Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal!

Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal! 27.10.2015, 21:42, 1036 komentarzy

W fatalnym - żeby nie powiedzieć nijakim - stylu Kanonierzy żegnają się dziś z rozrywkami Pucharu Ligi Angielskiej. Londyńczycy nie poradzili sobie z wyzwaniem rzuconym przez zespół z Championship, Sheffield Wednesday, ulegając mniej klasowym rywalom aż 0:3.

Kibice Arsenalu będą nie tylko podłamani wynikiem, ale też pogarszającą się sytuacją kadrową klubu. Już po kilku minutach z murawy zejść musiał Alex Oxlade-Chamberlain, choć w jego przypadku uraz może okazać się mniej groźny, a przynajmniej takie nowiny podają brytyjskie stacje. Gorzej wygląda sytuacja Theo Walcotta, który zastąpił właśnie Chamberlaina, i po kwadransie spędzonym na boisku, opuścił je z kontuzją.

Podopieczni Wengera nie liczą się więc już w tym sezonie w walce o jedno z krajowych trofeów. Tej nocy bawić i cieszyć się będą fani Sheffield, a dziś to ich ulubieńcy bardziej zasłużyli na awans i tenże awans wywalczyli. Kanonierzy myśli koncentrować mogą już na wyjazdowym meczu ze Swansea City.

Składy obu ekip:

Sheffield Wednesday: Wildsmith – Hunt, Loovens, Lees, Pudil – Lee, Hutchinson – (80' McGugan); Wallace, Bannan (75' Semedo), Helan – Joao (85' Nuhiu)

Arsenal: Cech – Debuchy, Chambers, Mertesacker, Gibbs – Flamini, Kamara – (60' Bielik); Oxlade-Chamberlain (5' Walcott) (19' Bennacer), Campbell, Iwobi – Giroud

Już na samym początku spotkania - w czwartej minucie - Chamberlain doznaje urazu. Zastępuje go Theo Walcott, a lista kontuzjowanych w Arsenalu wydłuża się.

Bardzo nudny i senny ten pierwszy kwadrans. Kanonierzy w tym czasie zdążyli jedynie wywalczyć rzut rożny. Drugi garnitur gości nie prezentuje się najlepiej, a gospodarze najwyraźniej również nie mają w planach zapewnienia widzom świetnego widowiska.

Theo pograł nieco ponad dziesięć minut i z powodu urazu musiał opuścić plac boju. Coraz gorzej wygląda sytuacja kadrowa Kanonierów. Miejsce Anglika zajmuje Bennacer.

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Bannan zagrywa na skrzydło do Pudila, który dośrodkowuje na piętnasty metr. Do piłki dopada Wallace i natychmiastowym uderzeniem po ziemi nie daje szans Cechowi. 1-0!

Żółta kartka dla Hutchinsona, Arsenal ma rzut wolny. Stały fragment gry na raty wykonuje Campbell i ostatecznie zmusza do interwencji Wildsmitha. Podobna okazja dla Sheffield już chwilę później - Wallace posyła jednak piłkę obok bramki rywala.

Iwobi poczarował na lewym skrzydle, szedł do środka i oddał strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę. Gospodarze rewanżują się indywidualną akcją Helana, który wpada w szenstaskę The Gunners, jednak jest zatrzymany przez Cecha. Rzut rożny...

Mamy 2-0! Wallace wrzuca w pole karne Arsenalu, Joao główkuje i w taki właśnie sposób Sheffield zaskakuje wszystkich, podwyższając prowadzenie!

Sędzia dorzucił nam do pierwszej połowy aż cztery minuty, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Trzeci gol dla gospodarzy. Świetnie rozegrany rzut wolny, po którym Lees z powietrza podaje do Hutchinsona, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. W tej sytuacji linię bramkową przekroczyła nie tylko futbolówka, ale też Hutchinson oraz Mathieu Debuchy.

Kolejne dośrodkowanie i kolejne zagrożenie ze strony Sheffield - Joao znów doskakuje do piłki, ale tym razem oddaje niecelny strzał. Debuchy natomiast "nagrodzony" żółtym kartonikiem za brzydki faul.

Ostatnia zmiana w zespole The Gunners - Kamara kończy w 60. minucie udział w tym meczu, a zastępuje go polski pomocnik, Krystian Bielik.

