Kolejny fatalny występ i porażka z Brighton 1-2

Kolejny fatalny występ i porażka z Brighton 1-2 09.04.2022, 18:13, Patryk Bielski 2155 komentarzy

Mimo nie najlepszej sytuacji kadrowej Kanonierów mało kto spodziewał się, że dziś na The Emirates Brighton może zdobyć komplet punktów. To był mecz z rodzaju must-win, a jednak londyńczycy nie podołali zadaniu i przegrali dziś 1-2 z notującymi fatalną serię rywalami.

Choć to Arsenal miał optyczną przewagę i oddał na bramkę Mew więcej strzałów, to goście byli dziś skuteczniejsi i grali z rozwagą, co pozwoliło im wywieźć z Londynu trzy punkty. Strzelanie rozpoczął w 28. minucie spotkania Trossard, który po podaniu Mwepu niepilnowany w polu karnym nie miał najmniejszych problemów, by umieścić futbolówkę w bramce Ramsdale'a.

Gdy wydawało się, że po przerwie drużyna Mikela Artety zaczyna łapać odpowiedni rytm, rywale szybko rozwiali nadzieję Kanonierów na korzystny wynik, podwyższając na 0-2. Po świetnej składnej akcji i wycofaniu piłki na szesnasty metr bramkę do asysty dorzucił Mwepu.

Arsenal w tym meczu stać było jedynie na gola kontaktowego, który nadszedł zbyt późno. W 89. minucie piękną bramkę z dystansu po rykoszecie zdobył Martin Odegaard, jednak wynik do końcowego gwizdka sędziego nie uległ już zmianie.

Porażka z Brighton znacznie oddala Kanonierów od wymarzonego czwartego miejsca, dającego kwalifikację w Lidze Mistrzów.

Arsenal: Ramsdale, Soares, White, Gabriel, Xhaka, Lokonga, Odegaard, Saka, Smith Rowe (62' Nketiah), Martinelli (74' Pepe), Lacazette.

Ławka rezerwowych: Leno, Holding, Pepe, Tavares, Eneny, Nketiah, Ogungbo, Swanson, Hutchinson.

Brighton: Sanchez, Cucurella, Dunk, Bissouma (74' Lallana), Mac Allister, Trossard (85' Trossard), Mwepu (77' Lamptey), Gross, Welbeck, Caicedo, Veltman.

Ławka rezerwowych: Steele, Lamptey, Webster, Maupay, Lallanma, Alzate, March, Offiah, Sarmiento.

Furgunn komentarzy: 923714.04.2022, 13:02

@Bukayoforever: siedzisz tak ostro w statystykach czy sobie sprawdzasz przed meczami? :p

coooyg11 komentarzy: 319414.04.2022, 11:55

@lordoftheboard: B też jest bardzo fajny, ogólnie pod konsole nowej generacji Oledy od LG to chyba najlepszy wybór :)

lordoftheboard komentarzy: 822914.04.2022, 11:52

@coooyg11: ja mam lg oled b i też jest fajne, ciut ciemniejsze niż c, ale ma 120hz więc do grania git

Furgunn komentarzy: 923714.04.2022, 11:37

@Bukayoforever: jesteśmy idealnym zespołem na przełamywanie się :D

@Qarol: może uda się zagrać bez straty bramki ;)

Bukayoforever komentarzy: 353614.04.2022, 11:33

@Furgunn: Bednarki w ostatnich 5 meczach zdobyli tylko 1pkt i stracili 15 bramek, strzelając przy tym jedną. Kiedy mają się przełamać jak nie z nami?

a tak serio to myślę, że jak zagrają takim ustawieniem z 3 środkowych obrońców i Xhaką w środku pola z Sambim, tak jak to wyglądało w 2 części spotkania z Brighton to wygramy 3:1

Qarol komentarzy: 1450214.04.2022, 11:29

@Furgunn:

Bojowe do pierwszego gola dla Soton.

Furgunn komentarzy: 923714.04.2022, 11:28

W sobotę to by pasowało 3 punkty w końcu zgarnąć, też nie będzie łatwy meczyk. Jak nastroje?

Bukayoforever komentarzy: 353614.04.2022, 11:25

a jakiś tani monitor/telewizor do ps5? do 3tys?
Nie musi być jakiś wypasiony, bo taki mam w salonie, chodzi poprostu by zamknąć się w pokoju i pograć w fifke.

Furgunn komentarzy: 923714.04.2022, 10:54

@kuade: te sankcje przecież nie będą trwały w nieskończoność. To biznes. Gdzieś Abramowicza na pewno przyjmą z otwartymi rękami.

Furgunn komentarzy: 923714.04.2022, 10:53

@ArsenalChampion: chyba, że tak ;)

kuade komentarzy: 73714.04.2022, 10:48

Pomyślcie jaki klub piłkarski w dobrych rękach to świetny biznes biznes jeśli Rosyjski oligarcha, który ma zablokowane większość funduszy, nakładane są na niego wielkie sankcje i w dodatku zostaje otruty, ma w planach już zaraz kupić kolejny klub.

