obu zespołów:

QPR: Green, Furlong, Onouha (45' Hill), Caulker, Suk-Young, Phillips, Sandro (56' Kranjcar), Henry, Hoilett (73' Isla), Austin, Zamora

Arsenal: Ospina, Bellerin, Gabriel (37' Koscielny), Mertesacker, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+3' Welbeck), Alexis, Giroud

Początek spotkania to dominacja gospodarzy, jednak nie potrafili oni stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Co prawda Austin oddał dwa strzały na bramkę Ospiny, ale oba były o wiele za słabe, aby pokonać Kolumbijczyka.

Czas mijał, a Kanonierzy nie potrafili otrząsnąć się z letargu. Gra stała się ostrzejsza. Ironicznie można stwierdzić, że piłkarze próbowali wynagrodzić nam przeciętność widowiska faulami.

W 23. minucie Zamora wystawił głową futbolówkę Austinowi, który posłał ją na bramkę Ospiny. Golkiper Arsenalu nie został zmuszony do wysiłku, gdyż piłka wycelowana była prosto w niego. Chwilę później przyjezdni zrewanżowali się strzałem po ziemi Girouda, ale nie sprawił on problemów Greenowi.

W 32. minucie za faul na Rosickim żółtą kartkę otrzymał Henry, a zaraz potem w identyczny sposób pan Kevin Friend ukarał Hectora Bellerina.

120 sekund później dośrodkowanie Phillipsa mogło zakończyć się prowadzeniem dla QPR. Ospina jednak po raz kolejny potwierdził, że należy mu się miejsce w wyjściowej jedenastce i zapobiegł utracie bramki. Przy okazji kontuzji nabawił się Gabriel i zastąpił go Koscielny.

Minęło kilkanaście chwil i groźne uderzenie oddał Austin. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy w polu karnym gospodarzy ucierpiał Onouha. Zmiana okazała się konieczna i na placu gry zameldował się Hill. Piłkarze Arsenalu zaczęli panować nad wydarzeniami na boisku, lecz piękny wolej Cazorli nie znalazł drogi do siatki.

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na odpoczynek.

Od razu po przerwie do ataku rzucili się goście. Najpierw Özil trafił nieczysto w piłkę po bardzo dobrym odegraniu Rosicky'ego, a następnie niezły strzał Alexisa sparowany został na rzut rożny przez Greena.

W 56. minucie QPR przeprowadziło drugą roszadę - Kranjcar zastąpił Sandro. Minęło trochę czasu i celne uderzenie na bramkę gospodarzy oddał Rosicky, który bardzo uaktywnił się w drugiej części meczu.

64. minuta i Arsenal wreszcie strzela gola! Olivier Giroud wbił piłkę do siatki gospodarzy z najbliższej odległości, a duży udział przy tym trafieniu mieli Alexis i Gibbs. 1-0!

Pięć minut później goście podwyższają prowadzenie! Sanchez dał popis swoich ogromnych umiejętności, wbiegł w pole karne QPR i mimo asysty trzech piłkarzy rywali, strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. 2-0!

Zaraz po golu Chilijczyka Mauricio Isla zastąpił Juniora Hoiletta. Była to trzecia i jednocześnie ostatnia zmiana, której dokonał Chris Ramsey. W 80. minucie Suk-Young obejrzał żółty kartonik.

QPR się nie poddaje! W 82. minucie Austin zdobywa gola kontaktowego. Defensorzy Arsenalu popełnili fatalny błąd, zostawili Anglikowi sporo miejsca na to, aby mógł on odwrócić się z piłką i pięknym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Ospinę. 2-1!

Gospodarze próbowali wyrównać, ale ich ataki nie przynosiły wyczekiwanego rezultatu. Arsene Wenger natomiast postanowił wprowadzić nieco świeżości do gry swojego zespołu oraz ukraść cenne sekundy i za Tomasa Rosicky'ego wprowadził Aarona Ramseya. Kilka minut później Mesuta Özila zastąpił Welbeck.

Po doliczonych czterech minutach arbiter zakończył tę batalię. The Gunners wywieźli z Loftus Road bardzo ważne trzy oczka.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2015, 19:22

danielosik
Masz na nazwisko Kononowicz?

loool komentarzy: 95007.03.2015, 19:22

Komorowski wygra nie przez strach przed PiS, a dzięki temu że odcina się od PO, przecież wybory parlamentarne wygra pewnie PiS.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2015, 19:21

"Piotr Lisek zdobył brązowy medal w konkurencji skoku o tyczce na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze."

Czeczenia komentarzy: 1249707.03.2015, 19:21

simpllemann

Wygra wybory, jak Stoch w Soczi. Zobaczysz.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.03.2015, 19:21

Głosujcie na mnie ... nie będzie bezrobocia, nie będzie niczego hehe.

marimoshi komentarzy: 473007.03.2015, 19:20

Benzema to tragedia,a nie napastnik :D

Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 19:20

Grodzka powinna/powinno/powinien wygrać xD

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2015, 19:20

Czeczenia
Dla niego zwycięstwem będzie zebranie wymaganej ilości podpisów.

