Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal

Koniec serii, Man Utd 3-1 Arsenal 04.09.2022, 18:28, Łukasz Wandzel 1934 komentarzy

Po 5 ligowych zwycięstwach Arsenal pojechał na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United. Stadion Czerwonych Diabłów po raz kolejny okazał się dla podopiecznych bardzo trudnym terenem, mimo że wygrana w tym starciu była w zasięgu Kanonierów. Londyńczycy po pierwszej połowie przegrywali 0-1, by w drugiej na krótki moment doprowadzić do remisu. Gospodarze potrafili jednak skarcić wysokie ustawienie przyjezdnych. Wystarczyły im 2 świetne prostopadłe podania, by zdobyć 2 bramki. Tym samym podopieczni Erika ten Haga zwyciężyli w hicie kolejki 3-1 i zakończyli serię zwycięstw Arsenalu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (80' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (74' Vieira) – Lokonga (74' Nketiah), Xhaka – Saka, Odegaard (73' Smith Rowe), Martinelli – Jesus

Manchester United: De Gea – Dalot, Varane, Martinez (80' Maguire), Malacia – McTominay, Eriksen – Sancho (67' Fred), Bruno, Antony (58' Ronaldo) – Rashford (80' Casemiro)

Oba zespoły zaczęły nerwowo. Zamiast szukać krótkiego podania, wolały bezpiecznie wykopać daleko piłkę. Po chwili to Arsenal wyglądał na drużynę, która czuje presję, a Czerwone Diabły zepchnęły gości do defensywy. Gospodarze znajdowali luki na lewym oraz na prawym skrzydle, gdzie czarował Antony. W 7. minucie mogło być 1-0 dla United, gdyby Eriksen celnie trafił z woleja. Z kolei kilka minut później to londyńczycy mieli swoją szansę. Szybką kontrę po „odbiorze” Odegaarda wykorzystał Martinelli. Brazylijczyk popisał się sprintem z piłką i pokonał De Geę z kilkunastu metrów. Sędzia nie uznał gola po weryfikacji VAR-u, bo kapitan Arsenalu w oczywisty sposób faulował wcześniej w środku pola.

Martinelli pokazał się z dobrej strony także w 31. minucie po dośrodkowaniu Odegaarda. Celna główka skrzydłowego Arsenalu zmusiła De Geę do nie lada interwencji. Kilka minut później akcja przeniosła się na drugą stronę murawy. Wtedy Gabriel wykonał fatalny wślizg w Bruno Fernandesa, a United z przywilejem korzyści kontynuowało grę. Błąd popełnił też Zinczenko i Antony trafił w debiucie na 1-0.

Po przerwie przez długi czas to Kanonierzy prowadzili grę i jako jedyni atakowali. Bardzo aktywny zrobił się Bukayo Saka. Postawa młodego Anglika i reszty zespołu przełożyła się na wyrównującego gola W 60. minucie. Odegaard podał do Jesusa w polu karnym, a Saka trafił do siatki, gdy futbolówka odbiła się pod jego nogi. Po straconym golu Manchester United odpowiedział błyskawicznie i już 5 minut później Fernandes posłał świetne podanie na wybieg do Rashforda, który pobiegł na bramkę i pewnie wykończył akcję.

Mikel Arteta na ponad kwadrans wpuścił na boisko Smitha Rowe'a i Nketiaha, a także dał szansę na debiut Fabio Vieirze. Tuż po pojawieniu się na murawie tej trójki Manchester United rozegrał kolejną kontrę z udanym podaniem za linię obrony. Tym razem futbolówkę dostał Eriksen, który zagrał do Rashforda. Anglikowi wystarczyło strzelić w światło bramki. Po 2 szybkich ciosach londyńczycy nie zdołali już stworzyć bardzo groźnej sytuacji, która pozwoliłaby im wrócić do meczu, i mecz zakończył się dla nich porażką 1-3.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dziadyga komentarzy: 824607.09.2022, 21:47

@zdyp napisał: "zapomnieli, pojechali dalej! ;pp"

Mnie to trzyma do tej pory szczerze mówiąc xD
No,ale trudno,nowy sezon jest,na razie gramy b.dovrze to zapominam o tym.

A klopp może losu nie podzieli Tuchola,ale jak tak dalej będzie szło to do listopada poleci.Z tuchelem uważałem,że wyleci właśnie do MŚ a Ci mnie zaskoczyli i to jak :D

enrique komentarzy: 1905507.09.2022, 21:46

Dzisiaj Tuchel, jutro Klopp ?