ArsenalChampion komentarzy: 806414.04.2022, 10:48

@Furgunn napisał: "zrobi rewolucję to zmienisz zdanie ;)"
Nie jestem kibicem klubów, w które są pompowane ogromne pieniądze szczególnie z jakiś szemranych źródeł.
Gdyby Arsenal wykupił jakiś oligarcha czy szejk, oznaczało by to prawdopodobnie koniec mojego kibicowania Arsenalowi.

Barney komentarzy: 2095114.04.2022, 10:32

@coooyg11:

No wlasnie chyba dam sobie spokoj z tym oledem , pewnie za pare lat cos wymysla i nie bedzie tego wypalania ekranu.

Takie cos mi kumpel poleca

Sony nie ma qled to troche lepsza technologia niz led.

Furgunn komentarzy: 923714.04.2022, 10:30

@ArsenalChampion: zrobi rewolucję to zmienisz zdanie ;)

coooyg11 komentarzy: 319414.04.2022, 10:28

@Barney: ja PS5 / Netflix / Canal + Online więc nie mam takiego problemu

miki9971 komentarzy: 6515 newsów: 214.04.2022, 10:07

JOLKA, JOLKA, PAMIĘTASZ...

ArsenalChampion komentarzy: 806414.04.2022, 09:59

@Furgunn napisał: "Abramowicz podobno chce Valencie kupić."
Niech ten rusek odwali się od mojego ulubionego klubu hiszpańskiego

Barney komentarzy: 2095114.04.2022, 09:56

@Qarol:

Wlasnie ja to gram w ps5 i jak ogladam tv to tylko Premier League skoncze mecz i wylaczam gorzej z zona , ktora wlaczy tvn style na caly dzien ;(

Furgunn komentarzy: 923714.04.2022, 09:51

Abramowicz podobno chce Valencie kupić.

Qarol komentarzy: 1450214.04.2022, 09:48

To już zależy co oglądasz i jak często. U mnie np. jeden kanał sportowy potrafi wisieć całą sobotę/niedzielę, więc OLED nie ma sensu za bardzo.

Barney komentarzy: 2095114.04.2022, 09:48

@coooyg11:

Jest VRR zamowilem ten kabel przydalby sie 2 jeszcze do TV

Nicsienieda komentarzy: 666 newsów: 114.04.2022, 09:45

@Barney napisał: "Co do tv to sie zastanawiam czy brac oleda tylko boje sie tego wypalania"
Nie bój się wypalania, bierz OLEDa. Włącz potem w ustawieniach funkcje temu przeciwdziałające.

coooyg11 komentarzy: 319414.04.2022, 09:45

@Barney: https://magiclink.pl/index.php/magiclink-2-1/ tutaj masz wszystko dokładnie sprecyzowane. Ja właśnie też musze go kupić, bo ostatnio poczytałem, że te fabrycznie dawane kable są bardzo średnie.

Co do telewizorów, polecam LG Oled C*, mam CX od roku i robi niesamowite wrażenie

Bukayoforever komentarzy: 353614.04.2022, 09:43

@Marcel90: tak o drugim, pierwszy mecz to klasyczne Atletico

Barney komentarzy: 2095114.04.2022, 09:42

Co do tv to sie zastanawiam czy brac oleda tylko boje sie tego wypalania czy jakis LED z wyzszej polki zamiast tego.

Barney komentarzy: 2095114.04.2022, 09:41

@coooyg11:

LG 4K 120HZ MA , a bede kupiwal 2 zaraz.
No chyba wezme ten magiclink bo tamte kable niepewne sa. Ma on funkcje VRR bo nic tam o tym nie ma?

Marcel90 komentarzy: 814614.04.2022, 09:31

@Bukayoforever napisał: "Pierwsza połowa, murarka Atletico jak zawsze, ale druga połowa to totalna dominacja genetyczna nad City. Atletico dużo bardziej zasłużyło na wygranę."

Mam nadzieje, ze piszesz tylko o drugim meczu a nie o caloksztalcie. Pierwszy mecz to 90 minut murowania bramki przez AM gdzie nawet raz nie udalo im sie wyprowadzic kontry. W pelni zasluzony awans City, zawodnicy Atletico tylko kolejny raz pokazali, ze nie potrafia przegrywac.

coooyg11 komentarzy: 319414.04.2022, 09:24

@Barney: kolejna kwestia, jaki masz telewizor ?

@Barney: ty dalej z tym kablem walczysz.