Czeczenia komentarzy: 1249707.03.2015, 19:18

Marian Kowalski wygra i to jest już dawno potwierdzone.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457307.03.2015, 19:18

Gryzek
Czemu jeszcze w Realu albo Bayernie nie grasz? :)

Gryzek komentarzy: 379707.03.2015, 19:17

Bronisław "Gajowy" Komorowski to się nadaje na prezydenta jak ja na zawodowego piłkarza ;)
Toć to zwykłe ciepłe kluchy są !
To ma być zwierzchnik sił zbrojnych ? Pfff !

P.S
Nie, nie jestem za POPiS-em ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.03.2015, 19:15

Komorowski wygra wybory :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.03.2015, 19:13

Jak ten typ przebrany za babe wygra to już będzie koniec świata, broń Boże od tego dziadostwa!

Maciar komentarzy: 69307.03.2015, 19:09

PSL to najśmieszniejsza partia na polskiej scenie politycznej. Oni nie mają żadnych poglądów kto by nie wygrał wybory to oni będą sie tak łasić żeby tylko byli w koalicji

Rosomak komentarzy: 254807.03.2015, 19:06

Zdajecie sobie sprawę że krytyka polityka na podstawie tego typu wpadek jest krytyką, którą uwielbiają politycy, bo nie jest dla nich groźna. Wpadka jak wpadka można się uśmiechnąć pożartować z tego ale za miesiąc nikt tym się nie będzie przejmować. Najgorszą krytyką dla polityka jest krytyka merytoryczna, czyli tego co podpisał, jaką ustawę przegłosował, czy jaką ustawę sam napisał, bo to rzeczywiście dotyka wyborców. Niestety ale media przyzwyczaiły nas do krytyki polityków rodem z brukowców i później wychodzą takie kwiatki jak z polskim górnictwem gdzie prezesi ustawieni politycznie przez ministrów od wielu lat zarządzają kopalniami doprowadzając je do tragicznej sytuacji finansowej, a na koniec społeczeństwu się wmawia że to wina górników bo przecież to oni źle zarządzali spółką.

Paniu76 komentarzy: 1246407.03.2015, 19:04

Dyskusja na temat polityki nr.23243242525 :D

Szkoda, że Tottki wygrały...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2015, 19:03

Każdy wpadki zaliczał i zaliczać będzie. Jedne głośniejsze inne mniej.

marimoshi komentarzy: 473007.03.2015, 19:02

Czy PiS jest groźniejszy dla gospodarki to nie wiem :D Jedni i drudzy ją zrujnują :D Może powiem brutalnie,ale dopóki ludzi starsi nie umrą to dalej w Polsce będzie burdel i rządzić będzie PiS/PO

TW_Szczepan komentarzy: 188407.03.2015, 19:00

marimoshi

Otóż to, jakieś 10 milionów Polaków żyje względem siebie w nienawiści, bo jedni popierają PiS , a drudzy PO. Prawda taka, że różnica między nimi jest znikoma, tylko PiS jest groźniejszy dla naszej gospodarki

Czeczenia komentarzy: 1249707.03.2015, 18:59

Weronika Nowakowska-Ziemniak została wicemistrzynią świata w biathlonowym sprincie w Kontiolahti.

Maciar komentarzy: 69307.03.2015, 18:58

Do wszystkich którzy obstawiają mecze. Real przegrywa po pierwszej połowie w Athletic Bilbao 1:0

marimoshi komentarzy: 473007.03.2015, 18:57

Jedni są drugich warci... Pewien dziennikarz ładnie podpuścił posłankę PO. Przedstawił jej program PO mówiąc,że jest to program PiS :D Co zrobiła posłanka? Ostro skrytykowała go. Jakie było jej zdziwienie jak wyjawił dziennikarz prawdę :P

TW_Szczepan komentarzy: 188407.03.2015, 18:55

AfganskiMudzahedini

Nie trzeba sobie wyobrażać, J. Kaczyński kiedyś nie zapiął rozporka na konferencji prasowej. PO nie zrobiło na tym kampanii

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370007.03.2015, 18:48

Teraz wyobraźcie sobie co by było, gdyby taką gafę strzelił Lech Kaczyński. Pewnie PO oparłoby swoją kampanię na tej wpadce.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2015, 18:35

adrian13543
Słyszałem wypowiedź korespondenta japońskiej telewizji, który mówił, że w Japonii przeszło to bez echa. A w Polsce z tego powodu zrobiono wielki szum.

Czeczenia komentarzy: 1249707.03.2015, 18:34

Japończycy pomyśleli o tym przez 2 minuty, później o tym zapomnieli, bo mają w dupie jakąś Polskę i jakiegoś jej prezydenta.

