Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal!

Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal! 27.10.2015, 21:42, 1036 komentarzy

W fatalnym - żeby nie powiedzieć nijakim - stylu Kanonierzy żegnają się dziś z rozrywkami Pucharu Ligi Angielskiej. Londyńczycy nie poradzili sobie z wyzwaniem rzuconym przez zespół z Championship, Sheffield Wednesday, ulegając mniej klasowym rywalom aż 0:3.

Kibice Arsenalu będą nie tylko podłamani wynikiem, ale też pogarszającą się sytuacją kadrową klubu. Już po kilku minutach z murawy zejść musiał Alex Oxlade-Chamberlain, choć w jego przypadku uraz może okazać się mniej groźny, a przynajmniej takie nowiny podają brytyjskie stacje. Gorzej wygląda sytuacja Theo Walcotta, który zastąpił właśnie Chamberlaina, i po kwadransie spędzonym na boisku, opuścił je z kontuzją.

Podopieczni Wengera nie liczą się więc już w tym sezonie w walce o jedno z krajowych trofeów. Tej nocy bawić i cieszyć się będą fani Sheffield, a dziś to ich ulubieńcy bardziej zasłużyli na awans i tenże awans wywalczyli. Kanonierzy myśli koncentrować mogą już na wyjazdowym meczu ze Swansea City.

Składy obu ekip:

Sheffield Wednesday: Wildsmith – Hunt, Loovens, Lees, Pudil – Lee, Hutchinson – (80' McGugan); Wallace, Bannan (75' Semedo), Helan – Joao (85' Nuhiu)

Arsenal: Cech – Debuchy, Chambers, Mertesacker, Gibbs – Flamini, Kamara – (60' Bielik); Oxlade-Chamberlain (5' Walcott) (19' Bennacer), Campbell, Iwobi – Giroud

Już na samym początku spotkania - w czwartej minucie - Chamberlain doznaje urazu. Zastępuje go Theo Walcott, a lista kontuzjowanych w Arsenalu wydłuża się.

Bardzo nudny i senny ten pierwszy kwadrans. Kanonierzy w tym czasie zdążyli jedynie wywalczyć rzut rożny. Drugi garnitur gości nie prezentuje się najlepiej, a gospodarze najwyraźniej również nie mają w planach zapewnienia widzom świetnego widowiska.

Theo pograł nieco ponad dziesięć minut i z powodu urazu musiał opuścić plac boju. Coraz gorzej wygląda sytuacja kadrowa Kanonierów. Miejsce Anglika zajmuje Bennacer.

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Bannan zagrywa na skrzydło do Pudila, który dośrodkowuje na piętnasty metr. Do piłki dopada Wallace i natychmiastowym uderzeniem po ziemi nie daje szans Cechowi. 1-0!

Żółta kartka dla Hutchinsona, Arsenal ma rzut wolny. Stały fragment gry na raty wykonuje Campbell i ostatecznie zmusza do interwencji Wildsmitha. Podobna okazja dla Sheffield już chwilę później - Wallace posyła jednak piłkę obok bramki rywala.

Iwobi poczarował na lewym skrzydle, szedł do środka i oddał strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę. Gospodarze rewanżują się indywidualną akcją Helana, który wpada w szenstaskę The Gunners, jednak jest zatrzymany przez Cecha. Rzut rożny...

Mamy 2-0! Wallace wrzuca w pole karne Arsenalu, Joao główkuje i w taki właśnie sposób Sheffield zaskakuje wszystkich, podwyższając prowadzenie!

Sędzia dorzucił nam do pierwszej połowy aż cztery minuty, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Trzeci gol dla gospodarzy. Świetnie rozegrany rzut wolny, po którym Lees z powietrza podaje do Hutchinsona, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. W tej sytuacji linię bramkową przekroczyła nie tylko futbolówka, ale też Hutchinson oraz Mathieu Debuchy.

Kolejne dośrodkowanie i kolejne zagrożenie ze strony Sheffield - Joao znów doskakuje do piłki, ale tym razem oddaje niecelny strzał. Debuchy natomiast "nagrodzony" żółtym kartonikiem za brzydki faul.

Ostatnia zmiana w zespole The Gunners - Kamara kończy w 60. minucie udział w tym meczu, a zastępuje go polski pomocnik, Krystian Bielik.

W 70. minucie wreszcie odnotowaliśmy celny strzał na bramkę Wildsmitha. Głową próbował Mertesacker, ale golkiper gospodarzy zdołał interweniować. Na kwadrans przed końcem Semedo zmienił Barry'ego Bannana, a nie zmienił się nadal niestety rezultat tego pojedynku, ciągle 3-0. Następna roszada, McGugan w miejsce Hutchinsona.

Następna zmiana w ekipie gospodarzy, Nuhiu zastępuje strzelca drugiej bramki, Joao. Żółtą kartkę otrzymuje Campbell, jednak nie ma to wielkiego znaczenia. Arbiter doliczył trzy minuty, a następnie zakończył tę batalię.

