Koncertowa gra i pewne zwycięstwo

Koncertowa gra i pewne zwycięstwo 22.02.2014, 16:53, Łukasz Kęczkowski 3838 komentarzy

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Kanonierów za nami. Gracze Arsenalu pokonali Sunderland aż 4:1! Właśnie takiego występu oczekiwali kibice od graczy po bolesnej porażce z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Dwa trafienia Girouda i o jednym Rosicky'ego i Koscielny'ego zapewniły podopiecznym Wengera ważne do końcowej tabeli trzy punkty i przywróciły nadzieję wielu fanom, którzy po kilku słabszych wynikach zaczynali wieszczyć kryzys. Na szczęście Wengerowi udało się udowodnić niedowiarkom, że jego ekipa wciąż potrafi zdobywać bramki i wygrywać. Bardzo dobry występ po kilku meczach przerwy zanotował Olivier Giroud. Właśnie takiego Francuza chcielibyśmy oglądać zawsze - nie tylko pracowitego i aktywnego, ale przede wszystkim skutecznego. Dzisiaj udało mu się zdobyć dwie bramki, które z pewnością poprawią jego pewność siebie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Sunderland: Mannone – Bardsley, Vergini, O’Shea, Alonso – Ki, Bridcutt, Colback – Johnson, Altidore, Borini.

Ataki Kanonierów przyniosły pozytywny skutek już w piątej minucie. Po ładnej kombinacyjnej akcji piłkarzy Arsenalu i zablokowanym strzale Jacka Wilshere'a piłka znalazła się pod nogami znajdującego się w idealnej sytuacji Oliviera Girouda, który umieścił futbolówkę w bramce. 1:0 dla podopiecznych Wengera!

Cztery minuty później kolejny atak przeprowadzili Kanonierzy, jednak Cazorla nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu bez problemu złapał ją Mannone.

Po kwadransie gry na jeden z nielicznych ataków zdecydowali się gracze gości, jednak na posterunku pozostał Szczęsny i przechwycił wrzutkę gracza Sunderlandu.

W 21. minucie blisko podwyższenia wyniku był Lukas Podolski. Niemiec przyjął piłkę za polem karnym i huknął jak z armaty prosto w okienko, jednak idealnie interweniował były bramkarz Arsenalu, Vito Mannone.

30. minuta i mamy podwyższenie wyniku! Fatalny błąd popełnił Vergini, który próbował wycofać piłkę do bramkarza, jednak zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówkę przejął Giroud i z ostrego kąta pokonał Mannone! 2:0 dla Arsenalu!

Dwie minuty później ułańską fantazją popisał się Sagna. Francuz postanowił uderzyć na bramkę Sunderlandu z około trzydziestu metrów. Piłka odbiła się po drodze jeszcze od jednego z obrońców, dzięki czemu Francuz wywalczył rzut rożny.

42. minuta i kolejny gol dla Arsenalu! Kombinacyjną akcję zespołu wykończył ze stoickim spokojem Tomas Rosicky i delikatną podcinką pokonał Mannone. 3:0 na Emirates!

Po przerwie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. Carl Jenkinson zastąpił Monreala, natomiast Giaccherini oraz Larsson zmienili Johnsona i Altidore'a.

Na początku drugiej odsłony zdecydowanie bardziej aktywni byli gracze gości, co chwilę stwarzali oni sobie okazje strzeleckie, a podopieczni Wengera dali zepchnąć się do defensywy.

W 56. minucie bliski pokonania własnego bramkarza był Vergini. Obrońca ten próbował wybić piłkę dośrodkowaną przez Sagnę z dala od swojego pola karnego, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że niemal nie strzelił bramki samobójczej! Na szczęście dla niego futbolówka ominęła słupek bramki Sunderlandu.

I to właśnie dzięki niemu mamy kolejną bramkę! Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Cazorlę najlepiej doszedł Laurent Koscielny i bez trudu pokonał Mannone! 4:0 dla Arsenalu!

W 67. minucie Laurenta Koscielny'ego zastąpił Mathieu Flamini.

W siedemdziesiątej minucie bardzo bliscy zdobycia bramki byli gracze Sunderlandu. Sprytnym uderzeniem popisał się Ki, jednak bardzo dobrze interweniował Szczęsny i uchronił zespół przed stratą gola.

