Kompromitacja na Emirates! Arsenal 2-3 West Brom

Kompromitacja na Emirates! Arsenal 2-3 West Brom 25.09.2010, 17:00, Szymon Ortyl 1928 komentarzy

Przed dzisiejszym meczem wszyscy kibice Kanonierów byli przekonani, iż ich idole wykorzystają potknięcie Chelsea na City of Manchester Stadium i zakończą kolejkę tracąc jedynie 1 punkt do lidera. Niestety Kanonierzy doznali pierwszej od 27 lat porażki na własnym stadionie z West Bromwich Albion.

W 8. minucie wspaniałą okazję do zdobycia bramki zmarnował Clichy, chwilę później żółtą kartką za faul na Eboue ukarany został Ollson.

5 minut później po strzale Arszawina piłka trafiła w słupek, po czym spadła z powrotem pod nogi Rosjanina, który ponowie trafił nią w... słupek. Cała akcja zakończyła się rzutem rożnym dla Kanonierów.

W 25. minucie groźną akcję przeprowadzili zawodnicy WBA, na szczęście Almunia zdołał po strzale Thomasa sparować futbolówkę na słupek.

10 minut później po strzale z woleja Samira Nasriego piłka wylądowała w trybunach.

W 36. minucie spóźniony Laurent Kościelny nie zdołał powstrzymać napastnika WBA. Manuel Almunia zdecydował się na wyjście z bramki i sfaulował przeciwnika, za co ukarany został żółtą kartką. Sędzia wskazał na wapno, jednak Hiszpan odkupił swoje winy wspaniale broniąc strzał Brunta z 11 metrów.

W końcówce pierwszej połowy WBA bardziej przycisnęło graczy Kanonierów, jednak to oni stworzyli groźniejsze okazje do zdobycia bramki. Jedną z nich próbował wykorzystać Bacary Sagna, jednak po jego strzale głową, piłkę nad bramką przeniósł bramkarz WBA.

Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

W 49. minucie kibice Kanonierów przecierali oczy ze zdumienia, bowiem Thomas z dziecinną łatwością ograł Sagnę i pięknie wyłożył piłkę do Odemwingi, który umieścił ją w siatce Almunii. 90 sekund później na 2-0 dla gości po błędach Kościelnego i Almunii podwyższył Jara.

W 55. minucie Diaby i Eboue opuścili boisko. W ich miejscu na placu gry pojawili się Wilshere i Rosicky.

W 57. minucie bliski szczęścia był Samir Nasri, jednak na drodze futbolówki po strzale Francuza stanął... Jack Wilshere.

W 62. minucie, żółtą kartką za faul na Carsonie, ukarany został Chamakh.

W 65. minucie Carlos Vela zastąpił na boisku Laurenta Koscielnego. 2 minuty później żółtą kartką za faul na Arszawinie ukarany został Scharner W 70. minucie Ried zastąpił na boisku Scharnera.

2 minuty później po fatalnych błędach Almunii i obrony Kanonierów, gola dla WBA strzelił Thomas.

W 77. minucie Samir Nasri wlał odrobinę nadziei w serca kibiców Arsenalu, strzelając bramkę na 3-1 po niesamowitym dryblingu w polu karnym rywala.

W 79. minucie żółtą kartką za faul na Reidzie ukarany został Rosicky.

W 91. minucie Andriej Arszawin wspaniale podał piłkę w pole karne do czekającego tam Samira Nasriego, który płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Niestety końcówka spotkania mimo ogromnej przewagi Arsenalu nie przyniosła zmiany rezultatu.

Arsenal: Almunia - Clichy, Squillaci, Koscielny, Sagna - Eboue, Song, Diaby, Nasri, Arszawin - Chamakh

Ławka rezerwowych: Fabiański, Djourou, Wilshere, Denilson, Emmanuel-Thomas, Rosicky, Vela

West Bromwich Albion: Carson - Jara, Pablo, Olsson, Shorey - Thomas, Morrison, Brunt, Scharner - Mulumbu, Odemwingie

Ławka rezerwowych: Myhill, Zuiverloon, Dorrans, Reid, Tchoyi, Fortune, Cox.

Premier LeagueWest Bromwich Albion autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Kanonier8 komentarzy: 198326.09.2010, 14:35

Bolton wygrywa ;d jaka kolejka niespodzianek ;d

jarts komentarzy: 231926.09.2010, 14:34

titi -> spokojnie, Bolton jeszcze nie wygrał aczkolwiek mam nadzieje ze taki wynik zostanie

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1526.09.2010, 14:33

titi_henry---> Byłbyś bogaty :D

zuczek1987 komentarzy: 640326.09.2010, 14:31

Brawo BOLTON!

titi_henry komentarzy: 357026.09.2010, 14:31

Ale jaja, jakbym dal 10 zl na WBA, Bolton i Man City to bym zarobil hmm.. okolo 2500 zl xD

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1526.09.2010, 14:31

GOL DLA BOLTONU !!! BRAWO KUSAKI !

