Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal!

Kolejne wymęczone zwycięstwo - QPR 1:2 Arsenal! 04.03.2015, 21:46, 2630 komentarzy

Nabór do redakcji - dołącz do nas!

Kibice Arsenalu mogą czuć pewien niedosyt po dzisiejszej wygranej ich ulubieńców z ekipą QPR. Kanonierzy często pozwalali się zdominować, w defensywie pojawiło się kilka momentów zwątpienia i po raz kolejny do ostatnich sekund trzeba było drżeć o komplet oczek. Najważniejszy jest jednak pozytywny rezultat, gdyż walka o TOP4 będzie niezwykle zacięta do samego końca i każda wpadka może utrudnić zajęcie miejsca gwarantującego udział w Champions League.

Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, ponieważ podopieczni Wengera mają przed sobą niesamowicie trudne starcie w ćwierćfinale FA Cup przeciwko Manchesterowi United. Pokonanie QPR spowoduje zapewne, że atmosfera w szatni się poprawi i na Old Trafford ujrzymy zmotywowaną i pewną siebie drużynę.

Poniżej składy obu zespołów:

QPR: Green, Furlong, Onouha (45' Hill), Caulker, Suk-Young, Phillips, Sandro (56' Kranjcar), Henry, Hoilett (73' Isla), Austin, Zamora

Arsenal: Ospina, Bellerin, Gabriel (37' Koscielny), Mertesacker, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Rosicky (87' Ramsey), Özil (90+3' Welbeck), Alexis, Giroud

Początek spotkania to dominacja gospodarzy, jednak nie potrafili oni stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Co prawda Austin oddał dwa strzały na bramkę Ospiny, ale oba były o wiele za słabe, aby pokonać Kolumbijczyka.

Czas mijał, a Kanonierzy nie potrafili otrząsnąć się z letargu. Gra stała się ostrzejsza. Ironicznie można stwierdzić, że piłkarze próbowali wynagrodzić nam przeciętność widowiska faulami.

W 23. minucie Zamora wystawił głową futbolówkę Austinowi, który posłał ją na bramkę Ospiny. Golkiper Arsenalu nie został zmuszony do wysiłku, gdyż piłka wycelowana była prosto w niego. Chwilę później przyjezdni zrewanżowali się strzałem po ziemi Girouda, ale nie sprawił on problemów Greenowi.

W 32. minucie za faul na Rosickim żółtą kartkę otrzymał Henry, a zaraz potem w identyczny sposób pan Kevin Friend ukarał Hectora Bellerina.

120 sekund później dośrodkowanie Phillipsa mogło zakończyć się prowadzeniem dla QPR. Ospina jednak po raz kolejny potwierdził, że należy mu się miejsce w wyjściowej jedenastce i zapobiegł utracie bramki. Przy okazji kontuzji nabawił się Gabriel i zastąpił go Koscielny.

Minęło kilkanaście chwil i groźne uderzenie oddał Austin. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy w polu karnym gospodarzy ucierpiał Onouha. Zmiana okazała się konieczna i na placu gry zameldował się Hill. Piłkarze Arsenalu zaczęli panować nad wydarzeniami na boisku, lecz piękny wolej Cazorli nie znalazł drogi do siatki.

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na odpoczynek.

Od razu po przerwie do ataku rzucili się goście. Najpierw Özil trafił nieczysto w piłkę po bardzo dobrym odegraniu Rosicky'ego, a następnie niezły strzał Alexisa sparowany został na rzut rożny przez Greena.

W 56. minucie QPR przeprowadziło drugą roszadę - Kranjcar zastąpił Sandro. Minęło trochę czasu i celne uderzenie na bramkę gospodarzy oddał Rosicky, który bardzo uaktywnił się w drugiej części meczu.

64. minuta i Arsenal wreszcie strzela gola! Olivier Giroud wbił piłkę do siatki gospodarzy z najbliższej odległości, a duży udział przy tym trafieniu mieli Alexis i Gibbs. 1-0!

Pięć minut później goście podwyższają prowadzenie! Sanchez dał popis swoich ogromnych umiejętności, wbiegł w pole karne QPR i mimo asysty trzech piłkarzy rywali, strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. 2-0!