Trzy minuty później na ostatnie zmiany zdecydowali się obaj szkoleniowcy. Rosicky'ego i Ki zastąpili kolejno Gnabry i Scocco.

W 76. minucie z kolejnym atakiem wyszli Kanonierzy Do prostopadłego podania doszedł Gnabry i próbował z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza Sunderlandu, jednak ten pozostał na posterunku i udało mu się obronić strzał młodego Niemca.

Dwie minuty później rzut wolny mieli gracze Sunderlandu. Piłkę ustawił sobie były zawodnik Arsenalu, Sebastian Larsson, jednak jego uderzenie na szczęście minimalnie minęło bramkę Szczęsnego. Niemniej był to naprawdę dobry strzał.

81. minuta i bramka dla Sunderlandu. Szczęsny wypiąstkował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, ta spadła wprost pod nogi Giaccheriniego, który bez zastanowienia huknął z dystansu i udało mu się zdobyć bramkę honorową, 4:1 na Emirates.

Po trzech minutach doliczonego czasu gry pan Andre Marriner zakończył spotkanie.

Raport pomeczowySunderland autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.02.2014, 12:12

pumeks
A gdzie Twoja silna wola?

pumeks komentarzy: 2080827.02.2014, 12:10

Ja już pięć ale od 7:00 już w robocie przy tych komputerach.... ;P a te pączki cały czas sie pojawiają na talerzu i wołają "Zjedz mnie, zjedz mnie"

....koniec przerwy

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.02.2014, 12:08

Żadnego ? to tak jak ja :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.02.2014, 12:07

Myslałem, że najbardziej dzisiaj zbłaźnił się Santana, ale jednak nie, przebił go... Adam Godlewski (zastępca redaktora naczelnego w Piłce Nożnej) nazywając nas Scheisse 05.

Alonso,

Dlatego też mówię, bagaż doświadczeń ma ogromne znaczenie w takich meczach. City nie jest na takim etapie, aby zdobywać coś więcej w Europie. Poza tym jak sam Guardiola przyznał przed jednym z meczów z City, że pod wodzą Pellegriniego każdy zespół gra taką samą piłkę.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 11:59

Zastanawiające, co zrobi Wenger z takim bogactwem w przodzie.

Mamy Giroud, który z klubu na pewno się nie rusza. Jest perspektywiczny Sanogo, od którego można zacząć czegoś wymagać w nowej kompanii. Wraca Joel z Olympiacosu, który ma większe doświadczenie niżeli Yaya, mimo że ten grał na MŚ U-20. Mamy również nieobliczalnego Akpoma, który gotuje się do gry w pierwszym zespole. Do tego jesteśmy skłonni sfinalizować transfer nowego strikera.

Bendtnera i Parka nie wliczam. Myślę, że pogodzili się z tym co ich dzieli, a nie łączy z Arsenalem.

pumeks komentarzy: 2080827.02.2014, 11:57

cytat z goonertalk.com

[..] Why do Arsenal players sustain so many injuries?

Questions continue to arise over the Arsenal medical team’s recovery methods.

Fitness coach Tony Colbert is a firm believer in getting players out on the pitch when they are in the final phase of their rehabilitation/recovery.

Colbert doesn’t like having players on the exercise bike and has previously fast-tracked players back to the training pitch as soon as he deems them ‘ready’.

Theo Walcott revealed in his 2012 autobiography that even Wenger himself ‘wants to get his players back as soon as possible’ and is ‘always quizzing his physios on how long it’s going to be before someone is ready to join the group again’. [..]

Alonso komentarzy: 1282427.02.2014, 11:56

IMO Arsenal i MC pechowe losowanie od samego początku. Arsenal grupa śmierci i MC w grupie z Bayernem więc wyjście z pierwszego miejsca jest bardzo trudne to potem z drugiego miejsca się trafia na takie Bayerny,Barcy czy Reale. Choć i tak radzili sobie bardzo dobrze w grupie.

DexteR_000 komentarzy: 764327.02.2014, 11:52

Zresztą co my sie tak martwimy o tą lige angielską , nie zabiorą chyba jednego miejsca do gry w LM :)
Lepiej martwmy się o swoją ... i jej wyczynami

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 11:52

‪#‎AFC‬ team news: Vermaelen & Özil in squad, Gibbs & Monreal doubtful

Vermaelen na LO ze Stoke?