Capital One CupRaport pomeczowySheffield United autor: źrodło: własne
Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 19:18

Cięzko będzie złapać upragnione 5 punktów następnych 3 meczach. Mowa o 1 w Walii, 1 w Niemczech i 3 w derbach.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 19:15

@arsenallord

To samo mówiono o Koscielnym a wrócił nawet po mniej niż 3 tyg.

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11728.10.2015, 19:09

Standardowe 3 tygodnie, czyli w czasie normalnym do końca roku ich nie będzie. Teraz wyjdzie prawdopodobnie przespane okienko transferowe Wengera. Praktycznie nie mamy kim grać.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.10.2015, 19:03

Trzeba przyznać, że nawet ebola nie rozkłada asfalstu tak szybko jak wczoraj Sheffield. w 15 minut 2 murzynów załatwić to sztuka.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 18:56

Chyba, że Olympiacos nie zdobędzie 3 pkt z Dinamo ale wątpię.

W żadnym wypadku nie można zremisować z Olympiacosem.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 18:51

A nie, dobrze napisałęm - pierwszy Olympiacos odnosił się do Bayernu. Sorry za chaos w takim razie.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 18:50

sorry za podwójny Olympiacos.

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 18:49

Niezależnie od wyniku meczu z Bayernem o ile Bayern nie zrobi wtopy z Olympiacosem trzeba wygrać z Olympiacosem, przy każdym wyniku z Bayernem i tak z Olympiacosem trzeba zrobić to samo.

Waskitcz komentarzy: 448528.10.2015, 18:45

Welbeck, Wilshere, Chamberlain, Walcott Może tak przed przerwą reprezentacyjna taka hece niech zrobią, a nie na tydzień przed Bayernem gdzie jest potrzebny chociaż punkt :(

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.10.2015, 18:36

Przyznajcie, trochę fenomen Interu. 10 meczów w lidze, 10 strzelonych bramek, 7 straconych i pierwsza lokata po wczorajszym meczu, a przed dzisiejszymi.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.10.2015, 18:30

songoku95
Oczywiście, że wierzę. Kibic bez wiary jest jak śledź w cukrze. Takie coś nie ma prawa bytu.

Bollo komentarzy: 4428.10.2015, 18:28

facebook.com/143711799131801/photos/a.143721415797506.1073741826.143711799131801/500975453405432/?type=3&theater

Nie wiedziałem, że Papcio taki ucieszony po meczu był.

Krzychu komentarzy: 128.10.2015, 18:28

Przegrana z Sheffield w Pucharze to nic takiego, większość drużyn z BPL odpuszcza ten Puchar więc przygotujmy się na mecz z Bayernem i na Ligę.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267228.10.2015, 18:25

Już na chłodno o wczorajszym meczu. Samo odpadnięcie dobrze rokuje. Mniej wysiłku, będzie można się skupić na Premier League i na LM. Niby młodzież miała się ogrywać, a dwóch czarnuszków nam ubyło. Dobry debiut Bielika, jak wszedł to gra się ruszła. Oli,oli łowca goli wyłaczony z gry przez bierność pomocników. Moja hipoteza się sprawdziła, bez podstawowych zawodników w środku pola nasza gra się nie trzyma kupy. Wystarczyłby Cazorla i już by coś mogli zdziałać. Cech? Żenada. Nawet dupy nie ruszył do tych piłek. Żal i smutek. Wolałbym zobaczyć Jarka Kaczyńskiego w bramce niż Cecha. A było narzekanie na Wojtka, że w jednym meczu gra fenomenalnie żeby w kolejnym zawalić - młodszy Czech

MarcinQT komentarzy: 260428.10.2015, 18:15

FM 16 Beta już jest, ktoś z was ma dostęp?

songoku95 komentarzy: 2348628.10.2015, 18:15

takie jeszcze szybkie pytanie, wierzycie w awans do 1/8?

Osobiście liczę na to że Greków zje presja i przedostaniemy się tam na farcie ;)

Alonso komentarzy: 1282428.10.2015, 18:13

A ja wam powiem, że jak na Bayern Wenger będzie miał wybór pomiędzy Iwobim, a Joelem to zagra w pomocy Bellerinem, a w obronę wskoczy np. Debuchy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.10.2015, 18:12

songoku

Racja ;)

ziomek1245 komentarzy: 106728.10.2015, 18:07

Dawid04111
Campbell grał na MŚ i w LM, a Iwobi wczoraj zadebiutował w Arsenalu. Co prawda gra w reprezentacji Nigerii, ale jest większe ryzyko że nie uniesie ciężaru meczu w Niemczech.

songoku95 komentarzy: 2348628.10.2015, 18:05

Dancer
z Scumsami trzeba wygrać, a przegrać nie możemy z Bayernem i Swansea ;)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.10.2015, 18:01

Co by nie było, spotkania z Tottenhamem nie można przegrać.

songoku95 komentarzy: 2348628.10.2015, 18:00

a gra w obronie szczególnie z Swansea i Bayernem może być kluczowa...

songoku95 komentarzy: 2348628.10.2015, 17:59

Iwobiego? Przecież on biegał wszędzie, nie trzymał pozycji skrzydłowego. Poza tym Joel w obronie gra o wiele lepiej jak reprezentant Nigerii...