Oldgunner3 komentarzy: 982426.09.2010, 14:30

Mecz z WBA pokazał nie pierwszy raz,że brakuje nam paru rzeczy - zdrowia,bramkarza i kadry na wyrównanym poziomie - pewnie z Cesc`iem,Theo,Vermaelenem,RvP czy Bendtnerem byłoby inaczej jednak fakty są takie,że gubimy pkt. u siebie z beniaminkiem.Oczywiście już przed sezonem nietrudno było wskazać zdecydowanego faworyta do mistrzostwa[niestety chelsea] i to się potwierdza.Oni przegrywają z b. silnym MC na wyjeździe my remisujemy ze słabym w tym sezonie Sunderlandem i wtapiamy z WBA;żeby jednak mimo wszystko spróbować walczyć o coś wiecej niż 4 miejsce potrzebujemy lepszego bramkarza i szybkiego powrotu przynajmniej 3 z w/w graczy inaczej przy coraz wyższym poziomie drużyn ligowych takie wyniki jak ten wczorajszy mogą zdarzać się ,delikatnie mówiąc,nierzadko.

titi_henry komentarzy: 357026.09.2010, 14:30

Bolton prowadzi z Manu!! :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.09.2010, 14:29

GOL dla Boltonu :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3026.09.2010, 14:22

"I wish I could've helped the team today, but unfortunately I didn't have the opportunity.Heads up, there's a lot of games left.thanks to all"

Wypowiedź Denilson'a po wczorajszym meczu. Swoją drogą bardzo chciałem Go zobaczyć w tamtym meczu, liczyłem na podtrzymanie dobrej formy! Ale pewnie w Belgradzie zagra!

titi_henry komentarzy: 357026.09.2010, 14:20

A tak w ogole to jest 60 minuta i Manu poki co remisuje z Boltonem. Oby utrzymal sie chociaz ten remis to praktycznie wszyscy w tej kolejce beda stratni!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223726.09.2010, 14:20

Tomo - a przestan , tego nawet nie ma co komentowac , dorwal sie jakis dzieciak do klawiatury ... Pewnie i tak nie umie czytać :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1526.09.2010, 14:12

patryk878_to_****---> Dla czego tak uważasz?:P sądząc po twoim nicku bije cie rozumem na głowę ;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.09.2010, 14:08

Widzę, że mam na stronie fana :D Nieźle!

patryk878_to_cwel komentarzy: 2026.09.2010, 14:07

patryk878_to_cwel komentarzy: 2026.09.2010, 14:05

Zbanujcie mnie pliiiiiiiis xD

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 726.09.2010, 14:05

@sebasz
Zgadzam się z całym twoim komentarzem na tamtej stronie.

Jak można mówić, że mamy słabych rezerwowych? Nie możemy mieć w kadrze 100 zawodników. A tych, których mamy na ławce, mamy i tak nie gorszych, niż powiedzmy United. O ile w Manchesterze na ławce siedzą Carrick i Gibson - u nas jest Rosa i Diaby/Wilshere. Oni mają Owena, Hernandeza i Machedę. Chelsea ma Sturridge'a i Kalou- my Velę, Theo i Bendtnera. Oni Johnego Evansa i Wesa Browna. Chelsea w ogóle nie ma obrony - my za to mamy Squilaciego/Lorą i Djorou. Aż tak źle wypadamy? Może w obronie dość średnio, ale ofensywne formacje mamy sto razy lepsze. Tylko jest problem - ci z naszej ławki muszą grać pierwszy skład, a na ławce zostają... Denilsony, Djorou etc. Nie ma rozwiązania tego problemu. Jedyny problem, który MOŻNA rozwiązać to BRAMKARZ. (i ewentualnie zmiennik dla Songa - tu kwestia sporna, czy Denilson to defensywny pomocnik) Przez to (GK) cierpimy jednak najbardziej. To jest jedyna rzecz, za którą możemy w tej chwili krytykować Wengera. Oprócz czysto taktycznych błędów jak Eboue na prawym ataku (wtf?!), Diaby od 1 minuty pod kontuzji czy też unikanie jak ognia wystawiania Tomasa Rosickiego, wszystko jest z nami w porządku.

@Arsenal1994
Dobrze, że United jeszcze nie prowadzi... Kto wie, może Bolton jakimś fuksem jeszcze wygra ten mecz.

@pawlo930
Bez komentarza.

@evelred
Zgadzam się co do Songa. On nie gra box2boxa dlatego, że Wenger mu kazał... on widział cholerną nieporadność Diabiego, cofniętego Jacka/Rosę, bezużytecznego Chamakha i jedynego Nasriego, który się starał. Alex po prostu spróbował pomóc ofensywie, bo ona sama sobie nie radziła. Wypadliśmy na tym kiepsko, przecież graliśmy na końcu jednym stoperem, no ale cóż... Alex i tak ma u mnie + za ten występ.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 226.09.2010, 14:02

Muły to wygrają. UMIESZ LICZYĆ LICZ NA SIEBIE !!!!