Bolek komentarzy: 423227.02.2014, 11:48

@DexteR_000
Dobra, rozpędziłem się. W każdym razie Bayern wiadomo co prezentuje, a Borussia w ostatnich dwóch latach to drużyna z tej samej bądź nawet minimalnie wyższej półki co szczyt Premier League, jeśli chodzi o Europę.
Niepokojące jest to, że ostatnio są takie problemy z dojściem do półfinałów.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 11:47

Bolek,

Na taką grę drużyn z Anglii w CL wpływa wiele czynników.

City według mnie ma za małe doświadczenie w grze na poziomie europejskim, aby przejść Barcelonę. United jest asteniczne po zatrudnieniu nowego menadżera. Chelsea zabrakło koncepcji i koncentracji. Myśleli po pierwszej połowie, że mecz już jest wygrany. A w Arsenalu zabrakło mocy w nogach, by być na równi z najlepszym.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 327.02.2014, 11:45

a Arsenal i tak jest najlepszy!

Bolek komentarzy: 423227.02.2014, 11:45

@Daniho
Nawet więcej niż trochę, ale o tym i tak się zapomina.

DexteR_000 komentarzy: 764327.02.2014, 11:44

Bolek
Ścisła czołówka z Niemiec jest lepsza niż Angielska? mówisz o 4 zespołach z każdej ligi? jak tak to sobie nie zartuj. Obecnie tam ggra tylko coś Bayern i może BvB .

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 127.02.2014, 11:40

ciezki terminarz tez troche wpylwa na druzyny z Anglii

Bolek komentarzy: 423227.02.2014, 11:39

Faworytami nie byli, ale trzeba przyznać, że przydałby się nam w Premier League taki dominator Ligi Mistrzów, jak Barcelona czy Bayern. Cała liga angielska trzyma wysoki poziom, ale ścisła czołówka jest słabsza od ścisłej czołówki z Hiszpanii czy nawet Niemiec.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 11:39

DexteR_000,

City nie było faworytem tego (dwu)meczu.

Alonso,

Dostanie wszędzie, ale nie u nas. Pytam właśnie z myślą o Arsenal, gdyby go z powrotem zatrudnili.

DexteR_000 komentarzy: 764327.02.2014, 11:35

Alonso
No ja właśnie stawiałem na Mc w meczu z Barceloną . Wydawali się mocni przed tym meczem , aczkolwiek bardzo zabrakło Aguero i ta czerrwona kartka. U nas tak samo .

Alonso komentarzy: 1282427.02.2014, 11:29

Ordzik
Wioche to zrobił tylko MU przegrywając chyba z najsłabsza drużyną w fazie pucharowej, a MC i Arsenal faworytami w swoich meczach nie byli.

Ordzik komentarzy: 81327.02.2014, 11:25

wy tu mówicie o czarnych koniach a ja się martwię o Angielską piłkę ! :/ , cała 4 została upokorzona, Chelsea niby remis ale strasznie grała jak na nich, jak nie ktoś z PL to liczę że wygra tą LM Bayern bo z kim mamy odpaść jak nie z mistrzem :P

Alonso komentarzy: 1282427.02.2014, 10:56

WilSHARE
Kase to on wszędzie dostanie, raczej to drugie. Przejdzie tam gdzie będzie coś wygrywać. Olał Arsenal bo był za słaby to teraz oleje MU.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 10:49

Interesujące, czy Ajax dzisiaj da radę wygrać ze Salzburgiem. Ten kurs jest b. kuszący.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 10:48

Master10,

Są w stanie rywalizować ze znanymi markami. I zgadzam się, ten sezon mają nierówny, ale wiadomo w czym tkwi geniusz Ancelottiego.

Simon696,

Nie rozumiem.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 10:46

Swoją drogą, jakby odszedł po tym sezonie, wciąż uważalibyście go za bardziej głodnego hajsu czy trofeum?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 327.02.2014, 10:45

czy psg to czarny kon? calkiem niezle radzilo sobie w zeszlym roku, w tym graja bardzo dobrze

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 10:42

Nawet nie wiem po co na to odpisuję, ale utwierdzę Cię, że jesteś w błędzie. United zdobyło mistrzostwo dzięki właśnie RvP. Fellaini może jeszcze wypalić, więc nie rozumiem skąd te osądy po półrocznym pobycie w klubie, a jeszcze z rehabilitacją..