Barney komentarzy: 2092228.10.2015, 17:56

Siemka opuszczą tylko 3 gry myślałem, że będzie gorzej co nie zmienia faktu , że te 3 mecze to masakra Swansea , Bayern i Tottenham.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 17:52

ziomek, jaki Campbell? Wole Iwobiego na tej pozycji. Ja juz daaawno skreśliłem Kostarykanina. Tuż po transferze do nas.

ziomek1245 komentarzy: 106728.10.2015, 17:50

W takim razie Campbell będzie miał chyba ostatnią szansę udowodnienia, że potrafi nieźle grać. W sumie z Bayernem i tak będzie autobus w bramce i szybkie kontry, więc może na coś się przyda. Gorzej chyba będzie ze Swansea i Tottenhamem gdzie Arsenal powinien prowadzić grę.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2015, 17:42

Pięknie... Liczyłem, że chociaz z Walcottem wszystko ok.

altraz komentarzy: 282 newsów: 9928.10.2015, 17:40

Walcott (calf) & Ox (hamstring) expected to miss 3 games.

Turek44 komentarzy: 231728.10.2015, 17:40

@bbcsport_david

Walcott (calf) & Ox (hamstring) expected to miss 3 games. Early indication TW slightly worse but both set to be out for #Swans #Bayern #THFC

new_star komentarzy: 6852 newsów: 928.10.2015, 17:21

RIVALDO700
Fajna koszulka Icardiego na tym filmiku.

katpiotr komentarzy: 77428.10.2015, 17:20

Panowie, nie oglądałem meczu, możecie powiedzieć mi jak wyglądają kontuzje OXa i Theo?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 928.10.2015, 17:19

Myślicie, że Arsenal ma jakiś dług?

patryksz komentarzy: 364828.10.2015, 17:19

Gabriel na PO. Dobre.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.10.2015, 17:15

jesli dzis czerwonka nie ogra klubu boruca w pucharze ligi i w weekend nie wygra z chelsea , to kloppo dlugo na pierwszy kryzys na Anfield długo nie czekał , bo byłoby to 5 meczów bez zwyciestwa z rzedu. Niby puchar ligi , ale jak dzis maja nie wygrac to kiedy? A no dodate big ben -benteke znów ma kontuzhje i moze byc tak , ze dzs i na smerfy wyjdzie Origi.

Kloppo ma kłopoty.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.10.2015, 17:07

youtube.com/watch?v=s_t1gvydI_4

25 minutowy dokument o dybali zrobiony przez Polaków, sa napisy polskie. O jego polskich korzeniach , karierze , chwali sie m.in koszulka Ozila , ktora zalatwil mu kolega , bo sam nie mial okazj zagrac przeciwko AFC.

songoku95 komentarzy: 2348628.10.2015, 16:55

11 listopada jest wolny, więc spoko ;)) Do zobaczenia :)

Singularis komentarzy: 42628.10.2015, 16:53

Na 102%? Ja bym sporą część procentów postawił na zupełnie zwyczajny skład, tylko z Campbellem na skrzydle.

TomHen1990 komentarzy: 67428.10.2015, 16:51

Jesli ox i teodor nieobecni to na 102% bedzie tak
Cech- bellerin gabriel kosa nacho- le coq flaming- sanczis kazorla ozil- ziru
Za dlugo znamy wenge zeby bylo inaczej

Singularis komentarzy: 42628.10.2015, 16:48

@songo

Ja tam nie wiem, ale chłopaki na dole pisali, że niedługo przejdą testy i dopiero się okaże.

Wiem, że nie masz czasu na bzdety, bo robisz 3 (2) kierunki, ale liczę na Twoją obecność w haxie w okolicach 11 listopada.

songoku95 komentarzy: 2348628.10.2015, 16:37

tyle co wróciłem z uczelni musze zrobić obiad i nie chce mi się szukać, podrzuci ktoś co z Theo i Oxem?

Singularis komentarzy: 42628.10.2015, 16:32

@Maciek

Skoro tak uważasz. Ja bym przebił Gomisa z ostatniego meczu przeciwko AV, ale tego ze Stoke to chyba nie. Jesteś lepszy widocznie :(

Co do tego składu - brzytwa Ockhama. Wenger nie poprzesuwa 5 zawodników ani nie zmieni formacji. Przecież to wiecie :

Singularis komentarzy: 42628.10.2015, 16:24

@Maciek

Jedna wykreowana sytuacja, jeden udany drybling i 87% celności podań. Niezły z Ciebie grajek, jak byś to przebił!

michalm1 komentarzy: 702028.10.2015, 16:15

Bardzo się cieszę że szybko odpadlismy z tego nic znaczącego pucharu :) brawa dla Wengera za skład :)

lays komentarzy: 3987128.10.2015, 16:15

Dajcie spokój, ja coc traktuje jako szansę tylko i wyłącznie dla młodych. Najlepiej to bym wystawił całą młodzież AFC tu.

wojtas1234 komentarzy: 28028.10.2015, 16:15