W 70. minucie wreszcie odnotowaliśmy celny strzał na bramkę Wildsmitha. Głową próbował Mertesacker, ale golkiper gospodarzy zdołał interweniować. Na kwadrans przed końcem Semedo zmienił Barry'ego Bannana, a nie zmienił się nadal niestety rezultat tego pojedynku, ciągle 3-0. Następna roszada, McGugan w miejsce Hutchinsona.

Następna zmiana w ekipie gospodarzy, Nuhiu zastępuje strzelca drugiej bramki, Joao. Żółtą kartkę otrzymuje Campbell, jednak nie ma to wielkiego znaczenia. Arbiter doliczył trzy minuty, a następnie zakończył tę batalię.

Capital One CupRaport pomeczowySheffield United autor: źrodło: własne
shark31 komentarzy: 601328.10.2015, 20:39

Niewiem czy juz byla o tym dyskusja, ale bardzo ucieszyłem sie występem Bielika. Od razu było widać ze to inna jakość niz reszta mlodzikow czy nawet niektórych seniorów.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1628.10.2015, 20:37

MarcinQT
"Najgorsze co można zrobić to rozbić duo Cazorla-Coq, który powoduje funkcjonowanie całego zespołu."
100% racji

mar12301 komentarzy: 2311728.10.2015, 20:36

Moim zdaniem nie ma sensu dawać Ozila na skrzydło, bo to nie działa.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 20:34

@InArsene

Przecież napisałem ''jak już Flamini". Chodziło mi o to, że 100% bardziej wolałbym to niż Flamini ŚP i Ozil/Cazorla na skrzydło. Najgorsze co można zrobić to rozbić duo Cazorla-Coq, który powoduje funkcjonowanie całego zespołu.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.10.2015, 20:30

MarcinQT
Przecież Flamini w pierwszych 5 minutach złapie żółtą po dryblingach Costy. Może nie jest to najgorsza opcja ale Wenger takiego eksperymentu nie zrobi na taki mecz. Bedzie tak jak podałem niżej. Sanczo panczo na prawe skrzydło a Gibon zagra na lewym. reszta bez większych zmian.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 20:28

Nie jest to może idealne ale jak już miałbym Flaminiego wrzucać to wrzuciłbym go na PO a Bellerina na skrzydło.

Mixerovsky
Ja wolę zobaczyć Gibona na lewym skrzydle a Alexisa na prawym. i tyle by było z tego całego czyry myry

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1628.10.2015, 20:24

Ja uważam, że lepiej zagrać nieogranym Campbellem na skrzydle który może coś ugrać, niż pozbawiać drużynę rozgrywającego, na którym mocno spoczywa obecna gra Arsenalu. Wystarczy zobaczyć jak ważny był Cazorla w wygranym meczu z Bayernem i Manchesterem by przekonać się, że bez niego w środku pola powstanie jedna wielka dziura.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 20:17

Monaco się murowało a 2 bramki im strzeliliśmy.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.10.2015, 20:17

Wilczku szarutki, sądzisz, że to będzie coś takiego?
Coq- Flamini
Oezil-Santi-Alexis
------Giroud------

Jak dla mnie to jest jakiś pomysł. Tylko, że Oezil na praaej obronie nie będzie asekurował Bellerina tak jak robił to Aaron.

mar12301
Przypominam, że w ostatnich dwóch dwumeczach lepiej zagraliśmy na Allianz niż na Emirates. Także tego...

Danielo_Gunners komentarzy: 264128.10.2015, 20:16

ja myśle że jest mozliwy scenariusz z szalonym meczem i wysokim remisowym wynikiem :))

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 20:16

mar12301, też sobie wyobrażałem, że ogramy Bayern na Aklianz jak 3 lata temu, ale sytuacja kadrowa nam to zadanie bardzo utrudniła, więc teraz priorytetem jest remis. 4 pkt z FCB w dwumeczu? Każdy z nas w ciemno by to wziął przed startem fazy grupowej.

Mihex komentarzy: 2360428.10.2015, 20:15

Ale BvB klepie tych drugoligowców :P

mar12301 komentarzy: 2311728.10.2015, 20:14

Z Bayernem wygrać w Monachium? Marzenie ściętej głowy, ale jak ja bym tego chciał. I zobaczyć miny tych wszystkich "kibiców" Bayernu, którzy są "kibicami" odkąd pojawił się tam Lewy.

