Koncertowa gra i pewne zwycięstwo

Koncertowa gra i pewne zwycięstwo 22.02.2014, 16:53, Łukasz Kęczkowski 3838 komentarzy

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Kanonierów za nami. Gracze Arsenalu pokonali Sunderland aż 4:1! Właśnie takiego występu oczekiwali kibice od graczy po bolesnej porażce z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Dwa trafienia Girouda i o jednym Rosicky'ego i Koscielny'ego zapewniły podopiecznym Wengera ważne do końcowej tabeli trzy punkty i przywróciły nadzieję wielu fanom, którzy po kilku słabszych wynikach zaczynali wieszczyć kryzys. Na szczęście Wengerowi udało się udowodnić niedowiarkom, że jego ekipa wciąż potrafi zdobywać bramki i wygrywać. Bardzo dobry występ po kilku meczach przerwy zanotował Olivier Giroud. Właśnie takiego Francuza chcielibyśmy oglądać zawsze - nie tylko pracowitego i aktywnego, ale przede wszystkim skutecznego. Dzisiaj udało mu się zdobyć dwie bramki, które z pewnością poprawią jego pewność siebie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Sunderland: Mannone – Bardsley, Vergini, O’Shea, Alonso – Ki, Bridcutt, Colback – Johnson, Altidore, Borini.

Ataki Kanonierów przyniosły pozytywny skutek już w piątej minucie. Po ładnej kombinacyjnej akcji piłkarzy Arsenalu i zablokowanym strzale Jacka Wilshere'a piłka znalazła się pod nogami znajdującego się w idealnej sytuacji Oliviera Girouda, który umieścił futbolówkę w bramce. 1:0 dla podopiecznych Wengera!

Cztery minuty później kolejny atak przeprowadzili Kanonierzy, jednak Cazorla nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu bez problemu złapał ją Mannone.

Po kwadransie gry na jeden z nielicznych ataków zdecydowali się gracze gości, jednak na posterunku pozostał Szczęsny i przechwycił wrzutkę gracza Sunderlandu.

W 21. minucie blisko podwyższenia wyniku był Lukas Podolski. Niemiec przyjął piłkę za polem karnym i huknął jak z armaty prosto w okienko, jednak idealnie interweniował były bramkarz Arsenalu, Vito Mannone.

30. minuta i mamy podwyższenie wyniku! Fatalny błąd popełnił Vergini, który próbował wycofać piłkę do bramkarza, jednak zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówkę przejął Giroud i z ostrego kąta pokonał Mannone! 2:0 dla Arsenalu!

Dwie minuty później ułańską fantazją popisał się Sagna. Francuz postanowił uderzyć na bramkę Sunderlandu z około trzydziestu metrów. Piłka odbiła się po drodze jeszcze od jednego z obrońców, dzięki czemu Francuz wywalczył rzut rożny.

42. minuta i kolejny gol dla Arsenalu! Kombinacyjną akcję zespołu wykończył ze stoickim spokojem Tomas Rosicky i delikatną podcinką pokonał Mannone. 3:0 na Emirates!

Po przerwie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. Carl Jenkinson zastąpił Monreala, natomiast Giaccherini oraz Larsson zmienili Johnsona i Altidore'a.

Na początku drugiej odsłony zdecydowanie bardziej aktywni byli gracze gości, co chwilę stwarzali oni sobie okazje strzeleckie, a podopieczni Wengera dali zepchnąć się do defensywy.

W 56. minucie bliski pokonania własnego bramkarza był Vergini. Obrońca ten próbował wybić piłkę dośrodkowaną przez Sagnę z dala od swojego pola karnego, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że niemal nie strzelił bramki samobójczej! Na szczęście dla niego futbolówka ominęła słupek bramki Sunderlandu.

I to właśnie dzięki niemu mamy kolejną bramkę! Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Cazorlę najlepiej doszedł Laurent Koscielny i bez trudu pokonał Mannone! 4:0 dla Arsenalu!

W 67. minucie Laurenta Koscielny'ego zastąpił Mathieu Flamini.

W siedemdziesiątej minucie bardzo bliscy zdobycia bramki byli gracze Sunderlandu. Sprytnym uderzeniem popisał się Ki, jednak bardzo dobrze interweniował Szczęsny i uchronił zespół przed stratą gola.

Trzy minuty później na ostatnie zmiany zdecydowali się obaj szkoleniowcy. Rosicky'ego i Ki zastąpili kolejno Gnabry i Scocco.

W 76. minucie z kolejnym atakiem wyszli Kanonierzy Do prostopadłego podania doszedł Gnabry i próbował z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza Sunderlandu, jednak ten pozostał na posterunku i udało mu się obronić strzał młodego Niemca.

Dwie minuty później rzut wolny mieli gracze Sunderlandu. Piłkę ustawił sobie były zawodnik Arsenalu, Sebastian Larsson, jednak jego uderzenie na szczęście minimalnie minęło bramkę Szczęsnego. Niemniej był to naprawdę dobry strzał.