Kikut123 komentarzy: 124926.09.2010, 14:02

pawlo930 - przesadziłeś, aż tak źle mu nie życz :D

Arsenal1994 komentarzy: 749726.09.2010, 13:54

Na razie jest dobrze. Do przerwy Bolton - MU 1-1.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16826.09.2010, 13:52

@pawlo
Wtedy to już nic z niego nie będzie :D

pawlo930 komentarzy: 4126.09.2010, 13:51

A Kościelnemu życze jak najgorzej :
Aby go nie powołali do kadry Francuskiej , wiec moze zmieni zdanie i bedzie grał w RP

evelred komentarzy: 369126.09.2010, 13:49

ciekawe, czy jak trzej pierwsi bramkarze będą kontuzjowani, to Wenger postawi na Wojtka, czy może na Eboue, w końcu tam jeszcze nie grał

co do Songa, to w pewnym momencie poszedł do przodu, bo widział, że nasza ofensywa gra w tym meczu jedno wielkie zero. stworzył 2-3 dobre okazje, mógł nawet strzelić bramkę, jako jedyny robił coś z przodu i widać, że to jemu najbardziej zależy. jasne, że każdy powinien grać na swojej pozycji, ale po co bronić wyniku 0-3. pamiętam w meczu z manu w tamtym sezonie też poszedł do przodu jak nam nie szło i przez pewien czas był jedynym, który tworzył jakiekolwiek zagrożenie

maks20 komentarzy: 44526.09.2010, 13:47

A zaczęło sie od Ashleya Cole'a.To wychowanek Arsenalu,który chciał tu grać. Tylko,żeby mu płacic tak, jak na to zasługuje. Wenger go wyrzucił, ochrzcił Ashley-cashley i tak jest do tej pory. Greedybayor i Gallas? Nie, chcieli, zeby mogli zarabiac proporcjonalnie do swego poziomu.W Chelsea i Manchesterach nie mają takich obiekcji, trudno, płacą. Nie da sie wygrac czegokolwiek na permanentnym oszczędzaniu na wszystkim.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52026.09.2010, 13:47

Powiem jedno ---- nie rzucajcie głupio nazwiskami jak by to powinna wyglądać obrona czy inne formacje według was bo to jest oderwane od rzeczywistości.

Z takim nastawieniem z jakim wyszliśmy na WBA nie ugralibyśmy nic w żadnym dowolnie przez was skomponowanym zestawieniu personalnym czy byłby to taki zawodnik czy inny.

My przegraliśmy ten mecz w głowach jako cała drużyna.

jarts komentarzy: 231926.09.2010, 13:45

oczywiscie nie liczac Benia i Ramseya

jarts komentarzy: 231926.09.2010, 13:44

wie ktos kiedy wrócą van Persie i Walcott? Oprocz Vermaelena jest ktos jeszcze kontuzjowany?

aRamsey komentarzy: 948626.09.2010, 13:41

imo w tym momencie w którym się znajdujemy teraz i patrząc na obecną formę naszych zawodników w def. powinniśmy wychodzić składem
Bac----Sqill---Ver----Gibbs

o bramkarzu nie będę wspominał bo tutaj to jest wybór tragiczny (wiadomo że Arsene nie wystawi Wojtka, a na Vito są szanse bliskie zeru) Almunia, czy Flappy-handsky ?

jarts komentarzy: 231926.09.2010, 13:41

wczoraj zauwazylem ze Wilshere grał na środku boiska a Pan Alex hasał sobie w polu karnym WBA - defensywny pomocnik

zuczek1987 komentarzy: 640326.09.2010, 13:40

Mares - > idąc twoim tokiem myślenia to nie powinniśmy tez trzymac non stop kontuzjowanego RvP! W sumie się zgadzam

maks20 komentarzy: 44526.09.2010, 13:39

Marex, tak , zgoda, ale od tego jest trener, który zeby zjadł na Premiership, żeby przed sezonem to wsztsko wiedzieć, a nie dowiadywać sie po 3 czy 4 kolejce, że są kontuzje,że zawodnicy muszą się zgrywać miesiącami, że ławka pusta,że nie ma ludzi z klasą do zastępstwa,że są trudne mecze i w ogóle , że inni osmielają sie chciec wygrać. Przecież i Sunder i WBA nie wygrali umiejetnościami, tylko niesamowitą wolą walki, zgraniem, zaangażowaniem i gryzieniem trawy. Tego nie mogę powiedzieć o żadnym zawodniku Arsenalu.

zuczek1987 komentarzy: 640326.09.2010, 13:39