Swoją drogą znów będą uważać, że Bayern rozstrzela Arsenal 5-0, tak jak miało rzekomo być na ES.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 20:14

songo, racja. Poza tym wypość Flaminiego z Tottenhamem a w 11 nie skończysz :D

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1628.10.2015, 20:13

WilkSzary;
Wątpię, że zagramy dwoma DM bez rozgrywającego.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 20:12

MarcinQT, pewnie tak, bo z porażką na Alianz liczyć się powinniśmy. Ale jeśli nie potrafimy grać ze słabszymi zespołami to szansy trzeba szukać z Bayernem. Myślę, że z Aaronem i Walcottem moglibyśmy wywalczyć dobry wynik a tak szanse spadają i to bardzo. A w Grecji oni się zamurują i będzie ciężko o 2 bramkowe zwycięstwo. Obym się mylił.

songoku95 komentarzy: 2348628.10.2015, 20:11

wilczyca
tak na pewno będzie z Bayernem i być może z Swansea. Natomiast nie możemy wyjść na 2dm z Spurs ;)

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1628.10.2015, 20:11

W meczu ze Swansea jesteśmy faworytami i mimo tego, że gramy na wyjeździe nie możemy dopuścić do straty chociażby jednego pkt. Nasz skład będzie rezerwowy tylko na prawej pomocy gdzie zagra Campbell. Z Bayernem mamy szanse nawet wygrać. Będzie to trudne, ale trzeba walczyć tak jak to zrobiliśmy w Londynie. Problem jedynie w tym, że nie ma ławki, a jak wiadomo jedna kontuzja popędza drugą.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 20:06

@Dawid

Jakbyśmy wygrali ostatni mecz tylko 1 golem i odpadli przez bilans bezpośredni to bym powiedział, że odpadliśmy przez nieodpowiednio dobry mecz z Olympiacosem a nie przez mecz z Bayernem.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 20:04

mar12301, a na co nam wygrać ze Swansea? I tak zdobędziemy trofeum Wengera - upragnione 4 miejsce :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.10.2015, 20:03

Dawid, no teraz to bym wziął. XD

mar12301 komentarzy: 2311728.10.2015, 20:02

Na co nam awans w LM, i tak odpadniemy w 1/8. :P

#suchary

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 20:00

Marcin, W PL mamy sytuacje stabilną i ewentualna strata 2 punktów nie oddali nas od mistrzostwa. Przed nami jeszcze 28 kolejek. A w LM ten punkt może zaważyć o awansie.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 19:58

Wilshare, przeczytaj mój komentarz jeszcze raz i dopiero wtedy skomentuj czy nie wziąłbyś w ciemno tego wyniku co ja bym wziął.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 19:57

Ja nie mówię, że by się nie przydał punkt ale nie zamieniłbym pkt w Premier League na pkt z Bayernem.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 19:56

Jak dobrze zagramy, a zagramy bo to będzie mecz o wszystko to wygramy 2 bramkami.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.10.2015, 19:55

Dawid, takie pisanie jest po prostu głupie. To tak jakbyś nie wierzył do końca w zwycięstwo, a gramy ze średniakiem ligowym - Swansea. Arsenal może pokonać każdego. I te 'w ciemno jeden punkt..' Wolałbym, by przegrali gryząc trawę niż wywalczyli ten Twój cholerny jeden punkt ciułając do końca meczu.

mar12301 komentarzy: 2311728.10.2015, 19:54

adrian12543

Dokładnie. Prawdę mówiąc nie znoszę przerwy na reprezentację, bo zawsze wtedy jest nudno (jakoś mecze reprezentacji w eliminacjach - oprócz naszej kadry oczywiście - jakoś średnio mnie emocjonują), ale teraz przerwa na reprezentacje przyda się Arsenalowi bardzo. Liczę po cichu, że może Ramsey i Theo wrócą już do treningów po meczu z Tottenhamem.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 19:54

Marcin,
Otóż przydałby sie punkt z Bayernem. Jeżeli dostaniemy oklep to w Grecji musimy wygrać dwoma bramkami, a tam w ubiegłych sezonach też sie nam łatwo nie grało.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 19:53