Garfield_pl komentarzy: 2778407.09.2022, 21:46

Mikel Arteta on if Tuchel’s sacking makes him appreciate his stability: “What it makes me realise is what I always told you: we have a profession that at some stage, this [can] happen. We have to prevent it, enjoy every day, because you never know when that’s coming.” #afc

Cysiowo komentarzy: 193007.09.2022, 21:46

Ten pomocnik z napoli na którego nazwisku można połamać sobie język robi obrone Liverpoolu jak pachołki

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 207.09.2022, 21:45

Liverpool. Napoli gwałt.

El_Artillero komentarzy: 108307.09.2022, 21:44

@Dziadyga: coś tam 4:0, tego typu rzeczy?

zdyp komentarzy: 452807.09.2022, 21:42

@Dziadyga napisał: "mega wstyd do tej pory"
zapomnieli, pojechali dalej! ;pp

Dziadyga komentarzy: 824607.09.2022, 21:39

Jak ten gunwiany Tottenham mógł za nas wejść do tej LM?! Widzę statystyki to jak zawsze nudne guano grają.Szczerze to naszym gówniarzom powinien być mega wstyd do tej pory,że tym ciulom się tak frajersko dali wyprzedzić..

ostriket komentarzy: 658807.09.2022, 21:39

Abstrahując, no nie mówcie mi że Słowenia u siebie dostanie z Ukraina w siatkę :D

3rdpitch komentarzy: 453207.09.2022, 21:38

Jeśli Man City skupi sie na LM to mamy w tym sezonie szanse na mistrzostwo

timiiiii komentarzy: 193407.09.2022, 21:37

Totki nawet na tle takiej Marsylii wyglądają słabo, ale pewnie w 89 wcisną farfocla i wygrają...

XandeR komentarzy: 965407.09.2022, 21:33

Co to się dzieje, najpierw Chelsea, teraz Live.
W tym sezonie poziom trzyma jedynie MC, chociaż nie jest to najwyższa forma.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11707.09.2022, 21:32

By za chwilę Klopp nie dołączył do Tuchela

Garfield_pl komentarzy: 2778407.09.2022, 21:32

Mikel Arteta on if he was surprised by Tuchel sacking at Chelsea: “I was - it was right before the training session when we got the news. It’s always sad for any colleague in this profession to get fired. Unfortunately, we know how this works. I wish him the best of luck.” #afc

silvano95 komentarzy: 979707.09.2022, 21:32

Liverpool mocny kryzys , czyżby koniec Kloppa ? Tak samo jak w Dortmundzie ,gdy jego zespół nie dawał kompletnie rady?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187407.09.2022, 21:31

@sWinny napisał: "Zawodnik z Pilzna faulowal, ale zakładając że tego by nie zrobił to mamy ewidentna 11 dla gości. Może mi ktoś tylko wytłumaczyć czemu sędzia jeszcze dawał czerwo(miał w ręku)? Przecież po zmianie przepisów(rok temu) mieliśmy odejść od podwójnego karania zespołów."

To dotyczy tylko kartki dla bramkarza. Przy faulu na karny jest żółta a nie czerwona

sWinny komentarzy: 780207.09.2022, 21:28

silvano95 komentarzy: 979707.09.2022, 21:28

We were looking for players that could play in three positions in the frontline & in the attacking midfielder positions. When I saw him, I really liked what I saw. Straight away, I was convinced that he was a player who can help us go to the next level"

- Arteta on Fabio Vieira

Garfield_pl komentarzy: 2778407.09.2022, 21:28

Mikel Arteta on Arsenal not having won a European trophy for almost 30 years: “That’s a long time & I would like to be the first one to break that negative record. You have to start somewhere - that’s tomorrow. We need to start well & earn the right to win the match.” #afc

Walcott32 komentarzy: 10507.09.2022, 21:24

Ale ten Richarlison mnie irytuje

Garfield_pl komentarzy: 2778407.09.2022, 21:21

Mikel Arteta on bringing a strong squad: “We don’t have that many players available, unfortunately, with injuries we’ve picked up in the last two weeks. This is a competition we want to take very seriously & we want to start the competition the right way & maintain our momentum.”

Dzulian komentarzy: 254307.09.2022, 21:21

Czerwonka jest tak słaba, że nawet z tym przestrzelonym karnym oni tutaj mogą dostać 3-0 i nikogo to nie zdziwi. Milner-Elliot na taki środek pola nawet Fulham by sie z nimi nie zamieniło.

ksowa90 komentarzy: 146007.09.2022, 21:10

@danielosik: facet kompletnie bez obycia z jakimikolwiek gwiazdami, ligę mistrzów widział w tv tylko. Uważam, że to jednak nietrafiony wybór

ostriket komentarzy: 658807.09.2022, 21:07

Szkoda Pottera... Dla niego niebywały awans, z drugiej strony za kilka miesięcy go w klubie już nie będzie.