Zaraz po golu Chilijczyka Mauricio Isla zastąpił Juniora Hoiletta. Była to trzecia i jednocześnie ostatnia zmiana, której dokonał Chris Ramsey. W 80. minucie Suk-Young obejrzał żółty kartonik.

QPR się nie poddaje! W 82. minucie Austin zdobywa gola kontaktowego. Defensorzy Arsenalu popełnili fatalny błąd, zostawili Anglikowi sporo miejsca na to, aby mógł on odwrócić się z piłką i pięknym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Ospinę. 2-1!

Gospodarze próbowali wyrównać, ale ich ataki nie przynosiły wyczekiwanego rezultatu. Arsene Wenger natomiast postanowił wprowadzić nieco świeżości do gry swojego zespołu oraz ukraść cenne sekundy i za Tomasa Rosicky'ego wprowadził Aarona Ramseya. Kilka minut później Mesuta Özila zastąpił Welbeck.

Po doliczonych czterech minutach arbiter zakończył tę batalię. The Gunners wywieźli z Loftus Road bardzo ważne trzy oczka.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 107.03.2015, 16:21

prawie gol dla QPR

Rafson95 komentarzy: 1058707.03.2015, 16:21

Dziwi mnie ten Bayern, mecz z ligowym średniaczkiem, a oni wychodzą składem z 6 nominalnymi obrońcami i defensywnym pomocnikiem

marz2 komentarzy: 521907.03.2015, 16:20

arsenallord
Zgodzę się. Serce do walki ma ogromne ale w takim momencie walki on już nie myśli on po prostu idzie do przodu i to jego narożnik powinien podjąć decyzję albo sędzia o rzuceniu ręcznika. Niby trener dostał kiedyś burę od Świątka za to, że ten skończył walkę za szybko, a ten nie chciał się poddać i teraz może działała na niego zbyt duża presja, żeby tego nie przerywać ale to jest przesada i to duża. Chłopak może wrócić do ringu dopiero za 9 miesięcy, a jeszcze dużo przed nim. Szkoda chłopa i wielki szacunek, że tyle przetrwał.

Chicken komentarzy: 70407.03.2015, 16:18

arsenallord
Sędziego decyzji kompletnie nie rozumiem,ale co sobie myślał w ogóle jego sztab?? myśleli,że jeszcze wyprowadzi jakiś cios i niechący tamtego wtrafi i wygra,czy o co chodzi??

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11707.03.2015, 16:17

polsatsport.pl/Film/Krwawa-Masakra-Zakonczona-Za-Pozno-Cala-Walka-Swiatek---Marinho_6259906/index.html

gosku komentarzy: 126007.03.2015, 16:15

arsenal159
I prawidłowo :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.03.2015, 16:14

arsenallord: Podrzucisz link do walki ? :>

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11707.03.2015, 16:14

Widziałem przed chwilą tę walkę Świątka. Masakra. Sędzia powinien zostać dyscyplinarnie zwolniony, a jego sztab szkoleniowy niech da sobie spokój z tym sportem. Szkoda chłopaka. Ale trzeba przyznać, ze serce do walki miał ogromne.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.03.2015, 16:13

gosku: Nie oglądam :)

gosku komentarzy: 126007.03.2015, 16:12

arsenal159
To nie oglądaj ;p

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.03.2015, 16:09

A na eurosport 2 puszczają mecz Bayernu... :( Jak ja nie lubie ich meczy oglądać, wolałbym sto razy Borussie albo Wolfsburg

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 307.03.2015, 16:03

nie ma meczu kurczakow w c+?

marz2 komentarzy: 521907.03.2015, 16:02

Ciekawie się zrobiło w Niemczech ale już Alonso na 1:1.

kaziu874 komentarzy: 675007.03.2015, 16:01

Jak to jest ze ostatnio bylo takie pisanie ''Reus znowu kontuzja'' itd a dzisiaj juz gra? Czyli jednak ta kontuzja nie byla taka grozna jak to pisalo tyle osob.

gosku komentarzy: 126007.03.2015, 15:59

marz2
No wiadomo :D

marz2 komentarzy: 521907.03.2015, 15:58

spojrzeć na mniej minut*

gosku
Nawet patrząc na te statystyki, które wrzucił camsbruken widać, że niby Di Maria więcej asyst ale wystarczy spojrzeć na asysty i widać przewagę Mesuta.