Problemu by nie było gdyby zdrowy był Wilshere, Welbeck, Rosa, Ox. Oni w pewnym stopniu Walcotta i Ramseya mogliby zastąpić. Ale nie Campbell, Iwobi i Flamini.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 19:53

Prawda jest taka, że ewentualne punkty z Bayernem są mniej potrzebne niż punkty w Premier League. Niezależnie od wyniku z Bayernem i tak i tak trzeba wygrać z Olympiacosem. W każdym wypadku ostatni mecz w Grecji będzie meczem o awans, którego nie można nawet zremisować. To co mieliśmy zrobić z Bayernem już zrobiliśmy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.10.2015, 19:51

Kto to kiedyś powiedział, że mistrzostwo wygrywa się szeroką kadrą i ławką? Mou?
W każdym razie, spójrzcie na Bayern. Kontuzjowany Ribery, Robben, Goetze, a skrzydła wciąż klasa światowa.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 19:49

MAricn, każdy mecz wyjazdowy w PL wydaje się być ciężki. A czy to przypadek że nam nie idzie z nimi? Wątpie. Swansea to bardzo dobry zespół. Skład mają również dobry (bramkę Gomisa z głowy można już iść u buka postawić :D).
Fakt, każda passa się kiedyś konczy, ale to nie zmienia faktu że teraz mamy ją przełamać. Bez Ramseya i Walcotta a z Joelem na skrzydle łatwo nie będzie. 1:0 brałbym w ciemno, ale zdaje sobie sprawę, że i o remis być ciężko.

worldcup komentarzy: 116328.10.2015, 19:47

Jestem ciekaw czy Wenger ściągnie Silve z wypożyczenia. Może było by tak jak z Coquelinem :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.10.2015, 19:46

Wyobraźcie sobie, że Francuz strzelił 11 bramek w 18 meczach przeciwko Marsylii. Przydałby nam się na mecz z Zagrzebiem [2 spotkania - 5 bramek].

mar12301 komentarzy: 2311728.10.2015, 19:44

Swansea*

mar12301 komentarzy: 2311728.10.2015, 19:43

No to ładnie. Walcott i OX wypadają na trzy min. najbliższe mecze - wg BBC. ;/

Eh. Jak tu grać, jak nie ma kim straszyć. O ile ze Sweansa można jakoś wymęczyć i liczyć na magię Ozila czy Alexisa, o tyle na Bayern to może być za mało, nie mając szybkiego Theo z przodu i jokera w postaci Giroud na ławce.

Czarne chmury wracają nad Arsenal, taka prawda.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.10.2015, 19:43

Jak Gomis nam nie strzeli to będzie cud.

AaronLieber27 komentarzy: 612728.10.2015, 19:39

Nie bedzie w rytmie meczowym tak samo jak Boenisch w 2012

AaronLieber27 komentarzy: 612728.10.2015, 19:38

Legia 2:1 Chojniczanka

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52428.10.2015, 19:37

AaronLieber27
Jak tak dalej pójdzie to Piszczek nie może być podstawowym prawym obrońcą na Euro.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 19:32

@Dawid

Przeszłość i teraźniejszość to 2 różne rzeczy, mecz meczowi nie równy itd. itp. Jakby tak było nie pogromili byśmy MU albo nie wyeliminowali ich z FA Cup. Swansea ma o wiele gorszy skład od nas nawet w osłabieniu, to że nam z nimi nie szło to tylko przypadek, jak zagramy na poziomie to nie będzie problemu.

AaronLieber27 komentarzy: 612728.10.2015, 19:27

simpllemann

Mialem wlasnie to samo napisac

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 19:27

Kim my jesteśmy? Jesteśmy klubem, który kiedy sie tylko na Liberty pojawi to przegra. Ga się nam tam bardzo cięzko, a w tak ograniczonym składzie 1 punkt nie byłby czymś fatalnym.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.10.2015, 19:27

MarcinQT
Stukasz komentarze jak Olivier modelki.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52428.10.2015, 19:26

Piszczek nawet w Pucharze Niemiec siedzi na ławce. Trzeba się ewakuować z Dortmundu chyba.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 19:26

Wygraliśmy 2:5 z Leicester, co było na papierze trudniejszym meczem.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 19:21

Kim my jesteśmy, żeby mierzyć w 1 pkt z Swansea? Tylko 3 pkt!