Żona Obamy też nie znała etykiety na spotkaniu z Elżbietą drugą, i co? Gazety i portale miały dwa dni pożywki, a później każdy ma to w dupie, bo nikt poważny nie przejmuje się takimi "problemami".

pedroroddrriguues komentarzy: 4207.03.2015, 18:31

Ramsey:Komorowski to bardzo słaby prezydent.

Przemuto komentarzy: 164807.03.2015, 18:28

jest tu jakiś rolnik co się zna na nowych technologiach ? ;D

Novazzy komentarzy: 351007.03.2015, 18:28

Ekipa Boruca znowu na 1 miejscu
BTW W championship 1,2,3,4 miejsca mają po 66 pkt.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2015, 18:25

Czeczenia
Widać, że wyraźnie spuścił z tonu. Ale jakoś mnie to nie martwi.

Czeczenia komentarzy: 1249707.03.2015, 18:25

Ale lepszym w jakiej dziedzinie? Bo ja tu nie widzę nawet słowa na temat jakiegoś kandydata. Raczej przekomarzanki, kto jest pajacem, a kto clownem!

AaronJamesRamsey komentarzy: 457307.03.2015, 18:23

Od Komorskiego ciężko być lepszym. Ci co będą kandydować to są niepoważni. Przykład Grodzka- Grodzki.

Czeczenia komentarzy: 1249707.03.2015, 18:21

simpllemann

Czyli zgodnie z przewidywaniami (nie moimi) - Hiszpan nie potrafi grać w piłkę wiosną.

Ciekawe czy Mesut dogoni Cesca w liczbie asyst na minutę. Właściwie to w liczbie potrzebnych minut na uzyskanie asysty.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2015, 18:20

adrian12543
Akurat ta wpadka mnie osobiście bawi. No cóż, zdarzyło się.

Fuck shit always coś spier olić ;/
Zapomniałem się zapytać w 666 komentarzu czy ktoś kostkę masła ma?

Czeczenia komentarzy: 1249707.03.2015, 18:10

Pobije Fabregas rekord asyst TH14?

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370007.03.2015, 18:07

gosku, juz nic nie pisz na forum. 666 wygląda tak fajnie, że nie warto tego psuć.

pedroroddrriguues komentarzy: 4207.03.2015, 18:05

gosku:666 to tak diabelsko,ale gratuluję.

pedroroddrriguues komentarzy: 4207.03.2015, 18:03

thide:Ta Korwin,następny debil.

gosku komentarzy: 126007.03.2015, 18:03

pedro
No spoko, ja też za bardzo angielskiego nie znam, bardziej niemiecki.
Więc z okazji 666 komentarza chciałbym wszystkich userów pozdrowić :D
A najbardziej to; Dancera, Kanoniera204, Thide, Kanoniera_ ST.
Więc życzę wszystkim aby nasz "Nowy Superklub" odnosił sukcesy, żebyśmy utarli nosa United, żeby Wenger wygrał potrójną koronę i nie padł na zawał podczas któregoś z meczów, aby było więcej powodów do radości, żeby Alexis grał na swoim przyzwoitym poziomie i strzelał bramkę za bramką, aby Ozil asystował i ładnie kiwał, abyśmy we Francji odwrócili losy i pokonali Monaco.
Abyśmy przestali być pośmiewiskiem dla niektórych kibiców, i żeby ci "kibice" zaopatrzyli się w mózg.
Żeby nie logowali się tu spinacze, którzy szukają sensacji i gównoburzy.
Aby United i wszystkie kluby nas nie wykupiły.
Żeby przyszli do nas, zawodnicy jakich sobie zapragniecie, aby Cancel mniej się denerwował i nie banował, aby Kanonier204 nadał dostarczał nam dobrych streamów, aby Alonso nie spinał się tak o byle gunwo, żebyśmy zajęli w tym sezonie 3 miejsce, i wygrali Puchar FA.
Żebyśmy mniej tracili frajerskich bramek i nie otwierali się za bardzo goniąc wynik, narażając się na frajerskie kontry, aby nasz Big Fuckin Gerwpadkaman, grał na dobrym poziomie, żeby Paulista szybko wrócił, aby Ospina był pewny siebie i bronił wszystko, żeby Wilshere nie marnował takich 100% akcji jak z United, aby Ramsey wrócił do swojej nominalnej formy, żeby Flamini dobrze dzisiaj sobie popił i żeby nie robił sanek, aby Rosicky pomimo wieku grał u nas i był naszym Małym Mozzartem i strzelał dobre golę, aby Santi kręcił przeciwnikami i strzelał karne jak profesjonalista i żeby Ozil nauczył się od niego strzelać karne.
Żeby Giroud nie miał takich meczy jak z Monaco, tylko strzelał bramę za bramą, aby Szczęsny przestał palić fajki i ogarnął się bo ma potencjał, i żebyśmy wygrali na Emirates z Chelsea, pierwsze zwycięstwo Wengera nad Mourinho, byłoby świetne.