Poczytaj tutaj, jest to największe forum TV w Polsce :)

Mastec30 komentarzy: 622014.04.2022, 09:22

@arsenallord napisał: "Taka Benfica wywozi 3-3 z Anfield. My tak 0-4, detale"

Mecz meczowi nie rowny. W pucharze ligi też zrobiliśmy na Anfield remis a Rok temu sami wyeliminowaliśmy Benfice z pucharów

amiapsycho komentarzy: 78814.04.2022, 09:18

Panowie ktoś bezspojlerowo chce się podzielić opinią na temat ostatniego sezonu peaky blinders?
Dla mnie był beznadziejny, jak zupełnie odrębny człon nie pasujący do całego kręgosłupu serialu, mega się zawiodłem

Bukayoforever komentarzy: 353614.04.2022, 09:18

Bukayoforever komentarzy: 353614.04.2022, 09:15

@Sobieski14 napisał: "to byśmy mieli conajmniej 10 pkt więcej. Niestety u nas miękka klucha team."
Arsenal 10pkt więcej, a my kibice odruchy wymiotne patrząc co tydzień na takie coś.

Barney komentarzy: 2095114.04.2022, 09:11

W tytule 4k 120hz , a w specyfikacji 4k -zawrotne 30kl/s. To kabel metrowy. Pytałem o1,5m gosc mowi , ze przeciez jest tak jak w opisie 120hz , napisalem o specyfikacji on , ze nie widzi tego na stronie po czym odlaczylo mnie z chata i widze , ze info o specyfikacji po prostu zniknelo.

W linku podalen kabel metrowy tam nie zmienili. W zyciu nic juz tam nie kupie

Spodek komentarzy: 63114.04.2022, 09:10

pod kątem przeciwnika dla Realu w półfinale, super że jest to City. Starcia zespołów z różnych lig moim zdaniem są ciekawsze, szczególnie tych z topu

coooyg11 komentarzy: 319414.04.2022, 08:29

@Sobieski14: Odegaard u Simeone by popadł w depresje po 2 tyg gry ^^

Qarol komentarzy: 1450214.04.2022, 06:52

Jeszcze tydzień temu powiedzmy, że rozumiałem psioczenie na styl gry Atletico, no ale wczoraj akurat byli lepsi na boisku.

lym komentarzy: 77013.04.2022, 23:33

Emery > Arteta, Allegri, Nagelsmann

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 113.04.2022, 23:25

@Lamoreaux napisał: "Marzag tak dużo komentarzy na różne tematy tutaj pisze, że chciałbym zobaczyć rubryczkę "zainteresowania" w jego CV"
Nigdy nie piszałem nigdy bo by nikt nie uwierzył, że tyle tego jest.

Rynkos7 komentarzy: 680713.04.2022, 23:24

@losnumeros:

Hattrick

kuczq (zawieszony) komentarzy: 6513.04.2022, 23:24

@losnumeros napisał: "Widziałem i słaby nie był."

Nie był słaby, ale cała linia obrony poza Matipem była rezerwowa

losnumeros komentarzy: 1318913.04.2022, 23:23

@Rynkos7 napisał: "Football w starym stylu, to lubię :D jeszcze tylko jakiejś grupki ultrasów brakowało i byłby komplet :D"

@Rynkos7 napisał: "W czasach poprawności politycznej i pieszczenia się po jajkach dostaliśmy prawdziwy mecz piłkarski jak za dawnych czasów. 22 gladiatorów na boisku, aż człowiek telefon odłożył na bok aby się delektować tym spotkaniem."

Dawaj hattricka!

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 113.04.2022, 23:23

@Lamoreaux napisał: "Także, gdyby komuś zachciało się rumakowanie i sportowy tryb życia to ... NIE warto :d"
trzeba było założyć gumę

Nicsienieda komentarzy: 666 newsów: 113.04.2022, 23:22

Coroczne święto odpadnięcia Atletico z LM!

losnumeros komentarzy: 1318913.04.2022, 23:20

@kuczq napisał: "Zobacz na skład LFC"

Widziałem i słaby nie był.

Lamoreaux komentarzy: 344613.04.2022, 23:17

Wiecie co Wam powiem,

Zamiast siedzieć, pić browara i oglądać mecze LM to postanowiłem pójść pobiegać. Pogoda w miarę wiosenna, wzdłuż rzeczki, słuchawki, relaksik i wszystko byłoby spoko gdyby nie to, że wypadł mi telefon i rozwalił się ekran.

D14 komentarzy: 436613.04.2022, 23:15

@PrzeArs napisał: "Ten mały klubik Atletico to powinno mieć zakaz z 5 lat gry w lidze mistrzów. !! Poziom żenady jaki oni prezentują od kilku lat gdy przegrywaja jest masakrujący . Nic nie grają a liczą że LM zdobędą
Wiecznie jakieś mega faule , przepychanki itd . W 7 powinni grać"

Z jednej strony to prawda, ale z drugiej strony zobacz ile emocji wywołał u wszystkich ten mecz... czyż to nie jest w jakimś stopniu piękno piłki? Oglądasz takie spotkanie jako neutralny widz, a adrenaliny dostajesz jakbyś swoją drużynę oglądał i masz ochotę wysadzić kopa w telewizor xD to jest to panowie, tych emocji potrzebuje każdy fan piłki!

Lamoreaux komentarzy: 344613.04.2022, 23:13

@MCX018 napisał: "Uważaj, bo przyjdzie marzag i będzie się kłócił, że jest na odwrót xd"