mrsomebody komentarzy: 602107.03.2015, 15:57

haxball.com/?roomid=~214469ddc91277d0c57d1ac2b5ddc0138dc48fa3164a6772c02961a28c4ec2bc8

gosku komentarzy: 126007.03.2015, 15:54

camsbruken
Ja tak samo :D

camsbruken komentarzy: 125807.03.2015, 15:52

gosku
Zgadzam się że Ozil po powrocie z kontuzji złapał formę ale przed nią był zdecydowanie słabszy i wtedy Di Maria był formie a zawodnika powinno się ocenić na przekroju całego sezonu. Mam nadzieję że koniec końców Niemiec przyćmi Argentyńczyka :D

gosku
Nie wiem bo nie oglądam mułów :P ale trzeba być konsekwentny w swojej filozofii jak my mamy ozila który ma dobre statystyki ale jest mało widoczny to jest super jak inna drużyna ma takiego zawodnika to to już niej world class player tylko gówniak :P

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.03.2015, 15:34

Ktoś wie ile Soldado strzelił bramek dla Tottenhamu odkąd dołączył? xD

camsbruken komentarzy: 125807.03.2015, 15:32

marz2
Ozila przecież rozlicza się głównie ze statystyk ani on ani Di Maria nie mają dużych wymagań związanych z innymi zadaniami na boisku mają być efektywni nawet artykuł cały o tym zamieszony był na stronie :P

gosku komentarzy: 126007.03.2015, 15:32

camsbrucken
Rozumiem.
Ale teraz Ozil daje nam więcej niż Di Maria United.

camsbruken komentarzy: 125807.03.2015, 15:30

gosku ale porónuję razem z minutami
ozil 4 gole 7 aysyst 1553 minut
maria 4 gole 9 asyst 1768 minut
Jeżeli w ciągu najbliższych 2 meczów ozil zanotuje 2 asysty to bd mieli podobne staty z lekką przewagą ozila

1x Falcao

Ludzie oni raz byli lepsi i to koniec ich farta... Pamiętacie ich jaraczy którzy się tu nagle pojawali, bo byli wyżej Gdzie są teraz Siedzą cicho, bo się skapneli że mieli farta rok temu. Nawet się tym nie przejmuje bo z tymi cieniasami to będzie spacerek wystarczy skosić Coutinho i połamać mu nogę i już Loserpool nie istnieje... Pozdro dla sezonowców Loserpoolu których już z nami nie ma haha"

Jeden z komentarzy. 22 marca zobaczymy te 5:0? :o

marz2 komentarzy: 521907.03.2015, 15:16

Tak czy tam jak oni tam wychwalają Di Marię pod niebiosa, a chłop gra taki piach, że w Stoke by się nie łapał do składu. Ale co kto lubi.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 107.03.2015, 15:16

liczę, że QPR urwie pkt. Spursom

Chicken komentarzy: 70407.03.2015, 15:12

Ale ten koleś jest dobry co to pisał,nawet niektórzy z tamtej strony z niego beka cisną :)

marz2 komentarzy: 521907.03.2015, 15:09

Już sam nie wiem czy oni (nie wszyscy tylko konkretnie Ci z tego tematu) są tak tępi żeby coś takiego stworzyć czy po prostu robią sobie jaja. Oczywiście obstawiam opcję pierwszą.

Marcin
Dzięki Tobie dodałem sobie te forum do zakładki "Beka" i będę regularnie tam zaglądał jak zajdzie potrzeba żeby się pośmiać.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.03.2015, 15:07

Marz2, w samą porę !

marz2 komentarzy: 521907.03.2015, 15:06

janikK
Dzwoniłem właśnie do Wengera ale też mi powiedział, że o wszystkim wie więc mamy spokój.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.03.2015, 15:05

Nie pozbedziemy sie tak latwo pera*:D

gosku komentarzy: 126007.03.2015, 15:05

JanikK
I Kapitana Bombę!

marz2 komentarzy: 521907.03.2015, 15:04

Nie no nie mogę. Dawno się tak nie zwijałem ze śmiechu. Haha chciałbym tego gościa poznać w realu, bo wydaje mi się, że niezła beka z niego może być. Widać jak się nas boi :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.03.2015, 15:04