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 127.02.2014, 10:37

poprzedni sezon to RVP miał wyborny, więc pisanie, że to najgorszy transfer w historii jest nie na miejscu

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.02.2014, 10:33

FadeIn
co ja czytam! RVP najgorszy transfer w historii...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.02.2014, 10:31

@26.00 na zakwalifikowanie się Arsenalu do ćwierć-finałów. Kto gra?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.02.2014, 10:30

No wczoraj Monreal miał urodzinki dziś dobiłem 1700 już więc musimy wygrać ze Stoke nie ma bata! :)

grzegorz1211 komentarzy: 1031127.02.2014, 10:29

Kanonier204

No to dobiłeś do 1700. Ja jeszcze 4 dni i będzie 2000 dni, mam nadzieje że nasi mi jakąś miłą niespodziankę ze Stoke tak z 3:0 :)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.02.2014, 10:24

Jeszcze raz wyprowadzał kontrę, 10 zawodników Schalke na 2 obrońców Realu - podał do przeciwnika.

Nic nie można o nim powiedzieć po tym meczu. Widać, że jeszcze nie doszedł do siebie po kontuzji.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.02.2014, 10:10

To tak żeby dobić te 1700 to!

Wesołego Pączka! : D

FadeIn komentarzy: 354727.02.2014, 10:05

LM w tym roku pojedzie albo do Monachium albo do Mardytu. Ewentualnie do Kalatloni bądż Paryża. Czarny koń to PSG a nie Atletico.

Co do RVP. Śmiało można stwierdzić, że z perspektywy zawodnika on i afro to najgorsze transfery w historii PL. Już chyba lepiej z PL pójść celowo do okręgówki bo przynajmniej jesteś świadomy poziomu drużyny a tak Muły i Robin idą na dno jak Titanic i jeżeli nie zmienią szybko trenera (oby nie) to z hukiem rozbiją się o dno. Ma ćwok nauczkę.

DzejCoop komentarzy: 326427.02.2014, 08:19

Po godzinie gry w CS:GO (wczoraj) stwierdzam, że gra przez normalne serwery jest do kitu. Ale jak zagra sie ze znajomym/znajomymi w mixie turniejowym to jest świetna zabawa. Polecam :)
Steam ID: Pr23m3kPOLAND

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.02.2014, 08:18

Michal123
Szczerze mówiąc to nic ciekawego. Zmarnował tylko stuprocetnową sytuację gdzie kapitalnie wybronił bramkarz Realu.

DzejCoop komentarzy: 326427.02.2014, 08:17

Michał123

Miał kilka udanych rajdów, nie trafił z 5 metrów (fantastycznie obronił Casillas)
Ogółem nie ma co oceniać bo Schalke nie grało :)

Michal123 komentarzy: 154127.02.2014, 07:49

Pokazał coś Draxler we wczorajszym meczu ? Bo nie miałem okazji oglądać.

Robin van Persie to consider his Manchester United future in summer

theguardian.com/football/2014/feb/26/robin-van-persie-manchester-united-future?CMP=twt_gu

jeśli jeszcze nie było

pawlo1k komentarzy: 99327.02.2014, 01:13

Witam, Che ktos do klubu Wirtualnej gwiazdy Fifa na PC ? Gramy od dawna ,mamy nowy klub. Dużo wolnych pozycji. Sorki za spam ale o tej porze chyba nikomu to nie bedzie przeszkadzać. Btw. ludzie ogarnieci jest nawet kibic L'poolu

AlexSong17 komentarzy: 100027.02.2014, 01:11

#Jack_Herrer: Bardzo ciekawym zawodnikiem jest również Florian Thauvin, który może grać na lewym skrzydle, aczkolwiek jego nominalna pozycja znajduje się po drugiej stronie boiska.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 127.02.2014, 01:04

bolek, ciekawe jak straca curtuoisa jak to nie ich pilkarz, a cech sie dobrze trzyma