81. minuta i bramka dla Sunderlandu. Szczęsny wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, ta spadła wprost pod nogi Giaccheriniego, który bez zastanowienia huknął z dystansu i udało mu się zdobyć bramkę honorową, 4:1 na Emirates.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry pan Andre Marriner zakończył spotkanie.

aNormalny komentarzy: 348227.02.2014, 15:17

Ja mam o tyle dobrze, że moja babcia jeszcze da radę robić pączki. Te sklepowe są beznadziejne.

DexteR_000 komentarzy: 764327.02.2014, 15:10

Lazar Markovix z Benfici , ciekawy grajek sie wydaje i do tego młody 20 lat.

19TOMEK91 komentarzy: 157127.02.2014, 15:08

pewnie ze sie różnią ;P dlaczegos tyle kosztuja . albo sa małe jak pięść dziecka :)

Ja na rzie na koncie mam : 0 pączków, ale zaraz nadrobie. Połówka częstuje domowymi pączkami, wiec będą się liczyć podwójnie ;P

Bolek komentarzy: 423227.02.2014, 15:05

Lubię Alvaro Moratę, ale nie wydaje mi się, by miał on odpowiednio wysoki potencjał na klub, który chce być mistrzem Premier League.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 15:03

Wenger zadowolny z Campbella,pewnie będzie jak nowy transfer w lato.
Theo bedzie odgrywał juz w znacznej częsci role napastnika po odejściu Beńka. I pozycje ładnie się załatają.
Wenger skupi się na bramkarza,prawym obrońcy,bo w nowego DM narazie nie wierze.
Jestem skłony w to uwierzyć i powiem nawet,ze bede zadowolny(no może po za pozycją ŚN) tylko niech zrobią coś w końcu z tym szpitalem,bo wtedy nasza kadra jest szeroka i róznorodna.

ArseneAl komentarzy: 2341727.02.2014, 15:03

@19TOMEK91
Tego gówna za 50 gr to bałbym się ugryźć.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.02.2014, 14:58

Dwa pączki z marmoladą i styka. Bo już za słodko się robi :D

shark31 komentarzy: 601327.02.2014, 14:55

Zle napisalem:) Zgoda Moraty jest. Teraz potrzeba porozumienia klubow.

shark31 komentarzy: 601327.02.2014, 14:53

Mysle ze AFC moze dzialac cos w kierunku sciagniecia Moraty. W sumie to cene z RM juz ustatalilismy teraz zalezy decyzja od Wengera i Moraty.

Guillem Balague ‏@GuillemBalague 25 lut
Morata has agreed to join Arsenal IF, I repeat IF, I insist IF, clubs agree fee. He will push for Madrid to accept Arsenal's offer

That is true. Now clubs have 2 agree fee which IS NOT GUARANTEED. Morata will push for it RT

damianARSENAL komentarzy: 855827.02.2014, 14:47

TEAM NEWS: "Vermaelen and Ozil are back in the squad, we have doubts over Monreal and Gibbs"

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 14:46

Alexandre Lacazette: No player has had more shots in the Europa League this season without a goal than Lacazette (18)

DexteR_000 komentarzy: 764327.02.2014, 14:42

19TOMEK91
Ta tylko te w supermarketach są napompowane powietrzem ;D nie zjesz dobrze , a smaku narobisz.

19TOMEK91 komentarzy: 157127.02.2014, 14:38

kanonier204

po taniości to w biedrze po 49 gr chyba, a w radiu slyszalem ze w lidlu po 44 :) to paletke mozesz brać ;P

DeKa komentarzy: 964 newsów: 227.02.2014, 14:34

Kazan też może być ciekawą opcją

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.02.2014, 14:32

Dobra trzeba zobaczyć po ile te pączki jeśli drogo to nie biorę! albo kupie 2 i starczy :d

Kredens komentarzy: 370827.02.2014, 14:30

@ rubo

ja postawiłem na BAsel i Benfikę za 100
ale teraz tak myślę, że nie wiem czy dobrze zrobiłem

TakKrzysiu komentarzy: 893827.02.2014, 14:24

Ciekawe czy jęzor zagra ze Stoke. Może ostatnie rotacje Wengi nieco odmieniły jego podejście. Pierwszy mecz po przerwie i 2 bramy + waleczność na niezłym poziomie. Nie był z niego taki człapek jak zazwyczaj.

Alonso komentarzy: 1282427.02.2014, 14:17

Szogun
Falcao też mieli dogadanego i Cavaniego chyba również, poloty chodziły ze już jest smerfem.

KibicTheGunners komentarzy: 192127.02.2014, 14:07

Arsenal representatives have made it known they're ready to pay Diego Costa's €38m release clause & bring the striker to club. (Sport.ES)

Widzieli?

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 327.02.2014, 14:01

baranek Diego Costa według wszelkich znaków na niebie i ziemi jest dogadany z Chelsea które zawodników w tej formacji ma w wieku emerytalnym a i nachapać się będzie mógł tam jak nigdzie. Mou zna tego zawodnika z boisk la ligii i sądze,że będzie idealnym dla nich rozwiązaniem. Bardzo bym go chciał ale nie ma raczej takiej opcji.

maciekbe komentarzy: 1245827.02.2014, 13:59